Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

7 minutes ago, Antares said:

Не съм сигурен, че правилно разбирам, но ако твърдиш, че само при нас е скочила газта...
https://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=natural-gas&currency=chf
https://tradingeconomics.com/switzerland/gasoline-prices


Точно обратното - говоря за тия 600%, за които никой не беше чувал до оня ден, щото тука само лаладжии, които хала хабер нямат от газ, а аз от нея завися

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако наистина вярваш, че сме щели да останем с непроменени цени, ако се бяхме снишавали и не бяхме "лаели", си много наивен. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dunc said:

Ако наистина вярваш, че сме щели да останем с непроменени цени, ако се бяхме снишавали и не бяхме "лаели", си много наивен. 


Най-малкото нямаше да си спечелип последното увеличение. А както постоянно повтарям - winter is coming. 

Link to comment
Share on other sites

Само Виден е убеден, че изпечен рекетьор, който използва стоката си за геополитически рекет щял винаги да му продава по-евтино. Елементарна житейска истина, дето и тригодишно детенце може лесно да я схване. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

щял винаги да му продава по-евтино.


Само мисир, който никога не чете какво пиша и се е превърнал в латерна може да каже подобна дивотия... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

Само мисир, който никога не чете какво пиша и се е превърнал в латерна може да каже подобна дивотия... 

Ами то няма друга логика бе! За какъв чеп тогава трябва да продължаваме да се държим за тия изперкали северномонголски рекетьори? Да се избавиш от тия гнасни рекетьори си струва всяка стотинка по-скъп газ от всеки друг алтернативен и най-важното, надежден доставчик. Точка!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Ами то няма друга логика бе! За какъв чеп тогава трябва да продължаваме да се държим за тия изперкали северномонголски рекетьори? Да се избавиш от тия гнасни рекетьори си струва всяка стотинка по-скъп газ от всеки друг алтернативен и най-важното, надежден доставчик. Точка!


Казах отдавна - ела ми плати сметката!!! Докато са ми най-изгодни ще се придържам, не държа.. Ама кво да повтарям пак всичко, което съм написал последните месеци по 3-4 пъти... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Казах отдавна - ела ми плати сметката!!! Докато са ми най-изгодни ще се придържам, не държа.. Ане кво фда повтарям пак всичко, което съм написал последните месеци по 3-4 пъти... 

Държиш рекетьора да ти доставя газ и да ти го спира когато си иска и да ти променя договорите по негово усмотрение, само и само да спестиш някаква стотинка. Oh wait ... ама то спестяването не било сигурно, щото дори и ти това го каза току-що. :Facepalm::lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Държиш рекетьора да ти доставя газ и да ти го спира когато си иска и да ти променя договорите по негово усмотрение, само и само да спестиш някаква стотинка. Oh wait ... ама то спестяването не било сигурно, щото дори и ти това го каза току-що. :Facepalm::lol::rofl:

 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:
Щи го спира я, кат има киротъповци с дзурли дет цял полк да сере в тях не мое ги затъкна... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:
Щи го спира я, кат има киротъповци с дзурли дет цял полк да сере в тях не мое ги затъкна... 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:Ти не си добре. Киро нищо, ама абсолютно нищо не направи. Киро си плати надлежно така, както се изисква ПО ДОГОВОР. След което рекетьора врътна кранчето по собствено усмотрение. Нещо толкова елементарно ако не можеш да разбереш, повече от това не мога да ти помогна. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Че те да не го спират за първи път?

А на теб щом ти е толкова важен, трябва да си още по-чувствителен към такива доставчици които си правят каквото им скимне.

А и тфа да не е кварталната кръчма, че ще решаваме как ще доставяме на база кефи ли ме другия или не? Нали заради това има договори? Та за какво ти е доставчик на който му е все тая за договорите ви ?

 

И да не забравяме, цената падна. Да видим какво следва. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Godfather said:

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:Ти не си добре. Киро нищо, ама абсолютно нищо не направи. Киро си плати надлежно така, както се изисква ПО ДОГОВОР. След което рекетьора врътна кранчето по собствено усмотрение. Нещо толкова елементарно ако не можеш да разбереш, повече от това не мога да ти помогна. :lol:

 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:
Момчиле, ти си нямаш понятиве какво става в тая страна, тва едно. 
Отделно, викаш киро тъпото не лаеше срещу Русия като разпран, не говореше за оръжия за Украйна и прочее и прочее и прочее по цял ден  всеки ден... Ти нещо изветрял ли си, що ли??? Такава латерна си, че и аз не мога да ти помогна... Но пак казвам - не ми идвай тука веднъж на пет години на разходка по морето и балкана, а ела и пожеивей две години ама без да ползваш авоарите си. Дотогава всичките ти глупости просто отекват във форомана та история... :laughing1:

ЕДИТ: Ясене, другият нечетящ, да ти припомня колко пъти съм повторил, че не ми пука кой ни доставя газ, стига да е достъпна? Защото в момента става недостъпна. Тая тъпотия с по-евтина - winter is coming.  Тогава ще си говорим. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Най-малкото нямаше да си спечелип последното увеличение.

 

Добре де, не разбра ли най-накрая, че след последните анекси (по времето на Герб), цената на газа доставян от Газпром се формира от точно определена формула:

Със 70% тежест е средната стойност на TTF (Dutch TTF Gas Futures) за предходния месец.
Останалите 30%  в ценовата формула идват от нефтените деривати с 6 месеца назад и осреднената им цена между 6-ия и 9-тия месец.

 

Къде виждаш възможност за директна намеса?

 

Това, което (не знам за кой път го повтарям) направи Газпром, е че чрез незапълване на газохранилищата в Европа (в които има участие и/или управление), предизвика изкуствен дефицит при нарастващо търсене и съответно повишаване на цената на газа на борсата.

Пряко следствие от това е повишаването на цената и за нас.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:

 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:
Момчиле, ти си нямаш понятиве какво става в тая страна, тва едно. 
Отделно, викаш киро тъпото не лаеше срещу Русия като разпран, не говореше за оръжия за Украйна и прочее и прочее и прочее по цял ден  всеки ден... Ти нещо изветрял ли си, що ли??? Такава латерна си, че и аз не мога да ти помогна... Но пак казвам - не ми идвай тука веднъж на пет години на разходка по морето и балкана, а ела и пожеивей две години ама без да ползваш авоарите си. Дотогава всичките ти глупости просто отекват във форомана та история... :laughing1:

Страааашен аргумент, нема лабаво. Значи трябва да имаш понятие от всичките битовизми дето се случват в България, за да разбереш някакъв толкова елементарен факт - как България си изпълнява стриктно задълженията по договорите и как едни рекетьори си правят каквото си искат и петата им колона приглася зомбирано без дори изобщо да се напъва да обясни това крещящо противоречие. Евалата, Видене!  :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Godfather said:

Страааашен аргумент, нема лабаво. Значи трябва да имаш понятие от всичките битовизми дето се случват в България, за да разбереш някакъв толкова елементарен факт - как България си изпълнява стриктно задълженията по договорите и как едни рекетьори си правят каквото си искат и петата им колона приглася зомбирано без дори изобщо да се напъва да обясни това крещящо противоречие. Евалата, Видене!  :lol::rofl:


Битовизми?!?!? Момчиле, ай да те питам - ако ти бръкна в гъза с да речем .. 4000 евро на месец, понеже дзурлата ми знае да лае БЕѝЗ СМИСЪЛ И ПОСОКА ще ме харесваш ли? ПАк ли ще си толко разпален по глупостите, които пропагандираш? 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, RaptoR said:


Битовизми?!?!? Момчиле, ай да те питам - ако ти бръкна в гъза с да речем .. 4000 евро на месец, понеже дзурлата ми знае да лае БЕѝЗ СМИСЪЛ И ПОСОКА ще ме харесваш ли? ПАк ли ще си толко разпален по глупостите, които пропагандираш? 

Кой ти бръкна в гъза със спирането на газа, Путлер ли? Щото аз друг не виждам. При това положение защо не си адресираш попръжните към правилния адресат? :lol:

Link to comment
Share on other sites

13% (тези, за които е виновен Кирил Петков) от сметката, са 4000 евро месечно?

Тая газ излива ли се или се ползва?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

13% (тези, за които е виновен Кирил Петков)

Всъщност и за тия 13% си е виновен рекетьора Путлер, защото едностранно врътна кранчето при съвсем изряден купувач като България. Аз затова не мога да разбера защо Виден не псува кремълския бункерен дребосък. :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Всъщност и за тия 13% си е виновен рекетьора Путлер, защото едностранно врътна кранчето при съвсем изряден купувач като България. Аз затова не мога да разбера защо Виден не псува кремълския бункерен дребосък. :lol:


Ми не - за тях ДИРЕКТНО отговорен е киро тъпото... Бахти, уморих се да повтарям... Простичка причинно следствена връзка, дъвчем го тва месеци... И кучетата разбраха... Момчиле, ще трябва да цитирам тук Debra Barone - "Marie, when I speak, what is it you hear? Is it, like, backwards-talk or dolphin squeaks?" 
Аз Путин за каквото трябва си го псувам, но тук псувам киро тъпото - мегамалоумникът

Поредна тъпотия е сега това с дипломатите. Питам аз - каква по-точно е ползата за българския народ от това? Какво печелим? Или просто киро тъпото изпълнява отново задача? Каква изгода има за България и в какво отношение от тези действия? Хм? 

Между другото вчера с половин ухо чух, че ще спрат помощта за бизнеса в сметките за тока. Ами директно очаквайте още поне 10% покачване на цените на всичко. Тази новина (ако добре съм я чул - може да греша) остана някак си тихо под гръмките крясъци за изгонените дипломати. Вместо да се води война да се спре износа тока на осакатения ни и без това АЕЦ и да се спасява държавата, ние гоним дипломати - и това ако не е тъпак, здраве му кажи. Все повече почвам да се съмнявам, че тоя боклук наистина изпълнява програма. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

България си изпълнява стриктно задълженията по договорите и как едни рекетьори си правят каквото си искат

 

В подкрепа на това, ето какво казва шефа на Газпром (Алексей Милер) на 16-ти юни т.г., по време на икономическия форум в Санкт Петербург:

"Наш товар – наши правила"

Пропуснал е да каже, че правилата си ги променят както и когато им хрумне.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

В подкрепа на това, ето какво казва шефа на Газпром (Алексей Милер) на 16-ти юни т.г., по време на икономическия форум в Санкт Петербург:

"Наш товар – наши правила"

Пропуснал е да каже, че правилата си ги променят както и когато им хрумне.

 


И ти си изненадан от подобно изказване при настоящите условия? 

Link to comment
Share on other sites

Не съм, разбира се. Нали затова говорим, че тоалетната хартия има повече стойност от договорите подписани с Русия.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, plameni said:

Не съм, разбира се. Нали затова говорим, че тоалетната хартия има повече стойност от договорите подписани с Русия.

Може би е в следствие на това:

 

FB_IMG_1648445384976.jpg

 

 

Гледам другарите русороби са се развихрили в темата. Малко по - късно ще се включа и аз.

 

А пи отношение на тези 70 "дипломата". Това е първата порция. Скоро ще има още почти толкова. И е закъсняло с години решение.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Ясене, другият нечетящ, да ти припомня колко пъти съм повторил, че не ми пука кой ни доставя газ, стига да е достъпна? Защото в момента става недостъпна. Тая тъпотия с по-евтина - winter is coming.  Тогава ще си говорим. 

Е как да не ти пука, като точно точно на теб ти трябва доставчик на който може да се разчита? А този конкретно има история на рекетьор.

Тъпотия? Падна ли, падна, а ти продължаваш да повтаряш за 13%. 

57 minutes ago, RaptoR said:

И ти си изненадан от подобно изказване при настоящите условия? 

Да ги извиняваш с условията ако им беше за първи път, но не е. Или не помниш ?

1 hour ago, RaptoR said:

Поредна тъпотия е сега това с дипломатите. Питам аз - каква по-точно е ползата за българския народ от това?

А каква е ползата от дипломати на държава която те заплашва с ракети и ти спира доставките? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...