Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

4 minutes ago, XMD said:

Добре де, чудя се за кой да гласувам на предстоящите избори. 
ГЕРБ - три мандата ни управляват, заради тях сме на тоя хал.

БСП - никога. 
ДБ - бивша гербаджийска подлога, добила популярност с рейд с лодка.

Копейкин - твърдо не. 
ИТН - тоя чалгар хич не трябва да го има на политическия фронт. 
Бълг. Възход - без коментар. 
ПП - Гласувах за тях предишните пъти, силно разочарован съм от некомпентентността им. 
Глас за друга дребна партия - смисъл няма. 
Не одобрявам никой - пак няма смисъл. 
Трябва да гласувам, щото гнусните педали, печелят от моята неактивност. 
Кор да ги оноди всички политици, депутати….


Във всичко си прав, като може да добави - ДБ - шибани комунистически издънки, подлоги и грантаджии, ПП Продажни Путки - далавераджии и схемаджии бетер тулупа!
Изобщо, ама грам не се притеснявай, че не ходиш да гласуваш.  

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Шикалкавенето не минава. Тая дет' я мислите, няма да я бъде... ", съчетано с публична, звучна плесница - така може в резюме да се опише посещението на австрийския канцлер.

Link to comment
Share on other sites

@XMD според мен не е безсмислено да се гласува за малка партия.
Първо - ако събере достатъчно гласове, че да бъде забелязана - "големите" може да се замислят каква е програмата им и с какво е спечелила хората.
Второ -  даваш шанс на някоя малка партия да прескочи процентната бариера и да има по-голям финансов ресурс за следващите избори.
Трето - всеки следващ глас означава по-нисък процент за ДПС или БСП.
Четвърто - всеки следващ глас увеличава шансовете на някой паразит да мине под долната граница и да не получава от нашите пари за издръжката си.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antares said:

@XMD според мен не е безсмислено да се гласува за малка партия.
Първо - ако събере достатъчно гласове, че да бъде забелязана - "големите" може да се замислят каква е програмата им и с какво е спечелила хората.
Второ -  даваш шанс на някоя малка партия да прескочи процентната бариера и да има по-голям финансов ресурс за следващите избори.
Трето - всеки следващ глас означава по-нисък процент за ДПС или БСП.
Четвърто - всеки следващ глас увеличава шансовете на някой паразит да мине под долната граница и да не получава от нашите пари за издръжката си.


Пеше, последно като гласувах за малка партия беше за Свтльо Витков - помниш ли ко стана? Копеле ко станА?!?! НИКОГА вече. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:
Изобщо, ама грам не се притеснявай, че не ходиш да гласуваш.  

Бат Видене, честно, научи ме как да го направя… Чувствам, че само това ми е останало като средство да се боря със всичката тъпотия в държавата, а  изначале гласа ми е обезмислен. Пълна безпомощност… 

Колко още ще може да се живее и работи в такава държава, децата, ясно че ще ги натиря навън да се развиват…
 

26 minutes ago, Antares said:

@XMD според мен не е безсмислено да се гласува за малка партия.
Първо - ако събере достатъчно гласове, че да бъде забелязана - "големите" може да се замислят каква е програмата им и с какво е спечелила хората.
Второ -  даваш шанс на някоя малка партия да прескочи процентната бариера и да има по-голям финансов ресурс за следващите избори.
Трето - всеки следващ глас означава по-нисък процент за ДПС или БСП.
Четвърто - всеки следващ глас увеличава шансовете на някой паразит да мине под долната граница и да не получава от нашите пари за издръжката си.

Това е омагьосан кръг, може и да бъркам, не виждам файда от малки партии, размива се вота, извращения като Волен или Копейкин се появяват да мътят допълнително. 

 

Link to comment
Share on other sites

А оня учиндолски австралопитек иска да ставаме президентска република. Че всичко да иде в един корумпирам пеерас. Сега поне като се карат имат някви спирачки, ама един ако стане - не ми се мисли. Ей го Унгария, Беларус и Русия ко става.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, XMD said:

Бат Видене, честно, научи ме как да го направя… Чувствам, че само това ми е останало като средство да се боря със всичката тъпотия в държавата, а  изначале гласа ми е обезмислен. Пълна безпомощност… 

Колко още ще може да се живее и работи в такава държава, децата, ясно че ще ги натиря навън да се развиват…


Мъка е, аз също беснея, но няма какво да се направи. Затова оцеляваме поединично, помагаме където и както можем, а децата - за тях е ясно. Вече започвам да се чудя дали още преди гимназия да не ги изстрелям. Нещата са колосална трагедия, аз решение без бой и бесилки НЕ виждам и НЯМА. Така че ние старите си оставаме тук, както сме си и били и досега, но ще разпратим младите по света поне да знаем, че ще добият сносно образование. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, charmock said:

Като изключим стандартните клишета и опорки, защо твърдо не???

Защото не водят със себе си стойностна политика, носят се на вълната на общото недоволство, роптаят против ваксините, пък всички от тях ваксинирани. Слушат болката на народа и я пропагандират, за да се дотъкнат да власт и избирателност, но не я възпремат тази болка, просто средство да получат повече подкрепа и гласове. Вън от НАТО, вън от ЕС, не на еврото. Как и по какъв начин ще помогне това на българина? 
Като ще са националисти, да защитават интереса на нацията, за мен ще да биде, социална политика за малцинствата, енергийна независимост от Европа, армия, образование.. Да се възроди капацитета на тоя народ…

 

Link to comment
Share on other sites

Големи са патриоти, а жените и децата по чужбина. Таслаков много приказва на трибуната, но не си връща жената от Англия, децата там седят и учат. патрЕот голЕм.

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим,  че Копейките подели инциатива за референдум "Не на Еврото" пък цялата им парламентарна група де що има депозити и прочее са в EUR, GBP и USD.

Та то това би ми било достатъчно да не им вярвам и на една дума, оставяйки настрана отявлената им проруска позиция, която се опитват да рекламират като прабългарска и прочее.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Вчера гледах Костадинов как говори по случая с набитото момче в Македония.

”Нали сме държава от ЕС? ЕС трябва да си пази гражданите.”

Прав е, но нали той говори срещу ЕС? Може и напук със сарказъм да го е казал, но това не е детска площадка все пак, да викаме “Нали с онзи сте големи приятели? Да те пази тогава, какво идваш при мен да се жалваш?”

Link to comment
Share on other sites

Украинците дори в положение на война се справят по-добре от нас.

 

Ukraine deputy minister sacked for alleged theft of $400,000 | Ukraine | The Guardian


В продължение на години не е имало уволнен депутат за това, че злоупотребява със средства, продава обществени поръчки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RaptoR said:


Пеше, последно като гласувах за малка партия беше за Свтльо Витков - помниш ли ко стана? Копеле ко станА?!?! НИКОГА вече. 

Човека си взе мерцедес хъхъхъхъхъ

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Antares said:

Според мен не е безсмислено да се гласува за малка партия.
Първо - ако събере достатъчно гласове, че да бъде забелязана - "големите" може да се замислят каква е програмата им и с какво е спечелила хората.
Второ -  даваш шанс на някоя малка партия да прескочи процентната бариера и да има по-голям финансов ресурс за следващите избори.
Трето - всеки следващ глас означава по-нисък процент за ДПС или БСП.
Четвърто - всеки следващ глас увеличава шансовете на някой паразит да мине под долната граница и да не получава от нашите пари за издръжката си.

Да ти кажа и мойта гледна точка .не се ли вдигне народа да гласува кооперативният ,купен и подправен вот ще пребъде винаги.Досега какво беше същото ,да си стоят по къщята да си бъркат в гъза да не гласуват после една псувня налей ракията и давай пак.Има и друг начин тотален отказ от гласуване ,но това няма как да стане гледай само кирчо и кокорчо барабар с мравояда на бял кон .Дано не съм прав .

Link to comment
Share on other sites

Моите 5 стотинки по темата: Понеже и аз кат всички съм отвратен от партии, политики и мръсни игри, от една страна, но пък от друга страна приемам гласуването за лично право и дълг, затова на последните вече няколко вота приех стратегията да гласувам не за партии, а за отделни личности. Просто си избирам даден човек, който ме кефи и гласувам за него/нея с преференция, без значение от коя партия е. Така хем съм си упражнил правото на глас, хем съм го дал тоя глас на конкретен човек, който съм преценил, че е свестен, а не просто да съм го хвърлил в блатото. 

Link to comment
Share on other sites

Нашите училища не бяха ли неутрални? Даже със забрана за политическа дейност?

 

5QKab4z.png

 

Трябва да се спомене и този пост, на нивото на политическата дискусия е. А именно сбивания в училище :laughing:

 

5La4r7U.png

 

Докато разправя приказки от 1001 нощи, дали си е играл да обърне от евро в долари покрай растежа на долара миналата година? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

"Много се гордея с децата си, защото решават проблемите с агресия, заплахи и бой."


Костадин Костадинов

политик, патриот, възрожденец.

Link to comment
Share on other sites

Щото ще станем по-бедни. Ако има референдум, гаранция повечето хора ще гласуват против него (еврото).

То, че ще има някаква микро инфлация заради смяната на валутата - ще има. Но повечето хора, които ще гласуват за лева, това не го знаят дори.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

Графиките нямат обозначение и не се разбира какво показват.

Не разпозна курса на лева към еврото ? тцтц, двойка по патриотизъм :D Шегувам се, моя грешка.

Едната е курса на лева, а втората на валута която не е вързана към еврото., няма значение коя

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

За съжаление, Копейката разбра каква глупост и научна фантастика е сътворил. 

И малко след еякулацията премахна публикацията :(

Иначе по въпроса за EUR или не, на мен единственото ми притеснение е, че нямаме контролни органи. И всички търговци ще си закръглят сумите както им дойде и никой няма да ги пипне с пръст.

Във всяко друго отношение съм "за" и считам, че е положително.

То и сега един вид си плащаме в евро, само дето на 1 EUR ние му викаме единдеведесетипетпетосемтри.

Link to comment
Share on other sites

Това изказване на Бил Гейтс от 23 януари 2023 е наистина озадачаващо, предвид факта, че веднага след началото на руската агресия, Украйна рязко придоби статута на свещена крава, и всички разследвания за тежка корупция от последните години бяха заметени под килима. Иначе, аз ясно помня статиите в BBC и CNN от 2020 - 2021 посветени на "най-корумпираната държава в Европа" и нейния президент, който се озова първо в Panama Papers, а после в още няколко разследвания заради едни 41 милиона долара от Коломойски.
Буквално думите на Бил Гейтс отпреди 3 дни са: "Предвоенното (pre-war) украинско правителство е едно от най-лошите в света - корумпирано и контролирано от няколко богаташи, за сметка на украинския народ."
Нямам идея на какво се дължи този гръм в рая и защо изобщо е изтървана тази реплика, която стои като кръпка в цялото интервю. Може би заради излязлото на бял свят журналистическо разследване от последните дни, според което Министерството на отбраната на Украйна е купувало храна за военните на цени, около три пъти по-високи от тези на дребно. Или заради разследването за подкуп от 7 милиона евро за доставка на генератори.
В момента Украйна води екзистенциална битка за оцеляване. Въпросът е, дали ще успее да го направи, с властови модел, изначално прояден от корупция, въпреки набързо препрания имидж на страната след 24 февруари 2022.
Слагам кратката и дългата версия - заслужава си да се изслуша цялото интервю.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...