Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, RaptoR said:


В Пловдив, разбира се, не знам в шоплука да са разровили достатъчно, че да подменят тръбите. И като не знам не ги коментирам, но и там съм гледал чудеса навремето на тема разхищение.... Но то беше толкова отдавна.. 

Че ти сам потвърдждаваш това което казах :lol:.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, netrootbg said:

Че ти сам потвърдждаваш това което казах :lol:.


Кое, че в Пловдив се изтряскаха едни милиони и сега се лигавят, а сметките ни нищо не усетиха от местната "диверсификация" а.к.а модернизация? кор на налъм видял ли си да цъфне?
Топломери по 2500 ги гризат плъховете, аз беснея, те викат кво ни дреме... Нали ние плащаме! Кво им дреме!!! 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RaptoR said:


Кое, че в Пловдив се изтряскаха едни милиони и сега се лигавят, а сметките ни нищо не усетиха от местната "диверсификация" а.к.а модернизация? кор на налъм видял ли си да цъфне?
Топломери по 2500 ги гризат плъховете, аз беснея, те викат кво ни дреме... Нали ние плащаме! Кво им дреме!!! 

Явно не ти е хрумнало, че това е реалната цена. На тях няма кой да им налива по няколкостотин милиона за загуби на година. Трябват пари и за да се развива и разширява мрежата. Като не си доволен, винаги можеш да се откажеш от услугата.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, netrootbg said:

Явно не ти е хрумнало, че това е реалната цена. На тях няма кой да им налива по няколкостотин милиона за загуби на година. Трябват пари и за да се развива и разширява мрежата. Като не си доволен, винаги можеш да се откажеш от услугата.


Ама винаги мекерета, независещи от хомота дават оценки и съвети. Тва са ми любимите мекерета... Ми що не излезнеш от топлата си квартира на снега, примерно, ибрикчийче с платени от НАТО сметки? Упс - не мое да се случи, нЪли

Link to comment
Share on other sites

Нещо конкретно не можеш ли да кажеш. И ти взимаш пример от израждане и почваш с whataboutism-а. И за твой ужас мога да ти кажа, че сметките и квартирата си ги плащам сам. Плащам и парно към ЕВН в Пловдив. Та май от първа ръка говоря,  другарю.

Link to comment
Share on other sites

Ми не, ти винаги говориш от твоя ръка, 100000% винаги грешно. Няма нужда да се повтарям, всички тук го знаят и отдавна се коментира. Пусто да бях послушал Весо навремето... Ама нейсе. Та какво ще ми говориш ТИ на МЕН за ЕВН , парно, ток и прочее, ибрикчийче мънинко? Какво ще ми кажеш ТИ на МЕН? Което да не ме разсмее евентуално? Пак нещо без покритие както винаги? Забелязал ли си изобщо някога, че нито едно твое твърдение няма покритие, не се случва, само се плямпа? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Ми не, ти винаги говориш от твоя ръка, 100000% винаги грешно. Няма нужда да се повтарям, всички тук го знаят и отдавна се коментира. Пусто да бях послушал Весо навремето... Ама нейсе. Та какво ще ми говориш ТИ на МЕН за ЕВН , парно, ток и прочее, ибрикчийче мънинко? Какво ще ми кажеш ТИ на МЕН? Което да не ме разсмее евентуално? Пак нещо без покритие както винаги? Забелязал ли си изобщо някога, че нито едно твое твърдение няма покритие, не се случва, само се плямпа? 

Пак whataboutism. Нещо конкретно няма ли?

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

Пак whataboutism. Нещо конкретно няма ли?

 

Какво точно конктретно искаш? ПОзиционирай, че точно гледам КОНКРЕТНО с проф. Донев и аха да те пратя натам  

Link to comment
Share on other sites

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2022/08/12/4378181_chuma_ot_viaturna_energiia_zashto_istoricheski_park/?fbclid=IwAR18FQaO9Ib6VY0lgiGZZaEbWYV0UxbHIs_fsV5rf2KP_Lt0n3GTD9fxe2M

 

Quote

Причините, които се посочват и официално, и неофициално, варират от несъвместимост на "Исторически парк" като туристически бизнес с ветрогенераторните перки до твърдения, че те причиняват рак и чума, а крайната цел е жителите на общината да бъдат вкарани в резерват. Има и ултиматум: ако проектът се случи, "Исторически парк" си тръгва от общината.

 

Тия ора ги пере трифазен ток :lol: 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, chasti said:

 

Можеш ли да отгатнеш, по време на чие ръководство е започнало разследването срещу това мини ОПГ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

Бах мааму, да не се окаже, че е на 99% започнала реформата тогава :unhappy:

 

Бах маа му, от не пукнете гробаджийските курви  бе, ма пукнете бе!!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз гласувах за г-н Кирил Петков, ама се разочаровах. Малшанс.

На предишните избори гласувах за Слави, и той ме разочарова.

Сега смятам за Стефан Янев да гласувам.

Като политическа курва наивна съм :D 

Петков и Янев да кажа само, нямат нищо общо с Радев!

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Само мен ли ме гложди въпроса, ако е такъв поголовен глад и разпад, от къде ще се пълнят кофите ? :lol:

Страхотен пример за "didn't age well", не само че света не спря, че дори и руското посолство не спря да работи :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

Аз с програмисти го знам :D

 

Да разбираме, че е професионален ли?

 

В НКПД 2011 намирам:

Spoiler

25136003    Програмист, мултимедия
25136002    Програмист, уеб сайтове
25126005    Програмист-аналитик
2514        Приложни програмисти
25146004    Програмист, системи за управление на бази данни
25146003    Програмист, системи за управление на бизнеса
25146001    Програмист, софтуерни приложения
25216005    Програмист, бази данни
25236003    Програмист, комуникации

 

 

Обаче код за професионален гербаджия не намерих.

Link to comment
Share on other sites

Другари няма ли някакъв коментар на заканите на северномонголците как щели да вдигнат цената на газта с 60% през зимата?

 

 

И един много добър анализ на Илиян Василев:

Quote

Малко данни за да оцените шансовете на Европа да се справи с газовото изнудване на Газпром.
През септември САЩ ще добива 2,8 милиарда кубически метра на ден, което дава шанс годишният добив да се доближи плътно до 1 трилион кубически метра.
В същото време, износът на руски газ за Европа намалява с над 30 процента. Въпросът е дали САЩ ще успеят да увеличат добива си на газ с темпото, с което Русия го намалява. Със сигурност не тази зима, но това ще е последната зима, в която Русия може изобщо да влияе върху потреблението в ЕС.
Относно цената - днес на Хенри Хъб /САЩ/ цената е над 9 долара за ММBTU или 330 долара за 1000 кубически метра. Цената на европейската ТиТиЕф – 2500 долара/1000 куб.м/респективно на цената на руския газ /около 80 процента от нея/ е 2000 долара.
Има газ за топлофикациите. Индустриалците на 2000 долара газ по-добре да спрат производство, ако не могат да минат на мазут
Какво според вас наказание заслужават Борисов и цялата енергийна кохорта на ГЕРБ, барабар с тогавашния шеф на Булгаргаз Николай Павлов, за това, че преди 6 години отказаха оферта на Шениър, базирана на Хенри Хъб, по която сега природния газ щеше да ни струва под 400 долара за 1000 кубически метра.
Възможните отговори защо настояват за купуване на руски газ:
1. защото е руски, славянски, братски, наш
2. защото има един списък от влиятелни люде, които получават комисионни като политически посредници

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...