Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

Всъщност си прав - тук (bulforum) в повечето теми има всичко друго, но не и това за което е предназначен дадения раздел.

 

Гледам врата - пише "Жени"-кеф!Влизам вътре, а то било кенеф.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Както кажеш....сигурен съм че ти и човека от Ройтерс знаете по-добре от мене какво вадя и какво не...айде стига глупости....

 

 

пс: просто в минало време са се правели доста повече $$$.

Ти прочете ли за какво иде реч в статията или го караш само на писане? Не виждам никъде в статията да пише за това как и какви пари вади Злобил от копане на биткоини. Говори се за това, че ако в момента някой реши да купува техника и да започне копане едва ли ще си върне инвестицията в желязото, освен ако не смяташ да ползваш машината за играене на игри и за фън. Тренда с обезценката на биткоин е ясен и това няма никаква връзка с факта, че разни компании редиймват биткоини (което е твърде различно от "разплащателно средство", но това е друга дълга тема).

Link to comment
Share on other sites

Аха. Ок. Ето.

За мен биткойните в един момент ще станат прекалено нерантабилни за копане и голям брой дребни риби ще спрат. Което май ще намали сложността на сметките и ще почнат да се копат по-лесно и да става по-рентабилно. Нали имаше нещо такова - кокот повече са накачовени да смятата, толкова по-сложно става. После пак ще се включат дребните, пак ще стане сложно и енергоемко, и така ще има някаква цикличност. Колко ще се наложат тепърва ще стане ясно.

 

Така добре ли е? Брои ли се :)

 

ПП

Никъде не е ставало дума да е по темата. Затова и съм цитирал мнението, че да няма редакции после ;)

Всъщност не съм чувал, че може да се връща процеса. Тъй че само по-трудно си става. 

 

Иначе в днешни времена след като всичко се свежда до търсене и предлагане, спекулации и какво ли още не, биткойна не се различава от никоя от другите валути или стоки търгувани на борсата.

С времето може и да се срине, но това го има навсякъде. Но понеже големината на пазара е голяма, тя няма как да се затрие съвсем.

Link to comment
Share on other sites

тридността пада, когато и скороста на мрежата а.к.а. копачите спират машините,

 

 

Годфадъре, хардуера ако е сравнително нов се избива....трудно но се избива и машините отдавна не са видео карти които да ползваш за "фън" обезценяването по мое мнение до голяма степен се дължи на борсови играчи, цената умишлено се бута като към това добавим няколкото хакнати борси, огромните ферми които дъмпват монети най малкото за да си плащат тока и резултата е на лице, въпреки това вярвам че рано или късно пак ще има голям балон.

Link to comment
Share on other sites

Нека някой каже достатъчно добър и стабилен портфейл за биткойни, и откъде най-изгодно може да се направи обмяната им.

В момента съм се ориентирал да купя определено кколичество, понеже виждам цена от порядъка на

Current Bitcoin price: EUR €185.89

Не вярвам да падне под 100 ойро, така че смятам момента за инвестиция доста изгоден

Link to comment
Share on other sites

Зависи за какво количество говорим. За малки суми онлайн портфейлът на blockchain.info + 2FA (SMS или Google 2FA) си е екстра.

За по-големи суми - хартиен портфейл генериран офлайн.....но тук трябва да прочетеш как точно се прави за да не се окаже накрая че нямаш нищо. 

 

bitcoin qt клиента в комбинация с дълга 15-20 символа парола също бих казал че е достатъчно надежден (задължително си копирай на 2-3 места wallet.dat файла за всеки случай)

 

 

Аз си ползвам blockchain приложението за iphone за по-малки суми + Trezor за големи (може би най-добрият хардуер портфейл към 100$ беше като го поръчах). Bitcoin QT е екстра но на макбука съм с ограничено място а blockchain-a е над 20GB ако не се лъжа. 

 

 

 

Една много бърза сметка за @Godfather-a и човека от ройтерс : 

 

Spondoolies SP20 

http://www.spondoolies-tech.com/products/holiday-special-sp20-jackson-shipping-from-stock

 

479 $ + 20% митница = 574,8$ = 971лв или в краен случай 1000лв. 

(вчера купих такова за точно 2.5BTC или малко под 900лв от БГ)

 

 

Скорост при underclock - 1,4TH/s и консумация 6-700W на месец се добиват точно 0.4804BTC или при сегашната цена от около 210$/BTC = 100$ = 168-169лв.  - 65лв/месец за ток = 100лв чисти ако се продава веднага, естествено има много условности но инвестицията от 1000лв се избива за 10 месеца или 1200лв/година  което е 20% възвращаемост на година (+ че накрая на тая година машинката все ще има 100-200лв остатъчна стойност)....тука естествено сметките са при цени от 200-210$/BTC, вярвам можете да си ги направите сметките при цена от 500-800-1000$, трудноста при тия цени също пада така че тоя добив от 0.4804 ще се покачи следващите месеци или ако не то поне ще се задържи. Последните 2-3 месеца ставаме свидетели на падане на трудноста с по 2-3% (следващият пак ще е с 3%) нещо което не се е случвало 2013/2014.

 

Основното нещо което ти и г-на от ройтерс пропускате е че повечето хоум копачи като мен не ги интересува дали в момента на копането биткойн е струвал 20-30-50$, важното е на колко ще продадеш.....  :thumbsup:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Отново да питам.

Направих си он-лайн портфейл.

Може ли да си инсталирам и десктоп-портфейл и да обменям м/у двата криптовалути ?

Link to comment
Share on other sites

естествено, свали си bitcoin qt от bitcoin.org и го остави да си свали/синхронизира блокчейна (отнема ден-два) и ще си имаш 2 портфейла. 

Link to comment
Share on other sites

Първата лицензирана борса за Bitcoin в САЩ вече започна работа. Coinbase има официално разрешение за работа в 25 щата и се ползва с подкрепата на Нюйоркската фондова борса, множество банки и инвестиционни фондове, съобщава The Wall Street Journal.

 

Борсата има финансиране в размер на 106 млн. долара. Нейната основна цел ще бъде да повиши доверието на хората и бизнеса към криптовалутите.

 

Coinbase ще се отличава с повишено ниво на сигурността на данните. Освен това ще има възможност за следене на цените на Bitcoin в реално време. Борсата разполага и със застраховка, така че клиентите й да са защитени в случай на кражба, коментират от компанията.

 

Засега Coinbase ще може да работи само в тези 25 щата. Борсата ще се финансира чрез такси за транзакции. Тя ще 0.25%, като първите два месеца ще са безплатни за всеки клиент.

 

Основните планове на компанията са до края на годината борсата да заработи в 30 държави по света. В момента тя има дейности в 19 страни. Целта е Coinbase да се превърне в най-голямата борса за криптовалути.

 

Coinbase вече има около 2.2 млн. виртуални портфейли на крайни потребители и близо 40 хил. на търговци. Затова компанията смята, че нейната борса бързо ще бъде приета от хората.

 

Сред предизвикателствата за Coinbase ще бъде и възстановяване и задържане на доверието на инвеститорите и бизнеса към критповалутите. Миналата година Bitcoin понесе тежък удар, след като борсата Mt. Gox, която беше най-голямата тогава, се срина. Неочаквано тя затвори врати и обяви, че липсват пари на инвеститори. След това подаде и документи за обявяване на банкрут, който се оказа и окончателният й край въпреки плановете за възстановяване.

 

Борсата на Coinbase ще работи само на места, където има официално разрешение от регулаторите. Тя ще има и по-строги системи за сигурност, с които се надява да убеди настоящите и потенциалните й клиенти, че Bitcoin може да бъде използван като надеждно средство за разплащане.

Link to comment
Share on other sites

2-3 въпроса с по-техническа насоченост. Може би Злобюл ще отговори, но ако някой друг може да помогне, също е добре дошъл ;)

 

1.Искам да прехвърля биткойни (или по-точно сатошита) от сметка в 1 портфейл към сметка в друг портфейл.

Изпращам ги от 1-я, вторият трябва ли да потвърди акуанта на 1-я или ще си дойдат без потвърждение...?

 

2. Във връзка с горното , направил съм акаунт някъде си. Пращат ми в него сатошита, след врем си правя 2-и акаунт от същия портфейл и вече ми превеждат на него. Но ако някой ми преведе сума към 1-ят , който вече не е "актуален" , сумата все пак трябва да дойде, предполагам...

Тоест венъж създаден акаунт в даден портфейл не би трябвало никога да се изтрива ?

 

3.Прехвърляне м/у 2 портфейла - видях нещо от сорта на мин. такса 0.00001 БТС. Винаги ли е така ?

 

4.Инсталирах си Армори портмоне. Вързан в интернет ми казва, че е офлайн, трябва ли да му дам да инсталира софтуер (автоматично) май беше от биткойн-ку те, понеже има такава опция. Не знам дали е нормално...

 

Засега е това

Link to comment
Share on other sites

Факт....хубавото е че доста хора се бяха отзовали.

Първият ден отидох и занесох храна на женицата, доста хора бяха откликнали. 

 

Междувременно пуснах 1 тема в биткойн форума и с колегите събрахме дарения под формата на БТЦ, доста трансфери, на сутринта събраното го пуснах към rgcoins.com за обмяна от BTC към книжни пари и след по-малко 30мин парите бяха по сметката ми. 

 

В някой отношения валутата е в пъти по-добра от всяко друго съществуващо по света разплащателно средство. 

 

640_36269a14f29c2ebefdac0edc67650381.jpg

 

Ех българино.... :( Жалка картинка сме.

 

Цялата новина тук

Link to comment
Share on other sites

И аз прочетох още тогава, че е много съмнителна тази работа и нещата далеч не са такива, каквито се представят.... 

Link to comment
Share on other sites

2-3 въпроса с по-техническа насоченост. Може би Злобюл ще отговори, но ако някой друг може да помогне, също е добре дошъл ;) 1.Искам да прехвърля биткойни (или по-точно сатошита) от сметка в 1 портфейл към сметка в друг портфейл. Изпращам ги от 1-я, вторият трябва ли да потвърди акуанта на 1-я или ще си дойдат без потвърждение...? 2. Във връзка с горното , направил съм акаунт някъде си. Пращат ми в него сатошита, след врем си правя 2-и акаунт от същия портфейл и вече ми превеждат на него. Но ако някой ми преведе сума към 1-ят , който вече не е "актуален" , сумата все пак трябва да дойде, предполагам... Тоест венъж създаден акаунт в даден портфейл не би трябвало никога да се изтрива ? 3.Прехвърляне м/у 2 портфейла - видях нещо от сорта на мин. такса 0.00001 БТС. Винаги ли е така ? 4.Инсталирах си Армори портмоне. Вързан в интернет ми казва, че е офлайн, трябва ли да му дам да инсталира софтуер (автоматично) май беше от биткойн-ку те, понеже има такава опция. Не знам дали е нормално... Засега е това

 

Първо не се казва сметка а се казва адрес, като изпратиш от монетите от единият адрес към другият адрес не е нужно да потвърждаваш каквото и да е, когато транзакцията бъде включена в блок и съответно получи поне 1 потвърждение (изпращането е необратим процес) средствата ще отидат в адреса към който ги пращаш. Един портфейл може да съдържа безброй адреси, демек портфейла ти обединява всички адреси които си създал и ти показва общият баланс на всички адреси (ако имаш 10 адреса в портфейла с по 0.5BTC всеки портфейла ще ти показва общ баланс от 5BTC). Ако не си изтрил/архивирал първият адрес и ти пратят монети към него независимо че вече не го ползваш (адреса си остава завинаги в блокчейна,проблема е ако си го изтрил и му нямаш частният ключ с който да го управляваш, тогава пиеш една студена вода а монетите отиват в графа загубени биткойни) сумата пак ще пристигне, нямам идея какво значи не е актуален, нямам идея и защо ти трябват хиляди адреси през които да препращаш монети и съответно да плащаш такса, дефолт таксата е 0.001 може да се направи и по-малка но съответно транзакцията ще мине доста по-бавно - може да отнеме от няколко часа до ден. Армори не е точно най-добрият портфейл. А за суми от сорта на "сатошита" изобщо не се занимавай да инсталираш каквото и да е а си направи 1 портфейл в blockchain.info и си сложи 2FA с Google Auth. или СМС, макар да е онлайн е достатъчно сигурен за да държиш суми от 5-10-20-50BTC вътре, има опция за back up който не е лошо да си направиш. 

 

По това че спомена сатошита подозирам че се занимаваш с разни клик енд пей сайтове - недей, няма смисъл, не правиш нищо.....не е лошо да попрочетеш поне основните работи защото от написаното виждам че нещата са ти мнооого далече от ясни, нещо което може да ти струва монетите в един момент. 

 

640_36269a14f29c2ebefdac0edc67650381.jpg

 

Ех българино.... :( Жалка картинка сме.

 

Цялата новина тук

 

Доста кофти, нямаше обаче как да знам......все тая, моята съвест е чиста аз реших да помогна и го направих, малко кофти че ще изиграе паричките които събрахме с колеги но това е положението надали можем да променим нещо...... 

Link to comment
Share on other sites

Хора без морал. Явно не случайно са наказани да мизерстват. Грам не се замислят, майната му, че са завлекли пари, по-лошото е, че хората следващият път няма да дарят на наистина нуждаещ се, заради такива твари, защото никога не могат да са сигурни...

И то вече станаха сумати такива случаи. Наскоро имаше пак някакъв лъжец от Тракия, преди това бащата на блъснатата от Стависки и кой ли не... То повече май са фалшивите, отколкото истинските.. 

Link to comment
Share on other sites

факт, доста неприятно ми стана.....доста пъти съм дарявал но в повечето случаи пари и то не лично, тая баба ме жегна и се юрнах и отидох и и занесох храна единият ден, после и парички и дадохме и накрая кОр в буквалният смисъл....  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Недейте така, момчета.... Благодарение на многото отзовали се дори и от чужбина, хора, както и на нашенски фирми, племенникът ми е жив и ще порасне като здрав и жизнен българин. А докторите го бяха отписали и дори изнудваха брат ми да продава къща за още три-четири месеца живот на малкия.

Една човещина ни остана, макар и масата да се изражда в скотове.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност с около 8 милиона се оказа че са ги запалили..... :)

Просто за пореден път се вижда ясно пълната неграмотност на БГ медиите.....дословно копиране на статии без грам проверка, МайКойн далеч не е една от най-големите борси а си е била просто обикновенна пирамида...... 

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, какви са възможностите за интеграция на биткойн плащане в онлайн магазин?

Като цяло аз съм много скептичен към подобен вид плащания, но поради естеството ни на работа и редицата забрани за продажбата на определени продукти от големите разплащателни системи, просто започвам да се ослушвам за различни методи, които да прескочат забраните...

Link to comment
Share on other sites

Ми вече има готови решения за доста от масовите платформи, пиши ЛС какво имаш на ум ще помагаме.

 

пс : ако продаваш в чужбина ще има интерес определено, доста добра реклама може да си направиш в биткойн обществото.....за БГ няма да е особено успешно

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Гледайте какво пишете (2 страници назад разни продажби и т.н.) и внимавайте, че не се знае кой какво чете. От НАП обявиха, че доходи от криптовалути се декларират и се плаща данък върху тях (в сайта на НАП си го пуснаха като новина и обяснение кое и как)...

Иначе по темата за трудноста и започването в момента.
От приятели (купили си видеокарти началото на 2014) знам, че избиха картите (след продажба и от там взеха пари) и даже доста горница направиха преди спада на цената.

В момента да се копае с карта Е БЕЗМИСЛЕННО.
Трудността се променя след определен брой изкопани блокове (примерно на всеки 100 изкопани блока) и на базата на това за какво време са изкопани се променя трудността (изкопани за под 1 седмица се дига, изкопани за над 1 седмица пада и след това пак 100 блока и се следи времето).
Цената пада, НО трудността се качва (много играчи на пазара и това дига трудността). 

Подвеждаща информация е, че някой приема разплащания с BITCOIN... Никоя от споменатите фирми (последно когато гледах) НЕ ПРИЕМА ПЛАЩАНЕ С BITCOIN. Dell, Microsoft (само за Xbox игри) и другите "приемащи плащания" с Bitcoin ползват ПОСРЕДНИК който приема Bitcoini и превежда кеш пари на фирмата (реално DELL или Microsoft нямат Bitcoin Wallet).

БИТКОЙНИ НЕ КОПАЯ, НЕ ПРОДАВАМ, НЕ ЗАТВАРЯМ В КОМПОТИ И НЕ СПЕКУЛИРАМ С ТЯХ НА БОРСИ.

 

Като цяло имам някакъв поглед над това какво се случва в БГ и в света с Биткойн (и другите крипто валути), за това ако имате въпроси питайте (не знам кой е Satoshi, но имам някои мои наблюдения по темата и подозрение кой/какво е).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Трудноста на мрежата се променя на всеки 14-15 дни а не на седмица и на 2К+ блокове а не на 100. 

 

Микросот/Делл и т.н. си приемат плащане в биткойн, това дали ползват посредник който им предоставя готово решение е все тая, а това дали държат или не биткойни не мисля че има как да го знаеш със сигурност. Има си доста варианти когато ползваш посредник като Coinbase/Bitpay и т.н. как и какво искаш да ти се превежда.  

 

Твоите приятел накупили карти през 2014-та надали са копаели Bitcoin, по простата причина че тогава трудноста беше толкова висока а скороста на една карта се равняваше на на обикновена asic флашка - 333mh - 1gh/s и съответно с добива от карти нямаше как дори да си плащаш тока. По-скоро са копали Litecoin-и и са обменяли за Bitcoin (така правех и аз). 

 

Притежавам доста голяма за българските стандарти ферма и смело мога да твърдя че все още има “далавера” и с достатъчно добро и актуално устройство все още се вадят пари. Като към това добавим и “алтернативките” по някога се правят стабилни удари от сорта на месечният добив х5-6. 

 

НО като цяло си е рисково скъпо хоби с бонуси чат пат  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Излиязох от бизнеса с копането, появи се човек с много примамлива оферта и му разпродадохме цялата ферма. 

Вече просто стискам и чакам цените от 1500+$ преди да продам. 

 

За съжаление централизирането започна по-скоро отколкото предполагах, домашните миньори са мъртви след излизането на това чудовище. 

 

http://www.spondoolies-tech.com/products/sp50

 

бахти побърканите израелци, 110ТХ скорост на 16кВ консумация, нашата ферма беше в голямо хале от 50+ машинки и постигахме едва 70тх. 

 

Очаквана цена има няма 40-45К $ + продаване само “на количество”  :JC_golly:

 

 

 

 

пс : споко не съм вътре от цялата “пирамида”, дори бих казал доволно напред дори ако разпродам на тия цени в момента (нещо което нЕма шанс да се случи) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...