Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

14 hours ago, DON_CHEFO said:

Няма да сбъркаш със xm3-ката. Няма техника у нас, която да не съм купил след препоръка от Ангел. И съм зверски доволен. Проблем с микрофона и т.н нямам на моите xm3. Ползвам ги абсолютно всеки ден от как са на пазара (ако не бъркам). Noise canceling-a е чудо в самолетите.

 

14 hours ago, w00x said:

За лятото може да потърсиш велурени наушници. Няма да спарват като кожените. Обаче няма и да изолират толкова добре (не включвам ефекта на активното шумоподтискане, а само на пасивното такова. Това, което се получава от уплътняването на слушалката към главата).

 

 

Получих ги вчера. Тествах ги за малко. Изненадан съм колко добре работи NC-то. Когато го пусна и музиката се усеща по съвсем друг начин. Много по - интензивно отколкото с други слушалки. Бях изненадан и от 360 reality audio-то. Даже си направих абонамент в Tidal, но нещо не ми дава да го свържа с app-a. Това ще го боря допълнително. Сложих ги за 30 минути вчера и за първи път да имам толкова добра поносимост към слушалки. Буквално ги забравяш и след 10 минути не ги усещаш. Довечера ще е първият тест как ще се представят във фитнеса. С този NC мисля ще са идеални. Така не се налага и да усилвам музиката на макс. В самолет ще видим кога ще летя за да им направя един тест и там. До момента съм много доволен от покупката.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Уникални откъм noise canceling плюс плътен и дълбок звук в целия диапазон. Трябваше май да си ги взема преди пътуването в началото на лятото, защото това определено са слушалките за дълги полети! :)

wh-1000xm5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Как са в сравнение с тройката?
Че и аз ги заглеждам, на тройката започва да и се пука "кожата" на горният омекотител та им идва времето да си ходят :)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ARPAnet said:

Как са в сравнение с тройката?
Че и аз ги заглеждам, на тройката започва да и се пука "кожата" на горният омекотител та им идва времето да си ходят :)

Няколко нива над тройката са, особено в noise canceling. По-удобни и по-леки са (макар и една идея по-обемисти), като най-важното, държат доста повече от тройките с едно зареждане при включена NC функция. Можеш да ги вържеш към две устройства едновременно. Има и някакви екзотики на обемен звук (Аудио 360 или нещо такова), ама за това ти трябва специален ап дето го поддържа и още не съм го пробвал.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Няколко нива над тройката са, особено в noise canceling. По-удобни и по-леки са (макар и една идея по-обемисти), като най-важното, държат доста повече от тройките с едно зареждане при включена NC функция. Можеш да ги вържеш към две устройства едновременно. Има и някакви екзотики на обемен звук (Аудио 360 или нещо такова), ама за това ти трябва специален ап дето го поддържа и още не съм го пробвал.

360-то го има и при тройките, но още не съм го пробвал :laughing:

А как им е микрофона ? Оправиха ли го най-накрая?

По-удобни и леки ми звучи супер, защото ги нося по цял ден обикновено :) Очевидно това е пътя :))

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

360-то го има и при тройките, но още не съм го пробвал :laughing:

А как им е микрофона ? Оправиха ли го най-накрая?

По-удобни и леки ми звучи супер, защото ги нося по цял ден обикновено :) Очевидно това е пътя :))

Хм, това 360-то никога не ми се е появявало при тройката, но може и аз да греша, защото не ме вълнуват тия подробности. А в момента, в който вързах новите и ап-а почна изнервящо и досадно на няколко пъти да ме подканя да пусна въпросната функция. :lol:

Микрофона, честно казано не смятам да го ползвам на новите. Аз и със старите не го ползвах. Само в началото за кратко, преди да се оборудвам с професионалното аудио (Shure SM7B). Но наистина си спомням, че беше доста посредствен.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Как са в сравнение с тройката?
Че и аз ги заглеждам, на тройката започва да и се пука "кожата" на горният омекотител та им идва времето да си ходят :)

 

Не подлежи ли на подмяна въпросната възглавничка?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че не. Поне като ги разглеждам не виждам как ще се свали. Хубавото е, че не се бели и да оставя парченца по теб, само е напукана. Та с нови възглавнички за ушите вероятно ще останат за малкия, да си има слушалки. :)) Той така или иначе им е фен :D 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARPAnet said:

Мисля, че не. Поне като ги разглеждам не виждам как ще се свали. Хубавото е, че не се бели и да оставя парченца по теб, само е напукана. Та с нови възглавнички за ушите вероятно ще останат за малкия, да си има слушалки. :)) Той така или иначе им е фен :D 

Не е проблем смяната на възглавничките, виж на предишната страница съм показал как смених моите на тройката преди време. Обаче един от ефектите на смяната е, че след това NC се влошава и не е вече съвсем като с оригиналните. Другото, което е, че с времето драйверите на тройката взеха нещо да ми браждят - звука не е вече такъв като когато бяха сравнително нови.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Godfather said:

Не е проблем смяната на възглавничките, виж на предишната страница съм показал как смених моите на тройката преди време. Обаче един от ефектите на смяната е, че след това NC се влошава и не е вече съвсем като с оригиналните. Другото, което е, че с времето драйверите на тройката взеха нещо да ми браждят - звука не е вече такъв като когато бяха сравнително нови.

Тези на самите слушалки съм ги сменял и аз, но взех същият тип като оригиналните и честно казано не съм забелязал разлика в NC–то. Всъщност нямам никакви оплаквания от тройките

Но възглавничката която е горе м/у двете слушалки май не може да се сменя така като я гледам, а тя също е започнала да се напуква. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Не е проблем смяната на възглавничките, виж на предишната страница съм показал как смених моите на тройката преди време. Обаче един от ефектите на смяната е, че след това NC се влошава и не е вече съвсем като с оригиналните. Другото, което е, че с времето драйверите на тройката взеха нещо да ми браждят - звука не е вече такъв като когато бяха сравнително нови.

 

Бръжденето при слушалките се получава от дребни боклуци (косъмчета, малки частици прах, боклучета и т.н.) между ухото и говорителя. Най-често заседнали в дунапрена на възглавничката или под него, директно върху говорителя. При вибрациите на говорителя, косъмчетата (или други боклуци) вибрират и създават това бръждене. Отвори ги, почисти ги добре (и възглавничките, и самата слушалка под нея), продухай, дори да не виждаш някаква мръсотия, и ги сглоби. Бръжденето трябва да изчезне. Ако не изчезне, значи си ги развалил непоправимо от много надуване на музика. :D Ще изчезне обаче.

 

С всички чифтове слушалки ми се е случвало така, като първия път бях доста шашнат, преди да разбера каква е причината. Реших, че съм ги изгорил, а то се оказа един косъм.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Бръжденето при слушалките се получава от дребни боклуци (косъмчета, малки частици прах, боклучета и т.н.) между ухото и говорителя. Най-често заседнали в дунапрена на възглавничката или под него, директно върху говорителя. При вибрациите на говорителя, косъмчетата (или други боклуци) вибрират и създават това бръждене. Отвори ги, почисти ги добре (и възглавничките, и самата слушалка под нея), продухай, дори да не виждаш някаква мръсотия, и ги сглоби. Бръжденето трябва да изчезне. Ако не изчезне, значи си ги развалил непоправимо от много надуване на музика. :D Ще изчезне обаче.

 

С всички чифтове слушалки ми се е случвало така, като първия път бях доста шашнат, преди да разбера каква е причината. Реших, че съм ги изгорил, а то се оказа един косъм.

Хм, за това не бях се замислял. Ще взема да ги отворя и продухам и да видя дали ще има някакъв ефект.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, w00x said:

И с Байердинамика вероятно ще се случи по някое време. Да не ги пишеш и тях “развалени”. :D 

От тия все още нямам никакви оплаквания - просто са жеУезни. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Вчера гледах цените на Сони хм5... 400 долара. Викам ше чакам черен петък нещо.... Много пара. От любопитство исках да видя какво предлага пазара. Видях нЕкви слушалки за 5999 долара. Търках очите, чистих очилата. Викам това не е истина....ебахгонагъза. Има ли човек дето да направи разлика между слушалки от 400 и 6000 долара. И какво в тия от 6000 - струват 6000 (че и бяха с кабел май - нещо, което няма да купя повече). Ипотечен кредит предлагат ли от Амазон за такива слушалки? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DON_CHEFO said:

Вчера гледах цените на Сони хм5... 400 долара. Викам ше чакам черен петък нещо.... Много пара. От любопитство исках да видя какво предлага пазара. Видях нЕкви слушалки за 5999 долара. Търках очите, чистих очилата. Викам това не е истина....ебахгонагъза. Има ли човек дето да направи разлика между слушалки от 400 и 6000 долара. И какво в тия от 6000 - струват 6000 (че и бяха с кабел май - нещо, което няма да купя повече). Ипотечен кредит предлагат ли от Амазон за такива слушалки? 


Колко долАра, Стефче? Колко? 

https://kirov-high-end.bg/category/type-products-categories?page=3

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

По-евтини са от неговите. Даже без ддс и митата :)


Сюриозно?!?! Система за слушалки 100000 лева евтина викаш. Браво бе, Слакър, еваларката! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Колко долАра, Стефче? Колко? 

https://kirov-high-end.bg/category/type-products-categories?page=3

Тия от 13500 модела от твоя линк бяха 6те бона. Предполагам 10 процента ддс значи 6600 доларес. Свирки да ми правят няма да ги купя... Бааахги

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Сюриозно?!?! Система за слушалки 100000 лева евтина викаш. Браво бе, Слакър, еваларката! 

1, мисирка - говорите за слушалки. Не за системи

2 през телефона първото нещо което се вижда е слушалки за 11 бона. Като събереш 1 и 2 е ясно какво съм коментирал.

Тва е като да питат за гуми за колата и ти да праснеш едно ламбо и да кажеш виж колко пари са тука.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DON_CHEFO said:

Вчера гледах цените на Сони хм5... 400 долара. Викам ше чакам черен петък нещо.... Много пара. От любопитство исках да видя какво предлага пазара. Видях нЕкви слушалки за 5999 долара. Търках очите, чистих очилата. Викам това не е истина....ебахгонагъза. Има ли човек дето да направи разлика между слушалки от 400 и 6000 долара. И какво в тия от 6000 - струват 6000 (че и бяха с кабел май - нещо, което няма да купя повече). Ипотечен кредит предлагат ли от Амазон за такива слушалки? 

 

Ами, зависи какви са слушалките от 400 и 6000 долара. Може да има разлика. Може и да няма.

 

6000 струва това, че има много лимитирана бройка. Всичко се прави индивидуално и процесът се оскъпява. Тези конкретно взаимстват неща и от другите си модели, та не се оскъпява толкова. А и HiFiMan имат слушалки във всеки ценови клас, та няма как да нямат слушалки в най-високия. :) 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mIRCata said:

1, мисирка - говорите за слушалки. Не за системи

2 през телефона първото нещо което се вижда е слушалки за 11 бона. Като събереш 1 и 2 е ясно какво съм коментирал.

Тва е като да питат за гуми за колата и ти да праснеш едно ламбо и да кажеш виж колко пари са тука.


Може да ми поклатиш кайсиите да разбереш колко ми пука кво виждаш от телефона. :rofl:
Пак настъпваш мотиката ОТНОВО :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...