Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

Айде познай колко данък съм платил на парите, които съм прибрал от тях.

Хахаха, значи от личния опит с някакви сделки за жълти стотинки, ти автоматично направи гигантския извод, че с биткоините може да се прецака системата по всички показатели. Това е същата "логика", като на пернишкия рацер, който вдигнал 200 на магистралата и тутакси решил, че законите на физиката вече не важат за него. :lol:

Както и да е, всеки има право да си вярва в каквото си иска.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

а ти какъв личен опит имаш по темата че коментираш по толкова краен начин? моите уважения но в момента само си мислиш че ги разбираш работите.... реално говориш абсолютни глупости.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схващам. При всичките тези кражби, банкрути и т.н..., защо хората не си държат биткойните на собствените машини?

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схващам. При всичките тези кражби, банкрути и т.н..., защо хората не си държат биткойните на собствените машини?

 

Защото няма как да ги обърнат във валута.За целта трябва да минат през ексчейнжъра, който като се нагуши (пуска добър курс) решава, че е време да го хакнат.Продава си монетите на друг ексчейнжър и обявява фалит заради кражба.Бързи и лесни пари ;)

Link to comment
Share on other sites

Тук гледам доста сериозни потребители от форума да се занимават с това. Чак ми стана интересно  :notify:

Някой може ли да ми даде насока, как да започна, че съм в неведение?

Със сравнително слаба машинка съм - Win 7, core 2 6320 @1.86 1.87 GHz 

и едно Galaxy 2, което мога да го оставя да "копа" ако е възможно докато съм на работа по 12 часа на зарядното :D

Ако има нещо като реферали, както беше при PTC сайтовете мога да се включа към някого :D

Link to comment
Share on other sites

Мерси, Zlobil :) 
Просто не мога да се ориентирам и търся къде точно да се регистрирам, че съм като в небрано лозе.
Ако се захващам по-сериозно с това ще е след около месец. Сега просто искам да видя дали мога да схвана идеята на работа -_- 

 

Интересувам се главно от миньорство на Android (ако е възможно изобщо :D), ако ли не на слабата кошница да пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Благодарско, zlobil.

точно LTCMiner-а се опитах да подкарам на телефона, както ти писах на ЛС. Свалих го, пуснах го но... нищо. На Setings ми излиза втората снимка от линка.

В сайта litecoinpool не успях да се регистрирам, защото не видях такава опция. Намерих само да им изпратя e-mail, ако искам и така и направих. Сега чакам отговор :D

Link to comment
Share on other sites

нали знаеш че смисълът да копаеш с телефон = 0 

с най-новите устройства ще правиш 0.8-1kh/s .... демек нищо , 1 LTC ще го правиш 1-2 години.... 

Link to comment
Share on other sites

бахти малоумната статия.... тоя суперкомпютър с 3х р9 290 ще прави към 3000kh/s .... демек с тая скорост ще копаеш 1 Биткойн за има няма 2 месеца.... това ако трудноста се запази което няма как да се случи при положение че хората продават устройства по 1ТХ/с..... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

image-4B80_533ABEE3.jpg

 

Американският предприемач Дейв Карлсън (Dave Carlson) изчислява почти 10% от всички Bitcoin-монети в света.

 

Тази ферма успява да изчисли от около 7 до 8 хиляди Bitcoin-монети месечно, което е в границите на 10% от добива на всичката Bitcoin-валута в света. Карлсън е собственик на около 1,4 милиона BitFury чипа, а разпределянето на трафика става с помощта на евтини Raspberry Pi със специализиран софтуер.

 

Иначе цената е паднала доста за последните 3 месеца...

 

567980f117cad777.JPG

Link to comment
Share on other sites

Доходите на физически лица от продажба или замяна на виртуалната валута биткойн се декларират с годишната данъчна декларация и върху тях се дължи данък върху общата годишна данъчна основа (10%). Това уточняват от НАП месец преди да изтече срокът за деклариране на доходите, придобити през 2013 година.

 

Цялата информация - тук.

Тука има само един възможен коментар: ХАХАХАХАХАХХАХА :popcorn: :effemine2: :Facepalm: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ако е истина това, им пожелавам успех да разберат кой портфейл, на кой е. И как ще проследят нещо, че да ми наложат искане да им платя каквото и да е.

Link to comment
Share on other sites

"Законът не предвижда към данъчния формуляр да се прилагат специални документи, доказващи реализирания доход."

 

Да се хванат за палците :)

Link to comment
Share on other sites

Ако е истина това, им пожелавам успех да разберат кой портфейл, на кой е. И как ще проследят нещо, че да ми наложат искане да им платя каквото и да е.

При изплащането на реални пари от един немски голям борсов сайт идва момент, в който трябва да се регистрираш с трите си имена, ЕГН и т.н. (скан на лична карта), за да отпадне лимита от 2500 юру на година и 1000 на месец, та тогава става малко по-сложно.

Иначе този, който е измислил тези 10% дали ще дойде да ми плати тока или ще ми се изчислява на някаква друга тарифа? По-късно мога ли да си го дръпна като ДДС или да го пиша разход? За амортизацията на частите, които копат също никой не е помислил.

Типично по нашенски работата е претупана и необмислена, решил някой пеерас да се гуши с десет процента и това е.

Ами... пожелавам им успех, така ще направя, че от мен стотинка да не видят, мамичката им е*ана.

Link to comment
Share on other sites

Ако си фирма тогава ще имаш признати разходи и амортизация. Когато ги получаваш като физическо лице - гориш. Тва е все едно да кажеш, че парите дето получаваш ги даваш за ядене и на тях 10% няма да плащаш. :)

Link to comment
Share on other sites

Винаги ще има начин да го барат за кренделите. Аз се зарибих и аз да копам..Ма по малко, ей така, да видя.

Link to comment
Share on other sites

Няма да платя и 1 стотинка..... 

От друга страна сме на първо място в /reddit по коментари относно тази новина.... реално България е първата страна в Европа която официално декларира Биткойн-а за валута.... хората искали да се местят да живеят тук.  :grin:

 

 

http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/220ek1/tax_authorities_in_bulgaria_say_bitcoin_is/

 

 

 

Lets all move to Bulgaria, the country of Rakia, Kebab, Bulgarian wives and Bitcoinski!

 


 

 



BTW Bulgarian women can be pretty hot, and easy to impress if you're American!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...