Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

40 minutes ago, w00x said:

Ако става въпрос за изчегъртане, то въпросът е риторичен.

Не отрязвай така от раз. Може би се търси заформяне на дискусия :lol:

 

И конкретно по въпроса: 

1 hour ago, chasti said:

Що тогава служебното правителство в момента изджегърква Киро и кака Кури?

В светлината на днешните събития, явно парите от изток трябва да се заслужат и за целта да се възстановят някои неща.

Link to comment
Share on other sites

May be a meme of 3 people and text that says '7танкера LNG служебното правителство (adultswit com] "очевидно ще трябва да водим преговори с газпром" com]'

 

Сега поне ще разберем каква е цената на руската газ и дали е по-висока от тази на втечнената от Азербайджан и САЩ, че някои хора не вярват на формулите и договорките.

Link to comment
Share on other sites

Quote

За „евтиния“ руски газ
На днешното заседание на Кризисния щаб по един спеzиален  начин беше обяснено, че газът от Газпром е безалтернативен като 1) цена и 2) сигурност на доставките. Точка две не се нуждае от коментар. Но действително тезата за ниската цена си струва да се анализира. За тази цел ползваме само и единствено публична информация (линкове към съответните източници като коментар):
1. историческа (и прогнозна за септември) цена на TTF пазара;
2. историческа (и прогнозна за септември) цена на Булгаргаз;
3. цена по формулата на Газпром (споделяна многократно в публичното пространство, а именно: 70% средна стойност на TTF пазара за предходния месец + 30% петролни деривати, които за опростяване на калкулацията приемаме, че са фиксирани на 10.5 евро/MWh).
Изводите от получената графика оставям на вас. Само ще спомена някои от изказаните „факти“ на заседанието днес:
- 200 лв/MWh е постижима цена при реактивиране на договора на Газпром;
- в сравнение с цената на Газпром, постигнатите цени на всички търгове на Булгаргаз са много по-високи;
- няма алтернатива на Газпром в ценово отношение;
- “всички алтернативи на Газпром са няколко пъти по-скъпи”.

FB_IMG_1661189916586.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Не виждам Виден да се радва. :lol:


Аз такава цена не виждам. Нито цена от Газпром. тепърва ще се говори, а от това, което казаха днес цената им е по-ниска от другите. И понеже обикновено всички лъжат си мълча, докато не видя. 
Едно е сигурно - бизнесът иска предел от 250 лева. Нагоре ще изпукат много хора, не че малко изпукаха досега. Та лаладжийстване предварително винаги води до силно оакване, в което тук няколко човека сте силни професионалисти. 

Link to comment
Share on other sites

Ибрикчио - този договор мина и замина, тепърва ще се предоговарят нещата. И е казано - ако не е изгодно, много просто - няма да вземем. Но днес който е гледал поне една новинарска емисия знае, че съвсем друго се коментира. Та да видим накрая какво ще излезе. Има два възможни варианта. Да видим кой ще се случи.  

========================================

Междувременно Газпром кихва и Европа се насира... 

https://btvnovinite.bg/svetut/sinyoto-gorivo-v-evropa-skochi-s-nad-20.html?fbclid

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Какво ни казва убийството на Дугина за днешна Русия и какво следва

КГБ се оказаха по-жалки и от нашенските русороби. 12-годишно дете извършва чудовищен атентат с майка си. И естествено всичко това се разкрива за 48-часа, обаче пък в същото време изтървали атентаторите. Тия наистина са на някаква безаналогова дрога, нещо като Новичок-а дето само те го правят, но за супер-дупер-яко дрогиране. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Godfather said:

нещо като Новичок-а дето само те го правят, но за супер-дупер-яко дрогиране. :lol: :rofl:


Дебилизмите с новичока са отсрещния им аналог по простотия... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Ти да не се засегна нещо случайно? :lol:


Това ли сънуваш? Разбира се пореден оксиморон, а аз просто отразявам факти... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Това ли сънуваш? Разбира се пореден оксиморон, а аз просто отразявам факти... 

Още не съм приключил с пиенето за тази вечер, че да сънувам. :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

По точка 2 бях подпитал един от Възраждане (Димитър Байрактаров ли беше, къв ли беше там), за доказателства за геноцида. Също му дадох тия данни за огън и от 2те страни. Пича спря да ми отговаря.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, earache said:

По точка 2 бях подпитал един от Възраждане (Димитър Байрактаров ли беше, къв ли беше там), за доказателства за геноцида. Също му дадох тия данни за огън и от 2те страни. Пича спря да ми отговаря.

Е какво очакваш от хора които открито подкрепят руският режим, който и визуално копира Наци Германия ? :))

 

Трябва да кажа, че руснаците с тяхното "нацисти" за всеки който не им целува трибуквието стават леко досадни. Разбирам, че развитието им спира с Втората Световна, и това е най-лесният им репер и обединител, но не може целият свят да са нацисти само защото крепостните ти не знаят за нищо другo :D 

 

A за Руският газ .. зимата като остане БГ без газ заради Газпром.. по-добре ли ще е, защото ще е без руски газ? :D 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Още не съм приключил с пиенето за тази вечер, че да сънувам. :lol:


Аз пък карам изключително, направо потресаващо трезва "почивка" в Девин, особено предвид, че по цял ден вали... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

A за Руският газ .. зимата като остане БГ без газ заради Газпром.. по-добре ли ще е, защото ще е без руски газ? :D 

Вчера Божидар Божанов написа много добро мнение по темата:

 

Quote

Слушах пресконференцията на правителствения щаб. Беше така организирана, че да изглежда, че Газпром е единственият вариант. Накрая газ няма да има (защото Газпром спира доставките с геополитически цели), но поне тоя газ, дето го няма, ще е руски.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...