Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе от тука и с три ръце може да застанеш, ама я питай Чефо какво мисли когато му прекратят престоя там...или пък имаше предвид с 2 ръце и още нещо? :devil

Link to comment
Share on other sites

 

Всеки поне малко запознат знае, че всеки президент си назначава посланиците и мандатите им приключват със назначаването на новия президент. Просто го извъртат, че Тръмп ги бил уво́лнил. Та видиш ли Тръмп е много прост.

Американския народ показаха, че не са толкова тъпи за колкото ги мислим- гласувайки за него.

В днешно време много неверни неща може да прочете човек в интернет хубаво е да имаш много филтър.

 

 

Тоя "тъпак" му се смеят отпреди да се е кандидатирал, плюха го през цялото време, обясняваха как няма абсолютно никакви шансове, подиграваха му се кои ли не комици и накрая стана президент. Мисля, че е време да престанете да му викате тъпак и да осъзнаете, че четете грешните медии.

 

---------------

 

 

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

 

Абсолютно прав. Образовайте се хора. Вече всичко в медиите е лайно.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

И от двата избора-Тръмп или Хилъри Клинтън,макар,че няма никакво значение моето мнение сега засега харесвам,че Тръмп стана първия в щатите.Най-вече за това,че разбива статуквото,предлага някакви нови ходове и спорни решения,но бъдещето ще покаже дали са били точните.

П.С.Освен това ще сме свидетели на своебразно шоу-ей на познати муцуни като Де Ниро и Мерил Стрийп скочиха срещу него и това може да ни разкрие много неща :lol:

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

 

А след 90-та демокрацията официално наложи да се говори на господин/госпожо. Ама в магазин или бар, на сервитьор или продавач, ще кажа и сега "приятелю, така и така, това ми трябва, искам". Няма и да ми хрумне да "господинствам" точно на такива места.

 

Колкото до това каквъв другар може да ти бъде в България някой непознат - вероятно е приятел/познат/роднина/съсед на твои приятели/познати/роднини/съседи :). Тук на Балканите е така :).

 

 

Хммм...

 

The term comrade is used to mean "friend", "mate", "colleague", or "ally", and derives from the Iberian Romance language term camarada, literally meaning "chamber mate".

 

 

 

Провери си източниците.  Не те знам какви езици си учил, но уикипедията е възможно най-тъпото място, от което да черпиш фактология ;)

Link to comment
Share on other sites

Всеки поне малко запознат знае, че всеки президент си назначава посланиците и мандатите им приключват със назначаването на новия президент. Просто го извъртат, че Тръмп ги бил уво́лнил. Та видиш ли Тръмп е много прост.

В днешно време много неверни неща може да прочете човек в интернет хубаво е да имаш много филтър.

 

Сашко, не ми давай наклон без да знаеш за какво става дума. :)

Първо изобщо не забеляза, че "новината" не е в съответната тема за новини и в добавка е в quote (което много рядко правя), а над нея стои друго quote на дедо, а пък с дедо отдавна си имаме една приказка, за която ти изобщо не знаеш. ;) Оставям настрана, че есенцията на въпросната "новина" всъщност не е това, дето пише в заглавието й, а това, че в момента нямат готови хора за овакантените постове.

Link to comment
Share on other sites

Провери си източниците.  Не те знам какви езици си учил, но уикипедията е възможно най-тъпото място, от което да черпиш фактология ;)

 

При търсене на comrade synonyms в google, и на испански, и на английски го дават да има и значение friend (за пример: http://www.wordreference.com/es/translation.asp?tranword=comrade).  Добре ще е да споменеш твоя сигурен източник, да го разгледам.

 

А езици съм учил, не е като да не съм. Макар че не виждам каква връзка има това в случая. Тук става въпрос по-скоро за способност за намиране на достоверна информация в интернет. В уикипедията съм виждал както множество верни данни, така и достатъчно неверни такива. За конкретния въпрос, по който коментираме, съм преценил, че е достатъчно коректна, и съм цитирал от нея за по-удобно, че ми излиза най-отгоре в резултатите. Ако имам съмнения, проверявам и на много други места, и то задълбочено, преди да си направя собствени изводи.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Абе от тука и с три ръце може да застанеш, ама я питай Чефо какво мисли когато му прекратят престоя там...или пък имаше предвид с 2 ръце и още нещо? :devil

Освен ако не извърша углавно престъпление - друг начин няма. За сега. Следващите 13 месеца съм тук, после ще видим.
Link to comment
Share on other sites

Мда, Пламене Стефчо да не е минал границата нелегално, че да го е страх. Бачка=плаща и всички са доволни - едва ли някой ще му каже нещо.

Link to comment
Share on other sites

Изгубих поста на дедо и за това тука ще пиша. За последен път обяснявам нещо на човек, което аз виждам с очите си, а той само чул от тук и там. Обама кеър е най-хубавото "отроче" на Обама, но тъпо изпълнено и то нарочно естествено. Всичко е заради медицинската мафия. Преди Обама кеър ако си епилептик или с друго сериозно хронично заболяване - няма кой да те застрахова защото им тежиш на бюджета. Преди Обама кеър застраховките са били свинщина скъпи и сега макар с 300 процента увеличие, пак са по- евтини. И до тук свършва хубавото. Никой така и не задължи всеки работодател да осигурява здравно. От тук на мен ми е непосилно да плащам на 100 процента стойността на застраховката ако не лъжа с дохода. Така пък се надупвам на данъчните, а те шибат по- лошо и от фбр, но нямам избор. Та така. Ако Обама кеър беше направена поне малко по европейски... Щеше и трети мандат да изкара негъра ;). Един антибиотик мазило 10 грама - 200 долара ако нямаш застраховка. Сухата кашлица да ги избие. Тръмп няма да промени нищо и той е на същата хранилка... Понеже нали беше от ония 1 процент елит(Ники). Защо като ебаси големия бонус с големи букви в някои обяви за работа пишат medical Insurance.. Ohh damn, нещо, което и Екваториална Гвинея има по подразбиране, тука е лукс. И учиш 4 години, за да го имаш на работното си място.

 

За малко да забравя. С medical не можеш да правиш зъби, трябва ти dental, същото с очните лекари, трябва ти vision. Те най-случайно струват още пари.

Абе само той си знае какво и колко плаща. :D

ако мога и стинка няма да платя, ама не мога :( Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

При търсене на comrade synonyms в google, и на испански, и на английски го дават да има и значение friend (за пример: http://www.wordreference.com/es/translation.asp?tranword=comrade).  Добре ще е да споменеш твоя сигурен източник, да го разгледам.

 

А езици съм учил, не е като да не съм. Макар че не виждам каква връзка има това в случая. Тук става въпрос по-скоро за способност за намиране на достоверна информация в интернет. В уикипедията съм виждал както множество верни данни, така и достатъчно неверни такива. За конкретния въпрос, по който коментираме, съм преценил, че е достатъчно коректна, и съм цитирал от нея за по-удобно, че ми излиза най-отгоре в резултатите. Ако имам съмнения, проверявам и на много други места, и то задълбочено, преди да си направя собствени изводи.

Глей са.... Amigo и compañero са нещо доста по-различно от Комрад! Както и companion, friend и buddy нямат нищо общо с партийния другар ;)

Пак ти казвам, проверявай си източниците. И викам да спрем до тук, щото ще взема да те взема на сериозно. То не друго, ами после и Асен ще трябва да бие чело у пода и да признава как е писал глупости, без да е на ясно как точно пиша, когато наистина имам да казвам нещо.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Спираме и заравяме томахавките, понеже не виждам отсреща аргументи - тоест твоите източници :).

 

Ако Обама кеър беше направена поне малко по европейски... Щеше и трети мандат да изкара негъра ;). Един антибиотик мазило 10 грама - 200 долара ако нямаш застраховка.

 

Каква е тая свободна пазарна икономика - антибиотикът не може да е толкова скъп по принцип?!? Някой лъже с много пари тука, интересно кой му позволява да минава метър.

Link to comment
Share on other sites

А не може. То и линейната не може да е 1000ка ама ей го на. А звънни на 911 освен ако верно не умираш. За това хората летят за руут канал до бг, щото билета и интервенцията са по малко от 1500 доларес в бг. Ела изкарай 1500 долара да видиш как се дават после с "радост" за един час.

Link to comment
Share on other sites

Ми намирисва на монополно определяне на нереално високи цени. А правителството явно гледа някъде настрани, разсеяно :dry: . Що ли фармацевтиката е с най-голяма норма на печалба от всичките видове бизнеси, хаха, сравнима с тази при наркотрафика.

Link to comment
Share on other sites

Продължавам да си мисля, че простакът мандат докрай нЕма'а изкара. 

16174717_1663125603698411_20367440088228

 

Обаче ми се иска да се задържи досатъчно дълго, че да разбърка лайната там. И хубаво да се развони. 

Link to comment
Share on other sites

Реален ли е този колаж?Май не.Гледах клипове-некви анархистчета в група от близо 150-200 човека трошаха витрините на Старбъкс и Банк оф Америка.По-скоро нещо системата не им изнасяше.

Link to comment
Share on other sites

Де да знам аз, говори се масово за най-големият протест в историята на оня кенеф САЩ. Ти си видял 150 души - освен на теб да повярвам.

Link to comment
Share on other sites

Реален ли е този колаж?Май не.Гледах клипове-некви анархистчета в група от близо 150-200 човека трошаха витрините на Старбъкс и Банк оф Америка.По-скоро нещо системата не им изнасяше.

Аз видях част от тях. Бяха малко повече от 150 човека. Щом зстваряха улици в даунтаун

Link to comment
Share on other sites

Що бе той Тръмп е гадния. Обама е готин пич. Нали така беше? То е за твое добро все пак. Като всички други комунистически изпълнения гледат да те пазят от самия себе си - все едно си малоумен и не можеш да прецениш кое е добро за теб.

Дедо, абе все го даваш този идиот като антипод на левичарството и "комунистическите" изпълнения, ама нещо пропускаш едни сериозни "алтернативни факти", като това, че още от първата седмица оранжевия орангутан изпляска 20% импортни такси, през цялото време говори за какви ли не такси, данъци и повсеместна ДЪРЖАВНА ПРОТЕКЦИОНИСТИЧНА намеса в свободната търговия и пазар. Та искам да те питам, какво е "консервативното" и "капиталистическото", демек антилевичарското в тия уникални идиотщини на оранжевия примат? Щял да накара Мексико да плати за стената, като въведе 20% импортна такса на мексиканския внос - я дай обяснение на този икономически "гений"? Няма друг такъв случай в американската история, републикански президент да захапе още от първата седмица с 20% данъци и такси.  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...