Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

12 minutes ago, DON_CHEFO said:

Кой богат (човек или институция) плащат данъци? Те не са в бизнеса да плащат данъци, а да правят пари. 

 

Как миналата година е можело, а тази не?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, plameni said:

 

Как миналата година е можело, а тази не?!

Нямам идея, но мога да се обзаложа, че големите фирми са дали мило и драго да спестят от данъци. Защо изобщо я има тая дискусия? Не е нормално да работиш за заплата или да ръководиш Майкрософт и в мислите ти да е как да си платиш данъците, че плебса да каже - брей, браво. 

От кога мечтая да ми сложат документ да подпиша - няма данъци, няма пенсия... Оправяй се. Ама не искат. 

Link to comment
Share on other sites

Всяка форма на фирма е така :D 

Разликата м/у доходите ми по заплата и тези по фактура -> на вторите данъчната им база е автоматично с 60% по-ниска. Признават ги като "разходи" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DON_CHEFO said:

Нямам идея, но мога да се обзаложа, че големите фирми са дали мило и драго да спестят от данъци. Защо изобщо я има тая дискусия? Не е нормално да работиш за заплата или да ръководиш Майкрософт и в мислите ти да е как да си платиш данъците, че плебса да каже - брей, браво. 

От кога мечтая да ми сложат документ да подпиша - няма данъци, няма пенсия... Оправяй се. Ама не искат. 

 

Нали не си мислиш, че аз изгарям от желание да плащам данъци и осигуровки?

Задължение на държавата е да осигури максимална събираемост на задълженията от всички групи. След като веднъж е показано, че има начин да се прави, нормално е да очаквам да се прави непрекъснато.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Ferante said:

Много погрешно разбиране имате за данъците… нали благодарение на тях функционира обществото. 

 

Именно. И точно затова искам да има събираемост от всички, а не само масата дребни данъкоплатци.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

 

Нали не си мислиш, че аз изгарям от желание да плащам данъци и осигуровки?

Задължение на държавата е да осигури максимална събираемост на задълженията от всички групи. След като веднъж е показано, че има начин да се прави, нормално е да очаквам да се прави непрекъснато.

Мммда

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Mockingbird said:

Като цяло, файда никаква, освен политическото послание…. ‘сите само се плюнчат… кат’ нашите мишоци…

Ще видим. Той и Милошевич сигурно си е мислил същото в началото, ама знаем как завършиха нещата. Може пък в един момент Хага да се окаже най-сигурното място за изперкалия дребосък с Наполеонов комплекс.

Link to comment
Share on other sites

С това решение тотално му отрязват пътя към посещения в нормални страни. Той вече не беше сред желаните гости, но сега още повече. Обърнете внимание и поради каква причина е подсъдим.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Като цяло, файда никаква, освен политическото послание…. ‘сите само се плюнчат… кат’ нашите мишоци…

Не е баш тъй.До като е президент трудно ще го докопат но това няма да продължава вечно,а и вече със сигурност става "горещ картоф" за политическата върхушка в Русия.Те и сега се чудят как да излязат от блатото дето ги навря,щетите които нанесе на елита са колосални вече,в момента сигурно разиграват варианти как да го премахнат...

Link to comment
Share on other sites

Толкова за съда в Хага. 

Quote

"Джон Болтън коментира темата вчера, като нарече МНС "безотговорен" и "откровено опасен" за САЩ и Израел, както и за други техни съюзници. "Всъщност МНС вече е мъртъв за нас", подчерта Болтън пред консервативното "Федералистко общество" във Вашингтон и предупреди: "Ако съдът се занимава с нас, Израел или други съюзници на САЩ, няма да стоим безучастно." По думите на съветника по националната сигурност на САЩ, Вашингтон е готов да наложи финансови санкции и да повдигне наказателни обвинения на служители на МНС, ако те предприемат действия срещу който и да било американец. "Ще забраним на неговите съдии и прокурори да влизат в САЩ. Ще възбраним техните средства в американската финансова система и ще ги съдим в американската съдебна система", допълни Болтън. Прокурор на МНС поиска през ноември 2017 г. да започне разследване на предполагаеми военни престъпления, извършени от американските военни в Афганистан, по-специално заради изстъпления срещу задържани".

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Ще видим. Той и Милошевич сигурно си е мислил същото в началото, ама знаем как завършиха нещата. Може пък в един момент Хага да се окаже най-сигурното място за изперкалия дребосък с Наполеонов комплекс.

Освен Милошевич, Владо достойно се нареди до Кадафи и онзи образ дето беше ръководител на Судан. Пък и холандците още помнят Малайзииският полет и лъжите и замазването, което последва след това.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Ще видим. Той и Милошевич сигурно си е мислил същото в началото, ама знаем как завършиха нещата. Може пък в един момент Хага да се окаже най-сигурното място за изперкалия дребосък с Наполеонов комплекс.

И какви точно ядрени оръжия е имал Милошевич, че да го раздава голяма клечка? Тия продължават да си играят с огъня....от някъде ще избие... И като стане дано да съм в диаметрално противоложна посока. Или да го трепят или Украйна да дава задна. Все ми е тая. Аман да ге. 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DON_CHEFO said:

Все ми е тая. Аман да ге. 

 

On 3/15/2023 at 12:28 PM, w00x said:

Анти-"либерастията" е модерна, само докато не допре до дупето на практикуващия я.

 

Ако дойде моментът, в който да не ти е "все тая", ще бъде късно.

Link to comment
Share on other sites

В момента ти е все тая, защото не си засегнат. Ако в последствие резултата от конфликта, станеш пряко засегнат, вече няма да ти е все тая. Тогава обаче ще е късно нещо да се промени.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

В момента ти е все тая, защото не си засегнат. Ако в последствие резултата от конфликта, станеш пряко засегнат, вече няма да ти е все тая. Тогава обаче ще е късно нещо да се промени.

И да и не. Докато изпитвате любов/омраза към едната страна... На мен почти еднакво не ми пука и за двете страни. Пука ми единствено за мен. Да, знам, боклук съм, егоист съм - така е. 

 

Но пък не отказвам по-малко либерастия и педерастия. Я го е... В Калифорния не се живее вече. Либерасти да искаш там 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DON_CHEFO said:

И да и не. Докато изпитвате любов/омраза към едната страна... На мен почти еднакво не ми пука и за двете страни. Пука ми единствено за мен. Да, знам, боклук съм, егоист съм - така е. 

 

Но пък не отказвам по-малко либерастия и педерастия. Я го е... В Калифорния не се живее вече. Либерасти да искаш там 

 

Точно това е. Че дори от позицията си на егоист, пак трябва да подкрепяш една от страните повече от другата, заради ефектите, които ще има и върху теб. Ти се държиш, сякаш си си самодостатъчен, а не си. Зависим си от света около себе си, колкото е зависим и всеки един от нас. Ако искаш да не си, купуваш един имот в дивото, хващаш пътя и се изолираш. Връщаш се в средновековието. Като амиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...