Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз като ви разправям, че путьо е велик! Ще направи и украинските цигани богати :lol:. С толкова тонове желязо което оставиха в Украйна.

Link to comment
Share on other sites

Тоя е отчаян явно.

Вдигнал е нивото на ядрените сили на последно ниво.

Ще направи някоя глупост. Само и само за да не стане за смях. Защото това се случва. Годни се перят колко са велики, здрави и не знам какви и сега ги спират и правят за смях с изоставените машини заради липса на гориво и т.н. И големите загуби и минимални резултати.

Клекне ли, от тук нататък му е края. И личен и на страната. Никой няма да взима Русия вече на сериозно. Остава на едни ядрени мускули. Като втора Северна Корея. Ще се пени и никой няма да им обръща внимание освен при поредната демонстрация на някое оръжие.

Колко да им е взел страха на всички около него или и те са толкова изключени от реалността, че никой до тук не го отнесъл.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vinyl_master said:

Отделете двасетина минутки на този човек в хотел в Киев

Само не разбрах защо трябваше да си загубя 20-те минути с този

Ти нали си Българин, а не американец? Да си чувал за задължителна военна служба? Според възрастта ти, може би си я минал .. Да си чувал, че там те учат от коя страна се държи автомата? Да си чувал за запасняци? А за мобилизация?

В Украйна все още имат задължителна военна служба.. Тези цивилни за които тоя горе развива теории (американец ли е?) в голямата си част са я минали таз служба .. Едва ли не знаят от коя страна се държи автомата. Също така, ученето от коя страна се държи е сравнително бързо, аз го схванах от раз примерно. След няколко изстреляни пълнителя станах и адекватно точен, без да съм служил.

Да напомним

чл. 61, ал. 3 от Закона за резерва:
(Изм. - ДВ, бр. 103 от 2016 г., в сила от 27.12.2016 г.) Пределната възраст за служба в запаса е:
1. (изм. - ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 22.12.2020 г.) за войниците (матросите) - 55 години;
2. (нова - ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 22.12.2020 г.) за сержантите (старшините), офицерските кандидати и младшите офицери - 60 години;

Та в този конктекст .. Трябва ли да слушаме колко е лош Зелински, щото въоръжава население което в голямата си част така или иначе е служило? Лош е защото изисква запасняците да се явят по служба? Верно? хахаха

За въздушното пространство и как само орките летяли -> ами това е една от критиките към тях, не успяха да неутрализират украинските въздушни сили, губят колони от украински СУ-та, от дронове.  

 

 Да разбирам, че за теб идеята за защита на отечеството е нещо чуждо? Очевидно не можеш да осъзнаеш защо тези хора се въоръжават, и отиват да воюват срещу втората по сила армия в света? Вместо да козируват на Путлер, да си спретнат един вътрешен преврат и да продължат напред. Ти това ли би сторил? Превратче, ако Путлер го поиска?

Путлер не искал да ги отдалечи .. той постигна много повече от това.. той си създаде Полша 2, по-зле от Полша. А сам се превръща в Северна Корея 2. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо това коментирах и аз в онзи клип.

Повечето мъже са минали задължителна военна служба. Чета нещо за премахване около 2015 и минаване към изцяло професионална. Дори да са я спрели - това значи, че тези от 27-8-30 години нагоре имат служба поне година и половина, по-дъртите и 2/3.

И за набирането на мъжете. Едно че и при нас е задължително, макар, че тука сме по зле. Масово нямаме обучение, даже аз.

От друга страна ако цифрите са верни, руснаците са влезли с близо 200 000 души. Горе долу като украинците цялата армия. Т.е отношението е почти 1:1 и е нормално да искат да имат по-голямо съотношение спрямо атакуващите. Руснаците за да противодействат или трябва да изтеглят други части от далечните краища и да се оголят или да почнат допълнително да мобилизират от запаса, което май се прави при война, а това значи да си признаят, че за тях това е война, а не операция или мироопазваща мисия или там както го представят.

Относно тактиката им за градовете - може и да е прав. Има смисъл в това за пазенето на инфраструктурата колко се може повече. Тук не мога да кажа. Просто по другите точки това ми е гледната точка.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Чета нещо за премахване около 2015 и минаване към изцяло професионална.

До колкото прочетох са я спрели 2013-та и са я върнали 2014-та 

Link to comment
Share on other sites

Ей ги украинците, гражданите за които онзи горе така се притеснява 

Rob Lee on Twitter: "Residents from a town in Zaporizhzhia Oblast blocked the path of a Russian T-90A tank and forced it to turn around. https://t.co/acyoZRkjsx https://t.co/rYxoDZ4XmM" / Twitter

Коментар на жена ми за видеото
image.png.afb97357006c08fc2ef2e55981cce90e.png

Link to comment
Share on other sites

Аз съм бил в казрама, бил съм и запас 2-3 дни. Въпроса е че, АКО армията реши да те МОБИЛИЗИРА, ти ставаш част от АРМИЯТА, не се раздават калашници и рпг'та на цивилни хора срещу лична карта, това го няма никъде по света.

Мобилизрат те, пращат те в еди кое си поделение, с еди какъв си щат. Отиваш, дават ти дрехи, начисляват ти оръжие и каквото трябва, ставаш под командване на комадир, на взод, рота и тн. Така съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vinyl_master said:

Аз съм бил в казрама, бил съм и запас 2-3 дни. Въпроса е че, АКО армията реши да те МОБИЛИЗИРА, ти ставаш част от АРМИЯТА, не се раздават калашници и рпг'та на цивилни хора срещу лична карта, това го няма никъде по света.

Мобилизрат те, пращат те в еди кое си поделение, с еди какъв си щат. Отиваш, дават ти дрехи, начисляват ти оръжие и каквото трябва, ставаш под командване на комадир, на взод, рота и тн. Така съм съгласен.

Армията им обяви пълна мобилизация още в началото, от 18 до 60 ако не бъркам в момента точната възрастова група.  И в конктекста на написаното за задължителната им служба, водещата се война и очевидното желание на населението да се бори .. Какво ти пречи на теб, че са опростили процеса по въоръжаване ? Да дадат повечко време на орките ли ти се иска?

Ти като поддръжник на горното видео .. да разбирам, че би се скрил от мобилизация ли ? 

Link to comment
Share on other sites

Явно се подготвят за партизанска война. Очакват/ли са все някога да ги окупират и да почнат да ги тормозят като във Виетнам, Афганистан, Ирак тормозят американците. Щом и рецепти за молотв им пускат по телевизията.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ARPAnet said:

Армията им обяви пълна мобилизация още в началото, от 18 до 60 ако не бъркам в момента точната възрастова група.  И в конктекста на написаното за задължителната им служба, водещата се война и очевидното желание на населението да се бори .. Какво ти пречи на теб, че са опростили процеса по въоръжаване ? Да дадат повечко време на орките ли ти се иска?

Ти като поддръжник на горното видео .. да разбирам, че би се скрил от мобилизация ли ? 

 

Само си прочети какви глупости говориш, опростили процеса.. за да идеш на редовна служба минаваш 2-3 комисии дали си годен или не... Ей така се раздават калашници.... Утре ще свърши този цирк, обаче някой лумпени ще продължат да се правят на рамбо...

 

И не, аз не бих се скрил.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vinyl_master said:

 

Само си прочети какви глупости говориш, опростили процеса.. за да идеш на редовна служба минаваш 2-3 комисии дали си годен или не... Ей така се раздават калашници.... Утре ще свърши този цирк, обаче някой лумпени ще продължат да се правят на рамбо...

 

И не, аз не бих се скрил.

:rofl:

Да, минах ги всичките комисии, освен ако не си тежко болен в главата, инвалид, и още няколко изключения - минаваш. Да не говорим какъв цирк са нашите комисии във Военна болница Пловдив.

И пак си приказваш ама .. –> Комисиите са за тези които не са служили. А всички тези които са прослужили .. за тях даването на автомат с просто паспорт е опростяване на процеса. В контекста на водещата се война

Звучиш като някой който би организирал преврати, поствайки горното видео и с тази ти любов към руската истина. Определено не разбираш защо украинците се защитават.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, netrootbg said:

Голям дипломат е джуджето. Така да обедини всички в ЕС и НАТО....

Този идиот накрая ще излезе скрит агент на ЦРУ, натам вървят нещата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Google translate ще ви свърши работа, но  на кратко -> На руски войници им свършила нафтата в Харков, съответно отишли да попитат в полицията къде да заредят. 

Ruským vojákům došla u Charkova nafta, tak se šli zeptat na policii - Novinky.cz

 

Link to comment
Share on other sites

Гледах други подобни. Имаше особено разни млади наборници, съвсем не знаеха къде са и какво се случва. Четох и за предаващи се, след като рабрали къде са и защо. Сега кое колко е истина, онези си знаят. Но не е единичен случай

 

Финландците организирали подписка да се присъединяват в НАТО след вчерашните предупреждения да не го правят.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Финландците организирали подписка да се присъединяват в НАТО след вчерашните предупреждения да не го правят.

Даже събраха нужните 50 000 подписа, и трябва да бъде обсъдена в парламента. Поне според написаното

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Абе чеченците в крайна сметка май им пръснаха гъзеца ? Уж по официална информация са претрепали дясната ръка на Кадиров. 

Одеве се смеех с едно решение

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...