Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

18 minutes ago, Godfather said:

Това гнасно същество май е от партията на Жириновски. Няма да се учудя ако го направят и така за пореден път сами ще ни "освободят" от мракобесното си присъствие. По същия начин, както бункерния дребосък с един замах ни освободи от газова зависимост. :lol:

Стискам палци. Ултиматумът е утре до 12 часа. Не знам дали си прочел, но след обявяването за изгонването на 70те орка, над посолството се изви черен дим от комините. Сигурно на 30 градуса са запалили камините за да се стоплят малко. Вижда се и в каква ярост и паника изпаднаха и доста от политиците ни. Особено де шо има патреот. Представям си и какво му е на радев. Не стига, че три дена трябва да се прави на евро-атлантик, ами сега и ше получава поздравления на срещата в Мадрид. Какво нещо му причиняват на този човек. Добре е, че се връща скоро и ще може пак да си влезне в образа на русороб. Дали обаче ще има от къде да получава нареждания?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

Камериерката грачи грозно, зловещо,

БСП и ГЕРБ вият в полята

ДПС се молят на жужету горещо

Копейкин плаче, кипят лайната

:lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, XMD said:

Ми неприемливо е, Виден има да плаща заплати, осигуровки, ддс, ток,газ и още една камара сметки. 

Не е като да си чака заплатата на 30 число и да го боли кура как се осигурява в тази обстановка.

Мхм, само дето Виден плаща ПО-МАЛКО от европейските си конкуренти, тоест има предимство спрямо тях. А спрямо локалната си конкуренция е на равна нога. Къде точно е ощетен Виден, че не мога да се сетя?!

За целите на изследването, аз също имам фирма, понесох много загуби, но не рева, защото перспективата ми е по-важна от моментното състояние, а перспективата е да развием реална икономика, а не фалшива такава, основана на връзки и държавни поръчки, на рекет и такса спокойствие.

Пак ще кажа - докато мислим с корем и задник - няма свобода!
 

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Ако тия блатни диваци си затворят пАсолството, това ще е реалното освобождение на България! С тях ще си замине и цялата мафия по кагебейски образец! Затова е всичкия този кански рев от всички посоки на Петата колона! А дано! :)

Link to comment
Share on other sites

Интересно, защо миналата година Русия не скъса дипломатически отношения с Чехия? Там бройката на изгонените дипломати и сътрудници беше 89. А ако се добавят и тези от първия "транш", стават над 120 (линк).

Явно не в Сърбия, а тук е шпионската централа за Балканите и ЕС, та затова боли повече :lol:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, chasti said:

Само да не се окаже, че мафията ни е лъгала и сме изнасяли оръжие за Украйна!

Дано да сме изнасяли и да продължим да изнасяме в още по - големи количества.

Link to comment
Share on other sites

Голяма новина от тази сутрин. За първи път от 2007-ма година, рафинерията на лукойл в Бургас ще плати данък печалба... 

 

Въпрос към другарите русороби. Как така не са фалирали 15 години на загуба? Иматели и нещо против, че не са плащали през всичките тези години?

Link to comment
Share on other sites

Ще повдигнат въпрос - от горе ще им кажат, я не се излагайте и стойте там в намален състав и толкова.

 

Link to comment
Share on other sites

Утре пристига танкер с ВПГ собственост на Тотал. Има вече договорени за август и септември. Днес тръгна на максимален капацитет и връзката с Гърция. Азерският газ вече е в пълен капацитет. Дори и преди това Чирен се пълнеше. Довиждане газпром!!!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Докато не е пълно хранилището в Чирен, нищо не е сигурно. 

Цени споменати ли са за тоя газ? 

Азерският е доста по - евтин. Газът на Тотал не съм сигурен. Трябва да проверя. Вероятно идва от САЩ което го прави доста под цените на газпром. Дано в последните си дни това правителство успее да подпише дългосрочен договор с фирма в САЩ за доставките на газ. В комбинация с азерите и можем да си покриваме изцяло консумацията, че даже и да изнасяме.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kotora said:

Еми дано. А Газпром били обещали бонуси за инвеститорите, е познай дали са им ги дали :lol:

Кои инвеститори?

 

Тия дни спряха и дивидент да изплащат. Инвестиции ще видят сигурно 20 години след като изложат мумията на лилипутко в някой мавзолей.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, AssassiN said:

За целите на изследването, аз също имам фирма, понесох много загуби, но не рева, защото перспективата ми е по-важна от моментното състояние, а перспективата е да развием реална икономика, а не фалшива такава, основана на връзки и държавни поръчки, на рекет и такса спокойствие.

Пак ще кажа - докато мислим с корем и задник - няма свобода!
 

Дано да я има тая перспектива за всички фирми…. 
Доста познати приключиха дейност или съкратиха персонал и намалиха обема на работа, защото не могат да си покрият разходите. 
На мен ми се наложи да прекратя договори с няколко големи завода, че няма как при тези цени и нарастваща инфлация да гарантирам фиксирана цена за определен период от време.
 

Link to comment
Share on other sites

Газпром им се сринаха цените на акциите. Защото казаха, че няма да изплащат дивиденти(май им прибраха парите от държавата) и инвеститорите масово разпродадоха и акциите са на -70-80%

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

Абе, то 12 ч мина, какво стана с руското посолство?

Ето това

 

Относно Газпром, разпродали са акции може би руските инвеститори. На всички останали ни е забранено да търгуваме с акции на Газпром, още от началото на санкциите до не се знае кога. 

 

Аз имах малко и пропуснах момента в началото на февруари да ги продам на печалба. В последствие вече цената беше толкова паднала, че нямаше смисъл да продавам и ги оставих. Малко след това забраниха на чужденци да купуват/продават руски акции. Та сега си ми седят в портфолиото, имам ги като бройка, но нищо не мога да правя с тях. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, chasti said:

Само да не се окаже, че мафията ни е лъгала и сме изнасяли оръжие за Украйна!


Естествено, че оръжените ни олигарси изнасят и то за стотици милиони долари. В момента гушите им се пръскат
 

5 hours ago, netrootbg said:

Дано да сме изнасяли и да продължим да изнасяме в още по - големи количества.


Много умно, няма що... Изключително умно. 
 

22 minutes ago, XMD said:

Дано да я има тая перспектива за всички фирми…. 
Доста познати приключиха дейност или съкратиха персонал и намалиха обема на работа, защото не могат да си покрият разходите. 
На мен ми се наложи да прекратя договори с няколко големи завода, че няма как при тези цени и нарастваща инфлация да гарантирам фиксирана цена за определен период от време.
 


Има MY ASS. Това момче живее в задника на киро тъпото, не му обръщай внимание, хал хабер си няма какво се случва в действителност с бизнеса. И между другото сега като отпадне субсидията за тока всичко ще хвръкне още нагоре. Тия глупости за газ от не знам къде си ще ги видим наесен. На бас, че ще мълчат като натиснати някои тогаз. 

=========================================================


Междувременно, понеже са много важни руските дипломати и светът се върти около тях... 

 

Quote

Мисля, че никога в новата си история България не е била управлявана от такава некомпетентна и вредна сбирщина. 
Mihail Krustev добре е обобщил казуса “Македония”:
“Нека обясня хронологията на една от най-потресаващите гаври с българската държавност в новата ни история: 
- На 17 юни в България пристига т.нар. “Френско предложение” за Северна Македония. Огромното мнозинство от политическата ни zган се надпреварва да обяснява как то е най-доброто възможно за България. 
- Въпреки, че решението за вдигането на ветото е на Министерски съвет, предложението е изпратено в Народното събрание и там, на 24 юни, същата тази zган гласува в подкрепа на проекторешение на Hristo Ivanov за призив към Министерски съвет за вдигане на ветото. По време на дебатите Иванов и останалите от zганта обясняват разпалено, че уреждането на историческите въпроси е заложено в предложението на французите. (Реално въпроси няма, Македония няма история преди 1945 г., точно както няма и език) 
- Отново на 24 юни македонските власти обявяват, че няма да приемат френското предложение в този му вид. 
- На 29 юни, правителството в оставка на Кирил Петков, съобразявайки се с препоръката на Народното събрание, гласува решение за вдигане на ветото за начало на преговорния процес на Северна Македония. 
- На 30 юни, в последния ден на френското председателство на ЕС, до Скопие е изпратен нов вариант на предложението. В същия ден Еманюел Макрон заявява, че е постигнат компромис с исканията на Северна Македония, а македонският премиер Димитър Ковачевски обявява, че уреждането на историческите въпроси е отпаднало като изискване за начало на преговорния процес и Северна Македония ще одобри предложението. 
Това е случва при взето вече решение на българския Министерски съвет за вдигане на ветото. Тоест връщане назад от наша страна няма. 
Потресаваща гавра с някога велика, а днес васална държава.”


Само това е достатъчна причина киро тъпото, изцъкленият и компания да висят на пл. Народно събрание и да ги плюят мухите. БЕСИЛО за тия боклуци!!!! БЕСИЛО!!!! ИЗРОДИ ШИБАНИ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Субсидиите за ток още вчера след гласуването на бюджета казаха, че са приети и ще продължат до края на годината. Цък

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, deus_pld said:

Субсидиите за ток още вчера след гласуването на бюджета казаха, че са приети и ще продължат до края на годината. Цък


Глътка въздух от една страна за бизнеса, но да видим тоя чувал, пардон - бюджет - докога ще издържи на това хамалско тупане. Чух че все пак има хора с някакъв мозък и някой е повдигнал въпроса откъде накъде ще плащаме най-скъпия ток в Европа... киро тъпото продължава да се занимава с тъпотии като дебилът, който е (или просто изпълнява това, за което е пратен) вместо да се работи по спиране на износа на ток. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...