Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Даже и скоро се нагледахме - за трима убити награди раздават... Особено ако си ръб.

 

Тва е далавера така като се замислиш. Пиеш 3 водки, качваш се в колата и на всеки 4 години, можеш да трепеш по трима. За 12 години ще изчистиш бая хора, които са ти неприятни или искаш да видиш наказани за нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Авторът на статията явно на прави много разлика между джип и пикап...но пък не ми е ясно останалите, които са направили копи/пейст на статията в сайтовете си, защо не са го поправили. ;)
 
А иначе що се отнася до това, дето казах вчера...
 

...ще оставиш джипката с ключовете на 18-годишен хлапак пълен с хормони и желание за самодоказване, който даже няма и стаж като шофьор. Има доста примери на тийнейджъри, които са се саморазмазвали в някое дърво...

 

20-годишен шофьор се заби с БМВ в стълб и загина на място

Link to comment
Share on other sites

Авторът на статията явно на прави много разлика между джип и пикап...но пък не ми е ясно останалите, които са направили копи/пейст на статията в сайтовете си, защо не са го поправили. ;)

 

А иначе що се отнася до това, дето казах вчера...

 

 

20-годишен шофьор се заби с БМВ в стълб и загина на място

Вчера спомена нещо за Бързи и Яростни. Точно отивах да гледам филма. Много ми хареса, особено с мотива за семейсвото. Това не значи, че колкото и да ми се иска ще тръгна из улиците на две гуми. Куките много лошо бият, а и ми се гледат внуци. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нали схващаш разликата между теб и някои други, за които говорех...както и между там и тук? ;)

Това ако не ти идва отвътре или няма тежка бащинска ръка, която да ти запали врата в ранна възраст... Лошо.
Link to comment
Share on other sites

... Сега най-много да я изкарат, че сама е скочила под джипа в последния момент, а оня просто не е могъл да спре, но пък иначе е супер готин пич, който и мравка не би настъпил...и т.н.,...

 

Неагресивно дете, което в своята уплаха, страх и паника не е успяло да реагира правилно, а пострадалата е изскочила внезапно и притичала на метри пред автомобила и водачът не е имал възможност да реагира.

Link to comment
Share on other sites

Минах от там преди малко. Пада се точно на входа на подлеза от страната на църква Св. Петка.

Там няма пешеходна патека, между двете ленти има мантинела, а тротоара е декоративен.

Аман от такива пенсионери-самоубийци. По булевардите в Тракия такива пресичат без изобщо да се оглеждат. Някои пък и карат......

 

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Blusnatata-v-podleza-na-Gladston-e-na-85-godini-presichala-e-nepravilno-718420

Link to comment
Share on other sites

В случай, че сте забравили за тоя случай...

 

Отложиха делото срещу шофьора, който уби на пътя разносвач на пици

 

Бейтула Исмаил, който на магистрала „Хемус” причини смъртта на 23-годишния футболист Никола Терзиев, е управлявал своя „Фолксваген Голф” с 215 км/ ч, като преди удара с колата на жертвата е успял да намали скоростта до 145 км/ч. Автомобилът му е имал конструктивни изменения на двигателната част, става ясно от обвинителния акт срещу него, внесен от Окръжната прокуратура във Варна.

 

Тежкият инцидент стана на 28 август около 22:30 ч. на аутобана в посока към морската столица. Работещият в пицария Никола имал доставка в бизнеспарк „Варна“ и се прибирал със служебния автомобил „Шевролет спарк“. Зад него в дясната лента за движение имало други три автомобила.28-годишният Бейтула пътувал в лявата скоростна лента и предприел изпреварване на колоната от автомобили, пресветвайки с фаровете, за да му дадат предимство. Той се е движил с 215 км/час при разрешена в този участък скорост от 80 км/ч.

 

Бейтула застигнал колата на Никола, а високата скорост не му позволила да владее автомобила си и той започнал да навлиза в дясната лента. Опитал да намали и успял да достигне до 145 км/ч.  Ударил с предната дясна част „Шевролет”-а и продължил движението си напред и вдясно. От удара успял да изблъска колата на Никола, която разкъсала металната мантинела, преобърнала се и паднала по таван на пътното платно.Никола е починал на място, а според съдебно-медицинската експертиза смъртта му е настъпила от тежка комбинирана травма на гръден кош, корем, глава, с разкъсване на белите дробове, сърцето, черния дроб и слезката, съобщават от пресслужбата на Апелативна прокуратура Варна.

 

Подсъдимият Бейтула, който е родом от Дулово, вече е осъждан за причиняване на смърт по непредпазливост . През 2010 г. той е ударил жена на пешеходна пътека, която е починала по-късно. Тогава е подписал споразумение с прокуратурата за условна присъда 1 година и 6 месеца, отложени с 3-годишен изпитателен срок. Реабилитацията му е настъпила през февруари 2014 година, а след няколко месеца Исмаил е санкциониран за движение с превишена скорост и без свидетелство за управление.Предстои делото срещу Бейтула да бъде насрочено за разглеждане във Варненския окръжен съд. Ако бъде признат за виновен, той може да получи наказание от 2 до 6 години лишаване от свобода.

 

Бейтула Исмаил беше задържан две седмици след катастрофата. Сестрата на загиналия Никола написа емоционално публично писмо до Бойко Борисов, след което последва среща с него, вътрешния министър и главния прокурор. Подсъдимият прекара няколко месеца зад решетките, а в момента е пуснат на свобода срещу парична гаранция от 5000 лева.

 

Найс, а? Трепеш някой - получаваш условна присъда, после пак трепеш някой и евентуално може да получиш между 2 и 6 години, като междувременно си плащаш гаранцията и си джиткаш навън с голфа, гонейки следващите си потенциални жертви...

Link to comment
Share on other sites

Без майтап, в Пловдив са ако не най-лошите, то от първата тройка най-лоши шофьори. Днес за 3мин., не знам как не стана страхотна беля, при това едната случка на паркинг, другата на светофар. Излизам от паркинга на Лидл и Кауфланд в Кючука, преди да се включа по Македония. В тоя момент, поне с 60, СРЕЩУ МЕН, В МОЯТА ЛЕНТА завива един бакшиш, ако бях 5метра по-напред, може би нямаше да пиша в момента. Незнайно как си овладя колата, почти наби спирачки, влезе си в лентата и въпреки цветущите ми думи по адрес на майка му и жена му, и отворените прозорци, на които кареше, се шмугна в паркинга на магазините. В следващия момент, светофара на Македония и Скопие. Чакам втора кола, движа се посока Сточна гара. Както си стоим общо три коли, зад нас, от пресечката, пак с висока скорост, изскача един юнак с БМВ, без да се огледа, нахълтва в насрещното, като пак казвам ВИДИМОСТ НУЛЕВА, изпревари ни и мина на червено... И двете коли с наши регистрации. Просто нямам думи. Все повече започвам да ставам привърженик, всеки хванат със скорост над разрешената +5км/ч отгоре, да е без книжка и кола, която му се връща след 2 години, минимум. Хем половината коли няма да се движат, хем трафикът ще се облекчи, да не говорим, че ПТП-та ще намалеят и всички от градски транспорт ще са щастливи и богати.

Ще се изтрепем, нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

....да е без книжка и кола, която му се връща след 2 години, минимум...

 

Същото и за тия, дето не им се чака на светофара и минават на червено...почти всеки път като обикалям за нещо с колата случвам на един такъв.

Link to comment
Share on other sites

Момци, тя селянията не ходи по гората, нали се сещате?! Докато Бейтула-та може само и единствено да яде пишkи, къде с кожичка, къде, без нея.

А на мен ми се е случвало да виждам читави шофьори ДОРИ и в Хасково....

Link to comment
Share on other sites

За мен администраторите (шофьори) на коли в Пловдив са от най-лошата категория, няма Перник, няма Стара Загора няма Хасково.

Пълни дебили.

Link to comment
Share on other sites

Че къде пък намесихте Стара Загора??? Х и РА са топ дебилите в страната. В момента обаче Пловдив усилено се изпълва именно с такива хора. Или не сте чули по колко дена се чака пред КАТ? 

Link to comment
Share on other sites

Че къде пък намесихте Стара Загора??? Х и РА са топ дебилите в страната. В момента обаче Пловдив усилено се изпълва именно с такива хора. Или не сте чули по колко дена се чака пред КАТ? 

Чака се защото затвориха всички регионални пунктове. И преди се чакаше, но това сега е извращение на наш гръб.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Срещу 30-40 лева не се чака - аз дори не отидох пред КАТ. Визирам бройката автомобили с пловдивски номера, които се бълват всеки ден. 

Link to comment
Share on other sites

Е те тва е идеята де. Накрая ще останат 10-20 човека които срещу 30-40лв ще регистрират всички коли. Пазарна ниша един вид. 21ви век сме, Европа отдавна го е прескочила този безумен времегуб. Ама нали безработицата борим. Поне 20 човека са ангажирани с цялата дивотия с наши пари.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Е те тва е идеята де. Накрая ще останат 10-20 човека които срещу 30-40лв ще регистрират всички коли. Пазарна ниша един вид. 21ви век сме, Европа отдавна го е прескочила този безумен времегуб. Ама нали безработицата борим. Поне 20 човека са ангажирани с цялата дивотия с наши пари. Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

В една новина пишеше, че регистрацията се ограничава до 1 автомобил на човек.

Link to comment
Share on other sites

Което пък означава, че му плащаш той да виси на опашката N пъти, докато си регистрира всичките автомобили, за които е взел пари. Или по-логичното - познава, който му трябва и минава по коридорите царската. Тая система все още работи, колкото и да се отрича от всички.

Колкото до челния ми опит - прехвърляне на автомобил с пловдивска регистрация на мое име, смяна на талони ми отне не повече от 2 часа, в което включвам и кратката обедна почивка на служителите. А имаше сериозна опашка като отидох.

Link to comment
Share on other sites

Никой никъде не виси (поне в моя случай). Парите се дават директно на служител на КАТ заедно с нотариално заверено пълномощно. Плащаш парите и накрая отиваш да си вземеш колата. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...