Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никой никъде не виси (поне в моя случай). Парите се дават директно на служител на КАТ заедно с нотариално заверено пълномощно. Плащаш парите и накрая отиваш да си вземеш колата.

Т.е. плащаш подкуп и подкрепяш корупцията!
Link to comment
Share on other sites

В случая няма начин да вися ден или два там посмъртно. Да си оправят организацията дебилите, вместо да се чудят как да ни извиват ръцете. Иначе ще си платя и още как. И не само аз. Имам много по-важни неща от това да вися сред цигани-изнудвачи пред КАТ. 

Link to comment
Share on other sites

Т.е. плащаш подкуп и подкрепяш корупцията!

абсолютно. и аз бих го направил. На света има много малко нща, които ме дразнят повече от чакането за лудо. Ако и да чакам за секс ;)

Link to comment
Share on other sites

Еми това заглавие е доста подвеждащо.Видя се една тъпа и неадекватна овца изблъска и промени траекторията на джипа.

Link to comment
Share on other sites

Възпроизвежда се с по-висока скорост.Личи си!

П.С.Добре,но за читателите е по-добре да видят ситуацията в реално време.А това го няма.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Без да си видял лично фактическата обстановка е трудно да се каже - на пръв поглед завиващата е виновна, защото отнема предимството на движещия се направо, но и тоя не се знае с каква скорост се е движил и на какво разстояние е бил, че не е могъл да спре...липсват подробностите, които не знаем.

Link to comment
Share on other sites

Затова очите в 45869 траектории по всяко време. Но не всеки го може. Както се вижда.

 

"Аз си бях с предимството, а тя не спря. Не съм аз виновен." - манталитета на мнооого голяма част от Българските шофьори.

Ако отнемеш предимство, ще те натресе, само и само да може след това да слезе, да ти посочи пръст в лицето и да ти каже "Ти си виновен, аз не съм виновен, аз бях с предимство.".

Link to comment
Share on other sites

Ок, кой е виновен в крайна сметка

Виновен е този, който е причинил ПТП в нарушение на ЗДП. Ако се отнеме предимство, виновен е този, който го е отнел, без значение дали другият е извършил едно или повече нарушения преди това. За неговите нарушения той си отговоря съобразно предвиденото в закона/те.

Пример:

Водач се движи по път с предимство, блъска пешеходец пресичащ платното, автомобилът се завърта от удара и минава покрай пресечка без предимство. В това време той е блъснат от друг автомобил, който излиза от пресечката и не спазва предимството на участника, движещ се по път с предимство.

 

Първият водач носи отговорност за блъснатият пешеходец, вторият - за причиненото ПТП с първият водач, дори вторият да е успял да спре (на пътя с предимство) и колата на първият се е ударила в него. 

Ако колата на първият водач, след удара с пешеходеца е навлезнала в пътя без предимство и е причинила друго ПТП, то първият водач е виновен и за двете.

Оправдания на отнелият предимство от сорта на: ама той изведнъж ми изскочи, ама той караше с 1000 км/ч и т.н. не го оправдават. Той е длъжен да спре, да се увери, че може да премине безопасно и едва след това да го направи. Грешната му преценка не го оневинява, нито го оневинява факта, другият с каква скорост се е движил, мил ли си е зъбите, играл ли е на судоку по телефона или са му правили свирка по това време.

 

С две думи: движещият се по път с предимство не е задължен по никакъв начин да осигурява предимство на водач, движещ се по път без предимство, нито е задължен от закона да намали скоростта си или да си промени траекторията на движение с цел избягване на ПТП с нарушител, отнел му предимството.

 

Сега очаквам да ме обявите за служител на КАТ  :laughing:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Какъв ти служител на КАТ - ти си направо за адвокат при ПТП-та. :grin:

Принципът в правото е: кьорав, карти не играе. Метафорично казано, но на място :P

Незнанието не те оневинява, нарушенията на другите - също. Всеки отговаря за извършеното от него а не за това какво е трябвало (според него) да извърши другият и защо той, по дяволите не го е извършил или не е бил на кеф да извърши.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Защото градът се наводни със селяни и селяндури. От 150 000 жители по Татово време, сега градът е с население над 350 000.

200 000 селянина и селяндура не са малко.

Да не говорим за наводнението от Хюстън, Кърджали и Смолян.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Защото градът се наводни със селяни и селяндури. От 150 000 жители по Татово време, сега градът е с население над 350 000.

200 000 селянина и селяндура не са малко.

Да не говорим за наводнението от Хюстън, Кърджали и Смолян.

Пловдив е с население от почти 300 000 жители още от 1975-та, така че селяндурите са си били тука още от тогава. От около 4 месеца вече съм редовен участник в сутрешния и вечерния трафик и местното население не кара много по-добре от пришълците. 

Link to comment
Share on other sites

Пловдив е с население от почти 300 000 жители още от 1975-та, така че селяндурите са си били тука още от тогава. От около 4 месеца вече съм редовен участник в сутрешния и вечерния трафик и местното население не кара много по-добре от пришълците.

Понеже си от 4 месеца гражданин, да ти кажа само за информация:

В Кършака/Кършиака, до 1979 година имаше не повече от 100-на ПТП на година (изключвам турските гастарбайтери, които всеки ден се нанизваха по няколко пъти и то по 4-5-6 коли едновременно на бул. Москва, основно на кръстовището на Москва с Йорданка Николова (сегашният булевард Васил Априлов)).

Блъснатите на пешеходни пътеки са единични случаи годишно. Почти беше изключение някой да премине кръстовище на жълто и обикновено се спираше от катаджиите (които тогава бяха по улиците, а не по кафенетата) и му се налагаше наказание.

По същото това време имаше и т.н. ДО (доброволни отрядници към КАТ), които имаха еднакви правомощия с КАТ (не можеха само да арестуват). Същите ДО излизаха по кръстовищата когато не достигаха редовни катаджии. Освен това, те можеха да те спрат по всяко време и на всяко място, където те хванат в нарушение. Така никой не знаеше в съседната кола дали водачът не е ДО.

По същото това време, селяните избягваха да идват в града с автомобили, а за да станат граждани или да купят имот в града беше почти невъзможно.

По тези причини в града се живееше добре и беше спокойно, нямаше паркирани автомобили на тротоари, на тревни площи, пътни платна и т.н.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Забравяш факта "брой на превозните средства" - разликата с тогава е в пъти...сам знаеш след като се запишеш с вноска 1500 лева, колко години после чакаш за кола. Да си вземеш на старо пък беше почти абсурд, а и старите коли обяснимо струваха повече от новите.

Според мен за общото лошо възпитание на каращите тук е виновна "демокрацията" и нарочно я пиша в кавички, понеже всички се нагледаха в последните 25 години как за престъпление или нарушение няма адекватно наказание или даже няма изобщо никакво. Измислени са някакви правила и закони, които никой не спазва, защото или не го хващат, или просто бута нещо под масата и се оправя...та това вече е станало манталитет. Едно риторично въпросче -  защо когато нашенец излезе навън и кара в Германия или в някоя друга подредена държава, кара по съвсем друг начин... ;)

Въпреки всичко си мисля, че с нарастването броя на камерите по пътищата, всякакви акции за контрол на пътя, растежа на глобите и т.н., нещата малко по малко ще се пооправят, но се иска време, защото тия 25 години хич не са малко и май ще трябват още 25 :evil , а и не ми се вярва да се оправят на 100%, понеже все пак сме в България, а тука сме много изобретателни в заобикалянето на правила. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...