Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е, сега ще им се наложи да си седят там, щото мръднат ли някъде в близост до Западни териториални води ще ги приберат тутакси. Например не ги виждам вече да припарят в Средиземно море. Как ще си харчат парите в казината на Монте Карло или в бутиците на Париж и Милано не е много ясно . :lol:

 

И още - северномонголски гащници изнасят сейф от банка в Херсон. Значи тия не са просто окупатори - тия са едни най-обикновени бандити и обирджии.

 

Link to comment
Share on other sites

Народа се побърка с тоя бензин. Някви са наливали в туби и бидони... Въпроса е сега колко ще чукне и защо се дига веднага след като поскъпне барела? Не би ли трябвало да се вдигне като се обработи по-скъпия брел? 

Link to comment
Share on other sites

Quote
Moscow man buys newspaper, glances at front page, throws it straight out. Next day: same again. And again. Eventually, seller snaps. "Why DO you do that?" "Oh, I'm just checking for an obituary" "But obituaries aren't even on the front page!" "Oh, the one I'm looking for will be"

 

Link to comment
Share on other sites

Lashing Out At West, Former Russian President Calls For ‘Nationalizing’ Foreign Assets, Ending Diplomacy

 

Продължават да се стрелят в крака обаче. Дългосрочно. Никоя компания няма да иска да направи завод там вече, като види, че във всеки един момент, може да го изгуби.

Link to comment
Share on other sites

Не е само до отварянето на заводи. Те не могат да си добиват нито газа и петрола без западни технологии. При транспортирането е същата работа. Май упорито вървят към превръщането си в Северна Корея 2.

Link to comment
Share on other sites

Ами, то това национализиране няма да се отрази на технологиите, които използват за пренос. Предполагам, че тях ги купуват. Аз поне така го разбирам.

Няма да се превърнат в Северна Корея 2, според мен. Китай ги подкрепят... Ръка за ръка са си.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ами, то това национализиране няма да се отрази на технологиите, които използват за пренос. Предполагам, че тях ги купуват. Аз поне така го разбирам.

Не ме разбра. Западните компании няма да им продават техника и технологии. Ключови са за добивите на петрол и газ. Без тях нито могат да го добиват, нито да го транспортират в такива количества. За това и беше това бързане при строистелството на турски поток, защото без американските компресори няма как да се пренася газа през него.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Малко е. Няма да се навият. Трябва сериозна сума, макар, че загубите, които се трупат от всякъде и то милиарди за някои, ще го свитнат и безплатно.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, netrootbg said:

Не ме разбра. Западните компании няма да им продават техника и технологии. Ключови са за добивите на петрол и газ. Без тях нито могат да го добиват, нито да го транспортират в такива количества. За това и беше това бързане при строистелството на турски поток, защото без американските компресори няма как да се пренася газа през него.

 

Защо да не им продават?
Аз обсъждам положението след края на този конфликт и падането на моментните санкции.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, w00x said:

Защо да не им продават?
Аз обсъждам положението след края на този конфликт и падането на моментните санкции.

Тогава е много в бъдещето и не знаеш какво ще поднесе. Има вариант в който лилипутко остава на власт и окупира Украйна в продължение на години.

Link to comment
Share on other sites

За мен в момента е най-важно доколко всички санкции ще продължат да действат продължително, неопределено време.

Защото ако изходим от най-лошия сценарий - путин окупира Украйна за Х време, то за тази окупирана територия, както и за територията на РФ ще са нужни огромни средства за издръжка. 

 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Това може да си го позволи само богата страна с работеща икономика. путинската така просто не съществува. Говорим за икономика която преди санкциите беше с размера на Испания. Преди няколко години Швейцария ги изпревари по размер на износа. Износът им на всички ресурси стана по - малък от този на Швейцария, които не изнасят ресурси и са с 16-17 пъти по - малко население.

 

edit:

Погледнах пак данните. путинландия е успяла пак да ги изпревари. Да видим тази година как ще е.

Link to comment
Share on other sites

Не съм се интересувал в детайли, но ми се струва, че Русия разчита основно на износ на нефт и на газ. Имат и някакви други полезни изкопаеми, които изнасят, но нищо общо с това, което може да е. На толкова голяма площ, вероятно има страшно много залежи от всякакъв тип. Могат да са и туристическа дестинация ако се отворят повече към света и излезнат от ролята на "лошия".

Сега ако се види, че и военната им мощ не представлява опасност, какво им остава? Трябва да го свалят този режим някак и това май е много удобен момент.

Link to comment
Share on other sites

Лъжата, манипулацията и демагогията на руската пропаганда бие всичко познато досега.

 

кадрите на ракети, които разрушават Киев, показват ракети, от които излиза бял дим. Това било типично не за руското, а за украинското въоръжение.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

Няма да се превърнат в Северна Корея 2, според мен. Китай ги подкрепят... Ръка за ръка са си.

Е тъкмо де, те Китай от край време си подкрепят Северна Корея, щото без тях щяха отдавна да са изгризали корите на дърветата.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Godfather said:

Е тъкмо де, те Китай от край време си подкрепят Северна Корея, щото без тях щяха отдавна да са изгризали корите на дърветата.


Как така? Как Китай са зависими от Северна Корея?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:


Как така? Как Китай са зависими от Северна Корея?

 

https://trud.bg/made-in-china-е-лъжа-ето-чии-дрехи-носим/

 

Quote

 

Китайските текстилни компании все повече използват фабрики извън своите граници, за да се възползват от по-евтината работна ръка, по същия начин, както Западът прави с Китай. Но в същото време те мамят пазара - защото поставят разпознаваемия етикет „Made in China“ върху дрехите, а стоките всъщност се произвеждат от експлоатирани работници в Северна Корея, пише Ройтерс.

Китайците все повече използват фабрики, търговци и компании в пограничния град Дандун, а след това пускат на пазара стоките, произведени там по целия свят, като свои собствени. Използването на Северна Корея за производство на по-евтини дрехи показва, че въпреки санкциите на ООН, наложени на тази страна, Ким Чен Ун успява да свърже двата края с помощта на „приятели“. А именно санкциите, дължащи се на севернокорейската ядрена програма, не се отнасят до забраната за износ на текстил.

 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Това ли е?

Не бих ги нарекъл "зависими" само защото успяват да спестят някой долар.. Това всичкото могат да си го правят и самички.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, но тогава цената ще е друга и няма да могат да се конкурират с виетнамци и т.н.

Текстилът е освободен от санкции, но съм попадал на материали, че и други производства са изнесени към Северна Корея.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...