Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ferante, Sennheiser HD 4.40 BT нямат активно шумоподтискане.

Преди време колега си купи Sony - WH-XB900N и ги сравнихме с моите Sennheiser HD 4.50 BTNC.

Шумоподтискането на Сонито е по добро и работи по адекваттно от това на Сенхайзера. Има обаче изкуствено повдигнати ниски честоти което може да е проблем за някой. След настройка на еквилайзера и изключване на бас-бустера на Сонито звука на двете слушалки си е напълно съпоставим и качествен, но аз все пак не съм с чак толкова добър слух че да съм критерий. Още един плюс за Сонито е поддръжката на всичките допълнителни блулуут кодеци за по качествен звук. Телефона ми (huawei p10 plus) се свърза по фирмения за Сони кодек LDAC с което приятно ме изненада. Не знаех че го поддържа. Моето мнение е че Sony - WH-XB900N напълно си струва парите ако е в бюджета на earache

 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите. То идеята ми беше да се завра в една стая с бебето, за да не си отоплявам кабинета. Но в крайна сметка за тия пари по-добре да го отоплявам.

Link to comment
Share on other sites

В случай, че се решиш да вземеш - може би имай впредвид, че продължителното активно заглушаване (всеки ден по 12 часа) води до световъртеж, загуба на сън, и повръщане. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 11/29/2020 at 10:13 PM, w00x said:

Зависи какво качество искаш да получиш. Най-хубавите модели са на Sony и Bose, като на Sony може да погледнеш 100XM2, ако случайно някъде има останали бройки. Или пък на XM3, отново останали/намалени бройки. Тази година излезе XM4 и магазините ще започнат да чистят наличности на XM3. Ако ти влиза в бюджета, сега е много добър момент да вземеш добра цена.

 

Преходните периоди веднага след излизането на нов модел са най-добрият момент за купуване на техника на добра цена. Особено ако новият модел не предлага кой знае колко повече от стария.

 

Ето ги в момента на промоция за 399лв.

https://www.ozone.bg/product/bezzhichni-slushalki-sony-wh-1000xm3-cherni/

 

За по-ниските модели на Sony не съм чел/слушал нищо и може да те подведа, затова не искам да препоръчвам.

Иначе и те са на промоция за 229лв.

https://www.ozone.bg/product/slushalki-sony-wh-xb900n-black/

 

Аз ползвам MX2 по 3, 4ч на ден (USB стик на PS4) и съм много доволен. Нямам никакви световъртежи и проблеми със съня :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, някой продава ли schiit hel или schiit fulla 2/3 тъй като си поръчах 1вите ми студиини слушалки dt770 80ohm ( 5 години съм с logitech g430 ) и искам да ги pair-на със някакъв дак. Спрях се на тези 2та но са доста тлъсти откъм  ценичка :D. Много ще се радвам ако някой ги продава 2ра ръка или предложи нещо друго. Виждам също че доста пишат и за Sound Blaster G6.

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2021 at 10:10 PM, Varvarina1 said:

Здравейте, някой продава ли schiit hel или schiit fulla 2/3 тъй като си поръчах 1вите ми студиини слушалки dt770 80ohm ( 5 години съм с logitech g430 ) и искам да ги pair-на със някакъв дак. Спрях се на тези 2та но са доста тлъсти откъм  ценичка :D. Много ще се радвам ако някой ги продава 2ра ръка или предложи нещо друго. Виждам също че доста пишат и за Sound Blaster G6.

Здравей, в раздел "Купува" във форума можеш да направиш тема. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте. От вчера си имам нова играчка - Anker soundcore liberty air 2. Взех ги за да заменя моите Sennheiser CX 6.00BT които независимо от добрия звук бяха сериозно скарани с ергономията. Акумулатора и контролния блок при ходене пoстоянно изваждаха тапите от ушите и през цялото време трябваше да ги намествам. Честно казано дълго време бях настроен скептично към TWS слушалките защото за проба преди време взех ефтин ментак на JBL. Беше ясно че от тях него не мога да чакам качествен звук но се оказа че и връзката с телефона прекъсва като за световно. При закриване с длан на едното ухо слушалката в него губеше връзка с телефона, при вдигане на ръка да си погледна часовника (и той смарт и на блутуут канала) понякога млъкваха и двете.  Другия неприятен момент беше периодичното разсинхронизиране за половин до една  секунда на лява - дясна слушалка и в резултат неприятни звукови стерео ефекти. Анкера обаче ме изненада приятно. В кутията има 6 комлекта силиконови тапи и един на слушалките - общо 7. След подбиране на подходящи силиконови накрайници слушалките стоят в ушите като залепени и не предизвикват никакъв дискомфорт при продължително носене. Звука е добър и балансиран, по моя преценка значително над средното ниво. Анкерите практически не прекъсват освен на места със сериозно зашумяване на 2.4 GHz където прекъсваха и другите ми блутуут слушалки.

 

Има разбира се и малко минуси. Нямат активно шумоподтискане. По неприятния момент обаче е липсата на 'прозрачен' режим на звука. По някакво странно стечене на нещата тези анкери пропускат нискочестотното боботене на автомобилите но тотално заглушават  гласовете на възрастните хора. Детските гласове при това също си се чуват. Това значи че при пазаруване в магазина задължително трябва да се свали поне едната слушалка а за разлика от големите такива  или тапите свързани с кабел TWS слушалката остава в ръката и се чудите къде да я пъхнете.

 

В останалото засега рекламите по интернет са достатъчно честни и обективни. Слушалките са отличен избор за всекидневна употреба. Ако някой има въпроси съм готов да отговоря

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Значи моят проблем в момента е навлизането в дълбоките води на професионалното аудио, изненадващо заради една от работите ми. Накратко казано, в момента се занимавам със създаването на образователна продукция и разполагам с известен бюджет за техника, поради Ковид обстоятелствата (демек, всичко трябва да си правя сам в къщи, а не в студио). Сега опирам до избор на наистина професионални и качествени мониторни слушалки, които да хващат де-що има аудио проблеми при записите и правенето на видео. Защото както се знае, качеството на едно видео идва кажи-речи в 80% от качеството на удиото. Вече пуснах в темата за хвалби какъв ми е аудио миксера, смятам също така да се хвърлям и на Shure SM7B микрофон, но на този етап съм блокирал със слушалките. Значи фокуса е на вокала, в смисъл няма да се пее ествествено, но най-вече говоренето във видео клиповете, плюс някакво стандартно озвучаване с елементарна музика и ефекти (които естествено не са фокуса на продукцията). Всеки знае, че звученето на собствения глас е тотално различно, когато се чува от запис (поради чисто физиологични причини), та затова ми трябва да се фокусирам на слушалки, които отчетливо отделят всеки различен аудио детайл и не замазват нещата в части от спектъра. След прекарани дни в какви ли не ревюта, на този етап колебанието ми е между няколко модела на Beyerdynamic (DT 1770 Pro, DT 770 Pro) и един модел (който почти съм се навил да го грабвам) на Neumann NDH20. Естествено един от желаните "странични ефекти" на тези слушалки е да галят ухото при слушане на музика (демек като слушаш познато изпълнение, все едно за първи път го чуваш, понеже започваш да хващаш неща, които преди това са се размивали заради нискокачествена аудио техника). :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с DT770 pro - 32 омовата версия. Много са добри, дори и без усилвател. Все още леееко са ми звънливи високите честоти, но много време мина и явно няма да има промяна. Свиква се и в никакъв случай не е неприятно. Чуват се мнооого неща, дори и с куцата звукова карта на дъното на компа. Единствената ми забележка е, че са ми леко неудобни. Може би заради рамките на очилата. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Значи моят проблем в момента е навлизането в дълбоките води на професионалното аудио, изненадващо заради една от работите ми. Накратко казано, в момента се занимавам със създаването на образователна продукция и разполагам с известен бюджет за техника, поради Ковид обстоятелствата (демек, всичко трябва да си правя сам в къщи, а не в студио). Сега опирам до избор на наистина професионални и качествени мониторни слушалки, които да хващат де-що има аудио проблеми при записите и правенето на видео. Защото както се знае, качеството на едно видео идва кажи-речи в 80% от качеството на удиото. Вече пуснах в темата за хвалби какъв ми е аудио миксера, смятам също така да се хвърлям и на Shure SM7B микрофон, но на този етап съм блокирал със слушалките. Значи фокуса е на вокала, в смисъл няма да се пее ествествено, но най-вече говоренето във видео клиповете, плюс някакво стандартно озвучаване с елементарна музика и ефекти (които естествено не са фокуса на продукцията). Всеки знае, че звученето на собствения глас е тотално различно, когато се чува от запис (поради чисто физиологични причини), та затова ми трябва да се фокусирам на слушалки, които отчетливо отделят всеки различен аудио детайл и не замазват нещата в части от спектъра. След прекарани дни в какви ли не ревюта, на този етап колебанието ми е между няколко модела на Beyerdynamic (DT 1770 Pro, DT 770 Pro) и един модел (който почти съм се навил да го грабвам) на Neumann NDH20. Естествено един от желаните "странични ефекти" на тези слушалки е да галят ухото при слушане на музика (демек като слушаш познато изпълнение, все едно за първи път го чуваш, понеже започваш да хващаш неща, които преди това са се размивали заради нискокачествена аудио техника). :)

 

DT 1770 и DT 770 са несравними като клас. Затова и едното има 4 цифрички в модела, а другото 3. :D 

Имал съм Beyerdynamic DT17XX, което е модифицирана версия на DT 1770 Pro. Разликата е в падовете и в по-обраните високи честоти, защото от DT 1770 Pro всички се оплакват, че са много "ярки" и изморяват ушите. На мен лично много ми харесваха за слушане на музика и основни компютърни занимания, но две бройки ми дефектираха и тъй като всичко беше обвързано с митници, просто реших, че не си заслужава да взимам 3-ти чифт.

 

Neumann NDH20 ги слушах като заместител на DT17XX-а, но не ми допаднаха. Не са лоши, но определено не са толкова приятни като звучене, колкото модела на BD, а и не са толкова удобни. Звукът ти е в ушите директно, докато при DT17XX имаше обем и не беше толкова "клаустрофобичен". Смятам, че можеш да намериш по-евтин продукт, който да звучи по същия начин. Моят Sennheiser HD25 звучеше почти по същия начин като Neumann-а, а е в пъти по-евтин.

 

Виждам, че си се насочил към затворени слушалки, не си написал защо обаче. Ако не държиш на затворени слушалки от отворените слушалки ще получиш много по-точен звук. Също така, ако ги носиш, докато говориш на микрофона, няма да променят по никакъв начин гласа ти. Твоя си, а не записа, който чуваш (ако си пуснал да го чуваш в слушалките).  Високите също са много по-изчистени. Аз лично ще ти препоръчам следните отворени модели, които идеално ще се впишат в това, за което ги търсиш.

 

MASSDROP X SENNHEISER HD 6XX - Които са модифицирана версия на Sennheiser HD650.

AKG K712 Pro - Имал съм Q701, които са сходни с K712. Разликата е, че тези, според коментарите, имат повече бас. Q701 нямаха никакъв. Ниските честоти просто пукаха като капси от пистолет. Но пък останалите честоти те караха да се чувстваш все едно си в концертна зала, което ще е много полезно в твоя случай. Ако басовите честоти наистина са по-изразени в K712 Pro смятам, че също ще са много добър избор. Имах намерение да си купя един чифт, защото го имаше на добра цена в един местен магазин, но си взех друг модел и така и не чух K712. :)  Ако имаха бас и по-добра изработка, нямаше да продам Q701. Бяха перфектни.

BeyerDynamic DT1990 - За тези съм чел/чувал много добри отзиви като реално са вариант на DT 1770 Pro, но отворени. На много места ги определят като по-сполучлив модел. Пак е с Tesla драйвери. Нямам идея тази цена в Амазон каква е. В БГ са по 600-800лв.

 

Съответно си имат и недостатъците на всеки отворен модел.

1. Не изолират изобщо околната среда, защото са ... отворени. Реално имаш 2 говорителя на близко разстояние над ушите си.

2. Околните хора чуват какво слушаш без изобщо никакъв проблем. Пак по същата причина като в 1. :) 

 

2 hours ago, Mockingbird said:

Аз съм с DT770 pro - 32 омовата версия. Много са добри, дори и без усилвател. Все още леееко са ми звънливи високите честоти, но много време мина и явно няма да има промяна. Свиква се и в никакъв случай не е неприятно. Чуват се мнооого неща, дори и с куцата звукова карта на дъното на компа. Единствената ми забележка е, че са ми леко неудобни. Може би заради рамките на очилата. 

 

Смени падовете с по-дебели. :) Кожени (естествена кожа) с мемори пяна. И бас ще добавиш, ако ти липсва, и високите ще заглъхнат, и на очилата няма да ти пречат толкова.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

Виждам, че си се насочил към затворени слушалки, не си написал защо обаче. Ако не държиш на затворени слушалки от отворените слушалки ще получиш много по-точен звук.

Значи експертите твърдят, че отворените не стават за запис и микс, което е логично. Не съм ползвал отворени, но то е логично да се приеме, че просто звука ще блийдва в микрофона, а това е крайно нежелателно. Затова и не ми се рискува с отворените. Иначе DT 177X, които са колаборация на Drop и Beyerdynamic наистина и на мен ми се виждат доста интересни и вероятно дилемата ще е между тях и NDH20 (то и цената при нас им е почти еднаква). Не знам защо не си впечатлен от Нойманите, но разни светила много ги хвалят. Проблемът ми е, че в тая Ковид ситуация в момента няма как лесно да ги тествам.

Link to comment
Share on other sites

Няма толкова лесно да блийдва в микрофона според мен. Особено ако микрофонът е на някакво разстояние пред теб, а не пред устата ти. Аз играя с отворени слушалки и прикачен към тях микрофон без проблем. Звукът идващ от слушалките не е чак толкова силен, че да се чува толкова лесно в микрофона. И имай предвид, че аз играя игра, в която постоянно има звук, докато говоря. Не знам ти какво ще имаш в слушалките като сигнал, докато правиш записа. Освен ако няма да надуваш музика, докато се опитваш да говориш по микрофона, не трябва да се притесняваш. Според мен това, че ще чуваш гласът си без промяна, докато си със слушалките и говориш, не е за пренебрегване.

Има много стриймъри, които използват микрофон и отворени слушалки. За този се сещам на първо четене: https://www.youtube.com/channel/UC4P1wf7gNZ1A19xNw863KwQ

 

Аз знам, че светилата ги хвалят. Затова и отидох да ги чуя. За 450-500лв - да. За 980лв - в никакъв случай. Особено при положение, че преди това бях слушал DT 177X в продължение на 3 месеца, които са по-евтини и бяха по-добри във всеки един аспект, освен изработката. Neumann-а е изцяло метален и елементите са масивни, като че да са отливки. BeyerDynamic-а е сглобка и изобщо не е зле, но се усеща, че е сглобка. Скърца и пука. Това обаче по никакъв начин не пречи на звука. Докато работят. Защото ... в един момент започват да бръждят в единия говорител и трябва да се заменят. Neumann-ът няма никакъв Soundstage обаче, а за мен това е проблем.
Едно е сигурно. В никакъв случай няма да сгрешиш ако ги вземеш. Изобщо не са лоши слушалки и ще останеш доволен със сигурност. Ще те изкарат и години, защото са изработени да издържат.

Просто според мен не оправдават цената си и за тези пари можеш да вземеш по-добър продукт.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако рискувам тогава с отворени, какво ще кажеш за Shure SRH1840, които са на почти същата цена? Иначе DT 1990 Pro ги дават врЪхта на сладоледа при отворените, но нещо не ми се дават толкова пари, но кой знае. След много умуване може и да се навия. :lol:

Сега гледам един от основните проблеми, обсъждан от ривюърите на 177Х е кабела, който много го плюят. 4-pin mini XLR е (доста рядко срещан вариант) и на всичкото отгоре са го направили небалансиран.

Link to comment
Share on other sites

Гледах и Shure SRH1840 като вариант, но не съм ги чувал. По прочетеното, имаха някаква звукова характеристика, която не ми допадна.

DT 1990 Pro трябва да са на същата цена като останалите. Тук са 700лв. Нямам идея защо при теб биха били повече... Иначе има и по-добри отворени модели, не са точно върха на сладоледа. :) Най-малкото, че самите BeyerDynamic имат по-висок клас отворен модел.

Ако трябва да съдя по написаното и това, което съм чувал като модели, лично на мен, AKG K712 Pro ще ми харесат повече  от DT 1990 Pro.
Но за парите си, моделът на Drop + Sennheiser, който ти показах горе, няма аналог. Не случайно има толкова хиляди бройки продадени.

 

Кабелът не може да се смени лесно, да. Има фирми, които ще ти изработят кабел и на теб специално няма да ти е трудно да си го доставиш.
Кабелът не е харесван като изработка, а не толкова като качество. Просто е твърд и си пази формата. Увива се като гумено въже.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

DT 1990 Pro трябва да са на същата цена като останалите. Тук са 700лв.

Ако някъде наистина има DT 1990 за 700 лв. директно ги взимам, но много ме съмнява, че нещо се бъркаш. Това, което гледам в онлайн магазините е някаква прИмоция от 850-870 (при нормална цена 1170), но всичко е изчерпано. :)

Link to comment
Share on other sites

Е, как ще се бъркам? :)

 

https://www.thomann.de/gb/beyerdynamic_dt_1990_pro_250_ohms.htm

 

699лв. - налични

 

https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-1990-pro

 

840лв. - налични

 

В Ozone преди година бяха на промоция също за 750лв някъде.

 

Затова съм изненадан, че при теб цените са такива. За разнообразие и ти да си от другата страна на тоягата! :D 

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Мита и ДДС за внос в Канада от ЕС?

Те тия ще трябва да ги плащам допълнително при получаване на стоката, но не би трябвало да са повече от десетина процента. Направо се чудя дали да не ги поръчвам. :)

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...