Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Ако киро тъпото и кокорчо се държаха не толкова прилично, колкото умно (но вече ясно се видя защо е било всичко), то България трябваше да приеме украински "бежанци" и да не подскача като кантонерски гащат петел. Тогава газта щеше да тече, а междувременнно можеше да се действа по намиране и осигуряване на алтернативи и намиране на по-добри условия и цени евентуално. Вместо това УРОДИТЕ киро тъпото и кокорчо директно съсипаха всякакви отношения - видно напълно умишлено и с цел - за да купуваме пак руска газ през посредници с надценка. Това между другото бе ясно много преди изродът от хаскьой да дращи карикатури по дъската. Когато си НИКОЙ, следи преди всичко за националния си интерес - интересът на продънената ти и ограбена от тулупи държава, а не се мятай на амбразурата заради укрите, които нищо не са ти дали и нищо няма да ти дадат, освен разходи. Но очевидно тук схемата е била друга от самото начало. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, RaptoR said:

Но очевидно тук схемата е била друга от самото начало. 

 

На крачка си от това да обявиш, че УРОДИТЕ киро тъпото и кокорчо директно са подстрекавали Путин да нападне Украйна, за да си реализират схемите.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, plameni said:

На крачка си от това да обявиш, че УРОДИТЕ киро тъпото и кокорчо директно са подстрекавали Путин да нападне Украйна, за да си реализират схемите.

 

+1

 

15 minutes ago, RaptoR said:

Ако киро тъпото и кокорчо се държаха не толкова прилично, колкото умно (но вече ясно се видя защо е било всичко), то България трябваше да приеме украински "бежанци" и да не подскача като кантонерски гащат петел. Тогава газта щеше да тече, а междувременнно можеше да се действа по намиране и осигуряване на алтернативи и намиране на по-добри условия и цени евентуално. Вместо това УРОДИТЕ киро тъпото и кокорчо директно съсипаха всякакви отношения - видно напълно умишлено и с цел - за да купуваме пак руска газ през посредници с надценка. Това между другото бе ясно много преди изродът от хаскьой да дращи карикатури по дъската. Когато си НИКОЙ, следи преди всичко за националния си интерес - интересът на продънената ти и ограбена от тулупи държава, а не се мятай на амбразурата заради укрите, които нищо не са ти дали и нищо няма да ти дадат, освен разходи. Но очевидно тук схемата е била друга от самото начало. 

Никога няма да узнаем, в крайна сметка само мога да предполагам.

Но личното ми мнение е, че България не е специална, не сме Сърбия или дори Унгария (и те имаха проблеми), че точно за нас да оставят доставките на газ, нашите количества така или иначе са малки.

От друга страна както можем да видим, спирането на доставките има силен ефект. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

На крачка си от това да обявиш, че УРОДИТЕ киро тъпото и кокорчо директно са подстрекавали Путин да нападне Украйна, за да си реализират схемите.

 


Как пък ти хрумна подобна глупост? И ти ли ще се правиш на улав? 
 

42 minutes ago, ARPAnet said:

Никога няма да узнаем, в крайна сметка само мога да предполагам.

Но личното ми мнение е, че България не е специална, не сме Сърбия или дори Унгария (и те имаха проблеми), че точно за нас да оставят доставките на газ, нашите количества така или иначе са малки.

От друга страна както можем да видим, спирането на доставките има силен ефект. 


Аз не казах ли в ден едно още, че никога няма да разберем пълната истина? 
И като говориш така - за чий чеп пък да ни спират точно на нас газта, ако не бяха дзурлите на киро тъпото и кокорчо? Причини нула. 

Link to comment
Share on other sites

Казваш:

1 hour ago, RaptoR said:

очевидно тук схемата е била друга от самото начало

 

От кое начало?

- от спирането на газа;

- от заплахата за спиране на газа;

- от началото на войната;

- от съставянето на правителство на четворната коалиция;

- от участието им в служебното правителство?

 

Кога е начертана/измислена схемата?

На улав се правя и питам, щото реално цените на газа започнаха да се покачват още през 21-ва. Дали оттогава не е гласена конспирацията, че нали по-късно през септември отказахме част от азерския газ (дето и той бил руски).

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Казваш:

 

От кое начало?

- от спирането на газа;

- от заплахата за спиране на газа;

- от началото на войната;

- от съставянето на правителство на четворната коалиция;

- от участието им в служебното правителство?

 

Кога е начертана/измислена схемата?

На улав се правя и питам, щото реално цените на газа започнаха да се покачват още през 21-ва. Дали оттогава не е гласена конспирацията, че нали по-късно през септември отказахме част от азерския газ (дето и той бил руски).

 

 


Мисля че отдавна приключихме коментарите относно газовите проблеми преди киро тъпото, когато повечето тук не знаехте що е газ и отде иде. Не за друго, ами не ви интересува, понеже не сте потребители освен на парно и топла вода вкъщи. Да припомним отново, че НИКОЙ тук не е отричал или оспорвал ситуацията предната година. 
Относно схемата - или схема ИМА, което все по-силно вони и е най-вероятно, или тия двамата уроди са по-тъпи и от Жан Виденов. Ти си избери. И в двата случая обаче патим ние - засега основно бизнеса, скоро и без това крайно бедният народ, който вече плаща двойно и тройно за някои неща. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RaptoR said:

И като говориш така - за чий чеп пък да ни спират точно на нас газта, ако не бяха дзурлите на киро тъпото и кокорчо? Причини нула. 

България която заплашват от години и смятат за неприятелска страна и т.н.. :) Ще кажеш, че газта никога не е спирала също. Какво те кара да мислиш, че България би се радвала на някакви изключения ? :))

Не гонихме дипломати преди ли? Гонихме, не сме участвали в санкциите против Русия? Участвахме .. Не си поискаха НАТО да излезе от България в началото на годината ли? 

Единствената валидна поза за България е.. и тук ще цитирам хирурга от военните прегледи - свали гащите, наведи се напред с един вдигнат крак и разтворени задни бузи. 

Тогава може и да не и спират газта на България. 

 

Link to comment
Share on other sites

Вдигнатият крак е бил нещо лично за тебе... :laughing1:
Я чакай ся! Уж по тулупово време бяхме руска губерния бла бла бла, ся последно за ко ревеш? Нещо много ви се плетат приказките ми се струва! И не - никога нищо не е било толкова излишно, тъпо и просташко малоумно като на киро тъпото и кокорчо срането. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:

Вдигнатият крак е бил нещо лично за тебе... :laughing1:

За дюстабан гледат така :D 

10 minutes ago, RaptoR said:

Я чакай ся! Уж по тулупово време бяхме руска губерния бла бла бла, ся последно за ко ревеш? Нещо много ви се плетат приказките ми се струва! И не - никога нищо не е било толкова излишно, тъпо и просташко малоумно като на киро тъпото и кокорчо срането. 

Кой реве? Аз? 

Нищо такова, просто не разбирам от къде идва това виждане за специалността на БГ и, че няколко изказвания на Киро и ко са способни да я изтрият тази специалност 

А руската губерния.. няма много общо. Как е енергийната независимост след Боко ?   Нали знаеш - "какво направи днес за мен" ;) 

Link to comment
Share on other sites

Кой пък ти каза и къде, че сме специални? Точно защото сме никои и никакви - като хамсия сред акули - беше удивително тъпо и делистично малоумно киро тъпото и кокорчо да се репчат!!! Сега се вижда, че е имало задни мисли и че явно с тая идея са нагласени тук. От техните простотии произлиза спирането на газа - не бях ли казал да си го набиете у кратунките това? Или има някъде в пространството някой кретен, който си мисли, че ей така рандъмли руснаците решиха баш нас да отрежат?!?! 

Link to comment
Share on other sites

Малее, не е истина какъв Виден гербераст имаме в редиците на форума. Опорката с хартийката на делянчо е просто велика :bowdown:.

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХАХАХАХА
Поредна КОЛОСАЛНА тъпотия 
ХАХАХАХАХАХАХА
Аз и гроб е като аз и лгбт фондация и мечета за рязаните чалми
ХАХАХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RaptoR said:

Кой пък ти каза и къде, че сме специални? Точно защото сме никои и никакви - като хамсия сред акули - беше удивително тъпо и делистично малоумно киро тъпото и кокорчо да се репчат!!! Сега се вижда, че е имало задни мисли и че явно с тая идея са нагласени тук. От техните простотии произлиза спирането на газа - не бях ли казал да си го набиете у кратунките това? Или има някъде в пространството някой кретен, който си мисли, че ей така рандъмли руснаците решиха баш нас да отрежат?!?! 

 

Или трябваше да се репчим на Руснаците, или на ЕС и НАТО.

Link to comment
Share on other sites

НЕ! Трябваше да заемем категорична позиция в НАШ ИНТЕРЕС!!! Не ми пука ни за Русия, ни за НАТО, ни за укрите. Най-бедната и изтърбушена държава не само в Европа не се държи кат жабата с вола! Вариантите са много простички, когато се гони държавен интерес:
1. Господа натовци, шебеци долни изпърдяни, като ни курдисвате да ритаме срещу гиганта, от който зависим изцяло - ок - ПЛАЩАТЕ всички наши негативи и ритаме насреща. Всъщност те нищо не платиха, обогатиха се, а ние пак сме "маминко, я съм се пОсрала". И естествено нЕкои комисионни от посредниците за нЕкои уроди, летуващи изключително нагло във вилата на Прокопиев - силно показателно. 
2. Господа братушки със силно променливо настроение според тъпотиите на местните велможи - ако искате нула проблеми с нас, пуснете ни евтина газ! Ще приберем "бежанци" и толкоз. Без изпърдяни приказки на тема ще подпалим Кремъл, ще въоръжим Украйна и ще ви избием, бла бла бла лайна на киро тъпото и кокорчо.  
Толкова е простичко... Просто трябва да има някой да гледа държавния интерес, не своя или както е винаги при нас - гледане на интереса на когото му е наредено да гледа. 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз знам само AC in и DC out, от енергетика не разбирам, и от право :unhappy:

Знам, че има много-по ерудити хора от мен тука във форума, та за това питам...

  

5 hours ago, mIRCata said:

Той го е договорил и после го е отказал ли? Че заради него ще плащаме и не получаваме?

Той, в качеството си на МП е трябвало да направи нужното, за да не се окажем в такава ситуация.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, RaptoR said:

НЕ! Трябваше да заемем категорична позиция в НАШ ИНТЕРЕС!!! Не ми пука ни за Русия, ни за НАТО, ни за укрите. Най-бедната и изтърбушена държава не само в Европа не се държи кат жабата с вола! Вариантите са много простички, когато се гони държавен интерес:
1. Господа натовци, шебеци долни изпърдяни, като ни курдисвате да ритаме срещу гиганта, от който зависим изцяло - ок - ПЛАЩАТЕ всички наши негативи и ритаме насреща. Всъщност те нищо не платиха, обогатиха се, а ние пак сме "маминко, я съм се пОсрала". И естествено нЕкои комисионни от посредниците за нЕкои уроди, летуващи изключително нагло във вилата на Прокопиев - силно показателно. 
2. Господа братушки със силно променливо настроение според тъпотиите на местните велможи - ако искате нула проблеми с нас, пуснете ни евтина газ! Ще приберем "бежанци" и толкоз. Без изпърдяни приказки на тема ще подпалим Кремъл, ще въоръжим Украйна и ще ви избием, бла бла бла лайна на киро тъпото и кокорчо.  
Толкова е простичко... Просто трябва да има някой да гледа държавния интерес, не своя или както е винаги при нас - гледане на интереса на когото му е наредено да гледа. 

 

1. Къде е тази евтина руска газ? Ако намериш можеш да направиш много пари от нея. 

2. Продължавам да не разбирам как можеш да смяташ, че е в интереса на България да се държи към доставчик който за Пореден път спира доставките като начин за извиване на ръце. Само за да може да му позволиш утре да го направи Отново и Отново. Точно това си гарантираш с подобни мислене

 

Русия ти спря доставките. Русия манипулира пазара чрез намалени доставки и увеличава цените. И ти продължаваш да се държиш за тях все едно са нещо различно от наци държавичка. Няма как да имаме по-различен мироглед. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Глупости на квадрати, не на копчета. Руснсците именно защитават собствените си интереси с всички шашми, които въртят. Къде има евтина руска газ? Ами там, където си поискаш срещу определени условия. Плати им в скапани рубли, най-вече НЕ ЛАЙ като изпърдян неграмотен фъфел срещу тях и готово - минимум няма да ти врътнат крана най-напред като на най-голям тъпак. 
Ти продължаваш да се правиш на тъп и да не проумяваш защо ни спряха доставките ли? Спри се вече, че ще си помисля нещо... 
И пак за 3634653465 път да се повторя, макар и това да не прониква в кратунката - никой не казва да се жен им ни за едните, ни за другите. Не затваряш обаче вратата преди да си се подсигурил. киро тъпото и кокорчо както всичко друго осрано от тях, шампионски насраха и това. 
Ха сега си представи, че някой в Русия се изнерви и напие и разпореди Лукойл да излезне в безсрочен отпуск? Защото и това е нещо, което би могло да се случи на изпърдяни лайкучки като киро тъпото - мегаидиотЪТ.

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2022 at 9:30 AM, RaptoR said:

цяла Европа се тресе

 

46 minutes ago, RaptoR said:

Къде има евтина руска газ? Ами там, където си поискаш срещу определени условия.

Омотваме ли се или просто все въртим да изкараме как трябва да застанем в гореспоменатата поза ? :)))

Всъщност има ли значение? Станалото станало, сега е важно да не се върнем в същата зависимост. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Това, че ще я платиш в Рубли значи че е евтина ли :lol:


Айде още глупости - в долари, в рубли, в бирени капачки и сини сливи - все е една цената. 

Link to comment
Share on other sites

И каква е цената? Не е евтина със сигурност. Като си главния доставчик за Цяла Европа и от 2 години изкуствено надуваш цените. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

 

Омотваме ли се или просто все въртим да изкараме как трябва да застанем в гореспоменатата поза ? :)))

Всъщност има ли значение? Станалото станало, сега е важно да не се върнем в същата зависимост. :)


И как го реши тва?!?!? Важното е да имаме опция - 2523453 пъти се спомена, че ако не е изгодна просто я прескачаме АКО имаме алтернатива с по-добри условия, което не се види да се случи - лъжите на изпърдяните кокорчовци и киро тъпото лъснаха. Върти, сучи, върти, сучи, все в едни калчища се плетеш. Руми се опита да ви го каже, но и той вече няма нерви. Толкова глупости изръсихте в тая тема, че е за сборник направо. 

ЕДИТ: Николчо, що да не надуваш като те се дуят срещу тебе? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Най-бедната и изтърбушена държава не само в Европа не се държи кат жабата с вола!

Такава е заради като с твоето мислене, другарю. Ако и преди бяха хората такива, още нямаше да си имаме държава.

 

Чета, че е започнала денацификацията на Украйна. Дано постинат целта максимално бързо.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, RaptoR said:

И как го реши тва?!?!? Важното е да имаме опция

 

29 minutes ago, RaptoR said:

що да не надуваш като те се дуят срещу тебе? 

Ми ей заради това де :)
Като се надуват срещу нас, да си горят газта  ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам два въпроса.

1. Колко "западни" и "евроатлантически" компании спряха да оперират в Русия с решения от днес за утре? Те, де факто не нарушават ли си респективно договорите си, спрямо руски компании, с които оперират? Тоест отговора на Газпром не е реципрочен и даже закъсня ..!? 

2. Има ли нещо на този свят, което да е обратното на "евроатлантическото" т.е. да е про-руско и да не е "опорка". Може ли да се изразя и възразя на "лоша" "западна" политика спрямо моите мирогледи и да не е "опорка"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...