Jump to content
BulForum.com

На w00x-а превозното средство с четири колелета (НА W00X-A АЛФАТА)


Psihara^^

Recommended Posts

@Midex ?! никой никога не го е правил за коне, правя го за респонс, за това да не усещам как вечер колата тегли малко по-добре от следобяд и т.н. То даже 5к.с. на атмосферка е мноог.

 

За разхода... нз, чета "рибарската" тема за разхода на е46 в БМВ Форум... има бая твърдящи, че им гори 8 на сто и дори 7.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Ти пък от майтап не разбираш...а това, че ти не го правиш за коне, съвсем не значи, че сумати хора не са убедени в противното - ако знаеш какви истории съм чувал за това как се е била променила колата след слагането на K&N... ;)...както и за разхода в града - ония от ловно-рибарската дружинка сигурно го засичат при постоянно каране в неделя сутрин по празни улици на 5-та с 40 км/ч...
 

Не, най-якото е като пльоснат K&N -а гол в коша и после припадат от всякакви коли... ама си вярват.

 

Няма как да не си вярват след като са дали толкова пари за спортен филтър - трябва да го оправдаят с "приказки от 1001 нощ". :)

Link to comment
Share on other sites

Не, най-якото е като пльоснат K&N -а гол в коша и после припадат от всякакви коли... ама си вярват.

Link to comment
Share on other sites

330d градско не гори 7-8

по-скоро 9-10.5

извънградско обаче пада и до 5,5 с каране почти в ограниченията

 

тва за 7 градско на трилитров двигател са митове и легенди

всъщност кво значение има нали ще я караш рядко , което при мен изключва дизел като вариянт - ако карах малко до ся да съм се метнал на някоя S4-ка ама въртя ~50к км годишно

 

воксе същата е , сигурен съм мисля обаче цената беше височка.

 

Ами ще ида да я прегледам. То ще се разбере защо е седяла. :)

Ще ида да видя и една Алфа, ей така, на живо. И едно 525д съм набелязал за оглед, въпреки, че купето най-много ме кефи.

 

Има и един Civic 2006 на 211 000км в Бултрако за 13 500лв.

Link to comment
Share on other sites

Само боклуци.
Един днес даже не ми даде да карам едно 330цд, че нямало номера...

Никога няма да си намеря кола.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва ми звучи като никога няма да си намеря гадже....Не знам какво очакваш, но 8-10 годишна кола няма как да изглежда като нова.НИКОГА.В огромна рядкост са запазени автомобили, които се продават на познати и приятели още от камиона....Лично аз (ако ми трябваше кола де), в момента бих купил или регистрирана и карана тук кола от частно лице, или върната (от лизинг, иззета, сменена и т.н.) от официален дилър.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва ми звучи като никога няма да си намеря гадже....Не знам какво очакваш, но 8-10 годишна кола няма как да изглежда като нова.НИКОГА.В огромна рядкост са запазени автомобили, които се продават на познати и приятели още от камиона....Лично аз (ако ми трябваше кола де), в момента бих купил или регистрирана и карана тук кола от частно лице, или върната (от лизинг, иззета, сменена и т.н.) от официален дилър.

Подкрепям гореказаното, като добавям и човек да отиде до Германия или някъде там и да си купи, каквото му падне на сърце. Мисля, че варианта с официалния дилър отпада, защото там нямат коли на толкова години.

Без компромиси, особено за втора ръка стока, просто няма как да стане.

Аз нова като я взех моята и хем си избирах оборудването, пак останаха 3-4 работи, които ми се досвидя да ги платя и сега ми трябват, та камо ли нещо втора ръка.

За мен лично варианта с частно лице + сервизна история от чужбина е най-приемлив.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва ми звучи като никога няма да си намеря гадже....Не знам какво очакваш,...

 

Няма я, нъл' знайш защо...като стигнем 13-та страница пак ще се самоцитирам с един предишен пост.

Link to comment
Share on other sites

Еми поне оная хонда ще я знаеш,че е на реални километри :lol: и е регистрирана така,че няма да имаш ядове ;) 

Link to comment
Share on other sites

Т'ва ми звучи като никога няма да си намеря гадже....Не знам какво очакваш, но 8-10 годишна кола няма как да изглежда като нова.НИКОГА.В огромна рядкост са запазени автомобили, които се продават на познати и приятели още от камиона....Лично аз (ако ми трябваше кола де), в момента бих купил или регистрирана и карана тук кола от частно лице, или върната (от лизинг, иззета, сменена и т.н.) от официален дилър.

 

Аз не търся да е като нова колата. Поне да не е пребоядисвана цялата, да не се е олюпил кита навсякъде и да не ѝ трака двигателя като работи. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе не че нещо...ама си направих труда да си издиря темата от 2009-та, в която исках съвет преди покупката на кола, защото тогава бях в твоето положение. Оставям настрана 12-те поста там и няколкостотинте (засега) тук, но и може да се забележи, че поисках съвета на 6-ти март, а в края на месеца вече бях закупил кола, като в промеждутъка между 6-ти и закупуването ходих на огледи до Сливен, Пазарджик и два пъти до София. Да оставим настрана, че моите изисквания към колата и модела бяха много по-различни и специфични от твоите и респ. изборът ми беше стеснен върху не повече от 3-4 конкретни екземпляра в България, а ти имаш възможност да се спреш на многократно повече модели и марки...даже имам чувството, че точно това те бави...

Link to comment
Share on other sites

 

Аз не търся да е като нова колата. Поне да не е пребоядисвана цялата, да не се е олюпил кита навсякъде и да не ѝ трака двигателя като работи. :)

Какво ти пречи пребоядисваното? 90% от познатите ми, които имат каско, ходят през месец да си пребоядисват я врата, я броня, я нещо друго, само щото има драскотина и "така и така си плащат".

Link to comment
Share on other sites

 

Аз не търся да е като нова колата. Поне да не е пребоядисвана цялата, да не се е олюпил кита навсякъде и да не ѝ трака двигателя като работи. :)

Донякъде те разбирам...И на мен ще ми се иска да е максимално изрядна, но за 10 години....почти невъзможно...Не са малко пари...помисли за 3-5 годишна кола от официален дилър..Макар и с някакъв лизинг за 1-2 години...Даваш 7-8 хилки първоначална и другото го пусни на разсрочено...Има много добри екземпляри.Сервизна история, адски запазени....Ти си знаеш, но някои неща ще трябва да ги преглътнеш...

Link to comment
Share on other sites

Какво ти пречи пребоядисваното? 90% от познатите ми, които имат каско, ходят през месец да си пребоядисват я врата, я броня, я нещо друго, само щото има драскотина и "така и така си плащат".

 

Че като е пребоядисвана, може и да е удряна. :) Иначе не ми пречи изобщо.

Link to comment
Share on other sites

По принцип е трудно да намери неудряна кола. Може да удряна само броня или ръб на врата, но пак е удряна.

Не се удрят коли, които не се карат.

Моята три пъти е удряна два пъти задна броня и веднъж предна. И трите пъти само леко хлътване, което при леко нагряване се оправя, но пак си иска боядисване, защото всичко е нарушено при хлътването. Разлика в цвета винаги има, макар и минимална. При мен се вижда лека разлика под определен ъгъл. И то я виждам аз. Представям си някой бояджия ако започне да я гледа, сигурно поне 10 разлики ще види в двете брони.

 

Идеята на колегата за кола от официален дилър и кратък лизинг никак не е лоша.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да купувам кола, която ще ми излезе повече от 10 000лв. 10 000лв са максимален праг.
А и лизинговите ги разгледах. Главно са автомобили над 30 000лв.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да купувам кола, която ще ми излезе повече от 10 000лв. 10 000лв са максимален праг.

А и лизинговите ги разгледах. Главно са автомобили над 30 000лв.

Такива модели гледаш. Тръгни да гледаш примерно някой аурис който като нов е около 30,000 и няма как на 2-3 години да е толкова. Королата и тя е там. Пежо също имат много прилични модели. Казах ти преди време да разгледаш върнатите от лизинг ама ти скачаш на бмв 5та серия... съгласен съм - това е най-лъскавото няма 2 мнения, но ако търсиш кола с която да не се разправяш много нещатата изглеждат по-различно

 

Какво ти пречи пребоядисваното? 90% от познатите ми, които имат каско, ходят през месец да си пребоядисват я врата, я броня, я нещо друго, само щото има драскотина и "така и така си плащат".

Не е баш така. След 5тото такова изпълнение за годината ти анулират каското или ако не го направят следващата година е значително по-високо. Ти застъргвай къде свариш без да гледаш после чакай на каско...
Link to comment
Share on other sites

Такива модели гледаш. Тръгни да гледаш примерно някой аурис който като нов е около 30,000 и няма как на 2-3 години да е толкова. Королата и тя е там. Пежо също имат много прилични модели. Казах ти преди време да разгледаш върнатите от лизинг ама ти скачаш на бмв 5та серия... съгласен съм - това е най-лъскавото няма 2 мнения, но ако търсиш кола с която да не се разправяш много нещатата изглеждат по-различно

 

Не е баш така. След 5тото такова изпълнение за годината ти анулират каското или ако не го направят следващата година е значително по-високо. Ти застъргвай къде свариш без да гледаш после чакай на каско...

 

Къде да ги гледам тия върнати от лизинг? Разгледах при официалните представители и вносители. Другъде къде да гледам?

Link to comment
Share on other sites

Върнати от лизинг в тоя ценови диапазон няма освен ако не са от най-малките, които струват до 20к като нови. И по принцип няма толкова много добри оферти там. Аз лично мисля следващата кола да я взема на търг от съдия изпълнител (http://sales.bcpea.org/bg/auto-index.html), ей там според мен е истината, макар да има доста специфики и известен риск.

Link to comment
Share on other sites

 

Къде да ги гледам тия върнати от лизинг? Разгледах при официалните представители и вносители. Другъде къде да гледам?

 

INTERLEASE!!!

Link to comment
Share on other sites

Пичове къде са тия върнати коли от лизинг за по 10К ?

Някой ако върне някое Инфинити мога ли да го взема за 15к ? Не ставайте наивни , тия коли които са на оферта дори не стигат до сайтове....с един приятел разглеждахме една такава екслузивна офера на коли на по 30% , за 1 ден всичко беше свършило ..... 

 

А иначе може да си вземе някой Ярис или Аурис юркан 5 години служебно в Шуменско , ей ся тъкмо ги подменят..... направо ще е най-невероятната оферта да си вземе "запазена тойота".... на издихания за 10К ..... тва всъщност не вярвам че има разумни хора които го правят.... 

Може да ни е кофти мисленето но да се намушиш в такъв мъник ознава точно да се придвиждаш от т.А до т.Б , ако си поне минимален фен на автомобилите като цяло е все едно да си направиш сепуко. 

 

Воксе дръж се , не прави грях с някоя англичанка .... търсене му е майката.

Един приятел продава 330д индивидуал с всички възможни екстри външен и вътрешен М пакет - кукличка  ама е комби ..... сигурно не те устройва.

 

 

 

ПС : Аз ти казах и по-горе "историята" на купетата - хубави са и повечето БМВ фенове се плюнчат като видят запазено купе 330ци с м-пакети примерно.... трудна работа ще е тука щото са и рядки и хубавите изчезват бързо дори и на нереални цени.

Потърси някоя одисея в бмв форума гарантирам че ще има поне 3 теми как някой търси такова купе и е търсил 2-3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Воксе дръж се , не прави грях с някоя англичанка .... търсене му е майката.

Един приятел продава 330д индивидуал с всички възможни екстри външен и вътрешен М пакет - кукличка  ама е комби ..... сигурно не те устройва.

 

 

 

ПС : Аз ти казах и по-горе "историята" на купетата - хубави са и повечето БМВ фенове се плюнчат като видят запазено купе 330ци с м-пакети примерно.... трудна работа ще е тука щото са и рядки и хубавите изчезват бързо дори и на нереални цени.

Потърси някоя одисея в бмв форума гарантирам че ще има поне 3 теми как някой търси такова купе и е търсил 2-3 месеца.

 

Ами не. Ако ще е БМВ 3-ка, да е купе. Ако някой твой приятел иска да продаде купе 2003 - 2006, свиркай. :)

 

А аз усещам как ще изгоря с някоя Alfa Romeo GT 2005 1,9 JTD на края. Само окачванията им не харесват хората. За 3000лв разлика в цената с БМВ-то, това окачване цялото ще го подменя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...