Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Тъп въпрос.... Могат ли да получат 1 млрд зелени долари в пачки по 20тачки за виртуалните пари дето имат?

 

Могат, но в момента нямат нищо реално. А ако започнат да продават - цената ще падне.

Link to comment
Share on other sites

Могат, но в момента нямат нищо реално. А ако започнат да продават - цената ще падне.

Не и ако купят недвижима собственост или акции да речем с коин-и...Изобщо шантава работа.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти притежаваше 100 000 биткойна, които си купил на стойност $120 и които към днешна дата са на стойност $11000, би ли си купил каквото и да е с тях, с оглед на факта, че в близкото минало за 1 седмица стойността им се е качила с 30%?

Link to comment
Share on other sites

Ако ти притежаваше 100 000 биткойна, които си купил на стойност $120 и които към днешна дата са на стойност $11000, би ли си купил каквото и да е с тях, с оглед на факта, че в близкото минало за 1 седмица стойността им се е качила с 30%?  - Значи си милиардер и e крайно време да почерпиш! Другото няма никакво значение - всичко се купува! 

 

FIXED IT!

Link to comment
Share on other sites

Не си милиардер, докато не ги продадеш, защото както днес заспиваш милиардер, без контрол и регулация, утре сутринта можеш да се събудиш стотинкаджия.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти притежаваше 100 000 биткойна, които си купил на стойност $120 и които към днешна дата са на стойност $11000, би ли си купил каквото и да е с тях, с оглед на факта, че в близкото минало за 1 седмица стойността им се е качила с 30%?

Със сигурност.При тия резки спадове бих ги инвестирал в нещо далеч по-реално дори и с много по-малка доходност.Аз съм леко старомоден и ми допада простичкото правило на стария евреин-1/3 от парите кеш 1/3 в недвижима собственост и 1/3 в злато.Тия "валути" са прекалено лесно манипулируеми-въпрос на време е да ги атакуват като започнат престъпниците да ги ползват сериозно заради анонимноста...

Link to comment
Share on other sites

Последното ти изречение съвпада с моето мнение. Проблема е, че хората, които са инвестирали в тях ще си ги държат. Докато си ги държат - цената ще се вдига. Докато се вдига, никой няма да ги продаде. В един момент, някой ще реши да продава, тогава цената ще падне и тогава всички ще започнат да продават, а в резултат, цената ще падне още повече.

Link to comment
Share on other sites

Vtori

 

ХАПсолютно!

 

 

Могат, но в момента нямат нищо реално. А ако започнат да продават - цената ще падне.

Vtori vapros...Kak? Da re4em az imam 10 bitkoina i iskam da ida v Chase i im kazvam, 4e iskam 100,000 dolara. Te predpolagam 6te mi se izsmeiat?

Link to comment
Share on other sites

Вече достатъчно ценни неща се котират в койни. Който има акъл, знае какво да прави. Да стискаш койните като тъпак и да чакаш момента на раздуване да стигне пукането е игра, която както каза Ангел може да върне на изходна позиция за часове. А когато от нищо си направил нещо (смятайте там разликите), което пет поколения два живота не могат да изхарчат, е редно да започнеш да вземаш мерки за материализиране. Иначе си просто безумно нагъл идиот, който заслужава да загуби и първоначалната инвестиция и да се върне на улицата. 

Link to comment
Share on other sites

Вече достатъчно ценни неща се котират в койни. Който има акъл, знае какво да прави. Да стискаш койните като тъпак и да чакаш момента на раздуване да стигне пукането е игра, която както каза Ангел може да върне на изходна позиция за часове. А когато от нищо си направил нещо (смятайте там разликите), което пет поколения два живота не могат да изхарчат, е редно да започнеш да вземаш мерки за материализиране. Иначе си просто безумно нахгъл идиот, който заслужава да загуби и първоначалната инвестиция и да се върне на улицата.

Каквото и да се котира в коини, изобщо не е достатъчно за да се осъществи такава ликвидност, щото биткоин милиардерите да станат такива и в действителност. На този етап биткоини могат да се обръщат само в малки количества. Дори за милиони вече е почти мишън импосъбъл. Един колега се опита да обърне коини за около $50,000 и се видя в истинско чудо. Та тия милиардерите на този етап са само милиардери на хартия, а със самите биткоини много малко неща могат да се свършат в обема на въпросните милиарди. Та ситуацията е много интересна - хем си милиардер, хем не можеш да се почувстваш като такъв. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Vtori

 

 

 

Vtori vapros...Kak? Da re4em az imam 10 bitkoina i iskam da ida v Chase i im kazvam, 4e iskam 100,000 dolara. Te predpolagam 6te mi se izsmeiat?

 

Има Exchanges, които изкупуват.

 

Днес цял ден гледам пазара на крипто валутите и няма такова дебнене. Буквално за 4-5 минути може да се удвои инвестиция.

Така е поне като се гледат графиките. Колко бързо става покупката и продажбата - не знам на тоя етап.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност.При тия резки спадове бих ги инвестирал в нещо далеч по-реално дори и с много по-малка доходност.Аз съм леко старомоден и ми допада простичкото правило на стария евреин-1/3 от парите кеш 1/3 в недвижима собственост и 1/3 в злато.Тия "валути" са прекалено лесно манипулируеми-въпрос на време е да ги атакуват като започнат престъпниците да ги ползват сериозно заради анонимноста...

С тази методология ще направиш много пари, ама друг път ;) Освен това мога да ти гарантирам, че и на евреите не са им така парите, а едно 50 до 90% (в зависимост от това, колко са богати) парите са им в акции и опции (както и на всички милиардери по света)

 

Последното ти изречение съвпада с моето мнение. Проблема е, че хората, които са инвестирали в тях ще си ги държат. Докато си ги държат - цената ще се вдига. Докато се вдига, никой няма да ги продаде. В един момент, някой ще реши да продава, тогава цената ще падне и тогава всички ще започнат да продават, а в резултат, цената ще падне още повече.

 

Така е цената е волатилна поради ниската ликвидност и ще има крашове още доста! Сега ще пуснат фючърси на Nasdaq и CME и може би ще стане една идея по ликвиден пазара, защото биха могли да пуснат софтуери, които да ги търгуват спрямо цената на фючърсите и да осигуряват ликвидност. Иначе според мен още ще ходи нагоре биткойна, но отдавна съм изпуснал времето за инвестиция...

Има Exchanges, които изкупуват.

 

Днес цял ден гледам пазара на крипто валутите и няма такова дебнене. Буквално за 4-5 минути може да се удвои инвестиция.

Така е поне като се гледат графиките. Колко бързо става покупката и продажбата - не знам на тоя етап.

Така е, може! Но тук ти както и повечето хора ставате жертва на основна грешка, която допуска човешкия мозък - изключваш най-лошите сценарии като малко вероятни и нереалистични: наистина можеш да си удвоиш инвестицията, но също така спокойно за тези минути може и да останеш без нея, а ако случайно си използвал марджин, може да се окаже и че дължиш пари :lol:

Link to comment
Share on other sites

Така е, може! Но тук ти както и повечето хора ставате жертва на основна грешка, която допуска човешкия мозък - изключваш най-лошите сценарии като малко вероятни и нереалистични: наистина можеш да си удвоиш инвестицията, но също така спокойно за тези минути може и да останеш без нея, а ако случайно си използвал марджин, може да се окаже и че дължиш пари :lol:

 

О не, напротив. Няма такова нещо. Точно моя мозък първо започва с най-лошите сценарии като най-вероятни.

Иначе до сега да съм инвестирал сумати пари в тая валута. Определено обаче е интересна и ще се разгледам повечко.

Днес бях влезнал в един чат, и всички в него привидно бяха на мнение, че това е просто нещо, което се купува на ниска цена и се продава на висока в най-кратки срокове, а не нещо, което реално би се използвало в реалния живот. Точно затова, сега е точния момент за игра в тая сфера.

Link to comment
Share on other sites

 

Днес цял ден гледам пазара на крипто валутите и няма такова дебнене. Буквално за 4-5 минути може да се удвои инвестиция.

Така е поне като се гледат графиките. Колко бързо става покупката и продажбата - не знам на тоя етап.

 

 ЗДРАВЕЙ СЕРГЕЙ

Link to comment
Share on other sites

https://www.reddit.com/r/NiceHash/comments/7i0s6o/official_press_release_statement_by_nicehash/  Ако някой има btc не си ги дръжте по борсите :) (знам че това никой от масово пишещите не би го направил, но все пак)

Link to comment
Share on other sites

Нека ви разкажа, как един порок, може да ви направи богати.

Имам познат в UK, който си пафка тревичка и леки стимуланти които се набавят основно от тъмната мрежа и се плащат в ... да койни. Тъй като го мързи и рядко в него се задържат пари, преди известни месеци, беше заредил 10тина койна да си има да пазарува. Напазрил си за 2,3 ама му се наложи да се поспре, че стана напечено. Минаха месеци, цената подскочи. Еми днес аз имам да плащам ипотека още 25г, той може да си купи жилище в кеш ;)

Link to comment
Share on other sites

Комшията беше страшно жизнен, атлетичен и енергичен човек с много добър собствен бизнес. Еми днес аз съм жив, той е мъртъв... 

Link to comment
Share on other sites

Комшията беше страшно жизнен, атлетичен и енергичен човек с много добър собствен бизнес. Еми днес аз съм жив, той е мъртъв... 

 

Ако това е в сила за всички тревомани, да сме се стопили за 1,2г до 6м :D За съжаление дори повечето ученици са много по-напред от нас.

Link to comment
Share on other sites

В момента няма нищо друго, освен 7 биткойна с евентуална стойност над цената на един апартамент.

Покупките и продажбите са толкова забавени, че може да се чака с дни преди да ти дойде реда продадеш. И докато ти дойде реда да продаваш, цената може да е $100 (образно казано).

Link to comment
Share on other sites

В момента няма нищо друго, освен 7 биткойна с евентуална стойност над цената на един апартамент.

Покупките и продажбите са толкова забавени, че може да се чака с дни преди да ти дойде реда продадеш. И докато ти дойде реда да продаваш, цената може да е $100 (образно казано).

Ами това в никакъв случай не е вярно, защото тези 7 биткойна можеш да ги махнеш за минути ако си имаш акаунти в подходящите борси! Сега например на онези милиардерите ще им трябва доста време да излязат без да предизвикат краш, но не е чак толкова не ликвидно колкото го описваш, особено пък ако ходи нагоре става за секунди цялата работа. Не знам къде ги гледаш тези неща, но аз имам приятели, които правят майнинг ферма и отделно тръгуват малко, та те са ми обяснявали тези неща нагледно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...