Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

Факт....хубавото е че доста хора се бяха отзовали.

Първият ден отидох и занесох храна на женицата, доста хора бяха откликнали. 

 

Междувременно пуснах 1 тема в биткойн форума и с колегите събрахме дарения под формата на БТЦ, доста трансфери, на сутринта събраното го пуснах към rgcoins.com за обмяна от BTC към книжни пари и след по-малко 30мин парите бяха по сметката ми. 

 

В някой отношения валутата е в пъти по-добра от всяко друго съществуващо по света разплащателно средство. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

http://profit.bg/news/Bitkojnut-s-nov-sriv-ot-blizo-30-samo-za-den/nid-133444.html

Биткойнът с нов срив от близо 30% само за ден.

 

 

Всъщност си е парадокс, че цената продължава да пада, въпреки все по-трудния добив. Ако не се шуми много край нея, тепърва ще се срива.

Link to comment
Share on other sites

http://profit.bg/news/Bitkojnut-s-nov-sriv-ot-blizo-30-samo-za-den/nid-133444.html

Биткойнът с нов срив от близо 30% само за ден.

 

 

Всъщност си е парадокс, че цената продължава да пада, въпреки все по-трудния добив. Ако не се шуми много край нея, тепърва ще се срива.

Всъщност не е толкова голям парадокс, че цената и пада тъй като е оценена в долари, а доларовата валута върви нагоре спрямо всички други

Link to comment
Share on other sites

http://profit.bg/news/Bitkojnut-s-nov-sriv-ot-blizo-30-samo-za-den/nid-133444.html

Биткойнът с нов срив от близо 30% само за ден.

 

 

Всъщност си е парадокс, че цената продължава да пада, въпреки все по-трудния добив. Ако не се шуми много край нея, тепърва ще се срива.

 

Просто кофти поредица от кофти случки

Русия уж наложи бан, хакнаха битстампс с 19К биткойна, много скам щото се работи по лесно с биткойни и т.н.

 

Добавяме и големите риби които бутата цената и нещата се изясняват.... борсовите графики са много странни, почти всяка събота/неделя когато не работят банките се наблюдава стабилен дъмп.....според мен има няколко акули които умишлено държат цената ниска. Пък и вече станахме свидетели на 4 балона, мисля че ще има поне още 1.

Link to comment
Share on other sites

 

Bitcoin is latest victim of disinflation

 

 

Bitcoin is proving a big disappointment. The would-be currency is down 33 percent against the dollar so far in 2015, and 71 percent in the last year. There’s almost certainly more bad news to come.

 

The electronic token has lots of enduring problems. As a store of value that is not subject to government intervention, it lacks the support of authorities and is always in danger of being banned.

 

The market was illiquid to begin with and is becoming even more so, increasing the risk of abuse. Bitcoins generate no income, so they count as collectibles – more like an artwork than a few shares of Google. In these matters, beauty and value depend on the fickle eyes of the beholder and potential buyer.

 

Anonymity and free transactions offer some allure. But the former leads to an association with illegal activity. The latter is an illusion, since someone has to pay for the computers used to process and store bitcoin information. Bitcoin “miners” provide the service in exchange for new bitcoins.

 

Right now, the biggest problem is psychology. In a more ebullient and inflationary world, the novelty and limited supply of bitcoins might appeal. These days, disinflation and discontent are the dominant themes.

 

Bitcoins touched $171.41 on Jan. 14 and on Jan. 16 traded at $216. At these levels, the economics of bitcoin mining look terrible. Full cost of production is closer to $600 per token, based an a recent study by Australian researcher Hass McCook. If miners retreat, users may end up paying directly for the service.

 

Defenders of bitcoin have not given up hope. Their emphasis has shifted though, from the currency to the underlying blockchain processing software. That may be a good investment. It may even be revolutionary. But it will not bring up the price of bitcoin. The currency is suffering an erosion of confidence from which it could be hard to recover.

 

Link to comment
Share on other sites

Мълчи пък ти, щот сега някой ще постне материалче, как еди-коя си компания е започнала да приема БтК...

Което обаче според моето съвсем скромно мнение, иде да рече, че и най-умният си е малко прост! Или пък... е решил да се метне в спекулативния пазар, без да е много на ясно със спекулациите (в областта).

И изобщо... Нещата с тези виртуални... ъъ..., валути, твърде много много напомнят на това, някой да се опитва да продава на пазара злато, получено чрез трансмутация на олово в циклотрон на реалната му цена при това.... Което вероятно би имало единствено колекционерска стойност, която обаче в никакъв случай не оправдава многократно по-високата му стойност.

Link to comment
Share on other sites

@gado, нещата в тая материя не са ти ясни, да не говорим колко е глупаво сравнението. 

 

Никой не искам да надъхвам за предимствата и недостатъците на тоя вид валути, на който му е интересно може сам да прочете и да съпостави нещата кое как и защо.  :thumbsup:

 

 

Не бих казал че богатеем, поне не и аз, направих 2-3 доста сериозни удара но като цяло гледам на нещата по-скоро като на средно скъпо хоби от което като бонус чат пат изпада по някоя друга паричка. 

 

 

 

 

 

пс : Нали не мислите че Микрософт и Делл са толкова глупави за да го интегират като система за плащане ? Щото е голямо разочарование..... 

Link to comment
Share on other sites

Злобиле..., да речем..., че съм по прочел... Да речем и, че просто не съм хазартен тип. А, да... и да речем, че изобщо не ти е ясен смисълът на сравнението ми ;) (без да се обиждаш!?)

 

П.п. Всъщност... не знам дали са глупави, или поне съответните отговорни хора там дали са глупави, ама определено се възползват от глупостта на глупавите :))

 

П.п.2 Ми то и аз от време на време правя по някоя пачка от средно скъпите си хобита - Правене на ножове, възстановяване на ретро мотори и правенето на дребна бижутерия...

Link to comment
Share on other sites

само че твоето хоби изисква труд и време....моето се "случва" при сутрешното ми кафе... :)

 

както и да е преди доста време осъзнах че е излишно да се мъча да споря с предубедени хора, нищо лично към тебе.

Link to comment
Share on other sites

само че твоето хоби изисква труд и време....моето се "случва" при сутрешното ми кафе... :)

 

както и да е преди доста време осъзнах че е излишно да се мъча да споря с предубедени хора, нищо лично към тебе.

Ъъъ... Всъщност ти също си предубеден, та за това и не споря с теб... А има и още една разлика :)) Моето освен някой лев ми носи и страхотно удоволствие (от това, което създавам). Не ми казвай, че и твоето е така, щот имам доста по-позитивна представа за теб.

 

П.п. Другата причина да не се и опитвам да споря с теб е, че ежедневно контактувам с разни магазинджии, ресторантьори и т.н. хотелиери, та знам, че на такива хора да им обясняваш за гледната си точка, тоест нещо различно от семки, картофи и салами е напълно загубена кауза.... (нищо лично спрямо тебе..., може и да не се вписваш в представите ми за тази категория.... същества)

Link to comment
Share on other sites

Предубеден към какво ? Към невежеството което демонстрирате няколко човека в темата и то с такава сигурност че все едно цял живот сте се занимавали с това....да го кажем така, аз не разбирам от ножове, нито пък от бижутерия, не се опитвам да коментирам неща които не разбирам и не ти и обяснявам как хобито ти е глупаво, в смисъл такъв дали е глупаво моето хоби за тебе или не ми е точно все тая, на мен ми носи удовлетворение и това е достатъчно за да се занимавам с него. 

 

 

По-долното ще го оставя без коментар, за човек който навсякъде претендира че е над нещата доста повърхностно изказване направи.... 

Link to comment
Share on other sites

А аз и не се опитвам да ти обяснявам, че ти е глупаво хобито... понеже всяко хоби малко или много е глупаво и това зависи единствено от гледната точка :))

Но... както и да е.... Явно не си разбрал и явно няма смисъл.  Дано поне на края излезеш на нула (дай Боже и на плюс), щото аз от моите хобита винаги съм на кяр, двоен, троен, че и четворен.... в редки случаи и стократен ;)

Link to comment
Share on other sites

148.gif

 

 

Ахааа и тука се появиха разбирачите и обърнаха темата на хобита...

Ех, колко много хейт има в тоя форум... и почват едни локумиииИиии. Тоя па не разбрал, ма оня друго казал... блаблабла.

Link to comment
Share on other sites

Ахааа и тука се появиха разбирачите и обърнаха темата на хобита...

Ех, колко много хейт има в тоя форум...

:FU:

П.п. Чети, Писателю!

Link to comment
Share on other sites

Понеже явно мислиш че наливам суми в нещо безмислено ще ти кажа ей така да ти е спокойно, преди години накопах 3 BTC с лаптопа ми, бях ги забравил и ноевмри 2013-та се сетих за тях, края на януари 2014-та ги продадох за малко под 3500$ които инвестирах в техника, след това имам 2-3 инвестиции от по няколко ХХХХ $. В момента съм избил абсолютно всичко и от няколкото "удара" които направих т.е. инвестиция в монети съм на + малко над ХХ ХХХ $ т.е. за малко под година, като копачите си работят и след ток-а месечно ми остават едни 200-250$ което хич не е зле....  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

М... Мноо ми е спокойно, брат. Пък ся като ми го каза това, още по-спокойно ми стана :))

Както и да е... за друго говорех, ама нейсе.... Всеки си има глава на раменете, пък за каквото и да я използва :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Така е, за това последното съм съгласен. Просто исках да се изясни че от това се правят пари а не е пирамида в която непрестанно се налива.

Link to comment
Share on other sites

Така е, за това последното съм съгласен. Просто исках да се изясни че от това се правят пари а не е пирамида в която непрестанно се налива.

Правеха се пари с копане (в минало време). В момента можеш да правиш пари само от шортване на биткоини. Прочети внимателно статията на "хейтъра" от Ройтерс.

Link to comment
Share on other sites

Както кажеш....сигурен съм че ти и човека от Ройтерс знаете по-добре от мене какво вадя и какво не...айде стига глупости....

 

 

пс: просто в минало време са се правели доста повече $$$.

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, защо продължаваш да спориш с радиото... Те вярват на това което прочетат някъде из интернет, просто защото никога не са виждали пари от копане в джобовете си. Тия Микромеките, Деловците, Пейпалците и т.н. те са шарани и меринджейте там ядат доматите с колците, след като приемант монети, така че спора е излишен.

 

П.С. Залагам 10тачка, че следващия пост ще е с някоя статия за пирамидата на монетите :D

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, защо продължаваш да спориш с радиото... Те вярват на това което прочетат някъде из интернет, просто защото никога не са виждали пари от копане в джобовете си. Тия Микромеките, Деловците, Пейпалците и т.н. те са шарани и меринджейте там ядат доматите с колците, след като приемант монети, така че спора е излишен.

 

П.С. Залагам 10тачка, че следващия пост ще е с някоя статия за пирамидата на монетите :D

Кога и къде да се видим, да ми ги дадеш тия 10 лв? :)
Link to comment
Share on other sites

Ставаше дума да е нещо по темата :D

Аха. Ок. Ето.

За мен биткойните в един момент ще станат прекалено нерантабилни за копане и голям брой дребни риби ще спрат. Което май ще намали сложността на сметките и ще почнат да се копат по-лесно и да става по-рентабилно. Нали имаше нещо такова - кокот повече са накачовени да смятата, толкова по-сложно става. После пак ще се включат дребните, пак ще стане сложно и енергоемко, и така ще има някаква цикличност. Колко ще се наложат тепърва ще стане ясно.

 

Така добре ли е? Брои ли се :)

 

ПП

Никъде не е ставало дума да е по темата. Затова и съм цитирал мнението, че да няма редакции после ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...