Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

Нищо няма да рухва, даже обратното.До сега копачите дърпаха яко пазара на видеокарти (+30% до +40%) и АМД имаха голям интерес да се шуми около мининга.

Сега се появяват все повече производители, които правят ASIC копачки и цената им може да достигне 5 цифрена сума в долари.И не само че струват толкова ами и чакаш с месеци за да ти дойде реда, защото всичко е разпродадено.

 

Дори си мисля, че скоро Intel или AMD може да спонсорира нова валута, която ще се копа основно с CPU-та.

Link to comment
Share on other sites

въпросните ASIC устройства са набутвация най-голяма.

с тия темпове на растеж (20% скок на трудност, респективно 20%  намаляване на приходите/изкопаното на всеки 2 седмици) поръчка на пре-ордър е самоубийство..... дори на налични уствойства поръчка пак в момента е доста несигурна работа. Тва при положение че дори в момента КнЦ все още не са разпратили последните Нептуни които ще изстрелят мрежата в космоса..... 

 

за съжаление биткойна става централизиран и рано или късно ще се добива само от огромни корпорации които могат да си позволят огромна инвестиция с 10-20% годишна горница.... за средностатистическият домашен копач копането на биткойни съвсем скоро ще е невъзможно. 

не е била това идеята на валутата но за съжаление това е положението, при създаването и се е копаело дори с не особено мощни процесори.

 

 

 

Да кажем че не знаете нищо по въпроса, отваряте интернет и купувате най-разпространеният копач - Antminer S1 - 200GH/s

 

https://alloscomp.com/bitcoin/calculator

 

сега ще ви носи около - $3.65

следващият скок на трудноста на мрежата е след 6 дни, средният скок е 18-20%.... и така всеки 2 седмици..... 

естествено сметките са при цена около 630$..... ако удари 2-3-5К $ тогава сметките са доста по-различни..... но е божа работа. 

почнат ли да го приемат масово (което рано или късно ще стане) цената ще скочи значително по простата причина че са прекалено малко ако се приравнят във ФИАТ пари в момента. 

 

 

 

 

 

 

 

Е как ще рухне като я крепиш ти!
 
В тоя ред на мисли ПАК не си почерпил. 

 

тоя път пък за какво съм забравил  :shy:

Link to comment
Share on other sites

е ударих малко кьоравото :)

 

ако на някой му се рискуват парички в такава инвестиция - DarkCoin и KarmCoin да погледне. Дарка до няколко седмици му пускат краен ъпдейт със страшно много подобрения, ако всичко е ок ще скочи поне двойно, зад Кармата стои също много добър специалист но тя е по дългосрочна инвестиция.

Link to comment
Share on other sites

аз лично ползвам cryptsy и mintpal

първата макар и леко бавна е с най големи обеми на търговия, mintpal също е добра.

 

за търговия и закупуване с USD трябва верификация в cryptsy, bittrex също поддържат USD търговия

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Определено е така.

Всеки си има хоби, плюса при койните е че се вадят и пари.

 

 

Колегата от грабо е един от първите в БГ вярвам е натрупал доста още в началото.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

След като направиха ъпдейта тия от mintpal ми искат портфейл за всяка валута. Мога ли да го избегна и да търгувам отново директно без проблеми? Имам само БТК портфейл. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mintpal дадоха фира каква търговия там?

 

Може би миналата седмица видяхте историята на баба Мария от Кършака

с колегите от bitcoinbg направихме бърза благотворителна акция и събрахме 400лв под формата на биткойн дарения които дадохме на женицата

 

 

 

umqaEhD.jpg

cu7jRRw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...