Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

1 hour ago, DON_CHEFO said:

Ще се влиза в някви учебници... По политически или циркаджийски науки.... Не се знае. Толкова да му е писнало на народа, че и в някоя далечна китайска провинция ни разбраха вече. 

 

 

Колко толкова пък да му е писнало като не ходи да гласува? :D 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, kotora said:

Не знам кой гласува за тия от Възраждане. 30к души извън България са гласували за тях. А Възраждане са против ЕС :lol: 

 

Тотална пародия е всичко. 

 

Никога Възраждане не са казвали, че са против ЕС, а само за сериозно преразглеждане на разни заробващи договори.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, charmock said:

Никога Възраждане не са казвали, че са против ЕС, а само за сериозно преразглеждане на разни заробващи договори.

 

Амииииииииии....

 

https://fb.watch/jGGfno4oC1/

 

4 минута.

"... няма как да се случи докато членуваме в Европейски съюз и НАТО под тези им форми"

 

На 4:41 предлага референдум за членството в ЕС.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

 

Амииииииииии....

 

https://fb.watch/jGGfno4oC1/

 

4 минута.

"... няма как да се случи докато членуваме в Европейски съюз и НАТО под тези им форми"

 

На 4:41 предлага референдум за членството в ЕС.

Единствената ми реакция е - На кривата ракета, космоса и е крив :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

Тези също:

№21 - ВЪН от ЕС и НАТО - 485

 

 

Тея случайно ги мернах вчера като бях пред изборната секция. Гледах и не вярвах на ушите си, че има нещо подобно.

 

Много ми е чудно какви са тея хора, дето си мислят, че като излезем от ЕС и НАТО и ще цъфнем пък и ще вържем!?!? Направо ми е много интересно как си го представят това нещо ако стане и какъв мед и масло ще потече....

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, jozo said:

 

 

Тея случайно ги мернах вчера като бях пред изборната секция. Гледах и не вярвах на ушите си, че има нещо подобно.

 

Много ми е чудно какви са тея хора, дето си мислят, че като излезем от ЕС и НАТО и ще цъфнем пък и ще вържем!?!? Направо ми е много интересно как си го представят това нещо ако стане и какъв мед и масло ще потече....

 

Това са хора, които не са напускали пределите на страната, а много често и пределите на родния си град.

Link to comment
Share on other sites

Дърт бардак с дърти курви. Какъв по-различен резултат очакваме от предходните пет?

ЕДИТ: НЕ помня конкретни проценти, но да кажем, че са подобни на предходните избори.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Това са хора, които не са напускали пределите на страната, а много често и пределите на родния си град.

Само за протокола, че аз съм си напускал и града и държавата, че даже и континента и на изток и на запад.

Link to comment
Share on other sites

Според мен резултатите са задоволителни … по-некадърната група от парламентарно представени партии събраха повече гласове от преди.

 

Дано на следващите избори те да са една от водещите политически сили и да имат сили да съставят правителство. ;)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

предлага референдум за членството в ЕС

 

Което според сега действащото ни законодателство няма как да се случи:

Quote

 

Законът за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление описва необходимите условия за провеждането на национален референдум. Чл. 9, ал. 4 от този закон гласи:

„Референдум по въпроси, уредени в сключени от Република България международни договори, може да се произвежда преди тяхната ратификация.“

Чл. 85, ал. 3 от Конституцията на България гласи: „Ратифицираните от Народното събрание договори могат да бъдат изменяни или денонсирани само по реда, посочен в самите договори, или в съответствие с общопризнатите норми на международното право.“

Това означава, че хипотетична промяна на Закона за пряко участие на гражданите, която да позволи референдуми по вече ратифицирани от Парламента международни договори, би влязла в противоречие с този член от Конституцията.

 

 

т.е. първо трябва да се направи промяна в Конституцията и законите и чак тогава може да има референдум по такива въпроси.

Популизъм в най-чист вид...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Само за протокола, че аз съм си напускал и града и държавата, че даже и континента и на изток и на запад.

 

Ти споделяш ли това мнение?

 

".......че като излезем от ЕС и НАТО и ще цъфнем пък и ще вържем!?!?"?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, w00x said:

 

Ти споделяш ли това мнение?

 

".......че като излезем от ЕС и НАТО и ще цъфнем пък и ще вържем!?!?"?

В последно време много сериозно го споделям.

Link to comment
Share on other sites

Да ти припомня само, че една много по-силна икономика от нашата го направи вече това излизане.

Страна с повече възможности, повече ресурс и повече интелектуален капацитет на населението.

 

Не мина добре.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

В последно време много сериозно го споделям.

Много ми е интересно на базата на какви разумни аргументи (а не просто метафизични вярвания) го споделяш това? Защото аз мога да ти извадя хиляди аргументи на това как срутването на икономиката и държавата ще е почти светкавично при подобно развитие на нещата.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, w00x said:

 

Това са хора, които не са напускали пределите на страната, а много често и пределите на родния си град.

Или космонавти :D

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, UzITo said:

Дърт бардак с дърти курви. Какъв по-различен резултат очакваме от предходните пет?

ЕДИТ: НЕ помня конкретни проценти, но да кажем, че са подобни на предходните избори.

 

Герб качват с 35к избиратели, а Възраждане със 102к.

ИТН качват само със 7.5к, но разликата е съществена, защото вече са над 4%
ПП-ДБ общо губят 73к, което според анализатори е следствие най-вече заради отлив от ПП

 

Изчаквам окончателния протокол, с финалното разпределение по мандати и ще постна ъпдейт на тези сравнителни таблици и графики.

Link to comment
Share on other sites

Убих се да търся крайни резултатите от избори... Никъде не успях да видя Герб има толкова проценти, Бсп толкова и тн. Аз ли съм тотален идиот или тая информация нарочно не се предоставя лесно. Само някви глупави и дълги статии от преди 2 дни... Нищо скорошно. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DON_CHEFO said:

Убих се да търся крайни резултатите от избори... Никъде не успях да видя Герб има толкова проценти, Бсп толкова и тн. Аз ли съм тотален идиот или тая информация нарочно не се предоставя лесно. Само някви глупави и дълги статии от преди 2 дни... Нищо скорошно. 

 

image.png

 

https://results.cik.bg/ns2023/rezultati/index.html

 

:D:D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...