Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе...още не ли ви е ясно че Кольо Курвата и сие са само за смяна на Болен, че да се поддържа статуквото?

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя, как никой не се сети да пита Капута, знае ли що е то контролен изстрел? И че бронежилетка от него не пази  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя защо толкова голямо медийно внимание има върху него. Такива има под път и над път, боли ме фара мен, само не ми е ясно защо продължават журналистите да ми говорят за него, че даже и по радиото - направил бил тва, казал бил онова. Голям праз, слабо ме вълнува. Ама има хора слушат, впечатляват се. Що никой не говори за мен - кога точно съм си легнал, кога съм станал, силно ли съм хъркал, като съм станал дали съм пръднал и колко силно е било... Щото никой не го интересува, принципно. Хубаво, то и онзи не ме интересува ама ме занимават с него... Ей тъй се печелят гласове

Link to comment
Share on other sites

Абе...още не ли ви е ясно че Кольо Курвата и сие са само за смяна на Болен, че да се поддържа статуквото?

Че то това е ясно още от самото начало, когато този задник реши да става политикан бе, Наско!

 

Аз се чудя защо толкова голямо медийно внимание има върху него. Такива има под път и над път, боли ме фара мен, само не ми е ясно защо продължават журналистите да ми говорят за него, че даже и по радиото - направил бил тва, казал бил онова. Голям праз, слабо ме вълнува. Ама има хора слушат, впечатляват се. Що никой не говори за мен - кога точно съм си легнал, кога съм станал, силно ли съм хъркал, като съм станал дали съм пръднал и колко силно е било... Щото никой не го интересува, принципно. Хубаво, то и онзи не ме интересува ама ме занимават с него... Ей тъй се печелят гласове

Щото, Ники в момента в милата татковина политик се става ако притежаваш медия! Е... въпросната медия изобщо не е притежавана от това келеме, а от един виден, друг наш политик, но това е от една друга приказка.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вие тук коментирате политическата обстановка в БГ и новостите около нея, обаче истинската политика се върти в момента около Украйна.

И още нещо - замисляте ли се защо изчезна онзи самолет на Малайзийските авиолинии така мистериозно?

Link to comment
Share on other sites

Вие тук коментирате политическата обстановка в БГ и новостите около нея, обаче истинската политика се върти в момента около Украйна.

И още нещо - замисляте ли се защо изчезна онзи самолет на Малайзийските авиолинии така мистериозно?

 

Сигурен съм че ще ни кажеш..... 

Link to comment
Share on other sites

защо изчезна онзи самолет на Малайзийските авиолинии така мистериозно?

Ами на хамстера дето въртеше турбините на самолета, че да може да лети, жена му родила 6 нови хамстерчета и той отишъл да почерпи стюардесите и пилота по случая( с ония малките бутилки тип минибар), но самолета загубил тяга от липсата на въртене на двигателите и падна в морето.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

За мен комунистическия ТЕЛЕкторат изби рибата :lol: Сега ми е любопитно онзи сладур дали ще се откаже от мястото си в европарламента :D

Link to comment
Share on other sites

За мен комунистическия ТЕЛЕкторат изби рибата :lol: Сега ми е любопитно онзи сладур дали ще се откаже от мястото си в европарламента :D

Ще се откаже, то това преференциално гласуване е пълна измислица - уж се дават преференции за някой, пък после той се отказва в полза на когото си решат...

 

А за мангалите е крайно време да се въведе образователен ценз за гласуване - минимум завършено основно образование или нямаш право да гласуваш!!!

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва наистина да сме обективни - аз, ти, дядомраз, раптора... Също сме хора, които не бива да имат правото на глас. Защото за подобен избор трябва да гласува някой. който познава обективно всички кандидати, знае им CV-тата, направил им е интервю, знае какво се изисква в работата...

И също знае за проектите, които ще внасят в следващите 2 години...

Аз единствено знаех за Антония и за Румяна. Едната независима, едната жълта. И знаех, само защото съм ги лайквал у фейса. Не трябва 500 000 000 души да избират 200 главоци. Трябва 20 души да ги изберат. 

Link to comment
Share on other sites

Нда, освен образователен ценз за населението, трябва да се въведе имуществен такъв за избираните.

Link to comment
Share on other sites

Нда, освен образователен ценз за населението, трябва да се въведе имуществен такъв за избираните.

 

Какъв ще да е тоя ценз, Наско?

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва наистина да сме обективни - аз, ти, дядомраз, раптора... Също сме хора, които не бива да имат правото на глас. Защото за подобен избор трябва да гласува някой. който познава обективно всички кандидати, знае им CV-тата, направил им е интервю, знае какво се изисква в работата...

И също знае за проектите, които ще внасят в следващите 2 години...

Аз единствено знаех за Антония и за Румяна. Едната независима, едната жълта. И знаех, само защото съм ги лайквал у фейса. Не трябва 500 000 000 души да избират 200 главоци. Трябва 20 души да ги изберат. 

Не е точно така. По какви критерии избирам човека който ще ме представя си е моя работа. Може да ме кефят чепиците му и заради това да гласувам . Конституцията ми гарантира това право.

 

Няма нужда и от образователен ценз, нито от имуществен и нам какъв си. Необходимо е нормалните хора да гласуват, но ние имаме към 30% избирателна активност на тези избори. За парламентарните избори ~ 50%. И изведнеж кретенчовците започват да натежават.

 

Вместо да се чудим как да лекуваме симптомите на болеста, защо не лекуваме самата болест ? По дефиниция, нормалните би трябвало да бъдат повече от останалите, нали?

 

То хубаво ще ограничим необразованите, но какво правим за тези с образование които все пак гласуват за Атака или Бареков например ? Тях да ги отстрелваме ли ?

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че само 2 милиона българи гласуваха на тези избори. Защо е лошо? Защото обидно малко хора вярват, че политическата класа ще произведе продукт, който да е от полза за развитието на обществото. Очевидно е, че „политическият дебат" е затворен между 300 - 400 души, занимаващи се с публични изяви, наподобяващи политическо говорене, и още толкова журналисти, които служат за трансмисия на този глупав театър. За отбелязване е, че по-голямата част от журналистите всъщност не са истински въвлечени в темата, а просто - с известна досада - си заработват заплатите.

По-лошото е, че голям процент от 2-та милиона са закарани като говеда до урните, без да имат и без да искат да имат представа какво точно са карани да извършват. Те знаят един номер на партия, и че ще вземат 50 лева, ако го зачеркнат.

Цялата изборна машина е създадена от политиците, а те нямат интерес от информиран вот. Изборният кодекс и правила са усложнени до безумие, санкции и присъди не се налагат за нищо. Схемите за купуване и контрол на гласуването не само, че не се предотвратяват, те се замислят предварително и се поощряват с всички сили.

ЦИК е блондинка, която пърха с мигли неразбиращо.

Най-лошото е, че простите хора определят какво да става в държавата. Казвам го без извинение. Тези, които чакат Бареков да им оправи зъбите, които години наред не разбраха, че като се обади „синът им" по телефона да иска 10 000 лева, отсреща всъщност е циганин измамник. Тези, които живеят с нашите данъци, които не произвеждат нищо.

Политиците наистина се превърнаха в каста, която живее друг живот, различен от нашия, и в годините натрупаха достатъчно финансов и медиен ресурс за да не допуснат истинска промяна. Ние някак започнахме да живеем, за да плащаме данъци, които после се разпределят корупционно и клиентелистки.

Страхуваме се, че двете най-важни части от публичните услуги - образование и здравеопазване - никога няма да бъдат реформирани в наш интерес. Кастата усеща с кожата си, че здрави и образовани хора са заплаха за хегемонията ѝ и чрез отрицателен подбор и административен хаос руши всичко.

Резултатът е навсякъде около нас - ние нямаме инженери, нямаме иновации, нямаме икономика с висока принадена стойност, не можем да си оправим пътищата, при всичките пари, които се наливат там, няма кой да ни лекува. По улиците се виждат все по-малко майки с колички, и все повече възрастни хора.

Цялата енергия на всеки от нас да се стегне, да работи почтено и здраво, и да изкарва пари, с които да се чувства свободен и независим, каквато имаше за кратко в началото на 21 век, тази енергия се изпари с мириса на кебапчетата.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...