Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

Колко време беше земеделец :D

 

Аз копах около година и половина и миналата година лятото (когато картите бяха изместени) реших, че ми отнема много време да се занимавам и лека полека продадох всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Няколко месеца покопахме със 70-75тх.  :grin:

Доволен съм от цялата работа, ако е рекъл господ при по-добри цени ще се пенсионирам  :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Хакери откраднаха Bitcoin за 60 млн. долара от една от големите борси

 

Хакери са откраднали Bitcoin за около 60 млн. долара от една от най-големите борси, съобщи онлайн изданието CoinDesk. Хакерите са преодолели защитите на базираната в Хонконг борса за Bitcoin Bitfinex, като кражбата доведе до над 20% спад на стойността на криптовалутата.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Bitcoin-a вече е по-скъп от златото и се задържа на нива над 1200$! Интересно ми е, който има дали продава или изчаква още?

Link to comment
Share on other sites

Колега който има регистрация и в този форум, но поста е от друго място:

 

 

 

Аз пък продадох 30 броя на 935 и после още 30 на 1030 и сега чакам да падне...
Link to comment
Share on other sites

Копани са доколкото имам спомен. Още от самото начало, после разпродаде желязото и за него купи още, може би на цена около 600.

Link to comment
Share on other sites

Битĸoйнът ce cpинa пpeз yиĸeндa. Kpиптoвaлyтa зaгyби 20 нa cтo oт cтoйнocттa cи, ĸaтo дигитaлнитe пapи ce cтoпиxa дo 970 дoлapa.

 

B нaчaлoтo нa тъpгoвиятa в пoнeдeлниĸ битĸoйнът ce тъpгyвaшe зa цeнa oт 1 000 дoлapa зa мoнeтa, cлeд ĸaтo дocтигнaxa 1259 дoлapa зa бpoй пpeз изминaлaтa ceдмицa, пишe Вuѕіnеѕѕ Іnѕіdеr.

 

Cпopeд пyблиĸaция нa ​​Wаll Ѕtrееt Јоurnаl cpивът ce дължи нa paзнoглacия мeждy paзpaбoтчицитe нa виpтyaлнaтa вaлyтa. Cпopoвeтe ce ocнoвaвaт нa 2-гoдишнa битĸa oтнocнo тoвa ĸaĸ нaй-дoбpe дa ce изпълнявa цифpoвaтa мpeжa, ĸoятo e в ocнoвaтa нa битĸoйн пaзapa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Много хора си мислиха, че е късно и като мина $1500, ама ако кара с тия темпове може и да не е късно. А пък ако някой разполага със солидна сума може да се включи по всяко време и да си играе на "борсата". 

Link to comment
Share on other sites

Никога не е късно, но зависи колко големи топки имаш :)

 

Иначе нещо любопитно:

 

https://www.dunavmost.bg/Bulgaria/News/85768-obirat-na-veka-v-balgariya

 

Разследващите открили вчера 213 519 биткойна в компютъра на Пешев, като инвестицията за тях се смята, че е именно от действията на бандита.

 

 

Баси хакера да му отворят портфейла... баси гредата... Трябва бая да си е бил повярвал...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Дайте да я вдигнем тая тема малко, а? :D 
От години не съм влизал във форума и направо си направих нов акаунт.
Вярно, не вярвах в началото на тази Биткойн мания. Всичко беше доста интересно, докато цената на един BTC беше 100 $...а сега? - 4200 по последни данни от вчера.

Вчера се запознах с човек, който търгува с Биткойн и Итериум...като хоби. Разгледах му акаунта, имаше доста добри попадения.
През Януари месец бе вложил 1000$ и при покачване за 4 месеца, печалбата му се бе увеличила с 80% ...сметнете си го :D 

Засърбяха ме ръчичките и реших да се регистрирам. Скоро ще пусна някой $, пък каквото стане.
Това, което той ми сподели, е че най-добре е да се вложи не само в една валута - BTC, LTC & Iterum по 30% от парите, които желаем да вложим. Така няма да сме валат, ако едната валута дръпне рязко надолу. Дори имаме облог - залагам и след 1 година точно ще проверим резултата :D 
Според него и информацията която има, е че в момента ще пускат "дебитни" карти с BTC - на днешната дата, което ще повиши драстично цената на валутата. А според експерти - следващите 5 години ще бъдат пикови за валутата и цената ще скочи драстично.
Колко е вярно и колко не - не знам. Може да е поредната пирамида и след няколко месеца да има "крах" и китайците да си вкарат собствен BTC и всичко да се срине, но може и някой рязко да забогатее. За това ще играя за кеф, пък каквото стане.
А тук във форума остана ли някой, който все още се занимава? Бях срещал преди постове на съфорумец, който "копаше" мощно в началото...да видим и неговото развитие :D 

Link to comment
Share on other sites

Бях срещал преди постове на съфорумец, който "копаше" мощно в началото...да видим и неговото развитие :D

 

Кой - Васко ли (zlobil)? И той заряза форума от доста време, но докато беше се похвали, че е понатрупал от валутата. А иначе наскоро бях писал за едни, дето уж били фирма за производство на улуци, но реално основната им дейност била копане и са ги хванали когато проверявали за тока, като се оказало, че са си прекарали специален кабел извън електромерите, захранващ единствено копачките. :D

Link to comment
Share on other sites

Като изключим нелегални и непроследими транзакции, кой реално използва тая валута?

Защото това ми се струва точно като пирамида. Навиваш хора да влагат във валутата, цената се покачва, защото има търсене и изведнъж ще се разбере, че реално няма продукт.

Link to comment
Share on other sites

Като изключим нелегални и непроследими транзакции, кой реално използва тая валута?

Защото това ми се струва точно като пирамида. Навиваш хора да влагат във валутата, цената се покачва, защото има търсене и изведнъж ще се разбере, че реално няма продукт.

То продукт има - валута, обаче тези транзакции хич не са непроследими и все повече хора от Dark Web започнали да се отдръпват от биткойна! Иначе цената се качва толкова защото няма толкова ликвидност и когато всички купуват, цената изперква! Лошото е обаче, когато всички тръгнат да излизат, такъв liquidity gap ги очаква, че им е бедна фантазията... Иначе вече даже хора, които никога са нямали общо с подобни неща взеха да блъскат пари вътре... Балона се надува, надувайте дечица, да стане на парчета... пук.

Link to comment
Share on other sites

Братвчед ми е изперкал по тая дивотия и даже ми разправя как е намислил да ходи до Китай да купува машини... Предната неделя твърдеше, че от сутринта е направил към 700$... Аз обаче не връзвам на такива работи лесно. Когато нещо е прекалено на лесно и хубаво, някъде се крие дебело дърво.

Link to comment
Share on other sites

Братвчед ми е изперкал по тая дивотия и даже ми разправя как е намислил да ходи до Китай да купува машини... Предната неделя твърдеше, че от сутринта е направил към 700$... Аз обаче не връзвам на такива работи лесно. Когато нещо е прекалено на лесно и хубаво, някъде се крие дебело дърво.

Един приятел направи към 25 бона за няма и два месеца от търгуване, но това само потвърждава тезата ми :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...