Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

9 hours ago, vinyl_master said:

Аз имам два въпроса.

1. Колко "западни" и "евроатлантически" компании спряха да оперират в Русия с решения от днес за утре? Те, де факто не нарушават ли си респективно договорите си, спрямо руски компании, с които оперират? Тоест отговора на Газпром не е реципрочен и даже закъсня ..!? 

2. Има ли нещо на този свят, което да е обратното на "евроатлантическото" т.е. да е про-руско и да не е "опорка". Може ли да се изразя и възразя на "лоша" "западна" политика спрямо моите мирогледи и да не е "опорка"?

 

Ще започна с това, че Русия е тази, която нахлу с войска в суверенна държава и затова е подложена на санкции.

  

По т.1 

- първата основна разлика между т.нар. "западни" и "евроатлантически" компании и Газпром е собствеността. При Газпром 50,23% активи се контролират държавата.

Съответно, подходът при спиране на дейност е коренно различен. Газпром се основава на Указ на президента на руската държава (де факто пряка намеса на собственика) и спря някои доставки от раз. Болшинството от западните компании го направиха за доста по-дълъг период от време, най-малко заради това, че вземането на акционерни решения, както и юридическата обосновка изисква повече време;

- втората основна разлика е, че компаниите оставиха в Русия имущество, оборудване и стоки за десетки или може би стотици милиарди. Освен това бяха изплатени и продължават да се изплащат огромни обезщетения на засегнатите работещи.

Доколкото ми е известно, към настоящия момент, на Газпром е отнет контрола само върху газохранилището Heidach в Австрия. През м. май австрийците се погрижиха да направят законодателни промени и да приложат схемата "Use or lose", като при това на Газпром беше дадена възможност да започне да пълни газохранилището, което така и не се случи;

- има ли заведени дела от руската държава за нарушени договори?

- ако удариш чертата, всички "западни" и "евроатлантически" компании са на минус, нещо, което не може да се каже за Газпром.

 

По т.2

Всичко, което се базира на конкретни и точни данни, а не на общи приказки и манипулации.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, RaptoR said:

Не ми пука ни за Русия

Хахахаха, вЕрваш ли си, Мисирчо? Не ти пука за РаZия, ама иначе ретранслираш "гаварит масква" още със събуждането. :lol:

 

 

Хайде малко и по другата ти любима тема:

 

Руски войник: Пробиха ни, 109-и полк избяга! ВСУ настъпва с танкове, артилерия и авиация към Херсон

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, plameni said:

 

По т.2

Всичко, което се базира на конкретни и точни данни, а не на общи приказки и манипулации.

 

Начи, изхождайки от точка 1, сме пръднали на руския уй с тия санкции, и те вредят повече на Европа отколкота на Русия, това което го казвах още в началото?

 

Но пак казвам, явно всички са чели договра с Газпром и само аз не знам за формажорни ситуации в него.

Какви дела има заведени срещу Газпром до момента? Или ще продължим да им пърдим на уя...?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vinyl_master said:

Начи, изхождайки от точка 1, сме пръднали на руския уй с тия санкции, и те вредят повече на Европа отколкота на Русия, това което го казвах още в началото?

Газпром = икономиката на цяла Русия???

 

4 minutes ago, vinyl_master said:

Но пак казвам, явно всички са чели договра с Газпром и само аз не знам за формажорни ситуации в него.

Форсмажорните ситуации не са ли предизвикани от самия собственик на Газпром?

 

5 minutes ago, vinyl_master said:

Какви дела има заведени срещу Газпром до момента? Или ще продължим да им пърдим на уя...?

Като гледам поведението на служебното правителство, стремежът е всячески да се провали бъдещо арбитражно дело.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

Газпром = икономиката на цяла Русия???

 

Форсмажорните ситуации не са ли предизвикани от самия собственик на Газпром?

 

Като гледам поведението на служебното правителство, стремежът е всячески да се провали бъдещо арбитражно дело.

Ми нали пишеш, че всички западни компании били на минус, пък Газпром не е? И като гледам общата картинка на икономиката на Русия не среща очакванията от запада след санкциите...

 

Не, не са. Намерете си по кой член и в кодекса на войнта на UN Русия навлиза в Украйна. Ще ви подскажа - по същия който Шаш напада Югославия. И по същия начин както Пръднаха на Шаш, така ще пръднат и на Русия

 

Остави България, друга държава предприела ли е някакви съдебни дела към Газпром?

 

Санкциите на кого вредят повече в ТОЗИ случай?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vinyl_master said:

Ми нали пишеш, че всички западни компании били на минус, пък Газпром не е? 

всички западни компании напуснали Русия = ВСИЧКИ западни компании???

 

19 minutes ago, vinyl_master said:

И като гледам общата картинка на икономиката на Русия не среща очакванията от запада след санкциите...

Къде я гледаш тази картинка?

Числата, които гледам аз са прогнозен спад сумарно до края на годината на БВП с 11%, на износа с 30% и на вноса с 35%

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vinyl_master said:

Аз имам два въпроса.

1. Колко "западни" и "евроатлантически" компании спряха да оперират в Русия с решения от днес за утре? Те, де факто не нарушават ли си респективно договорите си, спрямо руски компании, с които оперират? Тоест отговора на Газпром не е реципрочен и даже закъсня ..!? 

1. Имаш официални санкции от Запада към Русия, много излезнаха заради санкциите. 

2. Имаш компании които не желаят да правят бизнес там или осъзнаха, че е лоша реклама за тях.

3. Нямаш увъртане - ако ми платиш няколко процента повече, ще остана, ако ми плащаш в девственици ще остана .. и т.н..

Русия обявила ли е санкции към Европа според които Газпром не може да доставя? Имаш ли ясни правила за доставките на газ ? Защо на едни им намалят, на други спират и т.н.. ? Защото Газпром работят като селският тарикат.

 

1 hour ago, vinyl_master said:

И като гледам общата картинка на икономиката на Русия не среща очакванията от запада след санкциите...

Страхотна икономика имат, дам дам http://fra.rsys.eu/prices.mp4  

За тези на които не им се гледа, ето сравнение на цените в евро:

KcA5rhX.png

 

2 hours ago, Godfather said:

Руски войник: Пробиха ни, 109-и полк избяга! ВСУ настъпва с танкове, артилерия и авиация към Херсон

"From “Kyiv will fall within 72 hours” to “Russian defenses in Kherson Oblast have been broken.”" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Стига ме цитира, цитрайки себе си, човек. Ти ги пишеш тия брътвежи..

 

Прогнозно не ме задоволява, лично мен! Искам да видя/гледам затъващата от глад Русия, без виза и мастъркард, кока-кола и магдоналдс.

Прогнозно, Русия й свършиха амуниицте на 15'я ден, да не говорим че в момента изстрелват по 60-70 хиляди снаряда - ДНЕВНО. Токолова колкото Шаш изстреля за цялата "операция" пустинна буря.

Прогнозно всичко руснаци измряха на втория месец. Само където се менкат на ротационен принцип с восйката от 200К на границата. Пък Украинците печелят и за 6'ти път се мобилизат.

Прогнозно UAF печелят и нямат загуби на жива сила, само където изтекоха докуемнти от правителството им 400-500К жертви..

Прогнозно доставеното оръжие щеше да обърнe изхода на сраженията, химари, тройни седмици...близо 70% от оръжието бива унищожено, откраднато или дарено на Русия още преди да стигне на фронтовата линия.

Прогнозно Байдън забрани импорта на стоки от Русия. От началото до сега са акостирали 3600 кораба със стоки...

 

Пръднахме ли на уя с тия санкции, ние европейците

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vinyl_master said:

Стига ме цитира, цитрайки себе си, човек. Ти ги пишеш тия брътвежи..

 

Прогнозно не ме задоволява, лично мен! Искам да видя/гледам затъващата от глад Русия, без виза и мастъркард, кока-кола и магдоналдс.

Прогнозно, Русия й свършиха амуниицте на 15'я ден, да не говорим че в момента изстрелват по 60-70 хиляди снаряда - ДНЕВНО. Токолова колкото Шаш изстреля за цялата "операция" пустинна буря.

Прогнозно всичко руснаци измряха на втория месец. Само където се менкат на ротационен принцип с восйката от 200К на границата. Пък Украинците печелят и за 6'ти път се мобилизат.

Прогнозно UAF печелят и нямат загуби на жива сила, само където изтекоха докуемнти от правителството им 400-500К жертви..

Прогнозно доставеното оръжие щеше да обърнe изхода на сраженията, химари, тройни седмици...близо 70% от оръжието бива унищожено, откраднато или дарено на Русия още преди да стигне на фронтовата линия.

Прогнозно Байдън забрани импорта на стоки от Русия. От началото до сега са акостирали 3600 кораба със стоки...

 

Пръднахме ли на уя с тия санкции, ние европейците

Еха, снаряди има, 70% от западните оръжия не стигат до украинската армия. авиацията я унищожиха 10-на пъти вече .. 

Имаше и парад в Киев (31) Ukraine parades destroyed Russian tanks and guns in Kyiv ahead of Independence Day - YouTube :lol:

Получава се, че Украйна само с 30% от западното оръжие успява да задържи "втората" по сила армия в света ? :rofl: И даже започна контраофанзива вчера ? :rofl: 

Там където живееш да не би вече руската армия да е на границата със Словакия ? :lol:

8 minutes ago, vinyl_master said:

Пръднахме ли на уя с тия санкции, ние европейците

Та как ти изглеждат руските цени ? :))

 

Link to comment
Share on other sites

Цените не ме интересуват, по важно е покупателната способност.. Но това не е важно...явно. И само аз ли като сръчна "цени на хляб в Русия" ми дава цена от 0,79E?

И какво като имаш парад? Никой не казва, че няма изкарани от строя руска техника, това би било невъзможно.

Успява да задържи клетките в мозъка ти да се поразмърдат малко, това най-вече успява. И да се виеш и да се мяташ на шест, бавно и методично Русниците си печелят. И те, не ги интересува календара. Всички тъпотии за блицкриг, за 72 часа и пада киев идва от западната пропаганда...

 

Кви контраофанзиви бре, хора.... ужасТ

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vinyl_master said:

Всички тъпотии за блицкриг, за 72 часа и пада киев идва от западната пропаганда...

Ти на това западна пропаганда ли му викаш (31) Они реально собирались за 3 дня взять Киев! Наслушались Кедми, Шария, Соловьева, Шейнина и Подоляки - YouTube ? 

Западна е, за източната част на Русия ;) 

20 minutes ago, vinyl_master said:

И да се виеш и да се мяташ на шест, бавно и методично Русниците си печелят.

 

40 minutes ago, vinyl_master said:

по 60-70 хиляди снаряда - ДНЕВНО. Токолова колкото Шаш изстреля за цялата "операция" пустинна буря.

Ти на това печелене ли му викаш? Продължавай да демонстрираш колко "велика" и "успешна" е руската армия. Едните печелят война с толкова снаряди, другите ги стрелят в ден, а успехите нещо ги няма :)) 

Аз само коментирам твърденията ти :))

20 minutes ago, vinyl_master said:

И само аз ли като сръчна "цени на хляб в Русия" ми дава цена от 0,79E?

Не съм ги проверявал, единият е руснак другият беларус реших да им се доверя

Там говорят за тостов хляб и ето примери Хлебный Дом Хлеб Тостовый пшеничный в нарезке, 500 г — купить по выгодной цене на Яндекс Маркете (yandex.ru)   / Хлебный Дом Хлеб Геркулес молочный пшеничный тостовый в нарезке, 250 г — купить по выгодной цене на Яндекс Маркете (yandex.ru) / 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, vinyl_master said:

Цените не ме интересуват, по важно е покупателната способност.

Ей забравих ..

Искаш да кажеш, че с тези двойни цени .. руснаците имат х2 покупателна способност спрямо немците ли ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Аха, като се заформи "новата" Русия, ще видим кой не печелил. Бавно и методично руснака си прави, каквото си е замислил, ти си пиши каквото искаш и ходи на пародийни паради....

Аз не мога да си обесня, ясно че имаш украинска връзка, ама дори да беше зет на Зеленски, нямаше да прикзваш такива откровенни глупости...

 

Браво и аз трябваше да ти се доверя на теб, ей тей. И в линка си хванал възжмоно най-скъпия хляб...има на тройно по-ниска цена хляб в същия ти линк, същия ти хляб. Назрязан хляб, кат нашия дет струва 2 и кусур тук. И нежелая да проверявам листа и да гледам клипчета, щом още на първата позция става такава обърквация, ясно ми е. Ония горе пускаше анимации на самолети и си мислшеше че е истинско... бе мани...

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vinyl_master said:

Аз не мога да си обесня, ясно че имаш украинска връзка, ама дори да беше зет на Зеленски, нямаше да прикзваш такива откровенни глупости...

Ама аз съм българин бе човек и си знам историята, знам и къде е България днес. Няма начин аз като българин да бъда русофил. Ти не знам как не се срамуваш да защитаваш руските глупости, като българин. Ама всеки си решава за себе си.

9 minutes ago, vinyl_master said:

И в линка си хванал възжмоно най-скъпия хляб...има на тройно по-ниска цена хляб в същия ти линк, същия ти хляб

Е те заради това са дали 2 евро, а не 3 и кусур като в моят линк :) И тъй като не са уточнили какъв е грамажа не мога да ги проверя, но цените очевидно ги има. Ако беше изгледал видеото щеше да чуеш, че сравнявайки цените са се старали да взимат някаква средна, не най-евтиният, но не и най-скъпият продукт. :))

13 minutes ago, vinyl_master said:

Аха, като се заформи "новата" Русия, ще видим кой не печелил.

Ние това го гледаме 6 месеца вече. Колко пъти намалиха фронта? :) Що така отстъпиха от Киев? Как е Харков, да не би да е под руски контрол ? :)) Няма такива лузъри с претенции. 

Link to comment
Share on other sites

Ох, исторята определно не си я знаеш :)

 

Ся ми кажи само, кога и кой е искал да напада и превзема Киев. Това си беше чиста проба отклоняване на вниманието, докато си вършеят на изток в донбас и беше напълно изпълнено като по учебник. Поне така смятат американците, не съм аз ;D..

Тая 40 километровата линия с военна техника, където седя на входа на Киев, що аджеба не минаха 3-4 украински Сута и не ги изпепелиха?

Тази партенка наречена контраофанзива е абсолютно нищо, така с тия измислени офанзиви си оправдават изпращането на нови и нови оръжия. След седмица пак щеговорим. Европейците почват да се събуждат и не искат повече да изпращат оръжие...тотално безмислено е..

 

Quote

The Western media claims the long-awaited "Kherson Offensive" has "begun."

 

Regardless of its outcome, the fact that Ukraine is attempting to launch a counter-offensive in Kherson rather than the main front line in Donbass reveals deep, irreversible weaknesses that are and will continue to cost Ukraine the conflict.

 

За брътвежа с цената на хляба...уморих се вече никав смисъл.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vinyl_master said:

Ох, исторята определно не си я знаеш :)

Това бих го казал за всички русофилчета ;)

5 minutes ago, vinyl_master said:

Ся ми кажи само, кога и кой е искал да напада и превзема Киев.

 

1 hour ago, ARPAnet said:

Тези ? :) 1-2-3 дни ;) Защо да слушам американците какво са искали руснаците, като мога да цитирам директно руснаците ;) Друго си е да пратиш ВДВ да бъдат размазани като просто отклоняване на вниманието, нали :lol:

Харков и него ли не го искат ? ;) 

7 minutes ago, vinyl_master said:

Европейците почват да се събуждат и не искат повече да изпращат оръжие...тотално безмислено е..

 

2 hours ago, vinyl_master said:

близо 70% от оръжието бива унищожено, откраднато или дарено на Русия още преди да стигне на фронтовата линия.

Така излиза, украинците се справят чудесно и само с 30% от и така или иначе малките доставки, а руснаците се влачат с метър на седмица :)) 

Сигурен ли си, че хвалиш руснаците, до тук ги направи за посмешище :)) Споко и без теб са за посмешище. В крайна сметка те се перят на НАТО, а Украйна е някъде много на долу в таблиците за сила на войската. И изведнъж великата руска армия стъкна в една Украйна.. Безаналоговите им оръжия които УЖ трябва да се сравняват с НАТОвските не могат да преборят старите украински такива. И всички приритвате на умряло за минималните доставки на оръжие :lol:

Keep going ;)

Link to comment
Share on other sites

Сега пак станах русофил, щот съм инакомислещ, така ли? Еваларков за пореден път!

 

Заслепи ме направо с толкова много иконки, чудо и приказ. Нека гледаме как украинците навлизат в Москва - утре по обед

 

Вземи прочети малко книги с исторически сражение и войни, виж как се води война, тогава пиши брътвежи. Това да не ти е Рамбо във Виетнам или Авганистан... толкова мъка има...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vinyl_master said:

Вземи прочети малко книги с исторически сражение и войни, виж как се води война, тогава пиши брътвежи. Това да не ти е Рамбо във Виетнам или Авганистан... толкова мъка има...

 

2 hours ago, vinyl_master said:

в момента изстрелват по 60-70 хиляди снаряда - ДНЕВНО. Токолова колкото Шаш изстреля за цялата "операция" пустинна буря.

Няма нужда да си Рамбо, но ако имаш претенции да си световна сила .. ето как едните ходят на война и ето как другите ходят на война :) Едните печелят войната с толкова снаряда, другите не могат да вземат град на една плюнка от границата. 
То или можеш или не можеш .. а когато не можеш се почват обясненията. :) 

М/у другото нали не забравяме, че в началните цели беше общата денацификация на Украйна, сваляне на "режима" и блябля? За да не се заблуждаваме, че Киев беше само за разсейване ;)

v8dmaIN.png

4 minutes ago, vinyl_master said:

Сега пак станах русофил, щот съм инакомислещ, така ли? Еваларков за пореден път!

А не си ли? :)

13 minutes ago, vinyl_master said:

Вземи прочети малко книги с исторически сражение и войни, виж как се води война, тогава пиши брътвежи.

Май това им е проблема, останали са с воденето на война от Втората Световна, че и по-назад :)

Link to comment
Share on other sites

Много интересн казус за промиване. Само ако следяхме и четяхме повече, възприятита щяха да са ни други....ама уви..

 

Всичко зависи от гледната точка. Когато човек започне с приказки от хиляда и една нощ, че "Русия може да превземе Киев за 3 дни" (това никога не е заявявано от руски официален представител), и че "Русия е огромна и могъща и ще прегази Украйна само като пръдне", нечии (на нормалния консуматор на новини) възприятия за тази война ще са силно изкривени.

Въпреки това ако се изяснат фактите, тога става ясно, че тази "война" наистина е "специална военна операция" с ограничен обхват. Руските сили се състоят от 160 000 професионални военни, около 50 000 доброволци, и 50 000 мъже от ДНР и ЛНР. Без мобилизация, без наборници, без изгубили се деца - точка. Тази "огормна" сила се бие с около 700 000 украйнска армия, която укрепва позициите си през последните 8 години, има постоянни доставки на оръжие и амуниции от запада, има 24/7 достъп до разузнаването на НАТО и се съветва/управлява и обучава от НАТО. Оставяме на страна, любовта им да използват цивилни сгради и цивилно население като щит! Въпреки еднозначното несъответствие в числеността, руските сили досега за превзели Луганска и Херсонска област, по-голямат част от Донетска и Запорожка области, както и част от Харковска и Николавска области. Шест месеца, бавен и методически напредък. Нищо не се променя в обратен ред, бавно границите на Украина се стисняват всеки изминал ден, колкото и парада да се правят по площадите в Киев.

Уникалната контраофанзива - изпращането на няколко хиляди украински войска с танкове в украинската степ пред руските артилерийски позиции едвали е умна идея и е ясно за обсолютно всички че, мирише на PR трик от комика. Кара запада да "повярва отново". Залужни е против тази малоумна контраофанзва. И си мисля че Залужни ще смени комика, като му дойде времето.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vinyl_master said:

700 000 украйнска армия

 

Тия числа за нищо ги нямате

Може ли да посочиш източника?

 

60790215-7.png

image.png

 

https://www.globalfirepower.com/countries-comparison-detail.php?country1=ukraine&country2=russia

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vinyl_master said:

без наборници

Прокурор сообщил, что к спецоперации на Украине привлекли около 600 срочников из ЗВО (interfax.ru)

Quote

Официальный представитель Минобороны России Игорь Конашенков заявил об обнаружении нескольких фактов присутствия российских солдат-срочников в частях российских Вооруженных сил, которые участвуют в военной спецоперации на Украине. По его словам, ряд военнослужащих, в том числе солдаты-срочники, были захвачены в ходе нападения «диверсионной группы нацбатальона».

:rofl:

12 minutes ago, vinyl_master said:

точка

Ама поне четете руските източници преди да поставяте точки ;)

 

10 minutes ago, vinyl_master said:

Когато човек започне с приказки от хиляда и една нощ, че "Русия може да превземе Киев за 3 дни" (това никога не е заявявано от руски официален представител)

Само от най-големите им тв водещи и по первый канал ;) Така си изрекламираха сами операцията, не някой друг. И нали виждаш горе главният пончо и компания какви цели са поставили ;) С които се провалиха :) 

21 minutes ago, vinyl_master said:

Тази "огормна" сила се бие с около 700 000 украйнска армия

 

21 minutes ago, vinyl_master said:

и се съветва/управлява и обучава от НАТО

Ехааааа, ама направо НАТО воюва, нали . Летят Ф18/16/35 и заради това руската авиация все още не контролира въздушното пространство над Украйна 

Както сам каза

11 minutes ago, vinyl_master said:

Много интересн казус за промиване.

 

Наистина не е интересно когато дори не си запознат с руската информация.  :))

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vinyl_master said:

Много интересн казус за промиване. Само ако следяхме и четяхме повече, възприятита щяха да са ни други....ама уви..

 

Всичко зависи от гледната точка. Когато човек започне с приказки от хиляда и една нощ, че "Русия може да превземе Киев за 3 дни" (това никога не е заявявано от руски официален представител), и че "Русия е огромна и могъща и ще прегази Украйна само като пръдне", нечии (на нормалния консуматор на новини) възприятия за тази война ще са силно изкривени.

Въпреки това ако се изяснат фактите, тога става ясно, че тази "война" наистина е "специална военна операция" с ограничен обхват. Руските сили се състоят от 160 000 професионални военни, около 50 000 доброволци, и 50 000 мъже от ДНР и ЛНР. Без мобилизация, без наборници, без изгубили се деца - точка. Тази "огормна" сила се бие с около 700 000 украйнска армия, която укрепва позициите си през последните 8 години, има постоянни доставки на оръжие и амуниции от запада, има 24/7 достъп до разузнаването на НАТО и се съветва/управлява и обучава от НАТО. Оставяме на страна, любовта им да използват цивилни сгради и цивилно население като щит! Въпреки еднозначното несъответствие в числеността, руските сили досега за превзели Луганска и Херсонска област, по-голямат част от Донетска и Запорожка области, както и част от Харковска и Николавска области. Шест месеца, бавен и методически напредък. Нищо не се променя в обратен ред, бавно границите на Украина се стисняват всеки изминал ден, колкото и парада да се правят по площадите в Киев.

Уникалната контраофанзива - изпращането на няколко хиляди украински войска с танкове в украинската степ пред руските артилерийски позиции едвали е умна идея и е ясно за обсолютно всички че, мирише на PR трик от комика. Кара запада да "повярва отново". Залужни е против тази малоумна контраофанзва. И си мисля че Залужни ще смени комика, като му дойде времето.


Кажи честно, удари ли си една пред Руското знаме, докато го пишеше това?

Link to comment
Share on other sites

Хахахха, Ангел, ако няма какво да кажеш, по добре недей. Колко безсилно звучиш. Какво се опитваш да ми кажеш?!

Пак питам имали начин да съм инакомислещ и да не съм русофил? Вие изтрещехте тотално.

 

Долкокто за източника на 700К

1. 700,000 soldiers defending Ukraine now, Zelenskyy says, as battles rage in the Donbas - евронюз

2. Zelensky: 700,000 soldiers defending Ukraine now. - Киев Индепендент

3. Ukraine aims to amass 'million-strong army' to fight Russia, says defence minister BBC

 

Приключвам за днес, утре като влезнат в Москва по обяд ще се логна пак...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нека цитираме и Медведев ;)Медведев пообещал Украине Судный день из-за Крыма - РИА Новости Крым, 17.07.2022 (ria.ru)

Quote

Для Украины может наступить Судный день в случае ударов по Крыму. Такое заявление сделал зампредседателя Совбеза России Дмитрий Медведев на встрече с ветеранами в Волгограде.

Избързваме леко напред 

(31) Не хочу уезжать из Крыма - YouTube

Прескачаме още няколко дни Dmitri on Twitter: "Reports of people queueing to a train to Moscow in Belgorod (around midnight local time). https://t.co/dn6g1GRiWC" / Twitter

Имаме удари по Крим по Белгород .. един вид чакаме Судный день, но вместо това

 

FbVd5lFXwAk6Sbe?format=jpg&name=medium

И признат от руснаците пробив на фронта

asDV122.png

 

И сега питанка с повишена трудност - как работи Судный день според руснаците? Че изглежда до тук имаме обратен ефект ;)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vinyl_master said:

Хахахха, Ангел, ако няма какво да кажеш, по добре недей. Колко безсилно звучиш. Какво се опитваш да ми кажеш?!

Пак питам имали начин да съм инакомислещ и да не съм русофил? Вие изтрещехте тотално.

 

Долкокто за източника на 700К

1. 700,000 soldiers defending Ukraine now, Zelenskyy says, as battles rage in the Donbas - евронюз

2. Zelensky: 700,000 soldiers defending Ukraine now. - Киев Индепендент

3. Ukraine aims to amass 'million-strong army' to fight Russia, says defence minister BBC

 

Приключвам за днес, утре като влезнат в Москва по обяд ще се логна пак...

 

 

 

Безсилно? Опитвам се да кажа, че усещам някаква страст в обясненията ти колко велика е Руската армия и как печели агресивното си настъпление към хора, които просто си гледаха работата.

Ако спечелят сега, поставят прецедент и след 2 години поискат да станем пак буферна зона между тях и ЕС/НАТО, и да напуснем ЕС и НАТО, пак ли ще си толкова развълнуван?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...