Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Не мисля, че си е направил труда, да търси алтернативни източници на информацията, която е прочел.

 

1 hour ago, Antares said:


Видене, извинявай за въпроса, ама с какво точно образование си?

 

On 12/3/2021 at 1:22 PM, RaptoR said:


Така се изразява ТЪПАК в ПОДГОТВЕ. Некадърен дървар, сакат по английски. 
 

Аз бих казал Talk about resemblances например, но пък знам ли пусаричЪТ какво точно иска да изака срещу вятъра?

ЕДИТ: Ей, пикльо!!! Аз съм възпитаник на ПЪРВА АНГЛИЙСКА ГИМНАЗИЯ в София!!! Ясно ли ти е?!?! В момента се сещам за поне 5 човека, които биха ти помляли муцуната за тъпашките ти напъни. СРЕЩУ МЕН ДА БЯГАШ не можеш ме стигна!!! 

ЕДИТ 2 : И си недкаърен дървар не само в английския - и в живота си същия!!!  

  

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, RaptoR said:
On 8/27/2022 at 8:08 AM, plameni said:

Въпрос на пропаганда... и късопаметност на мат'ряла...

Глупости на копчета. Тотални. 

 

Типичен пример от днес.

9:18 ч., Георг Георгиев от ГЕРБ - 500 млн. лв. на година са влизащите в българския бюджет такси от Турски поток.

 

Всъщност, транзитните такси са около 350 млн. лв. на година, но има и 130 млн. лв. оперативни разходи за поддръжка и експлоатация на газопровода. Така че, оставащите за бюджета суми са 220 млн. - малко над 2 пъти по-малко от обявеното в ефир. 

 

Та така, по въпроса за тоталните глупости. Кой ще ти помни какво се казвало преди, нали днес го казаха по телевизора...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Antares said:


Видене, извинявай за въпроса, ама с какво точно образование си?


Не е като да не съм го казвал много пъти през годините, та къде бля ти? Завършил съм МИО, което си е каша, но пък много преди да го завърша вече работех и знаех много повече от останалите. Само и единствено вовирането в банановата ни каша може да те научи на каквото и да е от сериозен тип. Всичко друго са глупости. Отличниците от курса ми още работят на митницата... 
 

6 hours ago, Godfather said:

В тази тема има един основен ненадминат комик, да ти подсказвам ли кой е или ще се сетиш сам? Я разкажи сега как северните монголци са измислили безаналогова технология за спиране на сибирски газови сондажи по желание. :lol:


Ако взема да ти издирвам тъпотиите назад (само Пламен е способен) ще стане пост с поне 50000 букви. КОЛОСАЛНИ тъпотии, мисире мой... Ама на теб съм ти простил, щот та обичам и тряя да обсъдим тия имоти в Девин :rofl: 
 

4 hours ago, plameni said:

 

Та така, по въпроса за тоталните глупости. Кой ще ти помни какво се казвало преди, нали днес го казаха по телевизора...


Сюриозно, Пламене?!?!? А да ми обясниш малко за комунистическата издънка с еврейския нос какво представлява или да ти покажа, ако не си видял? За газ през посредници с комисионни, дето щял да е 4 пъти по-евтин? Защо Лена бяга кат кучка от нерези? Защо киро тъпото летува в дачата на Иво Прокопиев на Буджака? Ай сиктир с тия тъпотиЙ бря!!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

Ако взема да ти издирвам тъпотиите назад (само Пламен е способен) ще стане пост с поне 50000 букви. КОЛОСАЛНИ тъпотии, мисире мой... Ама на теб съм ти простил, щот та обичам и тряя да обсъдим тия имоти в Девин :rofl: 

:effemine3::lol:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, RaptoR said:

Не е като да не съм го казвал много пъти през годините, та къде бля ти?


Моля за прошка. Последните години съзнателно дресирам мозъка си да забравям всичко, което не считам за наистина важно, че открих, че нямам достатъчно мозъчно дисково пространство да помня ненужни неща и тези, които ми вадят парите :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Тая мантра и опорка няма изтъркване, а нещата са пределно ясни.

 

Преди три месеца (средата на м. май):

Quote

Говорител на Комисията обясни във вторник, че компаниите могат да открият сметки в руската "Газпромбанк", съгласно новите условия за плащане, въведени от Москва през март. Те трябва да извършат плащането по тях във валута, посочена в договорите им с руския държавен газов доставчик и да обявят, че плащането е приключено.
Говорителят посочи, че сметките не трябва да бъдат във валута, различна от посочената в договора с "Газпром", както и че откриването на втора сметка в "Газпромбанк", в която сумата от първата сметка да се превалутира в рубли, би било нарушение на европейските санкции. Правителствата трябва да следят това да не се случва и да санкционират евентуални нарушения. Ако това не бъде направено, Европейската комисия може да заведе наказателна процедура срещу съответното правителството.

 

БУЛГАРГАЗ ЕАД, както и останалите дъщерни дружества от БЪЛГАРСКИ ЕНЕРГИЕН ХОЛДИНГ ЕАД са 100%  държавни:

Quote

23. Едноличен собственик на капитала

БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА ЧРЕЗ МИНИСТЪРА НА ЕНЕРГЕТИКАТА, ЕИК/ПИК 130169256

 

Как точно някой си представя, 100% държавно дружество да тръгне срещу санкциите?

Link to comment
Share on other sites

За пореден път да припомня, че газта бе спряна ЗАРАДИ киро тъпото и кокочро. Факт. Точка. 
Не че е любезно или правилно от страна на Газпром, но причините са ясни. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

За пореден път да припомня, че газта бе спряна ЗАРАДИ киро тъпото и кокочро. Факт. Точка. 

Ами не е спряна заради тях, а защото Газпром се опитват да извиват ръце.

Ако много държиш, че те са виновни ще излезе че заради тях Газпром спря газа и на Полша и на всички останали държави за които е спрян. Те са виновни и за намалените доставки и т.н.. :)

Link to comment
Share on other sites

НЕ НЕ НЕ И НЕ!!!!! Точно и само  заради тях и големите им дзули го спряха, па ку щеш по гъз да се посурнеш, Ясене. 
При Полша на пръднал ли се правиш защо го спряха или аз да ти кажа пак очевадното? 

ЕДИТ - в тоя реда на мисли защо на НИКОЙ ДРУГ не го спряха??? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

НЕ НЕ НЕ И НЕ!!!!! Точно и само  заради тях и големите им дзули го спряха, па ку щеш по гъз да се посурнеш, Ясене. 

И фонта да вдигнеш, пак няма да е заради тях :)))

2 minutes ago, RaptoR said:

При Полша на пръднал ли се правиш защо го спряха или аз да ти кажа пак очевадното? 

Германия, Франция, Италия, Австрия, Финландия и т.н.. :))) Доста държави с намалени или спрени доставки. Но не са виновни Газпром, а Киро и ко:))

Бих ти повярвал, че са те виновни ако нямаше доста дълъг списък с държави пострадали по същият или подобен начин.  И очевидно нищо не помага срещу спиранията :)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

И фонта да вдигнеш, пак няма да е заради тях :)))

Германия, Франция, Италия, Австрия, Финландия и т.н.. :))) Доста държави с намалени или спрени доставки. Но не са виновни Газпром, а Киро и ко:))

Бих ти повярвал, че са те виновни ако нямаше доста дълъг списък с държави пострадали по същият или подобен начин.  И очевидно нищо не помага срещу спиранията :)


И ти верно не знаеш защо са спиранията?!?!? Или просто пак ми се правиш на йебань у глАво? 
Газът у нас спря заради големите дзурли на киро тъпото и кокорчо, които само дето не тръгнаха на война срещу Москва с цел превземане. На Полша го спряха заради огромното количество оръжие, което пратиха на укрите под натиск и заплаха да изгубят милиарди европейски пари - НЕ по тяхно желание. За всеки следващ да ти обяснявам ли причините какви са? Щото по-скоро на сина ти подхожда да давам такива обяснения. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:

За пореден път да припомня, че газта бе спряна ЗАРАДИ киро тъпото и кокочро. Факт. Точка. 

 

Това го крада от теб: Глупости на копчета. Тотални. 

 

Изкарваш ни прекалено важни, че Путин да издаде универсален указ специално заради нас, пък той после да важи и за всички недружелюбни държави.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Това го крада от теб: Глупости на копчета. Тотални. 

 

Изкарваш ни прекалено важни, че Путин да издаде универсален указ специално заради нас, пък той после да важи и за всички недружелюбни държави.


Щом така си мислиш - ок. Само да те светна - реалността е друга. Дзурлите и действията на #КОЙ ни направиха "недружелюбна държава"? Абе вие верно на тъпи ли се правите, напекло ли ви е?!?! 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

НЕ по тяхно желание

Не по желание на Полша? :)) Някой трябва да натиска Полша да ритне Русия ? :)
Те заради това хвърлят милиарди от години по темата, платиха си на Тръмп за увеличаване на американските войници в Полша и т.н. 

4 minutes ago, RaptoR said:

За всеки следващ да ти обяснявам ли причините какви са?

Добре, нека ти дам и противоположният пример, защото тогава обясненията ти ще станат и по-интересни. Турция с нейните Байрактари, все още си получава газта и даже препродава където може :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

Не по желание на Полша? :)) Някой трябва да натиска Полша да ритне Русия ? :)
Те заради това хвърлят милиарди от години по темата, платиха си на Тръмп за увеличаване на американските войници в Полша и т.н. 

Добре, нека ти дам и противоположният пример, защото тогава обясненията ти ще станат и по-интересни. Турция с нейните Байрактари, все още си получава газта и даже препродава където може :)


Да - Полша не с устрем и хвърляне на амбразурата прати оръжия на укрите - бяха притиснати и го направиха. Естествено прецениха мъдро, че сега поне ще могат да поискат по-нови оръжия като изчистиха старите. Щото не са киро и кокорчо, които са лапали комисионни от посредници - друг факт. 
Какво за Турция по-точно, като султанът е авер с Путин? Ти от Луната ли падаш? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

Полша не с устрем и хвърляне на амбразурата прати оръжия на укрите

Те бяха сред първите които посетиха Киев ;) Не чакаха някой да ги натисне. 

Смяната на старите оръжия е едно, но те си пазаруват модерно оборудване от години. 

А това, че България както винаги от навеждане пред Русия забрави, че също може да си пообнови арсенала .. Ако трябва да се плюе по правителството то е, че не се възползва от възможността да се отърве от старото съветско оборудване и да го замени до колкото е възможно с по-ново западно.

2 minutes ago, RaptoR said:

Какво за Турция по-точно, като султанът е авер с Путин? Ти от Луната ли падаш? 

Това, че ако пращането на оръжия беше причина за спиране на доставките, Турция щеше е отпред с нейните дронове. 

Австрийците пък не пращат оръжия, но им намаля газта

Link to comment
Share on other sites

Раптора държи дом за стари хора. Един ден хваща и пребива един от тях. Друг стар човек му казва, че не е съгласен с агресията му. Раптор му казва, че иска двойна месечна такса, защото много му знае дзурлата. Разбунтувалия се стар човек отказва да плаща двойно, защото договорът му е за фиксирана цена за цяла година. Раптор го изхвърля на улицата, въпреки, че си плаща всичко както е по договор.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, earache said:

Раптора държи дом за стари хора. Един ден хваща и пребива един от тях. Друг стар човек му казва, че не е съгласен с агресията му. Раптор му казва, че иска двойна месечна такса, защото много му знае дзурлата. Разбунтувалия се стар човек отказва да плаща двойно, защото договорът му е за фиксирана цена за цяла година. Раптор го изхвърля на улицата, въпреки, че си плаща всичко както е по договор.

 

"Раптор никога не е виновен."

Стара руска поговорка.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Аха - значи добре се сещаш защо най-напред на нас ни спряха газта, но се правиш на улав... 

Ако имаше логика -> Пращаш оръжия, не получаваш газ .. Ок, бих се съгласил. Но имаш примери за такива които пращат, но имат газ, не пращат но им намалява газта

Същото и с плащането в рубли или новите схеми и т.н. вече им загубих бройката. И тук нямаш твърда линия на разделение 

Очевидно си правят каквото им скимне на база вътрешното им чувство къде до какво би довело едно такова действие. А и трябва да я продават тази газ все пак, поне част от нея. Имат нужда от пари и няма смисъл да я изгарят всичката.

Link to comment
Share on other sites

Спряха нашата газ, за да дадат пример какво ще се случи на другите. Тъй като ние сме никои и нищо не можем да направим. Класическо поведение на bully.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...