Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

16 minutes ago, Antares said:


Виж, аз определено мисля, че руснаците нямат никаква работа в Украйна. Ама никаква. Ама не мога да пропусна и съвпадението между откриването на големи газови находища в Украйна с Майдана. Ся, не мога да виня никой, който иска да излезне от "любящата" хватка на така наречените ни братушки, с огромна радост бих прекратил всякакви отношение с тия диваци, ако държах държавното кормило. Но пък и така изведнъж да се сетят за любовта към демокрацията... 

Проблемът ми е, че нито съм особен фен на некъпаната и вечно пияна мечка, нито пък и на преялия с бургери и периодично обствелващ училищата си каубой, та често варирам между путинофил и соросоид, в зависимост от това с кого споря, щото за хората си или от едните или от другите.

Да не говорим и че надали много от съчувстващите на украинския народ (към които спадам и аз, btw) въобще са чували за Тигрейската война, например, която "приключи" миналия ноември и в която данните за жертвите варират между 300 и 800 хиляди в зависимост от източниците, много от които - цивилни. Но щом са негри - к'во ни дреме...

 

Амин "сестро"!!! Ей това се опитах и аз да кажа веднъж и....
Ама иначе те не били "за" руската политика, ама видиш ли нали.... украинците виновни затова, че чужда държава ги напада и онези се защитават. То сигурно, защото тук всички биха свалили гащите пред руската армия, имаме опит от преди 80 години...Та не разбират, какво е да се бориш за родината си, когато си застрашен.
И хайде само да не започваме с 2014, Донецк, геноцид, нацисти и прочее...

И е ясно, че цялата война е за ресурси, нищо повече. Нито на Путин му пука за рускоговорящите или етническите руснаци в Украйна, защото как на му запука 20 години, ми баш сега, нито на САЩ и ЕС им пука за украинците като народ и прочее.

И само да си го кажа пак - който подкрепя каквато и да е война, агресия и прочее за мен е изрод.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, ARPAnet said:

Къде видя България като най-много? Вече и цифрите ли бъркаш? :)

Вече година не можете да обясните какво общо има колата със статуса на бежанец :)

Или просто боли, че украинците карат хубави коли ?:lol:

Еми тъпо е родината ти да е във война, а ти да си возиш гъза в Пловдив в кола за 400 бона. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, plameni said:

Ха-хаааа.... т'ва верно ли е

Кара те да се замислиш, като алтернатива на служебните правителства :lol:

1 minute ago, kotora said:

Еми тъпо е родината ти да е във война, а ти да си возиш гъза в Пловдив в кола за 400 бона. 

Тъпо или умно, няма отношение към статуса, нали? Пък и може да е жена. Кфо ся, да си купи нещо което няма да комплексира локалните ли?

Link to comment
Share on other sites

Логиката ти пак не я разбирам. Не може да се жалваш, че страната ти е в разруха ти си избягал и в същото време имаш кола за 400 бона. И живееш на Аванта :) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kotora said:

Логиката ти пак не я разбирам. Не може да се жалваш, че страната ти е в разруха ти си избягал и в същото време имаш кола за 400 бона. И живееш на Аванта :) 

А аз не разбирам твоята. 

1. Има ли някакъв финансов лимит към дефиницията на бежанец? 

2. Ако някой ми гръмне къщата за милион евро, докато съм в България с колата за 400 К .. Имам ли правото да не съм доволен?

3. А ако ми унищожат бизнеса който ми е купил колата? 

4. Като цяло, карайки кола за Х, имам ли правото да не съм доволен ако ми нападнат държавата?

5. А ако мъжът ми е на фронта, докато карам кола за Х?

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Логиката ти пак не я разбирам. Не може да се жалваш, че страната ти е в разруха ти си избягал и в същото време имаш кола за 400 бона. И живееш на Аванта :) 

 

Да разбираме ли, че по номера на колата сте направили проверка кой шофира и на какви помощи е?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DON_CHEFO said:

Кой ти го каза това? И двете страни не ги подкрепям, но укрите ги подкрепям по-малко. В тоя ред на мисли - не мисля, че Украйна е света вода ненапита, а Русия са големия лош батко, който ей така е решил да си прави гаргара с някой по-малък. Още не разбирам защо Путин си развали рахата, а още повече не разбирам защо всичко не е приключило вече. Вие може да имате време, но аз повече от 10 минути новини не съм изчел от началото на конфликта до сега. Да сте живи и здрави де, завиждам. 

 

Ти го каза. И дори го повтори в цитата след изречението "Кой ти го каза това?". :D
Не знам как да ти го обясня вече..

Възможността България да бъде замесена във военен конфликт в моментната ситуация е минимален. И казвам минимален, защото не мога да отреча, че всичко е възможно. Дори да ни замесят, няма да сме сами.
Възможността България да бъде замесена във военен конфликт след години, ако беше станало това, което Русия искаше в началото, е доста по-голям. И тогава вероятно щяхме да сме си сами.

 

Обясних ти защо. Пратих ти и видео да гледаш. Ето ти още едно с още едно обяснение. Докато почти целият свят търси как да работи задружно и да прогресира, Русия си запълва дупките в границата, за да "не я нападнат". Защото на някой му е много важно да се настани в тая пустощ, 90+% от която е с гъстота на населението по-ниска от 1 човек на кв.км. Ресурсите ги има и на други места по света.

 

Why is Russia so sparsely populated? - Russia Beyond

 

 

1 hour ago, Antares said:

Да не говорим и че надали много от съчувстващите на украинския народ (към които спадам и аз, btw) въобще са чували за Тигрейската война, например, която "приключи" миналия ноември и в която данните за жертвите варират между 300 и 800 хиляди в зависимост от източниците, много от които - цивилни. Но щом са негри - к'во ни дреме...

 

Аз не бях чувал за нея. Поинтересувах се. И какво да видим? Веднага изниква Руска връзка. Класически ход на Русия да ходи и да дестабилизира чужди правителства в Африка, за да им граби ресурсите и да страда после местното население.

https://www.politico.eu/article/europe-russia-ethiopia-rethink/

 

45 minutes ago, kotora said:

Еми тъпо е родината ти да е във война, а ти да си возиш гъза в Пловдив в кола за 400 бона. 

 

Ти какво би направил ако Русия или Турция нахлуят в България? Първи ще отидеш да се запишеш за армията или ще постъпиш тъпо и ще си возиш гъза в някоя съседна страна?

 

34 minutes ago, plameni said:

 

Да разбираме ли, че по номера на колата сте направили проверка кой шофира и на какви помощи е?

 

Логиката е, че всеки бежанец е на помощи - by default. Невъзможно е да са дошли тук, да си плащат квартирите и разходите, и да не използват помощи от държавата.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evropata said:

И е ясно, че цялата война е за ресурси, нищо повече. 


Смешното е, че и от двете страни на словесните престрелки по темата е пълно с хора, които смятат, че "тяхната" страна воюва или помага заради хората...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

С риск да прозвуча като някой форомен класик, дето всичко му е ясно от ден едно - и аз съм си го мислел това: ако бях на мястото на Мики Маус до ся да съм отхапал до Красноярския край поне. Това без дори да знам за анексацията на областта с Хабаровск и Владивосток (от това видео го научавам сефте).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Проблемът ми е, че нито съм особен фен на некъпаната и вечно пияна мечка, нито пък и на преялия с бургери и периодично обствелващ училищата си каубой


Хайде сега представи си, че не си сам.... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kotora said:

Логиката ти пак не я разбирам. Не може да се жалваш, че страната ти е в разруха ти си избягал и в същото време имаш кола за 400 бона. И живееш на Аванта :) 

Т.е ако недай си боже нещо стане - ти продаваш аудито, айфона и купуваш жигули, нокиа с фенерче и тогава отиваш някъде?

От цялата дискусия разбрах, че за Виден бежанец === мизерстващ

Това като вица - когато си богат и дебел си "мечо", когато си беден и дебел си "свиня".

И тук така - със скъп джип - турист, с евтина кола - бежанец.

 

Да разнообразя малко. Интересна хипотеза. Плашеща малко.

https://9gag.com/gag/aREMgQQ

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Т.е ако недай си боже нещо стане - ти продаваш аудито, айфона и купуваш жигули, нокиа с фенерче и тогава отиваш някъде?

От цялата дискусия разбрах, че за Виден бежанец === мизерстващ

Това като вица - когато си богат и дебел си "мечо", когато си беден и дебел си "свиня".

И тук така - със скъп джип - турист, с евтина кола - бежанец.

Нещо повече. Ако питаш Виден, трябва на всички бежанци да им се прибират скъпите автомобили и да им се пребъркват джобовете и прочие още на границата. Къде са ми тръгнали да бягат с коли за над 100 бона.

Link to comment
Share on other sites

Не, след като е очеизбождащо, че не са в затруднение, да не бъдат на държавна хранилка и да наглеят. 

Върти се и се сучи отсякъде, ама най-важното се пропуска- редно ли е човек с кола за сто бона, незнам си колко пари в сметката да получава пари от държавата? 
Малко храним мутрите тук, ми давай и украинските. Живеят в пъти по-добре от средностатистическия българин, за пенсионер пък да не говорим. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mIRCata said:

От цялата дискусия разбрах, че за Виден бежанец === мизерстващ


Не мизерстващ, Слакър, БЕДСТВАЩ. Това копченатискачите са ебати трагедията... 
 

44 minutes ago, Godfather said:

Нещо повече. Ако питаш Виден, трябва на всички бежанци да им се прибират скъпите автомобили и да им се пребъркват джобовете и прочие още на границата. Къде са ми тръгнали да бягат с коли за над 100 бона.


Добре че знам, че не си тъп, а просто продухан.... СМАЗВАНЕ на тъпомера просто... :Facepalm::Facepalm::Facepalm:
 

2 minutes ago, XMD said:

Не, след като е очеизбождащо, че не са в затруднение, да не бъдат на държавна хранилка и да наглеят. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, XMD said:

Не, след като е очеизбождащо, че не са в затруднение, да не бъдат на държавна хранилка и да наглеят. 

Върти се и се сучи отсякъде, ама най-важното се пропуска- редно ли е човек с кола за сто бона, незнам си колко пари в сметката да получава пари от държавата? 
Малко храним мутрите тук, ми давай и украинските. Живеят в пъти по-добре от средностатистическия българин, за пенсионер пък да не говорим. 

 

8 hours ago, plameni said:

 

Да разбираме ли, че по номера на колата сте направили проверка кой шофира и на какви помощи е?

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, XMD said:

Не, след като е очеизбождащо, че не са в затруднение, да не бъдат на държавна хранилка и да наглеят. 

Върти се и се сучи отсякъде, ама най-важното се пропуска- редно ли е човек с кола за сто бона, незнам си колко пари в сметката да получава пари от държавата? 
Малко храним мутрите тук, ми давай и украинските. Живеят в пъти по-добре от средностатистическия българин, за пенсионер пък да не говорим. 

Това не го ли определя държавата? Нашата държава, не украинската.

Заради това и питам - има ли изисквания към "бежанец"? Ако има и тези хора получават парите чрез измама - можем да мрънкаме. 

Но ако няма изисквания -> Разбира се, че ще взимат каквото им се дава. 

Все пак нашата държава поставя изискванията и дава парите(е ЕС), кво са виновни украинците?

 

Съвсем друг е въпроса дали всеки с украински номера ползва помощите, което е чиста проба гадаене. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, RaptoR said:

Добре че знам, че не си тъп, а просто продухан.... СМАЗВАНЕ на тъпомера просто... :Facepalm::Facepalm::Facepalm:

Смазва тъпомера този, който отказва да отговори аргументирано на въпроса за вагнерските чукове. :effemine3: :lol:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ARPAnet said:

 

Начи плюем по държавата  за помощите на циганите, поради неадекватните  изисквания спуснати от държавата, в същото време всичко е ок щом е за бежанците, при все, че няма адекватни изисквания. 
Хора,освестете се малко и вижте реално нещата! Само със статии и цитати от нета трудно ще обхванете и вникнете в ситуацията, нужно е и реален контакт, за да се осмислят добре нещата. Мисля, че съм го споменавал преди време, украинско семейство бежанци живее под наем в един от апартаментите ми, след първоначалния шок, сега са си добре, работят и живеят като пълноценни граждани и ДА, не цоцат пари от държавата!

Няма проблем  с парите отпуснати за украинците, даже са малко като сума за истинските, реално доказани бежанци. Както не ща да храня цигани, така не искам и да давам на хора дето разполагат с повече от мен, щот били бежанци.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Godfather said:

Смазва тъпомера този, който отказва да отговори аргументирано на въпроса за вагнерските чукове. :effemine3: :lol:


ПОРЕДНА мегатъпотия - не мисля да я отразявам, но по тая логика сте смазали завода за тъпомери. 
 

6 minutes ago, XMD said:

Хора,освестете се малко и вижте реално нещата! Само със статии и цитати от нета трудно ще обхванете и вникнете в ситуацията, нужно е и реален контакт, за да се осмислят добре нещата.


Тези индивиди са едни уникуми просто... Не си ли го забелязал? Хал хабер си нямат, но всичко е овряскано... Мисля направих аналогията с отбор Ягода вече... :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XMD said:

Начи плюем по държавата  за помощите на циганите, поради неадекватните  изисквания спуснати от държавата, в същото време всичко е ок щом е за бежанците, при все, че няма адекватни изисквания. 
Хора,освестете се малко и вижте реално нещата! Само със статии и цитати от нета трудно ще обхванете и вникнете в ситуацията, нужно е и реален контакт, за да се осмислят добре нещата. Мисля, че съм го споменавал преди време, украинско семейство бежанци живее под наем в един от апартаментите ми, след първоначалния шок, сега са си добре, работят и живеят като пълноценни граждани и ДА, не цоцат пари от държавата!

Няма проблем  с парите отпуснати за украинците, даже са малко като сума за истинските, реално доказани бежанци. Както не ща да храня цигани, така не искам и да давам на хора дето разполагат с повече от мен, щот били бежанци.

Няма как да стане това, което искаш от хора дето работят от вкъщи, пазаруват от вкъщи и клавиатурата им е светая светих. На ТЯХ им е добре със 6цифрените заплати - от там на татък само да не става турско - няма проблем. Да си говорим истината сега. 

Link to comment
Share on other sites

Вагнерския чук си е жив и здрав, ма не е на билборда, нема как да се знае.

 

Стефче, батьовата, няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XMD said:

 в същото време всичко е ок щом е за бежанците, при все, че няма адекватни изисквания. 

Всъщност логиката от написаното от мен е точно на обратно. Ако някой има претенции, те трябва да са към държавата която определя правилата.  Не са виновни хората. Ако влезна с Ферари в България като бежанец и ми дадат 2К лева като "welcome package" (просто за визуализиране) - очевидно ми се полагат, ще си ги взема и ще продължа напред.

 

1 hour ago, XMD said:

Начи плюем по държавата  за помощите на циганите

Аз не я плюя за циганите.

1 hour ago, XMD said:

Само със статии и цитати от нета трудно ще обхванете и вникнете в ситуацията, нужно е и реален контакт

Как реши, че е само със статии и цитати? Много ми е интересно

 

13 minutes ago, DON_CHEFO said:

Няма как да стане това, което искаш от хора дето работят от вкъщи, пазаруват от вкъщи и клавиатурата им е светая светих.

И ти ли :) А доматите ги ядем с колците :)

Ама как си ги фантазирате :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, XMD said:

Мисля, че съм го споменавал преди време, украинско семейство бежанци живее под наем в един от апартаментите ми, след първоначалния шок, сега са си добре, работят и живеят като пълноценни граждани и ДА, не цоцат пари от държавата!

 

Защо тогава автоматично предполагаме, че тези със скъпите коли също не живеят като пълноценни граждани, а задължително цоцат от държавата?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ARPAnet said:

 

Аз не я плюя за циганите.

 

 


Ясно! Не виждам смисъл да продължаваме по темата.

3 hours ago, w00x said:

 

Защо тогава автоматично предполагаме, че тези със скъпите коли също не живеят като пълноценни граждани, а задължително цоцат от държавата?

Говорим за украинските тук, а не за всички общо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...