Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

23 minutes ago, mIRCata said:

Каза главния мотикар.

Кат не правиш разлика между система и само слушалки, излагациите са твоя сметка.

 

Слакър на слакърите в слакърсктото измерение - неповторим си, доказано! :rofl:
Обожавам настъпването на градински инструменти, пусто само нямаме визуализация на удара на сапа :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, DON_CHEFO said:

И какво в тия от 6000 - струват 6000 (че и бяха с кабел май - нещо, което няма да купя повече).

Аз съм абсолютно на обратното мнение. Слушалки само с кабел, само при кабелните можеш да чуеш истински разликата.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, charmock said:

Аз съм абсолютно на обратното мнение. Слушалки само с кабел, само при кабелните можеш да чуеш истински разликата.

Ебал съм го. Ще жервам нещо, което така и така няма да чуя за удобството да легна в леглото докато гледам филм 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DON_CHEFO said:

Ебал съм го. Ще жервам нещо, което така и така няма да чуя за удобството да легна в леглото докато гледам филм 


Само ти си мислиш, че няма да го чуеш. :) Това са някакви митове. Не е нужно да си някакъв специалист, за да чуеш по-качественото аудио.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Ти ‘щото обожаваш, за т’ва редовно настъпяш….:lol:


Ама верно ли? Я да видим са, щото почвате вече да ма дразните , бастуни с бастуните! На страницата има тъкмо три - ТРИ чифта слушалки над 6000 долАра, а в случая с 48-то бона слушалките са Ламборджинито, кутийката са му гумите. Аман от бастуни тука вече! Айде при 100-то бона имаме уникален амп, но някак си той ПАК е направен ЗА слушалките. Тиквите ви са толко втвърдени, че не усещате сапа даже... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:


Само ти си мислиш, че няма да го чуеш. :) Това са някакви митове. Не е нужно да си някакъв специалист, за да чуеш по-качественото аудио.

Aз съм много тегав артистичен инвалид. Тва рисуване, музика, поезия... Всичко ми е еднакво. Например: системата, която ти ми сглоби за мен е връХта на сладоледа, а струваше 1100 долара ако не бъркам. Сигурно кабелите на някой ауфиофил с пари са повече от товА

Link to comment
Share on other sites

Нищо общо с артистичност няма тук. Все едно да ми кажеш, че не чуваш разлика между звука на телевизора и този от аудио системата.

Ако ти сглобим по-хубава система или настроим по-добре тази, ще чуеш още по-голяма разлика.

 

Те кабелите на някой може и да струват повече, но ако си мислиш, че имат някакъв ефект…

Просто в един момент се чудиш вече в какво да налееш парите, защото стъпките при усилвател и колони са станали прекалено големи.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Нищо общо с артистичност няма тук. Все едно да ми кажеш, че не чуваш разлика между звука на телевизора и този от аудио системата.

Ако ти сглобим по-хубава система или настроим по-добре тази, ще чуеш още по-голяма разлика.

 

Те кабелите на някой може и да струват повече, но ако си мислиш, че имат някакъв ефект…

Просто в един момент се чудиш вече в какво да налееш парите, защото стъпките при усилвател и колони са станали прекалено големи.

Кат живеех сам хола ми беше по-малък и баса лумкаше повече. Точно със слушалките разгледах и какви колони и ресийвъри има на пазара към днешно време и реших, че ми миришат краката още... Но хм5 на Сони живот и здраве ще го взема. Много са леки, удобни и казват, че могат да се свързват към повече от едно устройство с бшутуут. А хм3ките ако продължавам да ходя по обекти ще ги нося там за шумоизолиране, че не мога да се концентрирам. 

 

Кат ми дойдеш на гости ще настроиш системата. Аз малко съм я отебал. :D

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да звучи различно ако си бил в друго помещение. Може просто да трябва да се сложи на друго място сега и пак ще лумка повече. А и повече не винаги означава по-хубаво. Или вземи още един такъв субвуфер. :) 

 

По-добре XM4 погледни. Виж дали имат функциите, които ти трябват. На добра цена ще ги намериш ако все още има наличности. Ако разликата между 4 и 5 е миниатюрна - не си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден си продадох XM3.
В офиса имаме и 4, от няколко месеца и три чифта 5-ци. Вървежни са тея Sony-та... :)
От лични впечатления бих казал, че няма особена разлика в звука или ANC-то.
Голяма разлика е възможността да се свързваш с повече от едно BT устройство.
 

В този ред на мисли, бих взел XM4 втора ръка за около 300 лв, с остатъчна гаранция.
Аз приключих с тея слушалки, не ми понасят. Взех си едни HyperX Cloud II,  да ги чувам като тропат в Warzone и толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic
  • 1 month later...

Поръчах си тези с идеята да стават и за музика и за разговори по работа. След няколко дни обаче, доста дразни едно превключване от headphone (hi-fi) на headset (low-fi) за половин секунда и след това обратно на правилния режим. Това докато си слушам музика. Също не особено силния бас е леко разочарование и той.

Някой да препоръча подобни слушаки, при които са изчистени тези неща?

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

300лв?
Всеки безжичен гейминг хедсет от среден клас ще ти свърши по-добра работа. Виж моделите на Steelseries.

 

 

Ако пък става въпрос за ползване на слушалки за нещо различно от участване в срещи, тези изглеждат като да са на дъното. За 150лв можеш да получиш в пъти по-добър звук от слушалки с друга насоченост. Няма да са безжични обаче.

Остават ти 150лв за микрофон.

 

Ползвал съм жични и безжични слушалки на Плантроникс и знам за какво става въпрос. По-евтините даже бяха по-хубави като звучене.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

На тия Steelseries какви са тия покъртителни донгъли, блокват по няколко USB порта около тях. :lol:

Явно стари модели трябва да се търсят, да не са с USB-C донгъл...

Link to comment
Share on other sites

Ако не търсиш безжични слушалки, лично бих ти препоръчал да си купиш едни нормални слушалки и да им закачиш един микрофон. Или да сложиш външен, настолен.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, earache said:

 

С такива слушалки съм в офиса. Не съм доволен като цяло. Единственото хубаво нещо им е стойката на която стоят и се зареждат когато не ги ползваш.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, w00x said:

Ако не търсиш безжични слушалки, лично бих ти препоръчал да си купиш едни нормални слушалки и да им закачиш един микрофон. Или да сложиш външен, настолен.

Безжични ми трябват. Иначе кабела или ми е на средата на клавиатурата, или ми се заплита в ръцете.

15 hours ago, Ferante said:

По-добре Jabra…

Мисля да дам един шанс на Elite 45h, пък ако са зле пак да ги върна.

3 hours ago, netrootbg said:

С такива слушалки съм в офиса. Не съм доволен като цяло. Единственото хубаво нещо им е стойката на която стоят и се зареждат когато не ги ползваш.

Дано ми приемат върнатата пратка, че имаше малко одрано по кутията. Ще е тъжно да трябва да си ги взема.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Сдобих се с HiFiMan Ananda. След 2 върнати чифта от други марки, които не успяха да оправдаят цените си в моите представи.

 

HiFiMAN Ananda Review - Planar Headphones Refined – Headphones.com

 

Не на тази цена, разбира се. Цената в сайта на Киров е като официалната MSRP цена (999 USD), но въпреки това е лудост.

 

Доволен съм. Удобни са ми, звукът е впечатляващ, особено на някои песни. Такива, които не са толкова "шумни" и може да се чуят по-отчетливо отделните инструменти и вокали.

За момента май приключих с купуването на слушалки. Поне за известно време, че то тая краста няма край. :D 

Трябваха ми и безжични, та си взех Bang & Olufsen Beoplay Portal. И тях не на ритейл цена, естествено. MSRP цената от 500 евро е страшно неоправдана.

 

Bang & Olufsen Beoplay Portal ANC Headphone Review: Audiophile Gamers  Rejoice | CIO Africa


Изработката е без никакви забележки, качеството на звука също е задоволително за този тип слушалка.

Active Noise Cancellation е години ЗАД това на Сони, Босе и Епъл. Софтуерната част също. Рулетка е дали ще успея да ги свържа с приложението на телефона, за да имам достъп до настройките им.
За парите, които платих за тях обаче, са чудесни и ще си ги използвам да гледам вечер телевизия, и да играя игри на конзолата.

Link to comment
Share on other sites

Честито!

И сега като споменаваш, аз нещо в последно време съм понабрал на моите Beyerdynamic DT770 Pro. Ама ще пиша тия дни, че сега ме мързи да обяснявам всичко през телефона….:bgrin:

Но май ще отиват на пазара….

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От едно известно време се чудя, дали да не си купя едни безжични слушалки… Да слушам от въйфоня… Няколко пъти изпадам в ситуация, в която ми трябват, за да не смущавам околните. Няма да ги ползвам много често, нито за спорт или подобни занимания, та не ми се дават много пари.. Разгледах това-онова и си харесах тези Сонита: WH-CH720N

https://www.sony.bg/headphones/products/wh-ch720n

Дали другите заподозрени, ще имат по-добра комбинация цена-продукт!?! Зенхайзер моделите не са с много добри ревюта, както и АКГ. JBL (Tune 750BT), ми се струват постни. Разсъждавам си на глас просто, но Сони ми се струва най-прилична опция. Така или иначе не търся върховното качество, защото въйфоня държи само AAC през синия зъб, а ще ги ползвам основно с него…

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...