Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

9 hours ago, ARPAnet said:

Доходы бюджета РФ в первом полугодии выросли до 14 трлн рублей (tass.ru)

 

Не че съм изненадан кой знае колко, но ми се струва, че има нещо смущаващо в тази пресинформация.

За по-сигурно, потърсих оригиналния източник, издание на Сметната палата на Русия: Оперативный доклад об исполнении федерального бюджета, январь – июнь 2022 года

 

image.png

 

Ето ти го официалното признание за ефекта от санкциите върху икономиката на Русия. Като изключим приходите от нефт и газ, при тази официална инфлация, означава, че приходите за първото полугодие от всички останали сектори са не повече от 40% от прогнозираните. И до края на годината положението още ще се влошава.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, plameni said:

Оперативный доклад об исполнении федерального бюджета, январь – июнь 2022 года

Има и още един интересен момент :)
 

Quote

– на 2 600,0 млрд рублей, или в 1,7 раза в результате увеличения цены на нефть марки «Юралс» и курса доллара США по отношению к рублю, ненефтегазовые доходы – на 151,1 млрд рублей, или на 2 %, в основном за счет роста поступлений

С техният актуален курс те добавят и курсовите разлики към печалбите си :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Аз не разбирам руски, би ли превел цялата точка 2.

 

Ще се опитам, но заради специфичната терминология и изказ, няма как да се получи гладък превод: 
Общият обем на приходите във федералния бюджет достигна 14 016,8 млрд рубли или 56% от общия прогнозен приход за 2022 г.
От тях нефтено-газови приходи 6 375,9 млрд рубли или 66,8% от прогнозния приход за годината и ненефтено-газови приходи 7 640,9 млрд рубли или 49,4% от прогнозния приход за годината.
В сравнение с януари-юни 2021, приходите във федералния бюджет са се увеличили с 2 751,1 млрд рубли или с 24,4%. 
От тях нефтено-газови приходи - с 2 600,0 млрд рубли или 1,7 пъти заради увеличените цени на нефт сорт "Юралс" и курса на щатския долар спрямо рублата, а ненефтено-газовите приходи - със 151,1 млрд рубли или с 2%.

Нямам икономическо образование, за да разбера напълно финансовия брътвеж от тук нататък, но доколкото разбирам, се разяснява кои пера с колко са формирали това увеличение от 151,1 млрд рубли, сравнени с приходите за 2021-а.
Основно увеличението идва от:
- постъпления от данък печалба - 269,2 млрд рубли, ръст 42,3%;
- постъпления от ДДС от стоки, дейности и услуги, реализирани на територията на Русия - 519,6 млрд рубли, ръст 19,6 %
Същевременно има спад на постъпленията от:
- ДДС от внос - 172,1 млрд рубли, спад 9,9%;
- такси от рециклиране и съхранение на отпадъци - 115,3 млрд рубли, спад 47.6%
- вносни мита - 85,9 млрд рубли, спад 20,9%
Влияние на еднократни постъпления за януари-юни 2021 на обща стойност 345,5 млрд рубли.
Тук не ми става ясно колко е тази сума за 2022-а и какво е влиянието.

Link to comment
Share on other sites

Начи да разбираме, че за полугодието са на 56% от общата прогнозна стойност за цялата 2022 г.

Приходите от енергетика са на 49,4% - демек тук са -0,6 % назад от прогнозната?

Като цяло приходите са се покачили с 24,4% за същия период от предходната година?

 

В линка който си пуснал има и ексел таблица, аз не виждам никакъв проблем в този доклад, даже напротив. Нормално да имат спад в доходите от импорт.

Но цялата картинка си върви според прогнозите им. Или пак нещо прокупскам?

Link to comment
Share on other sites

Прочети пак:

2 hours ago, plameni said:

Като изключим приходите от нефт и газ, при тази официална инфлация, означава, че приходите за първото полугодие от всички останали сектори са не повече от 40% от прогнозираните. И до края на годината положението още ще се влошава.

 

Ако всичко беше наред, при тази инфлация, приходите от останалите сектори в икономиката, трябваше да са над 57-58%

Link to comment
Share on other sites

На пръв поглед си е "ахахахааххаха", ама на втори - да подчертаем важното:

Quote

In 1953 Poland's then-communist rulers relinquished all claims to war reparations under pressure from the Soviet Union, which wanted to free East Germany, also a Soviet satellite, from any liabilities.

 

Link to comment
Share on other sites

Да, на пръв поглед е ОК, Ма да си искат репарации и от Украйна, заради Степан Бандера. Там и паметници имат заради тоя... И на втори ПРОЧИТ, деа, повече Евреи са измрели по-брутално в Украйна от колкото другаде...

Link to comment
Share on other sites

Кво ви става с тия имоутикони не го разбирам.

 

И ако няма кво да кажеш, не говори. Освен, естествено, ако няма и ти да пуснеш някоя анимациика от "успешната контраофанзива". 

 

Освен ако нямаме новина, че си нацист, съвсем сериозно почвам да го вярвам...

 

Аз във вашите очи съм русофил, ти в моите си нацист.

 

Еваларков!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vinyl_master said:

Кво ви става с тия имоутикони не го разбирам.

За ползване са :) Иначе нямаше да ги има

Just now, vinyl_master said:

И ако няма кво да кажеш, не говори.

Е казах го, отбелязвам, че в твоят списък с виновати към Полша, след Германия идва директно Украйна :)

2 minutes ago, vinyl_master said:

и ти да пуснеш някоя анимациика от "успешната контраофанзива". 

Жалко, че не разбираш руски, иначе да ти пусна коментари на по-известните им военни блогъри за "успешната отбрана". :))))

3 minutes ago, vinyl_master said:

Аз във вашите очи съм русофил, ти в моите си нацист.

Днешните русофили развалихте името на нацистите :)

 

Link to comment
Share on other sites

Коментари не искам, искам видео репортажи. 

Както и видео репортажи от "уникално малоумната акция" за завземането на ядрената централа от украинците тази сутрин.

Видео репортажи от групата инспектори към ядрената централа също...

 

По другия въпрос:

Известния руски актьор Василии Лановой: Журналисти в Европа ме питат, какво толкова празнувате тая война, тя е минало, каквото било било!

Отговарям й - Вашите държави колко дни успяха да задържат Хитлер?

Получавам пронизващо мълчание....

Белгия - 18 дни

Гърция - 24 дни

Полша - 27 дни

Франция - месец и 12 дни

Норвегия 2 месеца и ден

Легендарната къща на сержант Павлов от Сталинград е удържала 58 дни, като за това време са изтрепали повече нацисти от превземането на Франция

Руснаците удържали четери години (1418 дни) и привършили войната, Германия капитулира. 

Това не трябва да се забравя от никой. Без значение, дали си анти или про. Въпрос на култура.

Та, толкова по репарациите.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, vinyl_master said:

Коментари не искам, искам видео репортажи. 

Толкова са дали руснаците :)))

55 minutes ago, vinyl_master said:

Руснаците удържали четери години (1418 дни) и привършили войната

руснаците удържали? сам самички ? :)) И те били привършили войната отново сам самички?:laughing1: Забравяме за всички останали за момент.. поне не правиш ли разлика м/у това което руснаците наричат "съветите" и самите руснаци? Не са едно и също нещо :)) М/у другото в тази категория влизат и милиони украинци, и не само, разбира се. 

Хайде забравяме и тях .. Поне нашата армия не я ли е броиш ? Самички, съвсем самички тези руснаци

55 minutes ago, vinyl_master said:

Та, толкова по репарациите.

Анексиране, Катин. Варшавското въстание да го пишем ли ? :) Защото:

55 minutes ago, vinyl_master said:

Това не трябва да се забравя от никой. Без значение, дали си анти или про. Въпрос на култура.

Едит, че постнах по грешка:
Знам, че за теб Третият Райх са лошите нацита от филма . Но да не забравяме, че те са националсоциалисти. Братчетата на марксистите станали известни като комунисти/социалисти :) Важно е да не се забравя от никой, въпрос на култура

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Руснаците удържали четери години (1418 дни) и привършили войната, Германия капитулира.

Хахахахахахаха, гаварит масква в пълния си блясък. Само едно леко въпросче - защо Великобритания (държавата, която най-дълго воюва с Хитлер) така лекинко и твърде удобно липсва от въпросния списък? Хайде ходи, разрови се в историческите архиви и тогава съставяй идиотски списъци. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе някой следи ли това кой поред е top-executive на северномонголската газо-нефтена индустрия, който се "хвърля през прозореца"? Аз вече им изгубих бройката. И това при всичките тия "рекордни печалби" според безродната русоробска агитка.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Преди доста време бях пускаш списъка с американските помощи за СССР по време на ВСВ. Така са успели да удържат. И с цената на милони жертви жива сила. Но не може да изключвате пратените ресурси, щото без тях контрата им срещу Германия нямаше да я има

Link to comment
Share on other sites

Нацистка Германия капитулира само заради Червената армия?!?!
Не вярвах, че някога ще прочета такава нелепица някъде другаде освен в някой учебник по история от същия този СССР.
Ако нямаше втори фронт срещу Германия на Запад, все ми е на акъла, че щяха да ги обърнат.
Милиардите помощи преди това за СССР под формата на техника, храна и облекло даже няма да ги коментирам.
Но, някой здравомислещ човек толкова години след края на войната да каже, че едва ли не СССР сам е победил Нацистка Германия, независимо колко са издържали е меко казано абсурдно.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, vinyl_master said:

Белгия - 18 дни

 

Доста нелепо сравнение.

Белгия е горе-долу 200 на 300 км.

Немските войски навлизат до около 1200-1300 км навътре в СССР, при ширина на фронта около 2000 км. 

Колко време е била завладяна територията на Молдова, Беларус, Украйна, днешните прибалтийските републики?

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо обсъждаме армията на СССР през ВСВ, при положение, че Гърците през 3-ти век, начело с Александър Македонски......

 

Като бях малък, си мерехме с приятели измислените "космически кораби". Кой има повече лазери и кой може по-бързо да разбие този на другите.

Това тук ми изглежда по същия начин.

Link to comment
Share on other sites

Нещо, на което инцидентно попаднах. Явно санкциите здраво се отразяват върху цените на чуждите продукти в Русия.

 

image.png

 

image.png

 

https://www.bagandwallet.ru/collection/heimplanet-kupit/product/ryukzak-heimplanet-transit-line-travel-pack-34l-kupit

https://bagsafe.ru/ryukzak-v-ruchnuyu-klad-heimplanet-travel-pack-34-castlerock/

 

image.png

 

https://en.heimplanet.com/products/taschen-transit_line-travel-pack-34-black

 

25890 рубли са 837.24лв (€428.22).

Link to comment
Share on other sites

Интересно, от една страна цените на газа падат в Европа, но в България растат, било то и с малко Булгаргаз (bulgargaz.bg) :)

А най-надеждният доставчик направи неочакваното Russia indefinitely suspends Nord Stream gas pipeline to Europe | Financial Times (ft.com) / Russia cuts off gas exports to Europe via Nord Stream indefinitely - CNN  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ARPAnet said:

А най-надеждният доставчик направи неочакваното

Според Виден трябва задължително да се държим за "гарантирано най-евтиния доставчик на газ според законите на физкиката", дори и въпросния "доставчик" да не ще да ни го доставя. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...