Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

Едната ми машина е с

 

5 карти 4х р9 280х и една р9 270х - 3450kh/s консумация - 1.520kW

 

другата е с

 

4х р9 280х - 3000kh/s - 1.350kW 

 

и 600gh/S с 3бр. AntminerS1 - около 1.2кW

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Аа с дървен лаптоп има ли смисъл да се копа или вече не ?

Къв лаптоп бе човек?! Той с тия яки машини с по 4-5 карти горе долу прави по лайткойн на ден(грубо) ти с някъв лаптоп ше копаш. По-добре го вържи за една сопа и го ползвай за мотика :)
Link to comment
Share on other sites

Чак пък толкова...Аз пуснах да копам праймкойни с процесора. Малко по-бързо става от биткойните. И то на дървен лаптоп :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой реализирал ли е някаква печалба до сега? 

Въобще не е ли по-изгодно в момента да се купува, а не да се копае? 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм реализирал.

В момента започване на копане не е точно най-добрата инвестиция. Най-малкото защото на картите им остават броени месеци живот преди да бъдат ритуално убити от scrypt asic's машините..... нещо като с Биткойн , историята се повтаря...... 

 

 

В момента има вече дори няколко които са доста по изгодни от GPU-та , примерно Gridseed G-Blade , 1700$ - 5-6MH/s , което е към 3 пъти по-евтино от конфигурация с видео карти. Аз лично ще копая до края на лятото или до момента в който картите работят само за тока си , после разпродавам картите и чакам добър курс. 

 

Щото се задава KnC Titan с умопомрачителните 250-300Mh/s за 10 000$ , което в карти са към 320-350 карти R9 290 Tri-X ......  :wtf:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ето това е истината!

http://vimeo.com/92087150

 

Доста добра идея.... ма надали ще я видим реализирана точно в този и вид....  :unhappy:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=423523.0

 

Един голям балон - това е биткоина

 

Я се оривай ако нямаш какво да кажеш по темата бе спамер серящ във всяка тема...... 

Link to comment
Share on other sites

През февруари 2014 година собственикът на Silk Road 2.0 обяви, че е ограбен. От електронните сметки бяха откраднати 4476 биткоина, съответстващи приблизително на $2,6 милиона по тогавашния курс на деня.

Въпреки че собственикът на магазина е неизвестен, той обяви в уеб-пространството, че ще върне тези пари. И удържа обещанието си. Във вътрешния форум на борсата бе публикувано съобщение, че към 27-май са възстановени 82,09% от откраднатите финансови средства, а останалите ще бъдат върнати през следващите 30 дни. Порядъчност, която не се среща често и в легалния бизнес.

 

Ха да видим.

Link to comment
Share on other sites

Все по-упорито се говори че до края на годината Bitcoin ще бъде интегриран към PayPal и съответно към ebay..... очаква се пикът на цената да е около 2500$.... все още имате реален шанс да си направите инвестицията х4, естествено говорим за сума която сте готови да рискувате. 

 

Аз моят удар в крипто валутите го направих с DarkCoin (DRK) и за момента съм повече от доволен.... 

Link to comment
Share on other sites

Аз моят удар в крипто валутите го направих с DarkCoin (DRK) и за момента съм повече от доволен....

Как точно стана това?
Link to comment
Share on other sites

Търгувам 

 

друга валута/BTC 

 

инвестирах в DRK/BTC на цена 0.0012, после на 0.0057 и разпродадох на 0.020 и 0.027 

После още няколко пъти пазарих на 0.015 и продадох на 0.20-0.22 , в момента пак е 0.017 а след 2 седмици пускат нов ъпдейт на системата и най-вероятно ще мине цена от 0.030 а смелите прогнози са за 100$/DRK , понеже е иновативна монета с иновативен алгоритъм и анонимни транзакции. 

 

 

 

Другата с евентуално бъдеще е NXT. 

 

Но това са АЛТ валути от които се правят временни пари докато хората наливат пари в тях, като усетиш че кораба потъва продаваш всичко за Биткойни и стискаш за добра цена.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Екзабайт, ще се включваш ли в наддаването ...?? :)

 

На мен честно казано ми мина еуфорията ,когато пусках темата покрай сичките тея далавераджийски истории...

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е по-скоро в това, че след като има търг, значи УСА-тата я признават ;)

Този гениален извод съм го пропуснал. Явно не правиш никаква разлика между стока и официално разплащателно средство (валута). На търг се продава абсолютно всичко, за което съществува някакво търсене. От компютри, през компоти до белите чорапи на Майкъл Джексън. Това, че един тон сирене се е продало на търг, как така може да се приеме за признание, че сиренето става за разплащателно средство? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Този гениален извод съм го пропуснал. Явно не правиш никаква разлика между стока и официално разплащателно средство (валута). На търг се продава абсолютно всичко, за което съществува някакво търсене. От компютри, през компоти до белите чорапи на Майкъл Джексън. Това, че един тон сирене се е продало на търг, как така може да се приеме за признание, че сиренето става за разплащателно средство? :lol:

 

A?Или аз не ти разбрах поста или нищо не каза?Уж валута, а била стока... Последно кое от двете е?Аз до долкото знам със сирене не може да се купи нищо в интернет или греша?Хамериканците не я признават, а после я продават.Как свата тая хватка?

Паднал самолета пред Пентагона, ама не точно.Те тия сами си правят филмите да си живеят в тях.Зарежи тая работа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...