Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Знам, изгледах го преди да го блокират - пълна тъпня - "Бойко, Бойко...избери...той е моя човек, моя човек..." и все такива.

Ама иначе сега ми е кеф като видя по телевизията как Великият Рапър размахва ръце пред тълпа пенсионери...даже вчера на един от репортажите гледам зад него се изправила една баба на 100 години, дето вече диша с акумулатор  :laughing:  (няма лошо, всички натам сме тръгнали, ама дано не стигнем до нейните години, че такава старческа деменция я беше налегнала... :wir )...та бабата си седеше с отворена уста в няк'во пълно неведение и едва ли разбираше какво става около нея, но така и си остана с отворената уста до края на репортажа...обаче беше дошла на контрапротеста да добави още един подкрепящ правителството.

 

П.П. Доколкото видях в друг репортаж, Шамара май е бил и на Бузлуджа на кебапчета :grin: . Бас хващам, че Станишев се е обадил на всеки един техен партиен клуб във всеки един град и е наредил да им поемат транспорта до Бузлуджа, защото сега е момента да покажат колко повече хора от протестиращите на жълтите павета всъщност ги поддържат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И някъде мярнах новина "млади гербери чистят Бузлуджа след БСП".... тъпанари...

Link to comment
Share on other sites

и кво излиза? ако достатъчно често определяте тия дето не са на "правилните протести" като "дърти", "тъпи", "завистливи", "нагли" и така нататък, то те изведнъж ще почнат да симпатизират на Вашата кауза или пък тя ще се окаже вярна?

чудна логика.

още откакто "правилните" обявиха че при тях са всички "млади",  "умни" и "симпатични" ме загубиха за каузата си. всъщност то и вие сте сред останалите "антоним-на-млад-и-умен", щото май само гримьора се е разхождал вечер в тълпата, ама подозирам че е само за да дресира полицаи.

Link to comment
Share on other sites

 само за да дресира полицаи.

Аз на полицайки налитам. ;) Ех, ако успея да намеря едно откъсче от Тери Прачет..С две думи, "революционерите" много скоро откриват, че не само държавата, ами и народа не е правилен ;)

Link to comment
Share on other sites

и кво излиза? ако достатъчно често определяте тия дето не са на "правилните протести" като "дърти", "тъпи", "завистливи", "нагли" и така нататък, то те изведнъж ще почнат да симпатизират на Вашата кауза или пък тя ще се окаже вярна?

 (Цитирам само първата част, защото към втората нямам отношение)

Мобо, аз нищо не определям, това е факт - мнозинството подкрепящи БСП са хора в напреднала пенсионна възраст, които навремето са били членове или са симпатизирали на идеята "социализъм"....а някои просто си спомнят как токът е бил 2 стотинки, билетчето за рейса - 6 стотинки, бензинът...да не казвам колко стотинки и как след "малко" чакане от десетина години и вноска 1500 лева в Мототехника можеше да си купиш Москвич или дори Лада, с която редовно да си ходиш да копаш доматите на село без да мислиш ще имаш ли финансовата възможност за редовни разкарвания. Да, спокойно време беше - сложните ключалки с алармите и решетките на първите етажи бяха нещо напълно непознато, защото голяма част от хората не си заключваха дори вратите ; мафията и организираната престъпност бяха нещо далечно и мистично, намиращо се в Италия или Щатите ; като постъпиш някъде на работа беше 99% сигурно, че ще се пенсионираш там, защото по онова време работата беше не само право, но и задължение, записано в закон. Времето наистина си имаше някои предимства, но и беше пълно с идиотщини и този строй просто си беше обречен, защото беше изкуствено създаден и неосъществим на практика с неидеалните хора, каквито ние всичките сме. Да не говорим, че след промените БСП може би е единствената партия от соцлагера (бивша БКП, а за подрастващите пояснявам - Българска Комунистическа Партия, призвана да изгради комунизма от "развития" социализъм, на който съм бил пряк свидетел и все още съм с акъла си, та помня доста неща...), та....пак - единствената партия, на която "реформата" й след демокрацията се състоя единствено като си смени една буквичка от абревиатурата ; всичко останало бяха думи без покритие, че 'се' и ще се реформират. С какво е мръднала социалистическата/комунистическата партия от онова време, освен, че се пригодиха набързо към новите условия и се облагодетелстваха от тях? Какво стана с приватизацията - едно голямо нищо! Спомняте ли си началото на 90-те, когато на всички ни раздадоха едни купончета (не ония за бензина, когато беше дошла кризата и имаше лимит) - на листчето имаше една многоцифрена сума в левове, която се полагаше на всеки гражданин на държавата. Колко хора си получиха дивидентите от това...да напомням ли как след това разни търгаши образуваха фондове, които започнаха да изкупуват на безценица тези листчета от хората? Ще отрече ли някой, че с някои изключения, болшинството от новосъздадените в началото (за нула време) милионери имаха връзка по един или друг начин с бившата вече комунистическа партия? Да измъкна ли сега от архивите биографиите на днешните милионери, за да се види кой по соц-време какъв е бил и кой е бил баща му, кога е следвал в Москва и с какво се е занимавал от 1990-та до 2000-та година? Да изкарам ли списък кой в коя партия е членувал още отпреди 1990-та и колко пъти се е пребоядисал след това през годините? Айде моля ви се да не ми отваряте толкова работа, че ще трябва да отворя не нова тема, ами цял раздел.

 

Така че цялата хава с днешните протести си има предисловие и хората просто са разочаровани, че 20 и кусур години ги правят на маймуни, а тоталното окрадване на държавата през 10-те години след 90-та (което продължи с малко по-бавни темпове и след това) го свързват точно с бившата комунистическа/настояща социалистическа партия. Затова и основно се скандира "червени боклуци", въпреки че в управлението присъства и една друга етническа партия, към която се вика по-рядко, а под "червени боклуци" далеч-далеч се няма предвид тълпата симпатизиращи пенсионери пред НДК.

 

П.П. Сори за дългите изречения, но го написах на един дъх, пък и не съм си пред компютъра... :)

Link to comment
Share on other sites

 Айде моля ви се да не ми отваряте толкова работа, че ще трябва да отворя не нова тема, ами цял раздел.

 

Много добре казано, Пламене. Отлично направо. Раздел не, ами цял роман може да се напише, тъжен роман...

 

==================

 

Погледнете внимателно какво видео излезе:

 

http://www.youtube.com/watch?v=tAjD7ow7bPQ#at=210

 

Ясно се вижда кой е счупил стъклото на провокативния рейс. Дефакто най-големият провокатор в последните дни е наглата граовска к**ва Мая Манолова. Но хората не се поддадоха

Link to comment
Share on other sites

А, да...да добавя само още нещичко за простата смяна на средната буквичка в абревиатурата на споменатата партия. На Бузлуджа таз' година Станишев започна с "Честит 122-ри рожден ден!" - човекът не се отрича предците си, да пребъде дядо Благоев, "да здравствует" идеите на Ленин и болшевиките...така трябва, все пак на Бузлуджа си е основана тази партия, пък макар и със социалдемократически идеи. И този изкуствено създаден строй се срути не само заради неидеалните хора, но и затова, че тогава овчарите взеха властта (да не ми се обиждат обикновените овчари, че нямам тях предвид). Не знам кой от четящите това, е чел "Кучешко сърце" на Булгаков, но за по-лесно възприятие бих препоръчал да се изгледа оригиналната руска версия на филма ; да, не е толкова атрактивен като днешните 3D продукции, но много неща могат да се разберат от него и най-вече - за какво всъщност се срина тоя строй.

 

Edit: Сега реших да надникна в уикипедията, да видя какво е написано за БКП - особено ми хареса края на написаното, защото хората забравят или малките не знаят, но написаното остава и всеки може да го прочете:

 

В началото на 1990 г. ръководството на БКП се обявява за промяна на ценностната система на партията и за възприемане като основна идеология на демократичния социализъм. След вътрешнопартиен референдум, одобрил промяната през пролетта на същата година, БКП се преименува на Българска социалистическа партия на 3 април 1990 г.

 

След преименуването БСП се обявява открито за социалдемократическа формация, без да се отказва от привилегиите, които запазва като наследство от своята предшественица.

 

...а привилегиите на бившата и единствена партия (която на всички "избори" имаше 99% гласуващи & 99% подкрепящи, а единият процент си беше проформа, за да не е винаги 100) - хич не бяха малки...

 

П.П. И още нещо, касаещо лично мен - за да не бъда и аз причислен към някоя друга партия, различна от червената, държа да уточня, че не симпатизирам на никоя партия, защото отдавна вече не съм сигурен кой колко пъти е сменил партиите, тръгвайки от червената ; държа единствено тези, които ме управляват да са професионалисти, да не крадат и да не лъжат, но тъй като второто и третото явно е нещо невъзможно в нашите условия и географски ширини - поне да го правят умерено, че да остава  малко и за обикновените хора.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

О.К, мидекс.

мога да приема по-голяма част от написаното от теб, макар и да не съм съгласен с някои неща.

е, и? поне олекна ли ти като си го изля?

а моя въпрос е: с какво определенията "курва", "боклук", "кретени" и така нататък помага за подобряване на положението?

а за протестите: сега изведнъж да не се окаже че полицията на ЦвЦв не биеше демонстранти? или пък когато баш ББ им беше шеф - също? И че е нямало поръчкови убийства по негово време? Или че тия дето най-много викат срещу "червените боклуци" нямат скатани комсомолски или партийни книжки в някое кашонче със спомени у дома...

И какво стана с промяната на избирателния закон? Защо вече се крещи само и единствено "Оставка", сякаш това ще промени нещо?

 

а идеални политици няма не само из нашите географски области. никъде ги няма, но при нас просто много си личи защото са ни малки мащабите и всичко по-едро за крадене веднага се забелязва. Да не мислиш че в Германия няма корупция?! Сякаш пък не им хванаха 4 пъти управляващата партия с милиарди в черна каса, ползвани за политически свързани поръчки на наши ора, или пък не им разследват най-големите концерни(Сименс, Мерцедес, Фолскваген, Бош...) за международни корупционни схеми. Или пък във Франция, където социалните придобивки са като в утопичен развит социализъм, но пък са дали на света защитните вносни мита и всякаквите финансови рестрикции и регулации срещу икономическа инвазия. Щатите - идеалът за свобода и демокрация, но и изобретатели на агресивната икономика, а всичките им големи корпорации са уличени в корупционни практики, но не са подведени под отговорност. Офшорните зони също не са наше българско изобретение.

Link to comment
Share on other sites

поне олекна ли ти като си го изля?

....................

 

Не, а трябва ли?

 

А по повод страните с корумпираните политици, за които споменаваш...между тях и нас има една основна и генерална разлика - те не са изкарали болестта "комунизъм", която явно променя завинаги съзнанието на хората, които са живели с него...вероятно дори и на мен, колкото и да не съм приемал и да съм се съпротивлявал срещу всичките тези идиотщини. И въпреки тези корупции там, за които пишеш...не съм забелязал смяна на посоката на потока хора, търсещи препитание и по-добър живот - май ние все още продължаваме да се изнасяме натам, а те идват тук само лятото да поотпуснат малко. И добре че е така, защото благодарение на емигрантите ни, тук успяват да оцеляват огромно количество хора, които иначе ще мизерстват....но всичко това ти го знаеш, както съм убеден, че знаеш също, че емигрантите ни внасят в държавата ни повече пари, отколкото всичките чужди инвеститори взети заедно...

Link to comment
Share on other sites

@mobo - И при Цв.Цв полицаите са биели по хората, но не съм и забелязал някой да им е благодарил.

Иначе моята питанка е - какво правим след като е ясно, че всички крадат ?

И съответно с какъв акъл да гласуваме за тези с най-дълга история, които са крали и най-много?

Без да следя особено много какво приказват, 2 дивотии се набиват на очи - 1500 лв пенсии до 2015/17 и Белене. Та да, и аз се чудя за IQ-то на гласувалите конкретно за тези.

Link to comment
Share on other sites

@Midex,

 няма нищо задължително, само се надявах.

А дали пък точно франция не беше родината на комунизъма, т.е. равноправието на народа?! Или пък в Русия да няма корупция, щото са имали комунизъм. Само казвам че при нас поради малките мащаби всичко е видимо, т.е. се вижда всеки свит милион, а навън милиардите ги смятат за нормално ресто/бакшиш/комисионна.

в китай пък, все пак хващат по някой и друг корумпиран, щото са тъпи комунисти.

 

@ARPAnet,

да бе, не са им благодаряли.  "Перфектно поведение на полицията" е именно определение от времето на ЦвЦв. Аре да не се замеряме с цитати и публикации за

ювелирни акции с гръмки имена, нито една от които не е завършила с ефективна присъда, камо ли да има възпитателен ефект за останалите членове на обществото ни.

а с къв акъл да гласуваме за тези, при които изчезнаха 10млрд и които сега дигат олелия за 1млрд, сякаш не искаха да го изтеглят те миналата година. и каква е разликата между герберастите и червените боклуци?

 

между другото и аз не съм гласувал за сегашните и не съм представен в парламента. ама вместо да търся кой ми е виновен, какво да потроша, на кого да преча, как да блокирам нещо, гледам да си намирам работа и да свърша нещо полезно.

Link to comment
Share on other sites

http://www.nenovinite.com/ne/obshtestvo/4414/

 

Намерили сте кво да си мерите..

Дупетатите с 4 очи чакаха да излязят в отпуска, щото по едно време се усетиха някои и почнаха да питат за изборния кодекс...Ама тия някои много набързо бяха заклеймени като такива и онакива. Всички мълчат като онодени булки за тоя изборен кодекс, щото не са луди сами да си теглят ножа.

Link to comment
Share on other sites

МВР потвърди пред "Дневник", че едно от стъклата на автобуса, с който полицията направи неуспешен опит да изведе депутатите от блокираната сграда на парламента на 23 юли вечерта, е било счупено отвътре. Любителски клип, който показва това, беше разпространен през почивните дни в сайта за споделяне на видео youtube. 

 

Обяснението на вътрешното ведомство е, че стъклото вече било пукнато. 

 

 

Да се смеем ли, да плачем ли....

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm: 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Чакай сега...няк'ви други държави виждам във втория ти пост...преди говореше за корупцията в Германия, Франция и Щатите, сега пишеш за Русия (матушката на социализма) и Китай (където директно разстрелват). А Франция кога е била родината на комунизма, че не се сещам....аз може да съм дърт, ама кога Свободата е водила народа, чак дотам не помня - не знам...преди 1800-ната година може и да съм бил много малък, та затова. :P  Мисля разбра, че в предишния си пост визирах СССР и страните от социалистическия (тогава) лагер и всичко останало зад Желязната завеса, респ. посоката от бившия лагер към ония станалите.

Link to comment
Share on other sites

mobo, толкова мразиш герберите, че чак почервеняваш от яд...

И като гледам - гледаш да се скатаеш, правейки се, че вършиш нещо... Тия хора, дето ходят по протестите не са всичките безработни, нал' се сешаш?

Link to comment
Share on other sites

mobo, толкова мразиш герберите, че чак почервеняваш от яд...

И като гледам - гледаш да се скатаеш, правейки се, че вършиш нещо... Тия хора, дето ходят по протестите не са всичките безработни, нал' се сешаш?

ами не, не се скатавам. опитвам се да спася бизнес, разсипан от герберасти. точно пък тук не улучи, но за другото си прав - най-малко понасям герберасти и производните им.

не ги разбирам тия дето ходят по протестите. в началото можех дори да им симпатизирам, но  сега - не. тия работните, кой работодател ще ги понесе да не му се явяват толкова време? и какъв е смисъла от протест в извънработно време и крещене на лозунги пред празни сгради? претрупаха се и те с алогизми.

 

@midex,

зарежи. няма смисъл да говорим едно и също, че и да се караме. ок, ти си прав: всички са боклуци, но някои са и червени. така става ли?

в ренесанса възникват първите социално насочени философии, а след френската революция почва масовото развитие на социалните движения и на стремежа към равенство. и това го знам без да съм минавал изпит по история на комунизма.

Link to comment
Share on other sites

а моя въпрос е: ......

И какво стана с промяната на избирателния закон? Защо вече се крещи само и единствено "Оставка", сякаш това ще промени нещо?

 

а идеални политици няма не само из нашите географски области. ....

Звучиш като мой приятел, надъхан социалист (няма майтап - на няма 40 години той и жена му са най-надъханите социалисти които мога да си представя, вкл. употребяващи думи като "прогнил капитализъм" и т.н.)

 

Само не ми стана ясно ти какво предлагаш - да стоим и да си траем докато поредните правят глупости. Хайде да закопаят още малко и без това разграбената ни страна с допълнителни кредити и нов абсолютно излишен АЕЦ за да могат между другото да мушне този и онзи някой лев в собствения си джоб?

 

Не защитавам ГЕРБ, нито ме радва изострянето на протестите. Също като теб чакам от години едни по едни фактури да ми бъдат преведени едни пари на които при това съм платил ДДСто ама засега само си чакам. Ей тъй вече втора година.

 

За мен най-добре би било ако положението е стабилно и всичко е ясно. И преди съм казвал - корупцията е най-големия проблем. Навсякъде. Ако това се намали и заработи съдебната система всичко ще вземе бавно, но сигурно да се оправя.

Link to comment
Share on other sites

Все си мисля, че трябва зверски да им се бръкне в интересите..Не национализация, но нещо почти толкова грубо... Като стъпаловиден имуществен ценз например - за дупетат - толкова и толкова десетки хиляди. За приемане в дадена комисия - толкова и толкова стотин хиляди. И така. Също може и (уж дето щяха да го правят) конфискация на имуществото в полза на държавата при ЛОБИЗЪМ и КОРУПЦИЯ...  А да - и някой се беше изказал, че ако национализират ЕРП-тата, това правителство пада до дни...Аз се съмнявам.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Не, това е полицайката с "гипсираната" лява ръка, която е била "бита" по време на сблъсъците. Само да вметна, че като си извадих рамото не можех да вдигна ръката си толкова високо.
Ето и линк към цялата случка.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...