Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Тая статия направо избива кътен зъб на проукраинските настроения, щеше да е хубаво да се добави някой ред и за нарко трафика и търговия с органи извършвани там. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Разбрах, че ДаБългария са организирали кръгла маса, посветена на "дезинформацията и лъжеинформацията". Похвално и възхитително, чак настръхнах от адмирации.
В тази връзка имам няколко конкретни въпроса, за да знам как да реагирам в определени ситуации, и как да преценявам кое е единствена и сияйна евроатлантическа истина, и кое гнусна руска дезинформация.
Въпрос 1:
Преди броени дни внукът на Шарл дьо Гол (президент на Франция 1959 - 1969) каза следното за една френска медия:
"... Противопоставям се и протестирам срещу това интелектуално безчестие в украинската криза, защото подстрекателите на войната са НАТО и като доказателство бих искал да цитирам неотдавнашните заявления на госпожа Меркел, която каза, че никога не е имала намерението да приложи споразуменията от Минск, които бяха договорени и подписани, за да гарантират сигурността, целостта и зачитането на рускоезичното население на Донбас, и на които германците и французите станаха гаранти за равенството, стабилността и защитата на населението в този район....
... Оторизирайки тази украинска националистична експанзия, тя позволи между 16 и 18 хиляди души да бъдат избити, да бъдат бомбардирани. Тя позволи украинските националисти да унищожат руската култура, да унищожат чувството им за принадлежност към Русия. Тя унищожи възможността им да практикуват езика си и остави тези престъпления да се извършат. Това означава, че те съзнателно допринесоха за тази война и съзнателно допринесоха за това ескалиране."
Леко съм объркана и не знам какво да правим. Предлагам да наречем внукът на де Гол четирихилядник, ватенка, путинска подлога и му пишем на вратата "ЧЕМАДАН ВАКЗАЛ МАЦКВА". Или да го нaбиeм за всеки случай. Като онова, българчето в македония, дето го потрошиха от бoй... После, разбира се, ще обвиним Възраждане и Путин.
Въпрос 2:
Пак преди броени дни Foreign Affairs излезе с доста притеснителен анализ за ефективността на санкциите. Цитирам:
"....Колкото повече Вашингтон разчита на санкциите, толкова повече непокорните страни започват да заздравяват икономиките си срещу подобни мерки... 
...Създаването на фрагментиран финансов ландшафт застрашава както дипломацията, така и националната сигурност на САЩ. В допълнение с разклатената ефективност на санкциите, възходът на устойчиви на санкции финансови канали означава, че Съединените щати ще имат все по-голяма мъртва точка при установяването на незаконни глобални действия...."
Тук какво да правим? Ок ли е да изляза на площада и да изкрещя, че Foreign Affairs са ватенки, а лично аз налагам тежки санкции на руската салата? Достатъчно ли е? Или и водката да мине под ножа?
Въпрос 3
В САЩ в момента тече доста сериозен скандал, след изнесени сведения, че Джордж Сорос "от много години е плащал на влиятелни медийни фигури, включително журналисти, репортери, телевизионни водещи и шефове на CNN, NBC, CBS, Bloomberg, NPR и Washington Post. Става дума за около 131 милиона долара за няколко години."
"Отделно, той е похарчил над 32 милиарда долара чрез своите организации, за да разпространява радикалната си програма за "отворено общество" по цял свят по отношение на абортите, марксистката икономика, антиамериканизма, обезкървяването на полицията, екологичния екстремизъм и ЛГБТ фанатизма по света."
Сега, всички знаем поименно нашите си грантаджии, усвоили милиони, за да се борят за демокрацията във фейсбук. Но там не задаваме въпроси, защото са наши хора. Ама ок ли е да наречем американските разследващи журналисти "четирихилядници" и "ватенки", заради това разследване, или директно да ги пратим в Сибир?
Въпрос 4
Миналата година украинското правителство в продължение на две седмици твърдеше, че бойците от Азов са се евакуирали, докато руският Телеграм показваше същите тези бойци в плен да благодарят за толпата супа; Тук какво правим, че вече се затрудних сериозно? Ок ли е да си избодем очите, щото, нали, с очите си сме видели едно, пък евроатлантизмът ни казва съвсем друго?
Имам още няколко въпроса, но те са от философско естество. Седя, бачкам си по един проект по 14 часа на ден, знам с колко труд си вадя парите, и в паузите разсъждавам:
- Как така хора, които твърдят, че са демократи, отричат крайъгълния камък на демокрацията, а именно свободното слово;
- Как така доказани двайсетхилядници на дебели грантове сочат с пръст и наричат опонентите си "четирихилядници", заради партенката на една дама, която спешно трябваше да отклони вниманието от парапета си;
- Как така се борят с мафията и корпуцията, а самите те са се овъртолили в тежки схеми и съмнителни НПО-та, задължително паразитиращи върху човешката мъка и болка;
- Как така борят комунизма, когато родителите на лидерите им са от тежката червена номенклатура, а дядовците - от Държавна сигурност;
- Как така бутат България към конфликт, в който техните мъже и синове няма да умират със сигурност;
Ако някой знае- да казва, че аз вече нищо не разбирам.
https://www.agoravox.fr/.../nouvelle-intervention-de...
https://www.foreignaffairs.com/united.../end-age-sanctions
https://www.foxnews.com/.../george-soros-tied-54...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, RaptoR said:

Може би заради излязлото на бял свят журналистическо разследване от последните дни, според което Министерството на отбраната на Украйна е купувало храна за военните на цени, около три пъти по-високи от тези на дребно. Или заради разследването за подкуп от 7 милиона евро за доставка на генератори.

Колко са уволнените министри в България за същото? :) 

13 minutes ago, RaptoR said:

Телеграм показваше същите тези бойци в плен да благодарят за толпата супа;

:Facepalm:

image.thumb.png.c3a0f74a2735229975d93cfb698166c9.png

Link to comment
Share on other sites

Добре де, кака Ирини какво предлага като ги пише всички тея неща? Че то и аз мога да ги съчинявам по картинка според аудиторията ми.

Или хайде да не е тя, според анти-украинско настроените в тази група, какво предлагате?

Разбрахме вече за корупцията в Украйна, за биолабораториите и т.н.

Но питам - какво е разрешението на конфликта според Вас?

Отделяне на Източна Украйна? Ако да, с какъв статут? Част от РФ ли да стане?

Ако да, защо? Нима същата тази РФ в лицето на своя тогавашен президент, не е подписала международен документ да пази цялостта на тази държава? Или признавате, че Бисмарк в бил прав навремето?

Или пък цялостно прекратяване на съществуването на Украйна като самостоятелна и независима държава.

Като цяло, осъзнавате ли що за глупости четете, споделяте и бълвате в 21 век?!?

Едва ли не сте готови да "зачрекнете" един народ  и една държава, просто защото "подкрепяте" противника и.

И най-жалкото, от човешка гледна точка, на хора живеещи днес, тук и сега е, че нито един в този форум, които има анти-украински, анти-НАТО и анти-САЩ настроения, не изпитва съжаление към вече дестките хиляди загинали, деца, мъже, жени и прочее.

Това ви прави доста малки хора, пък си се радвайте на Ирини Зикидис...

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Да ги съчиняваш???? Ми то тва е - малоумните укропитеци лапат на съчинения :laughing1:

 

Някой ден трябва да я почерпа тая пача... Велика е просто

 

Oh, the irony.
Олексей Арестович, довчерашен съветник на Зеленски и ключова фигура в украинското правителство, днес е в жестока немилост. Причината – преди няколко дни Арестович заяви във видео, че украинските военни са свалили руска ракета, поради което тя е променила курса си и в крайна сметка е ударила жилищния блок в Днипро, убивайки десетки цивилни. Разбира се, Русия веднага се вкопчи в това изказване, напомняйки доклада на Amnesty International, според който “украинските военни застрашават живота на украински цивилни, създавайки бази в населени жилищни райони, включително училища, болници и цивилни обекти“.
Реакцията в Украйна беше безмилостна. Арестович беше публично наречен "суетна гад с мръсна уста", и той подаде оставка, извинявайки се за думите си.
Днес виждам, че Арестович вече е качен на сайта Миротворец и то с многозначителна снимка с перука от старите му творчески превъплъщения като актьор. Този сайт е доста любопитен – на хоум пейджа му има призив „Руснаците и всички врагове трябва да бъдат избивани“, а самият той съдържа списъци с „врагове на Украйна“ за ликвидиране. Аз доста се забавлявам с този сайт, предвид факта, че сред тези лица са Хенри Кисинджър и Герхард Шрьодер. Под снимката на Арестович е написано „Професионален провокатор, осъществяващ информационни диверсии в полза на руските окупатори, чрез деморализиране на въоръжените сили на Украйна“.
Иначе, Арестович е доста мъглява, но в същото време крайно интересна и дълбока личност, с безспорен интерес към политическия конструктивизъм, безстрастния социален инженеринг и също толкова безстрастното „насочване“ на масите в правилната посока. Изключително интелигентен, с много широка обща култура, отбелязал в миналото си дори контакти с Дугин (макар в момента да твърди, че е бил около него в качеството си на разузнавач), Арестович е ярък националист. Споделя зародилата се още в края на 19 век концепция „Украина-Русь“, според която съвременна Русия, възникнала върху основите на Московското княжество, е своебразен политически и исторически дегенерат. Тази Русия, според Арестович, е носител на културно-историческото и политическото наследство, съответно модел, на Златната орда, тоест на татарския, азиатски деспотизъм. Истинската, оригиналната Русь е била блестащата Киевска Русь, чийто исторически и културен правоприемник е съвременна Украйна. Виждала съм го по много негови интервюта с тениска, на която пише „Украина-Русь“.
Разбирам и съпреживявам трагедията на украинския народ. Но тази грандиозна глупост със списъци на хора за убиване, няма как да приема.

Тряя се сипва на укропитеците!!! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да, съвсем естествено се хвана точно за това изречение. 

Останалото - майната му.

А и не виждам какво грешно съм казал за съчиняването.

Но не ме учудва нивото...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност Арестович се извини, че е направил грешка, това удобно се пропуска. 

 

6 minutes ago, RaptoR said:

украинските военни са свалили руска ракета

 

6 minutes ago, RaptoR said:

“украинските военни застрашават живота на украински цивилни

Season 6 Knowledge GIF by Friends

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, evropata said:

Да, съвсем естествено се хвана точно за това изречение. 

Останалото - майната му.

А и не виждам какво грешно съм казал за съчиняването.

Но не ме учудва нивото...


Извини ме, че ще го кажа в прав текст, но палячовците имате ли нещо да кажете обективно насреща? 

ЕДИТ: ДОКАЗАНО , Ясене, укрите попиляха цивилни, криейки си и ПВО и други неща по училища, между блокове, в болници и прочее... Укропитек си, ясно е, разбирам те

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: ДОКАЗАНО , Ясене, укрите попиляха цивилни, криейки си и ПВО и други неща по училища, между блокове, в болници и прочее... Укропитек си, ясно е, разбирам те

 

44 minutes ago, RaptoR said:

свалили руска ракета

 

1 hour ago, RaptoR said:

рускоезичното население 

Руснаците обстрелват рускоезичното население с руски ракети.

Хммм, дори птиците трябва да се ориентират тук :) По-простичко от това няма на къде.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Руснаците обстрелват рускоезичното население с руски ракети.

Хммм, дори птиците трябва да се ориентират тук :) По-простичко от това няма на къде.


Ти трябва да се "ориентираш", макар абсолютно невъзюможна мисия да е това. Укропитек по призвание, но както съм казал - ТЕБ те разбирам

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:


Ти трябва да се "ориентираш", макар абсолютно невъзюможна мисия да е това. Укропитек по призвание, но както съм казал - ТЕБ те разбирам

 

Е по-бавно не мога да пиша, че да ме разбереш :) 

Да оставим ракетите,  че логиката те затруднява. 

Кажи за онзи азовец горе, как са го хранили, лекували :)))

Ае нали с нацизма се бореха? Що пуснаха азовци?  Но сам, без жокери от фейсбук ;)

 

Искаш ли един бузест рашист който бидейки в плен разбрал, че имало някакви женевски конвенции? Интервю по руска тв, поствал съм го ако не се лъжа :)))

Направо линкче :)

 

 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

:))))

Поне не опитваш да спориш ;)


Да споря за кое? Че си тоталка укропитек, но отдавна съм казал, че разбирам защо???? УКРОПИТЕК, миличък, сори - ФАКТ

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RaptoR said:


Да споря за кое? Че си тоталка укропитек, но отдавна съм казал, че разбирам защо???? УКРОПИТЕК, миличък, сори - ФАКТ

По темата,  постна разни неща, не искаш ли да ги коментариме? :)))

Корупцията? Какво не ти харесва в начина по който реагираха на последния случай? :))

Да си харесам друг цитат? :)))) Ини мини майни моу

2 hours ago, RaptoR said:

- Как така бутат България към конфликт, в който техните мъже и синове няма да умират със сигурност;

България като доставчик на оръжия в колко конфликта е влезнала заради доставките? А други доставчици на оръжия? А самата Русия която ви плашунка, в колко конфликта е влезнала и защо не пее тази песен когато сама доставя оръжия? 

 

 

Едит : Или хайде да си спестим време и спам :)

Много добре знаем, че не можеш да аргументираш написаното от Ирини. И ако искам да водя дискусия относно написаното от нея, мястото е в нейния фейсбук. Та за по-лесно ще игнорирам копи пействанията ти :)))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ARPAnet said:

Много добре знаем, че не можеш да аргументираш написаното от Ирини. И ако искам да водя дискусия относно написаното от нея, мястото е в нейния фейсбук. Та за по-лесно ще игнорирам копи пействанията ти :)))


Начи, р'ийш ли, тъпотиите ги прескачам на мига. Що не пробваш верно да водиш дискусия с нея? Загубил си предварително, но може ли да се посмея, че имам нужда от порция смях :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:


Начи, р'ийш ли, тъпотиите ги прескачама на мига. Що не пробваш верно да водиш дискусия с нея? Загубил си предварително, но може ли да се посмея, че имам нужда от порция смях :laughing1:

Не ми е интересна, нито пък пише интересно от това което си постнал :) Някакъв рандом в големия интернет :)

Но тъй като ти държиш да я постваш, предполагам, че си способен и да коментираш постнатото. Но както обикновено -  нищичко, само някакви празни коментари:)) Няма лошо, и така може да върви разговора : "Вие сте укропитеци" - "А вие путинофили". Лесничко и време не отнема:)))

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Сутрин, докато си пия кафето преди работа, започвам със западната преса - Bloomberg, Politico, Washington Post, WSJ, New York Times, CNN, Fox News, BBC, Reuters, а от българските Капитал и Дневник. Задължително Douglas Murray, Tucker Carlson, Jordan Peterson. Също тинк-танкове като Atlantic Council и Jamestown. Преглеждам за около час - час и половина тези медии, за да извадя от тях фактологията, след което, отчитайки техния аналитичен bias, изграждам собствената си все по-голяма картина от натрупани наблюдения.
Също така, по отношение на военните действия, както навремето в Сирия, така и днес в Украйна, следя няколко независими западни анализатори (бивши военни, морски тюлени, танкови генерали или просто анализатори). Всички те се радват на добра репутация и аудитория не защото са помазани от legacy медиите, а защото техните анализи и прогнози са се доказали във времето като обективни, пунктуални и резултатни.
Чист, блестящ, безмилостен realpolitik, лишен от всякаква пропаганда и примитивни идеологически клишета.
Ето само някои от тях (следя ги и в Twitter, предимно вечер):
Brian Berletic и неговия канал The New Atlas:
Douglas Macgregor и неговия канал Straight Calls
Link to comment
Share on other sites

:rofl:

Точно коментирахме в другата тема американската помощ към Русия. Къде е блял тогава? :laughing:

Стига ми този клоун за днес, няма да проверявам другите. 

 

Така де, путинофили :laughing1:

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, RaptoR said:

Трагедия, униклана трегедия :laughing1:
Сички зиаме по 4 хилки :rofl:

Да ви разбере човек ако зимахте. Но за правещите го безплатно има едни други изрази :))))

Нямаш ли някой друг списък с клоуни идващ директно от горещия храст, които дори не си проверил сам преди да постнеш? :)))) Зле са нещата щом от телефона вадя идоитщини след минута брауз ;)

 

Клоун номер 2 в списъка. Септември месец :laughing1:

Quote

Speaking to the most popular U.S. talk show host, alleged Russia-Ukraine war expert Douglas Macgregor said that by the time Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy gave a keynote speech to a defense industry trade group later that week, “this entire war may be over.”

 

“Right now things are going very, very badly, which is why the Ukrainians are so desperate,” he added

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ти така или иначе само идиотщини вадиш, мили мой, но все пак си разбран защо :laughing1:
Но внимавай все пак - палячовщината е опасна :rofl:
Как пък един път за спорта не се засрами от глупостите си....  Но пък не е изненадващо за укропитеци..... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Ти така или иначе само идиотщини вадиш, мили мой, но все пак си разбран защо :laughing1:
Но внимавай все пак - палячовщината е опасна :rofl:
Как пък един път за спорта не се засрами от глупостите си....  Но пък не е изненадващо за укропитеци..... 

Вадя каквото си показал ти, виж как гордо ги изрецетира като източници на информация:)))

Сега знаем какво чете/слуша храста който ти шепне :laughing: А каквито източниците, такива и заключенията. Работата с лоша дейта води до такива криви резултати.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...