Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

В отоговор на горното ще цитирам Джордж Карлин:
 

"Може би сте забелязали, но аз не се оплаквам от едно нещо - Политиците. Всички се оплакват от тях. Всички казват, че те са отрепки. Обаче, от къде мислите, че са дошли политиците? Те нито падат от небето, нито се телепортират от друго измерение. Тях ги раждат американски майки, учили са в американски училища, американски университети, идват от американския бизнес и накрая ги избират американци... Ами това е всичко което можем да дадем, пичове. Толкова можем да предложим - Това са деца на системата ни - "Вкарваш боклук - изкарваш боклук". Каквито са хората, такива ще са и политиците. Тоест, в крайна сметка може би не са само политиците, които са скапани. Май някои други са скапани. Като например... избирателите? Точно така. Избирателите са скапани Ето ви добър лозунг за изборна кампания "Избирателите са скапаяци! FUCK HOPE". Защото, ако само политиците са виновни тогава къде са свестните хора в тая държава? Къде са съвестните и честните хора, които да се заемат с проблемите ни? Е, тук нямаме вече такива. Всички са в МОЛА! Чешат си гъзовете, бъркат си в носовете вадят кредитните карти и си купуват чифт маратонки с лампички! Аз съм решил отдавна проблема с политиците по много прост начин: просто на изборите си седя вкъщи. Не гласувам! Майната им! Не гласувам! Две причини за това: Първо - няма никакъв смисъл. Тази държава е продадена и препродадена много отдавна. Туй че се сменят на всеки 4 години: няма никакво значение. И второ: според мен, ако гласуваш нямаш право да се оплакваш. Хората го увъртат и се оправдават: Но къде е логиката? Ако гласуваш и избереш некомпетентни и нечестни хора и те прецакат всичко тогава ти си виновен, за това което са направили ти си отговорен за действията им ти нямаш право да се оплакваш. АЗ ОБАЧЕ... който не съм гласувал, който дори не излязох от вкъщи на изборите не държа никаква отговорност, за това което тези хора са извършили и имам вскички основания да се оплаквам от бъркотията, която вие забъркахте като гласувахте. Знам че се задават тия лъскваи европейски избори, които вие обожавате. Гласувайте, забавлявайте се. Сигурен съм, че веднага след изборите, всичките проблеми на държавата ще изчезнат. А аз ще си седя вкъщи и де факто, ще правя същото каквото и вие, само че аз като свърша с мастурбирането поне ще имам с какво да се похваля, пичове :)" - George Carlin (1996)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Босфор ТВ пак отлюспват журналист заради куцото правителство."Който не е с нас е против нас",страотен лозунг на червените рязани памперси.
"bTV прекрати договора на кореспондентката си
Антоанета Николова"

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4112783

 

Кабинетът се зае да харчи като за последноhttp://news.data.bg/2/bulgaria/588094/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%82_%D1%81%D0%B5_%D0%B7%D0%B0%D0%B5_%D0%B4%D0%B0_%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%87%D0%B8_%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE_%D0%B7%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5 Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Бареков продължава успешно и усърдно да се бори за званието ТОП МЕРЗАВЕЦ.След като преди дни обяви публично включително и нна фейсбук страницата си,че избира бълг парламент днес е решил да отива в чужбина - Бареков избра Европарламента .

Link to comment
Share on other sites

Няма морал - и това не е от тази година.Ще си сърбаме каквото сме надробили.Народът е хванат в примка и се мъчи да оцелее просто икономически.Не му е до правда.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да му се признае на Бюрека - успя да обедини целия форОм - всички го мразим равномерно :)

Не си прав някои го ненавиждаме повече ;) Преди седмица един колега,с който не съм се виждал 10-на години се прибра от Канада за две седмици.Взел такси и накарал шофьора да го вози из града да го разгледа.По едно време гледа билборд на дудука и пита шофьора ко стана тоя боклук кво рекламира?Като разбрал че станал тюфлека евродепутат вика на ай сиктир ве я ме карай на летището да си хващам самолета :( По мое време тоя мяташе гюбеци в кръчмите сега дупетат....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ПЛАНЪТ КОСТОВ ИЛИ РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК АД

СЛЕД СФОРМИРАНЕ НА ПРАВИТЕЛСТВО СВЪРШВА И ЦЕЛТА НА СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА РБ

Реформаторският блок, който реално е съставен от 5 партии, а именно:

1. ДСБ - на Иван Костов

2. ДБГ - на Кунева

3. НПСД - Корман Исмаилов и Касим Дал (изчезнал от светлината на прожекторите)

4. СДС – с председател Божидар Лукарски

5. БЗНС – с председател Николай Ненчев

На парламентарните избори през октомври, РБ спечели 291 806 гласа = 8.89 % при активност 48.66 % или 4 то място.

На Европейските избори през май тази година, Реформаторите спечелиха 144 532 гласа = 6.454% при активност 35, 84 %.

На предишните предсрочни парламентарни избори, проведени през май 2013, тези партии от сегашната коалиция, се явиха самостоятелно. Ето и техните резултати тогава:

1. ПП "Движение България на Гражданите" - 115 190 гласа = 3.252%

2. КП "Демократи за Силна България и Български Демократически Форум (ДСБ, БДФ)" - 103 638 гласа = 2.926%

3. КП "Център - Свобода и Достойнство" - 57 611 гласа = 1.626%

4. КП "Съюз на Демократичните Сили” - 48 681 гласа = 1.374%

5. ПП "Български Земеделски Народен Съюз" - 7 715 гласа = 0.218%

Или общо 332 835 гласа = 9,396 % при активност 51,33%.

ЕЛЕМЕНТАРЕН АНАЛИЗ:

Както се вижда участвалите през 2013 година на парламентарни избори 3 коалиции (2.,3., и 4.) не успяха да минат 4 % бариера и затова не успяха да влязат в Парламента и според ЗЗП нямат право и на държавна субсидия.

Единствената партия, която премина 1% на предсрочните парламентарни избори през 2013 г. и е с най-голям резултат от всичките тези партии, но не успя да влезе в Парламента е партията на Кунева, “Движение България на гражданите”. Тогава ДБГ получи държавна субсидия в размер на 1 400 000 лв. за година. 

През юли 2013 г. се подписва официална обща декларация, озаглавена “Начала на обединение на Реформаторския блк”. Декларацията е подписана от ДБГ, ДСБ, Зелените, НПСД и Синьо единство.

През декември 2013 г., когато РБ става офицаилна коалиция, Кунева тегли и кредит, с който подпомага Реформаторския блок за основаването му като официална коалиция и за участието му в изборите за Европарламент (информация коментирана в медиите с половин уста).

На евроизборите обаче, Кунева бе изиграна от преференциалния избор и не успя да стане евродепутат. На нейно място влезе Светослав Малинов, един от основателите на ДСБ и сподвижник на Костов, за което Кунева обвини официално, но с типичното й недиректно говорене Командира.

Корман Исмаилов (публичното лице на партията на Касим Дал, Народна партия “Свобода и достойнство”) от своя страна осигурява подкрепа от Турция. 

Касим Дал е зам.-председател на ДПС от 1993 г. През октомври 2009 г. заявява, че ДПС ще управлява България самостоятелно.

На 1 декември 2012 Касим Дал и Корман Исмаилов учредяват народна партия “Свобода и достойнство”. 

Така Кунева и Исмаилов (Дал) стават основните фигури финансирали кампанията на Реформаторския блок. Кунева - със субсидия и партиен кредит, а Корман (Дал) - с подкрепа от Турция. Подкрепата на Герб за Реформаторите не може да бъде доказана, но още 2012 г. Румен Христов СДС и Касим Дал недвусмислено показават намеренията си за съюз със Герб.

http://www.faktor.bg/politika/hlyab-i-pasti/635-kasim-dal-i-rumen-hristov-sgodyavat-sds-s-gerb.html%7D

Интересен е и факта, че сегашното ръководство на СДС е контролирано от сподвижници на Костов:

1. Божидар Лукарски - член на СДС от 1999 г., когато председател е Костов. В периода от 2010-2013 г. е председател на Контролния съвет на СДС, а от юли 2013 – нейн председател. Днес предложен за министър на икономиката. 

2. Петър Москов - съучредител на ДСБ от 2004, от 2007 избран за член на националното ръководство, по-късно и нейн зам.председател. Съпредседател на СДС от 2009, когато все още Костов е нейн председател. Днес предложен за министър на здравеопазването.

3. Мартин Димитров - лидер на СДС от 21 декември 2008 г. до 15 май 2012 г. и съпредседател на Синята коалиция. Народен представител в 40-то и 41-то НС.

4. Румен Христов - зам.-председател на СДС. Единственият от четиримата, който не е поддържник на Иван Костов.

ВЪЗНИКВАТ СЛЕДНИТЕ ВЪПРОСИТЕ:

1. Защо не се коалираха само ДСБ и СДС?

Привържениците на СДС не одобряват политиката на Костов, респективно на ДСБ, и не биха подкрепили такава коалиция. При наличието на още формации, обаче, тази неприязън се размива.

СДС и ДСБ като формации нямат текущо финансиране от държавата.

2. Защо Кунева не напусна Реформаторите след Европейските избори?

Защото сама, със изсмукани финанси и един неуспех на партията си (на парламентарните избори през 2013 г.), е обречена на политическа смърт. Но сега, тя ще има възможност да осребри усилията и вложените си финанси в пост – вицепремиер, а след сформиране на Правителството вероятно ще напусне Реформаторския блок.

3. Каква е ролята на Радан Кънев?

През юни 2013 г. Костов официално подава оставка и предлага Кънев за председател на ДСБ. 

Радан Кънев е емисаря на Костов, който изпълнява повелите му и контролира физическото изпълнение на плана на Командира.

Преговорите на Реформаторите с Герб завършиха още от момента, когато Кунева самостоятелно тичаше до централата на Герб за срещи с Борисов, а Радан Кънев отиде на гости на Бойко в Банкя, за да го гостят с вкусна тиква. 

Реформаторите трябваше да покажат на широката общественост, че правят това с нежелание, но в името на KLETA MAJKA BULGARIQ. Отделно, Костов води преговорите с Бойко през Радан, затова и се проточиха толкова дълго. Едно е очи в очи, друго е с посредник. Освен това, Борисов знае, че с удължаване на времето за преговори, Реформаторите ще клекнат, защото все по-ясно лъсват пред обществото, личните им амбиции за постове, а не защита на евентуалната им програма. 

Каква ще бъде съдбата на Реформаторския блок след сформиране на правителство?

Без значение! Костов е абсолютният победител в битката между Реформаторите и слага ръка на СДС отново. 

След сформиране на правителство свършва и целта на съществуването на РБ.

Честито правителство!

Пожелавам светло бъдеще и весела зима?

 

Светослав Витков

 

Много правилно! 

 

В тоя ред на мисли къде отидоха следизборните изхвърляции на тия лекета? Никакви разговори с ГЕРБ ако Борисов е премиер! Какво стана, отворковци?!?!? Подушихте паричките, мама ви измекярска продажна!

 

10369694_403678673113501_828936067113825

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

А ти за кого беше гласувал? И какви са твоите предложения за съставяне на правителство в момента? Или нови избори, и пак, и пак....

Link to comment
Share on other sites

Какво значение има аз за кого съм гласувал? 

 

Свясно правителство няма как да има в момента, това е може би по-доброто решение за момента, за да са изтикани комунистите и турците. 

 

Което не променя фактите по никакъв начин. Пак питам - какво стана с високопарните изхвърляния в следизборната нощ? Къде са тия подскачащи лекета? А? Аз отлично знам отговора.  

Link to comment
Share on other sites

Какво значение има аз за кого съм гласувал? 

 

Свясно правителство няма как да има в момента, това е може би по-доброто решение за момента, за да са изтикани комунистите и турците. 

 

Което не променя фактите по никакъв начин. Пак питам - какво стана с високопарните изхвърляния в следизборната нощ? Къде са тия подскачащи лекета? А? Аз отлично знам отговора.  

И какъв отговор знаеш като сам си противоречиш? Хем това е по-доброто решение, хем какво станало? Компромиси какво стана. Срам те е че гласува за тиквата ли какво?  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Отговорът е простичък - продажни боклуци са и за пари ще лижат всеки анус до блясък.

 

По-добро решение е от турци и комунисти. Това не го прави добро решение, но избор няма.

 

И викам да не ми казваш ти на мен за кого съм гласувал. Някак си е глупаво, да кажем.  

Link to comment
Share on other sites

Отговорът е простичък - продажни боклуци са и за пари ще лижат всеки анус до блясък.

 

По-добро решение е от турци и комунисти. Това не го прави добро решение, но избор няма.

 

И викам да не ми казваш ти на мен за кого съм гласувал. Някак си е глупаво, да кажем.  

Това казвам и аз, че е по-добрия вариант в момента да има правителство, пък като е и без ДПС и бюрека още по-добре... Просто хем искаш да има правителство, хем ги плюеш че не са си спазели обещанията да не подкрепят тиквата за премиер...

Link to comment
Share on other sites

С 1% и музикална банда ако можеше да се управлява цяла държава би имало смисъл, ама сега... ;)

И не ме разбирайте погрешно. И аз съм гласувал за тях, но реално смисъл нулев.

 

А Волен и Барека на тези избори реално показаха, че имаш ли пари, можеш да си купиш колкото си искаш проценти...

Не че другите партии не го използват като прийом, но при тях купените проценти са най-голяма част...

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

И аз съм гласувал за тях, но реално смисъл нулев.

 

Тука ти е грешката.

 

А такива като Болен и оня боклук ги крепят НЕгласуващите, не купените гласове. 

Link to comment
Share on other sites

С 1% и музикална банда ако можеше да се управлява цяла държава би имало смисъл, ама сега... ;)

И не ме разбирайте погрешно. И аз съм гласувал за тях, но реално смисъл нулев.

 

А Волен и Барека на тези избори реално показаха, че имаш ли пари, можеш да си купиш колкото си искаш проценти...

Не че другите партии не го използват като прийом, но при тях купените проценти са най-голяма част...

Ако пък сте гласували за Витков толкова по-зле - той си лапна 1 642 740 лв от такива като вас, после гласовете ви се разпределиха пропорционално по другите партии включително и ДПС, Болен и Бюрека, пък после се оплаквайте че нищо не ставало в тази държава...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...