Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За да надделяват, значи хората не искат ГЕРБ. И да, хората не искат ГЕРБ. И аз не искам ГЕРБ и някак не мога да си представя партийната секретарка /щото тя не е комунист нали.../ президент. Извинявам се, но тая джофра да е върховен главнокомандващ - нема нужда. Кадиев много добре ѝ го наби преди малко като каза, че какви претенции има тя да говори с Европа и тоя и оня, като дори не знае английски. Имаме си мутра премиер, който е на ниво "бонжуар" и сега и тая да бяха насадили... Ще повърна. 

Link to comment
Share on other sites

Ехх, скоро ще се питаме "...какво му беше на плевнелиев?"

 

Много работи - почна твърде много да си вярва и прекалено много глупости да говори. А единственото, което трябва да прави изпълняващият поста е да внимава какво говори, защото се чува.

 

За да надделяват, значи хората не искат ГЕРБ. И да, хората не искат ГЕРБ. И аз не искам ГЕРБ и някак не мога да си представя партийната секретарка /щото тя не е комунист нали.../ президент. Извинявам се, но тая джофра да е върховен главнокомандващ - нема нужда. Кадиев много добре ѝ го наби преди малко като каза, че какви претенции има тя да говори с Европа и тоя и оня, като дори не знае английски. Имаме си мутра премиер, който е на ниво "бонжуар" и сега и тая да бяха насадили... Ще повърна. 

 

Не съм сигурен дали не искат ГЕРБ или не искат тоя крокодил. И що за малоумници в ГЕРБ предложиха тая кандидатура - да заминават да пасат патки на село. Това си беше самоубийство. Аз само знам, че дето има червени трева не никне. И пак фесовете ще надигнат глава. За президентските избори хич не ми пука, но подобна ситуация ще се получи на праламентарни и тогава ще е страшно.

 

Аз аз ще си продължа да си повтарям колко е важно електронното гласуване - стотици хиляди гласове от чужбина останаха неподадени. 

Link to comment
Share on other sites

Че накрая се наложи "мама" да го вади от лайната.

Е тя па така го извади, че направо не се видя. По-скоро го натика обратно с това пламенно комсомолско-партийно цитиране на неадекватни лозунги. :lol:

Яд ме е, че гледах идиотските пресконференции и изобщо ме е яд, че си загубих времето с този жалък пасквил.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм твърдо против да гласуват хора живеещи и работещи повече от 5 години извън България. В случая нямам за цел да засегна Кръстника и Нетрууд, просто лично мнение. Сестра ми живее 20+ години в Далас и за последните 10 години си е идвала точно веднъж, как тя и други живеещи с години извън страната, ще ми определят живота тук? Да не говорим за Турция, там даже и не знаят български език. 

Link to comment
Share on other sites

ХодИ ли да гласуваш? Аз съм щастлив, че освен новините снощи в 19.30 нищо друго не съм гледал. 

Този път успяха да отворят секция в Даунтаун, ама не знам дали ще го повторя. Разбира се на балотаж вече нЕма никакъв смисъл да се ходи.

Link to comment
Share on other sites

Това освен незаконно е меко казано безсмислено. Случайно да си наясно колко пари идват тук, изкарани от тия хора навън? Откъде накъде ще ги лишаваш от право на глас? Те имат семейства тук, имат имоти тук и прочее. 

 

Аз също съм против, когато почнат някои да "раздават правосъдие", без хал хабер да нямат от тукашната реалност, но това не ги лишава от правото им на глас. Също така те са единствените, за които съм сигурен, че за комунисти няма да гласуват.   

Link to comment
Share on other sites

Е тя па така го извади, че направо не се видя. По-скоро го натика обратно с това пламенно комсомолско-партийно цитиране на неадекватни лозунги. :lol:

Яд ме е, че гледах идиотските пресконференции и изобщо ме е яд, че си загубих времето с този жалък пасквил.

 

Извади го от лайната на "пресконференцията" от централата им, когато Диков го зачеса за оставката и той в един момент не знаеше какво да каже. В този момент "мама" се намери и като един опитен юрист, за 20сек. отмести темата и започна да обяснява как щяла да е президент на всички и тра-ла-ла.

На мен пресконференциите ми бяха забавни, защото видях как всички са си повярвали. А никой не се сети да благодари на Слави Трифонов, който реално изкара хората пред урните, без значение дали са гласували ЗА или ПРОТИВ въпросите му. Избирателната активност на втори тур няма да мине 25%, сигурен съм! Вчера хората казаха много рано, около 12ч., че към този момент /12ч. на обяд/, избирателната активност в градове като Пловдив и София е стигнала общата на предишните избори за целия ден. И тея хора не са излезнали да гласуват за Радев, Цачева, Каракачанов или Пищова. Излязоха заради референдума.

Най-забавен беше Каракачанов, който явно си е повярвал, та чак хвали Психопата /Сидеров/, хвали Лопатата фурнаджийска /Симеонов/, себе си и вицето /който беше единственият почти нормален на оная маса/. Както каза някой от анализаторите снощи:"Ако Сидеров е пример за национализъм с пиянските си изцепки, скандали, стрелби и побоища - много жалко". Много е лесно да говори за това и онова, за пенсиите на хората, за партийните субсидии, но до момента не ги видях да се запънат в пленарна зала и да кажат:"Или сваляме субсидиите или оттегляме подкрепата си...". Що не го направи... Щото ще умре гладен, но за пред хората и промитите мозъци върви много.

 

@RaptoR - точно, работещите навън стимулират и без това слабата икономика, помагат на възрастни роднини, заради "големите" им пенсии, а и не на последно място - тези хора не са навън от хубаво или поне по-голямата им част. Всеки български гражданин има право на глас, което никой не трябва да му отнема /освен ЦИК, които колят и бесят, както се видя снощи/. Мои познат в Лондон са чакали 6 часа и накрая са им пожелали приятна вечер и са ги заплашили, че ако продължават да настояват, ще се обърнат към полицията... Пълна подигравка и типична българска работа.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм твърдо против да гласуват хора живеещи и работещи повече от 5 години извън България.

Нема се пуашиш, едва ли ще повторя, дори и да ми дават пари. Вервай ми. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това освен незаконно е меко казано безсмислено. Случайно да си наясно колко пари идват тук, изкарани от тия хора навън? Откъде накъде ще ги лишаваш от право на глас? Те имат семейства тук, имат имоти тук и прочее. 

 

Аз също съм против, когато почнат някои да "раздават правосъдие", без хал хабер да нямат от тукашната реалност, но това не ги лишава от правото им на глас. Също така те са единствените, за които съм сигурен, че за комунисти няма да гласуват.   

Да бе, от къдЯ на къдЯ ще лишавам хората от Бурса и Диарбекир да гласуват и да ми определят живота в България. Имах предвид, че хора живееще над 5 години извън страната, малко или много губят реална представа за ситуацията тук.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, от къдЯ на къдЯ ще лишавам хората от Бурса и Диарбекир да гласуват и да ми определят живота в България. Имах предвид, че хора живееще над 5 години извън страната, малко или много губят реална представа за ситуацията тук.

 

Нямаш право да ги лишаваш - такава ти е Конституцията. А в общата картинка турските изселници са много по-малко и все по-намаляващата група. Останалите - да ги наречем така общо - са МНОГО повече. Тоест логиката ти е чист автогол. Те това искат и боклуците тук и затова попречиха максимално на гласуването в чужбина.  

 

Извади го от лайната на "пресконференцията" от централата им, когато Диков го зачеса за оставката и той в един момент не знаеше какво да каже. В този момент "мама" се намери и като един опитен юрист, за 20сек. отмести темата и започна да обяснява как щяла да е президент на всички и тра-ла-ла.......

 

Моля ти се не ми споменавай боклука Трифонов! Тоя отпадък бил изкарал хората - ти чуваш ли се какво говориш изобщо? 

Link to comment
Share on other sites

А кой изкара хората? Вотът за президент или референдума. Не го коментирам какъв е, убав ли е или не. Той изкара хората, което ще се види ясно на втория тур, като в секциите ще лапат мухите и ще гласуват главно изкараните под строй.

Link to comment
Share on other sites

Посмъртно няма как да се съглася с теб. Има си хора, които ВИНАГИ гласуват, причини няма да анализираме. Нищо общо с отпадъка Трифонов - 5 овце не може да изкара той, освен гавазите си от джиповете.  

 

На втория тур ще има юруш, щото ся Боко е в лайна до уши след самозабравяне, некадърност и прочее и ще има така наритани гъзове, че кръв ще тече от тях. Само че отвън едва ли някой ще иде да гласува, освен в Турция. ХОрата са меко казано бясни. 

Link to comment
Share on other sites

В неделя аз лично пак ще си работя по двора и няма да си губя деня в Пловдив... 

 

Да видим колко души навън обаче ще идат да мръзнат в още по-студено време по 5-6 часа... Тукашните са ясни - няма да се променят особено. Иначе цифрите ще са интересни, много интересни.  

Link to comment
Share on other sites

Да бе, от къдЯ на къдЯ ще лишавам хората от Бурса и Диарбекир да гласуват и да ми определят живота в България. Имах предвид, че хора живееще над 5 години извън страната, малко или много губят реална представа за ситуацията тук.

Докато с действията си държавата може да ни влияе, няма как да се съглася, че нямаме право да гласуваме. :) Дали ще упражним това право си е наш избор

Че ако ще се добавя изискване за адекватно познаване на обстановката в държавата, то и доста от живеещите там трябва да загубят правото си да гласуват. Което въобще води до едни безсмислени разговори, та се придържаме към конституцията :))

 

Иначе като видях опашката в Прага и им теглих майните, няма шанс да утрепя толкова време, че да гласувам за който и да е от кандидатите ни ... 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Разгледах доста от протоколите на гласувалите извън страната. Почти на всичките Трайчо води. На някой места със смазваща разлика. Това е обикновенно в развитите страни. След него е Румен Радев, като на места дори е първи. Дори видях протокол от Англия в който Марешки е на първо място. Не видях такъв в който партийната секретарка да има сериозен процент... Останах изумен на какви места колко хора са гласували.
 
байХуй очаквано не си подаде оставката. Време е да си заминава. Ще стиска обаче до последно.
 

charmock аз живея извън страната, но постоянно следя какво се случва. Всъщност не се интересувам какво се случва на мястото на което живея. Аз съм тук временно и не съм се установил, а реално вече почти 11 години живея извън страната. До България се прибирам минимум веднъж в месеца. Много рядко да има случай в който да пропусна някой месец. Понякога може и по няколко пъти в месеца. В икономиката на страната по един или друг начин съм вкарал сума каквато голяма част от хората работещи в страната не могат да изкарат с цял живот работа. По принцип Пловдив ми е много любимо място, но все повече гледам да се установя някъде другаде за постоянно. Не съм решил все още обаче къде точно. Почти сигурно няма да е в Европа. Местата между които основно се чудя са: Канада, Австралия, Нова Зеландия, в малка част и САЩ.

Link to comment
Share on other sites

Разгледах доста от протоколите на гласувалите извън страната.

 

Как по-точно става тази работа? Интересно ми е, не че не се сещам. 

Link to comment
Share on other sites

Как по-точно става тази работа? Интересно ми е, не че не се сещам. 

От сайта на ЦИК - cik.bg

Тук са сканираните протоколи: http://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/pdf_pr/32/index.html

Тук са написани в по - човешки вид: http://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/protokoli_pr/32/index.html

Препоръчвам ти вторият линк понеже е много по - удобен за четене и разглеждане.

Ето ти и линк към резултатите от референдума:

Сканирани протоколи: http://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/pdf_rf/32/index.html

Обработени протоколи: http://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/protokoli_rf/32/index.html

 

edit:

Не всички са качени. Все още добавят нови, но голяма част са вече там.

 

edit2:

Интересни са резултатите от Турция. Почти всички гласове са между Орешарски и партийната секретарка. На не малко места секретарката има повече гласове от Орешарски...

Link to comment
Share on other sites

Някой всъщност би ли качил качил крайните резултати, че да го видя Тъпчо Тъпаков дали успя да мине Марешки.... 

 

Ще е весело да видим и боклуците, лудите и престъпниците какво са получили като гласове. 

Link to comment
Share on other sites

Някой всъщност би ли качил качил крайните резултати, че да го видя Тъпчо Тъпаков дали успя да мине Марешки.... 

Нали ти дадох линк към сайта на ЦИК???

http://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/president/index.html

Link to comment
Share on other sites

Иначе като видях опашката в Прага и им теглих майните, няма шанс да утрепя толкова време, че да гласувам за който и да е от кандидатите ни ... 

 

Преди година, като обсъждахме електронното гласуване в другата тема, много хора се чудеха защо изобщо е нужно?

 

Тоя цитат по-горе, както и много подобни от предната страница трябва да ви отговорят на въпросите.

Някой още чуди ли се дали ще има някаква промяна в избирателната активност ако го въведат, или пак ще ми бъде казано, че "който иска да гласува, ще гласува"?

Link to comment
Share on other sites

Нали ти дадох линк към сайта на ЦИК???

http://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/president/index.html

 

Мисля си, че няма нужда от коментар...  :laughing:

 

Преди година, като обсъждахме електронното гласуване в другата тема, много хора се чудеха защо изобщо е нужно?

 

Това също - тотално различен резултат щеше да има. И не забравяй и другата позиция - как "лесно се фалшифицира".

Глупости на квадрати. Едва ли някъде по света е по-нужно електронно гласуване... 

Link to comment
Share on other sites

Преди година, като обсъждахме електронното гласуване в другата тема, много хора се чудеха защо изобщо е нужно?

 

Тоя цитат по-горе, както и много подобни от предната страница трябва да ви отговорят на въпросите.

Някой още чуди ли се дали ще има някаква промяна в избирателната активност ако го въведат, или пак ще ми бъде казано, че "който иска да гласува, ще гласува"?

Този път беше различен от предишните гласувания. Преди просто се отиваше в посолството. Вписват те в списъка и гласуваш. Сега обаче трябваше да се попълва декларация, че няма да гласуваш на друго място. Ако гласуваш на референдума, декларациите стават 2. Не че е нещо сложно, но отнема 5 минути. Представи си когато има много хора които чакат за да гласуват и всеки трябва да губи по още 5 минути за попълването на декларацията. Иначе и аз изцяло подкрепям електронното гласуване.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...