Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Икономика. Асад е кор за Турция, щото вземат евтин петрол от радикалните чалмалии. И ся ще стават циркове. То даже май и НАТО се отказа от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Разгледай хубаво картата. На мен по - скоро ми се струва, че от там се е прибирал. Вероятно си е изсипал бомбите много по - рано. Виж все пак какъв курс прави дълбоко в Сирия. Лично аз предпочитам Путин пред Ердоган поради безкрайно много причини. Направо не мога да ги сравня. Сещам се и как до преди да се намесят руснаците, турците бомбардираха постоянни кюрдите в Сирия и Ирак. Друго също ми е интересно. Колко ли пъти по подобен начин са навлизали турски самолети над други държави. Чета някаква статистика специално спрямо турски самолети над Гърция. До сега е трябвало да нямат вече авиация ако всички действаха спрямо тях. Колкото по - рано свалят Ердогат, толкова по - добре.

 

edit:

Пак се замислих. Такива инциденти с навлизане стават постоянно. Не съм прочел да са свалили друг самолет до момента. Да не говорим за толкова кратко навлизане. А това с предупрежденията докато лети над Сирия е абсурдно. Не виждам какви са турците, че да определят кой да лети над чужда територия.

 

И все пак е по - добре от едни други хора де:

https://en.wikipedia.org/wiki/Iran_Air_Flight_655

 

edit 2:

Някой съмнява ли се, че Ердоган подкрепя ИДИЛ?

По същият начин подкрепяше и мюсюлсманските братя в Египет. Там хората не искат и да чуят за Турция вече.

Link to comment
Share on other sites

 Колкото по - рано свалят Ердогат, толкова по - добре.

Напълно съм съгласен с това и другите неща, но ... тук има едно голямо но. Какъв зор има Путин да хвърля бомби на границата с Турция, след като много добре знае какъв дивак е Ердоган от една страна и да залага бизнес за милиарди долари от друга? Какво толкова важно има там, дето трябва да го унищожи? В онзи район няма и никога не е имало ИДИЛ. Защо беше всичкото това мерене на пишки?

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дена са бомбандирали голямо количество петрол точно там.

И това според теб е достатъчно оправдание за да се заложи всичко на карта? Стига бе, нещо съвсем друго ще да е. Путин може и да е изперкал, но чак толкова, не ми се вярва. Имаш ли идея колко пари бяха пръснати до момента само за един единствен проект като прословутия Турски поток? Ами целия търговски бизнес за милиарди? Да рискуваш всичко това заради десет цистерни с петрол? Айде стига бе.

Link to comment
Share on other sites

Ами според данните на Русия този самолет въобще не е навлизал в турска територия, сега, чета че американски висш офицер от пентагона казва, също, че руския самолет не е бил над Турция, Общо взето руснаците си пускат бомбите и си действат по инфраструктурните им цели.Не виждам къде са сбъркали руснаците.

Това, че няма струпване на джихадисти точно там, не означава, че от там не се снабдяват или изнасят петрол и оръжия, защото както за всички е ясно, Турция най-много помага на ИД, и факта с този самолет само го подчертава.

Link to comment
Share on other sites

Ами според данните на Русия този самолет въобще не е навлизал в турска територия, сега, чета че американски висш офицер от пентагона казва, също, че руския самолет не е бил над Турция, Общо взето руснаците си пускат бомбите и си действат по инфраструктурните им цели.Не виждам къде са сбъркали руснаците.

Това, че няма струпване на джихадисти точно там, не означава, че от там не се снабдяват или изнасят петрол и оръжия, защото както за всички е ясно, Турция най-много помага на ИД, и факта с този самолет само го подчертава.

Това е супер наивно. Пак се опитай да ми отговориш с какво тези бомардировки точно в онзи район помогнаха с нещо в битката срещу ИДИЛ? Гръмнали им две цистерни с петрол, е и? Айде опитай се пак да отговориш как точно и с какво унищожаването на тези меко казано смешни цели, които по никакъв начин не накривяват чалмите на ИДИЛ, може да си струва целия този РИСК за милиарди долари?

Link to comment
Share on other sites

Според мен Путин просто се показва колко е велик, и очаква че също като европейците никой няма да му реагира, а ще се размине само с разговори. Но този път нацели друг бабаит като него и си го получи. Ако трябва да сме честни, след сериозни предупреждения, след като турците вече свалиха един сирийски изтребител и един дрон (вероятно руски). 
Всички оплаквания от руски военни самолети за които съм чел през последната година са придружени от обяснение как руснаците не предупреждават за полета, не реагират на радио контакт, и като цяло се държат агресивно. Продължили са със същата схема, без особено замисъл. 
 
Link to comment
Share on other sites

Reports in recent days have suggested Ankara wants Turkmen forces to fight against IS jihadists on the ground as a branch of the Free Syrian Army (FSA).

 

This would support a planned joint Turkey-US air campaign to clear IS jihadists from a swathe of the Turkey-Syria border, the reports added.

 

"The joint operation with the US on the Syria border won't be from the ground but from the air," Foreign Minister Feridun Sinirlioglu was quoted as saying by the Hurriyet daily.

 

The operation would take place west of the Euphrates river between the towns of Jarablus and Azaz, he added. No details on the timing have been disclosed.

 

Начи, турците и американците ще стрелят там с бомби по джихадисти, ама руснаците правили нещо друго там...

 

Разликата е от тия градове и падналия самолет е има няма 200км.

 

А и две цистерни не са като 500+ като за начало...

 

https://www.youtube.com/watch?v=WgYbiCGYy2c

 

vewJYk2.jpg

 

Ако им се спре финансирането по този начин и доставките на оръжие, просто ще се ликвидират всякакви организации. Защо трябва да се разрушават къщи и постройки, като може да им се спре храната?

 

Може и да съм наивен, но пък си спомням и жертвите от Ирак..над 90% от тях бяха цивилни...само и само да се стреля и да се хвърлят бомби...за чий чеп..?!

Link to comment
Share on other sites

http://www.novayagazeta.ru/politics/70875.html Ако наистина е минал само за 6 секунди, не виждам какъв е бил проблема. Просто Турците си търсят провокация според мен.

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Абе че е минал за кратко през онова ъгълче - минал е, ама що им трябваше на турците да действат толкова хард не знам. То наистина е било толкова за кратко, че ония нали уж го били предупредили 10 пъти, ама ми се струва, че бая бързичко едно след друго трябва да са били тия предупреждения, щото ако в това темпо го бяха предупредили само още 3-4 пъти той вече със сигурност щеше да е излезнал от онова малко ъгълче. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не от вчера или онзи ден турците предупреждаваха, че въздушното пространство им се нарушава регулярно от военни полети на Русия ;)

Link to comment
Share on other sites

Не от вчера или онзи ден турците предупреждаваха, че въздушното пространство им се нарушава регулярно от военни полети на Русия ;)

Само за миналата година турците нарушиха въздушното пространство с Гърция 1017 пъти.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Не от вчера или онзи ден турците предупреждаваха, че въздушното пространство им се нарушава регулярно от военни полети на Русия ;)

 

Да, но в този случай не е било за повече от няколко секунди - сиреч, не е било нагло нарушаване с навлизане във вътрешността, а само закачане на малка част от онова ъгълче...дет' се вика..."не могъл да направи завоя както трябва". :P  Че е нарушил пространството минавайки върху ъгълчето, нарушил го е...ама Турция сега ще изгуби бая милиарди в икономически рестрикции от страна на Путин, а и като забрани на руските туристи да им посещават курортите (а те са на второ място след германците по посещаемост) - загубите стават още повече.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с това и другите неща, но ... тук има едно голямо но. Какъв зор има Путин да хвърля бомби на границата с Турция, след като много добре знае какъв дивак е Ердоган от една страна и да залага бизнес за милиарди долари от друга? Какво толкова важно има там, дето трябва да го унищожи? В онзи район няма и никога не е имало ИДИЛ. Защо беше всичкото това мерене на пишки?

Попаднах на слухове, че сина на Ердоган е организирал нелегалното изкупуване на петрола на ИДИЛ и руснаците последните дни са думкали именно тези цистерни.

 

А ужким бяха големи дружки руснаците и турците и ни плашеха как щели да правят турски поток, колко сме щели да загубим и т.н. Егати блъфа, само дето беше толкова плосък, че дори БатБойко не му се върза, пък той не е особено умен :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с това и другите неща, но ... тук има едно голямо но. Какъв зор има Путин да хвърля бомби на границата с Турция, след като много добре знае какъв дивак е Ердоган от една страна и да залага бизнес за милиарди долари от друга? Какво толкова важно има там, дето трябва да го унищожи? В онзи район няма и никога не е имало ИДИЛ. Защо беше всичкото това мерене на пишки?

Що да не. Щом има чалмари значи всяка бомба си заслужава.
Link to comment
Share on other sites

Сега мярнах, че Кръстника казва, че в оня район никога не е имало ИДИЛ. На кадрите с ударения руски хеликоптер ония си крещяха Аллах акбар и без да се числят директно към ИДИЛ...а то там е такава каша - бунтовници, наемници, войници на Асад, симпатизанти на ИДИЛ....въобще манджа с грозде. Според мен в тая неясна обстановка кой-кой е и от кои е, "паролата" за разпознаване трябва да е 'Аллах акбар' - който го каже и...директно между очите. То самата фраза сама по себе си не е нещо кой знае какво и се употребява по всякакви случаи ("Алах е велик"), но самите умерени мюсюлмани почти не я употребяват, а фразата се е превърнала в лозунг на ислямския тероризъм и толкова е компрометирана, че отдавна е приела ново значение.

Link to comment
Share on other sites

Kакво са правели Русите там,според мен са бомбардирали пътища и др .важни за Ердоган цели с които да възпрепятства предвижване на Ердоганисти и идеите му за тази част на Сирия.Нещо което ще е важно, че младия диктатор да си позволи да стреля на месо по руснаците ще е нещо важно с което се объркват едни планове.А в тези планини ли се криеха и предвижваха млади босненци и французи за да се присъединят към "ненормална" държава?

Тя планината там май пази големи тайни...

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Нямало е никакви предупреждения от турска страна, заяви спасения пилот. Много ясно, че е нямало, цялата ситуация е била да се прикрие цистерните с петрол които ИДИЛ доставят на синът на Ердоган.

 

Ето и една статия от 27,10,2015 г. Месец преди свалянето на руския самолет. Едно от изказванията на Ердоган от 2012г беше, че навлизането за кратко през чуждо въздушно пространство не е повод за сваляне на самолет.

Link to comment
Share on other sites

Та кой субсидира ИД? Кой е най-лесния начин да се справим с фанатиците и кой се дърпа да го направи? Като казвам че всички са маскари.... http://www.zerohedge.com/news/2015-11-24/nato-harboring-isis-and-heres-evidence

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Та кой субсидира ИД? Кой е най-лесния начин да се справим с фанатиците и кой се дърпа да го направи? Като казвам че всички са маскари.... http://www.zerohedge.com/news/2015-11-24/nato-harboring-isis-and-heres-evidence

Ем Дядо то това отдавна си го казваме тук, но някои хора са твърде слепи да го проумеят...

Link to comment
Share on other sites

А ужким бяха големи дружки руснаците и турците и ни плашеха как щели да правят турски поток, колко сме щели да загубим и т.н. Егати блъфа, само дето беше толкова плосък, че дори БатБойко не му се върза, пък той не е особено умен :)

Аз продължавам да го задавам този въпрос и не намирам никакъв смислен отговор. Защо се сдърпаха двамата бабаити и прецакаха бизнес за милиарди? Никой не оспорва, че свалянето на руския самолет е голяма издънка, но пък не знам някой изобщо запознат поне малко със събитията да е учуден от това, което се случи. Индикациите, че рано или късно това ще стане бяха очевидни. Има и нещо друго, не давайте неадекватни примери с нарушаване на въздушно пространство в мирни ситуации. Тук в случая става въпрос за въоръжени единици, извършващи масирани бомбардировки и ситуацията е доста по-различна от това в сучая на просто прелитане в мирно време между държави, които не са във война. Та въпросът е защо се счепкаха бабаитите? И стига с този петрол от ИДИЛ бе пичове. Тези количества петрол са толкова мизерни, че да поставяш на карта бизнез за стотици милиарди долари срещу тия мижави цистерни е просто върха на безумието. Тук говорим и за двете страни, тази, която уж се облажва от "евтиния" петрол на ИДИЛ (колко по-евтин да е, след като пазарната му стойност е $40 - голяма "далавера") и тази, която уж иска да затрие въпросната схема на финансиране, ама вместо да удря източника, удря продукта, който почти вече е доставен на получателя. Изобщо не е признак на здрав разсъдък да се лапат като мухи евтините конспирации от типа черно-бяло и добро-лошо. Ситуацията в Близкия Изток винаги доказано е била доста по-шарена и преплетена от време оно. 

Та пак да се върнем да въпроса защо се счепкаха бабаитите? Какво търсят Путин и Ердоган с тази ескалация на конфликта? Путин да речем има основен интерес от рязък скок на цената на петрола и има логика в това постоянно да подклажда конфликта там, въпреки че в сегашната пазарна ситуация съвсем очевидно е, че този подход е тотално неефективен. Ердоган обаче защо се хвърли срещу провокацията и какво цели с тази ескалация? Очевидно и двете държави ще загубят изключително сериозно от разрива на бизнеса и пропадането на големите инфраструктурни проекти за много милиарди долари. Какво е това, дето би трябвало да е по-ценно от проваления колосален бизнес? 

 

Интересно как всички се съсредоточават върху тотално несъществени неща като това дали турците действително били перупредили руските пилоти, колко секунди самолета е бил в нарушение и прочие. Нито някой може да се осланя на твърденията на оцелелия пилот, нито пък публикуваните клипчета с уж труските предупреждения могат да се считат за достоверни. Но пък и това изобщо не е важно. Чудех се дали е още рано да задам и другия интересн въпрос, но айде без излишен съспенс. Ако нещо звучи твърде невероятно (както в случая е счепкването на двамата бабаити и прецакване на бизнес за много милиарди ей така без някаква смислена причина), значи то може и НАРОЧНО да е направено така да изглежда. Казано по-простичко, какво ако двамата бабаити всъщност се правят, че са се хванали за гушите, а в същото време кроят нещо заедно, което не е хубаво да става достояние на широката и дори по-тясна публика? :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UlgeDLBp8IU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...