Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, earache said:

Беларус трупа войски на границата с Украйна - това търсене на "помощ от приятел" ли е?

Това е когато Русия сама не може да се справи с една Украйна, и трябват приятелчета :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе с тия 60км военна техника пред Киев, вече не съм сигурен, че не могат да се справят. Май искат просто да намалят жертвите за себе си. Но те ако 3 дни не могат да минат 60км, какво остава ако започнат да воюват по-далеч.

 

Руснаците са мърльовци. Винаги са били. И не говоря за войската и начина на воюване, но тая мърлявщина се отразява и там.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Абе с тия 60км военна техника пред Киев, вече не съм сигурен, че не могат да се справят. Май искат просто да намалят жертвите за себе си. Но те ако 3 дни не могат да минат 60км, какво остава ако започнат да воюват по-далеч.

 

Руснаците са мърльовци. Винаги са били. И не говоря за войската и начина на воюване, но тая мърлявщина се отразява и там.

Има информация, но не знам дали е 100% реална, че имат проблеми с техниката. Тя като е от времето на Сталин тая техника какво да се очаква ? 

 

Новата порция байрактари може и да им понамалят колоната. 

Link to comment
Share on other sites

Колоната е дълга 60 км или не НА 60км от града? Бях останал с впечатление, че са 4-5 км колона машини, но на около 50-60 км от града

Гледах един клип, където им бяха докопали кутийте с порционите за деня. Срока на годност пишеше 2015-та. Иначе заредени, опаковани. Но колкото и да е добре опаковано, все си мисля, че 7 години от горе може да е малко кофти.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mIRCata said:

Колоната е дълга 60 км или не НА 60км от града? Бях останал с впечатление, че са 4-5 км колона машини, но на около 50-60 км от града

 

Бяха 5км машини на 60км от Киев. Явно са били до границата и още са се точили.

Сега колоната е 60км дълга и е на 10-15км от града.

 

37 minutes ago, kotora said:

Има информация, но не знам дали е 100% реална, че имат проблеми с техниката. Тя като е от времето на Сталин тая техника какво да се очаква ? 

 

Новата порция байрактари може и да им понамалят колоната. 

 

Аз нещо май не разбирам. От 3 дни тая колона е там и се движи супер бавно. Освен това е .... в колона. Защо не са я изравнили със земята досега? Carpet bombing не се ли прави вече?

Link to comment
Share on other sites

Имат дронове, най-малкото да опукат цистерните с гориво, да няма какво да зареждат, като карат бавно или са на празен ход, ще свърши бързо бързо. Пък ако останат ракети после и по-тежкото оборудване. Наистина какво ги чакат? Да се съберат повече на едно място и после наведнъж?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Имат дронове, но тия дронове имат по 1-2 ракети. Ако целта е да се разбие всичко, ще отнеме седмици. Carpet bombing - чиста работа. :D 

Вероятно обаче руснаците контролират въздушното пространство над кордона и затова нищо не могат да им направят. Освен ако не тръгнат на самоубийствена мисия.

Link to comment
Share on other sites

Разликата между дрона и големия самолет е, че дрона има размах 12 метра, а самолета има много повече от 12. по-лесна мишена е самолета. 

 

Тия дронове са много по-трудни за уцелване. За това думкат се цистерните и тия няма да продължат дълго. 

 

Link to comment
Share on other sites

Чета за въпросната голяма колона, че нещо е заседнала и не мърда втори ден. Някаква информация по този въпрос или на грешна информация съм попаднал.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Чета за въпросната голяма колона, че нещо е заседнала и не мърда втори ден. Някаква информация по този въпрос или на грешна информация съм попаднал.

И англичаните така говорят в официалното си инфо

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ARPAnet said:

И англичаните така говорят в официалното си инфо

Сигурно чакат да стигнат военните доставки до украинската армия. Тия техните цигани ще станат милионери. Относно това което чета за относно путьовската пропаганда. Там изобщо е забранено да се споменава думата война, убити руснати и т.н. Громят и печелят на всички терени. Разбира се днес видях и снимките на арестуваните ДЕЦА... Още нещо от тяхната пропаганда:

"Като победим Украйна и ще докажем, че имаме най-силната армия в света!"

На кой малоумник може да му хрумне такова нещо да доказва... Преди малко прочетох, че украинците са преминали в настъпление на някои места. Ако и това се потвърди... Стискам палци да изгонят час по - скоро нашествениците и да ги натикат обратно в кочината им.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, netrootbg said:

Сигурно чакат да стигнат военните доставки до украинската армия. Тия техните цигани ще станат милионери. Относно това което чета за относно путьовската пропаганда. Там изобщо е забранено да се споменава думата война, убити руснати и т.н. Громят и печелят на всички терени. Разбира се днес видях и снимките на арестуваните ДЕЦА... Още нещо от тяхната пропаганда:

"Като победим Украйна и ще докажем, че имаме най-силната армия в света!"

На кой малоумник може да му хрумне такова нещо да доказва... Преди малко прочетох, че украинците са преминали в настъпление на някои места. Ако и това се потвърди... Стискам палци да изгонят час по - скоро нашествениците и да ги натикат обратно в кочината им.

 

Дам, изпозатвориха вестници, смятат да забранят разпространяването на "неофициална" информация относно войната. Това с децата е ... 

Като гледам са го обърнали и на погром, в последен опит да изплашат украинците да клекнат, но не им се получава.. 

Украинците още вчера се хвалеха, че някъде са върнали руснаците зад границата им.  А с цялата хвърлена техника, и бягащи, в края на войната да не се окаже, че Украйна е с повече танкове и войници от колкото в началото :lol:

Едит: Вчера имаше инфо, че украинците са пленили и TOS-1-цата която влезна .. Ако е тяхна .. само да я насочат към онази колона .. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ми горе дето пуснах онова какво мислят техните хора - оная баба какво казваше - те няма да бомбардират защото обещаха.

Иначе ей ги на. https://9gag.com/gag/aKmGo0W  18-20 годишни, не знаят какво става, къде се намират.

А тук, някой е описал положението в Русия - https://9gag.com/gag/aBnyB2Z

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ARPAnet said:

 

Това за TOS-1 и аз го прочетох вчера. Имаше и снимки. Не знам обаче в коя част се намира и колко е близко до колоната. Може би имат други планове за нея.

Link to comment
Share on other sites

image.png.e877e400f9bba0d45f1819120c786482.png

Когато това са държавите които мислят като теб . Нещо не е наред :D 

 

Иначе руската телевизия е друга категория .. нашите новини са скучни, суховати, а там ти правят шоу. Олдскуул тотална промивка на мозъка. И работи за много хора.  Работи дори на хора които идват в Европа или дори живеят в Европа. И пак ти рецитират техните истории. 

Имам забавни моменти с руснаци. Бивш колега, прибраха се в Русия преди години. След Крим, изведнъж мина от "горд с Русия" на "в нашите кръгове, вече не говорим за политика" :laughing: . Трябва да го питам дали сега говорят за политика :D . В същото време друг руснак колега в американска фирма, ходеше и обясняваше на всички как всичко е точно в Крим, това са зелени човечета, никакви руснаци не са.. Една година по-късно (когато пуснаха интервюто с Путлер) ходеше и гордо разправяше как успешно са прецакали света и никой не знаел, че това са руснаците.

Пак покрай Крим .. чаках приятелката ми на една от големите автогари в Прага, прибираше се от Бърно. Та докато чаках си взех някакъв сандвич и седнах до една така възрастна жена и някакво момиче. И се заслушах .. жената на руски се беше обърнала към момичето и я питаше от къде е .. Тя се оказа украинка, а жената рускиня .. Че тая баба само дето не обяви момичето за нацист.. След като се присъединих към разговора.. доста се разпени и демонстративно си тръгна, след като ми обясни колко сме неблагодарни тук за тяхната помощ . Може би очакваше, че ще и целувам ръка или нещо такова:lol:

Но най-забавно (по-скоро трагично, ама айде) е когато в БГ започнат да ми рецитират това което съм чел няколко дена преди това в руска медия или чул от приятел. И тъй като семейството ми е свързано с Украйна и Русия, вкъщи се говори на руски .. имаме голям кръг от приятели които са от там някъде и републиките, количеството глупости което виждаме е невероятно :laughing:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Абе ще ни ебат ли с 4лв бензин? Добре, че си купих 3 литрово ауди... Макар, че за 2500 км разхода ми е 11.8 среден

Аз няма да се обаждам, че съм почти двойно като обем... Имам обаче късмета да зареждам на съвсем други цени.

Link to comment
Share on other sites

На всеки облъчен с "гаварит масква" задавам простичкия въпрос - защо Путлер бомбардира безразборно градове пълни с руснаци като Харков, на което досега не съм получил адекватен отговор, освен идиотизма, че това не било вярно.

Link to comment
Share on other sites

Аз колкото повече гледам толкова повече се чудя наистина ли се обиждат на "Фашист" и в коя година живея...?!

Чичо Сам в будна кома ли е или така ми се струва ? 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Попаднах на този сайт: Public Health and Medical Professionals for Transparency. Оказа се, че тази организация е подала иск 4 дни след одобряването на ваксината на пфайзър в щатите да бъдат предоставени всички документи по одобряването на ваксината от Агенцията по храните и лекарствата. Мисля, че са спечелели делото, защото от вчера вече има някав дъмп от 150 документа налични. Ровейки се в тия документи попадам на файл: 5.3.6 postmarketing experience.pdf Скроувайки си стигам до 30 страницата на документа: LIST OF ADVERSE EVENTS OF SPECIAL INTEREST - съкратено AESI, което означава: "AESI е дефинирано състояние или събитие, което се появява при някои индивиди след имунизация, което има потенциал да бъде причинно свързано с продукт от ваксина". Или просто казано странични ефекти. В този файл сбито са събрани 9 страници с проявили се тези неща при хора с ваксината на пфайзър с мониторинг до 28.02.21.

Може някъде нещо да не съм разбрал, ама май бая неща са...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...