Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

1 hour ago, w00x said:

Ами, честито. :) То май е с друга насоченост, но щом ти върши работа, значи е идеално. :)

Мдам, основно е аудио интерфейс за микрофони, инструменти, MIDI клавиатури и прочие, най-вече за запис, но пък също така има нелош усилвател за слушалки, както и разбира се DAC функцията, която аз основно смятам да ползвам на геймърската машина. Иначе про аудио оборудването ми е в "офиса", където наскоро сглобих друга AMD базирана машина със старата ми видео карта (Asus ROG Strix RTX 2070 Super), която на този етап се отказах да продавам, въпреки, че мога да и взема цена по-висока, отколкото платих преди година и половина в магазина. Но за тия неща ще пиша в другата тема. :)

 

ПП. Ето възможностите на въпросния DAC, който ползва USB3 интерфейс:

zoomuac-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой има ли наблюдения върху In-ear Wireless слушалки? 
Ще се ползват на ден сумарно по 2ч общо за слушане на музика.
Гледах Xiaomi Earbuds Basic 2 Описание и Airdots 2 Описание , но и за двете пише, че след няколко месеца спира да работи една от двете. Тук светна червената лампа и се зачудих дали си заслужават. Един колега ги похвали, но да видим с времето.
Прегледах и варианта Mi Sports Описание, но като знам че ползвателя досега е унищожил няколко жични комплекта мисля и този няма да изкара.
EDIT: Дали Edifier X3 ще ги бива както bookshelf тонколоните Ozone 49лв
Вариантите On-ear и Over-ear отпадат, тъй като се иска нещо малко и леко за съхранение и пренасяне. 
Бюджет да кажем 50лв.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2021 at 9:25 AM, UzITo said:

Някой има ли наблюдения върху In-ear Wireless слушалки? 
Ще се ползват на ден сумарно по 2ч общо за слушане на музика.
Гледах Xiaomi Earbuds Basic 2 Описание и Airdots 2 Описание , но и за двете пише, че след няколко месеца спира да работи една от двете. Тук светна червената лампа и се зачудих дали си заслужават. Един колега ги похвали, но да видим с времето.
Прегледах и варианта Mi Sports Описание, но като знам че ползвателя досега е унищожил няколко жични комплекта мисля и този няма да изкара.
EDIT: Дали Edifier X3 ще ги бива както bookshelf тонколоните Ozone 49лв
Вариантите On-ear и Over-ear отпадат, тъй като се иска нещо малко и леко за съхранение и пренасяне. 
Бюджет да кажем 50лв.

Ползвах за кратко такива но Самсунг,изпадат ако тичам с тях,звука е доста добър но на мен лично са ми много не удобни.Насочих се към варианта с форма на Епъл еърподс,доста по удобно решение са.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ангел ме запали с тия отворени слушалки и ... реших да взема още един чифт. Понеже ми омръзна да местя Байерите от едната стая в другата (където ми е офиса и прекарвам по 8 часа през деня), просто реших да взема нещо по-евтино и горе-долу с подобни параметри и качество и забих едни Sennheiser/Massdrop HD 6XX. Много добри слушалки, с доста добра резолюция и с леко по-меки високи, но пък нямат този обем, който дават DT 1990 Pro. Все пак съм доста доволен, защото и цената им е наполовина. :)

 

sennheiser hd 6xx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Поздравления. :) Не съм ги чувал аз лично.

Най-голям обем мисля, че можеш да получиш от K7XX. :) 

https://drop.com/buy/akg-k7xx-massdrop-first-edition-headphones


Да вметна пак, че не съм чувал 1990 Pro, но сцената на AKG-то е просто огромна. Сякаш си в концертна зала.

Link to comment
Share on other sites

Тези лично ги взех заради популярността им сред подкастърите (даже Лайнъс използва един от по-старите модели) и наистина са перфектни за гласово аудио. Другото нещо е, че след опита с велурените наушници вече няма начин да се върна към кожени такива. :)

Link to comment
Share on other sites

Сефте ми се случи снощи и понеже бях бая дръпнАл реших да ви попитам... Лично аз почнах да се озъртам на автоматичен принцип :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Вдъхнах нов живот на старите Sony WH-1000XM3. Оригиналните кожени наушници бяха станали направо ... бляк. :sick

Поръчах едни китайски заместители от велур за петнайсетина кинта и слушалките станаха директно като нови, да не говорим, че сега са и сто пъти по-удобни с този велур (както вече казах, никога повече кожа). :)

ПП. Важното е при смяната да се запази специалния пластмасов пръстен, който се използва за втъкване на наушниците към основата и стои под ръба на външната обвивка на наушниците. Но иначе самата смяна е изключително лесна и става за минути.

sony-wh-1000xm3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Наскоро си взех втори чифт bluetooth слушалки и за 2ри път нямат никкави проблеми с телефони, но с лаптопи си е бати мъката. Микрофона кога работи, кога не, кой device да ползвам headphone ли, headset ли...

После попаднах на едно мнение във форума на микромек:

Quote

 

There is no "sloppy implementation" in Windows.

Windows has the mandatory Bluetooth baseline implementation.

Other mobile device manufacturers paid extra money on optional higher quality Bluetooth audio codecs.

It is up to your laptop manufacturer to pay extra money to Intel (which makes the Bluetooth chip) and then Intel pays the appropriate licensing fee to the the appropriate patent holders to those optional higher quality Bluetooth audio codecs.

It is a money issue, so no feedback is ever going to solve your problem.

 

И сега ми възниква въпроса - тези геймърските, които си идват с техен си BT донгъл, би трябвало да са развързани от цитирания проблем, нали така?

Link to comment
Share on other sites

Да. Те не ползват вградения в лаптопа блутуут, а използват собствена връзка. При тях няма проблем да работят микрофона и слушалките едновременно.
Ако купиш отделен USB Bluetooth, също може да успееш да решиш проблема.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Да се върна на едно моя дилема от преди месеци. Все пак реших да си взема големи слушалки за фитнеса. Основно там слушам музика с тях. На пътека на тичам и нямам подскачания. Източника на музика ми е Spotify на най - възможната висока настройка за качество. Музиката е основно Рок и Метъл. Като цяло съм се спрял на два модела:

Sony - WH-1000XM3

и

Skullcandy Crusher Evo

 

Специално вторите един приятел ми ги хвалеше много. Чудих се и за XM4, но не знам дали има смисъл. В последно време ми се увиличи и бройката на пътуванията със самолет и не знам дали няма да е много удобна ANC функцията на Сони-то. До момента 9 полета имам за тази година и тепърва доста предстоят. По време на полетите основната ми дейност е да чета от Киндъла. Марката не ме интересува. В голяма дилема съм.

 

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/sony-wh-1000xm3-wireless-vs-skullcandy-crusher-evo-wireless/678/17708?usage=19&threshold=0.10

 

Някакви съвети?

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не виждам дилема. :D Взимай си Sony-то и това е. Ако XM3 са ти на добра цена - вземи тях. Ако разликата с XM4 е минимална - вземи тях. Ако Bose 700 са ти на по-добра от Сони-тата - вземи тях. Според мен няма да сбъркаш с нито един от 3-те модела.

Link to comment
Share on other sites

ХМ3 са супер, ANC-а им работи чудесно в самолети и батерията наистина кара към 30 часа. С тях съм горе долу от както излезнаха.

Но не могат да се свържат с няколко устройства (примерно телефон и лаптоп) и микрофона им не струва. ХМ4 оправя multi-device-a и мисля че микрофона им също е по-добър

Link to comment
Share on other sites

Аз никога не ползвам към много устройства. Това грам не ме интересува. За микрофон-а четох. И при 4-ката е кофти състоянието. Просто не са слушалки за говорене. Почти съм се навил за 3-ката. И един колега е в Бг и ще може да ми ги донесе след 2-3 дена.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

4 спрямо 3 има с 120-130 лева разлика. 700 гледам са на безумна цена и даже не ги разгледах.

 

Бях гледал босетата 700-те за 420-460лв от амазонд.де, докато в България бяха по 800лв. На мене сонитата са ми една идея по - неудобни от босетата.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, netrootbg said:

Аз никога не ползвам към много устройства. Това грам не ме интересува. За микрофон-а четох. И при 4-ката е кофти състоянието. Просто не са слушалки за говорене. Почти съм се навил за 3-ката. И един колега е в Бг и ще може да ми ги донесе след 2-3 дена.

Дам, обидното е, че във версията "тапи" микрофона им е ОК. Отиди и ги пробвай в някой магазин, достатъчно популярен модел са, трябва да ги има

Сега гледам че при нас ги продават(хм3) с втори слушалки подарък :laughing1:

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

На живо няма да мога да ги чуя. Нито едните, нито другите. Гледах как вървят в Босна. XM3 е 650 лева... В Бг е 330. 4 така и не потърсих тук, не виждам и смисъл.

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2022 at 8:23 AM, netrootbg said:

На живо няма да мога да ги чуя. Нито едните, нито другите. Гледах как вървят в Босна. XM3 е 650 лева... В Бг е 330. 4 така и не потърсих тук, не виждам и смисъл.


Няма да сбъркаш със xm3-ката. Няма техника у нас, която да не съм купил след препоръка от Ангел. И съм зверски доволен. Проблем с микрофона и т.н нямам на моите xm3. Ползвам ги абсолютно всеки ден от как са на пазара (ако не бъркам). Noise canceling-a е чудо в самолетите. 

 

Дали има по-хубави - винаги. Ама тука вече влизаме в графата като при часовниците. Не колко е часа, а колко ти можеш. Единствения минус е лятото и кожения наушник ама... Няма пълно щастие. Ако някой може да каже: ето това е разликата между тия слушалки и тия от 2 бона - жив и здрав. Аз не мога 

Link to comment
Share on other sites

Няма по-хубави шумоизолиращи безжични слушалки. Вероятно Apple AirPods Max, но не е много сигурно. Та в случая, дори да искаш да дадеш повече пари, няма какво да купиш.

За лятото може да потърсиш велурени наушници. Няма да спарват като кожените. Обаче няма и да изолират толкова добре (не включвам ефекта на активното шумоподтискане, а само на пасивното такова. Това, което се получава от уплътняването на слушалката към главата).

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...