Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може пък да ги пращат от някой твой местен склад, а не от Германия.

 

Aaaa, сега видях защо цената е била 700лв, а като избера БГ става 840. Защото е била в паундове, а там е автоматично без VAT. На теб също трябва да ти е без VAТ и да си го платиш при внос. Или не?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Може пък да ги пращат от някой твой местен склад, а не от Германия.

Ако е наистина така, тогава ще поръчам още неща от този сайт, имат сериозен професионален инвентар. Да видим първо как ще приключи сагата със слушалките, че тия от UPS сигурно ще ми сложат някакъв магазинаж допълнително и ще трябва да им набивам канчетата. Но дори и с тия допълнителни разходи, цената пак идва далеч под това, което върви в тукашните ритейлъри. :)

 

Едит: Да, на мен ми мина поръчката без VAT, но тукашните иззедници ще ме зарадват с някаква сметка, която се надявам да не е повече от 10%. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хайде пак съм на пазара за слушалки..:laughing: Дъщерята има нужда от нови....

Търся най-доброто bluetooth решение до 100 лева. Без In Ear модели.

Разглеждам JBL 500BT в момента, че са на прилична цена и даже имат по-добри ревюта от по-големите 700BT:blink:. Не държа на конкретната марка, по-скоро искам да извлека максимума за 100 лева...

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2021 at 9:27 AM, Mockingbird said:

Хайде пак съм на пазара за слушалки..:laughing: Дъщерята има нужда от нови....

Търся най-доброто bluetooth решение до 100 лева. Без In Ear модели.

Разглеждам JBL 500BT в момента, че са на прилична цена и даже имат по-добри ревюта от по-големите 700BT:blink:. Не държа на конкретната марка, по-скоро искам да извлека максимума за 100 лева...

Магданозе, аз имам Live модела на същите (500BT), който е по-скъп поради (и аз не знам защо точно), но като звук и Bluetooth възможности са доста добри. Единственото, което мен ме дразни е, че са доста стегнати (тиквата ми е голяма) и отворите са за по-малки уши, което ще рече, че ако става въпрос за тийнейджър, сигурно ще е ОК. :)

Сега с новите Beyerdynamic DT 1990 Pro обаче май ще зарязвам всичко де що е Bluetooth. Тия горните ги ползвах да слушам аудиото от телевизора (вързани са със синия зъб директно към рисивъра), но сега май ще се прежаля да се върна обратно към "жиците". Тия слушалки дето Ангел ме нави да ги взема имат баси и уникалния 3D звук. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Абе, жицата си е жица! Все още не се е развила достатъчно технологията за да се добие аудиофилски звук по въздуха... 

Ем, поръчвам ги. 

Благодаря за коментарите! 

Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2021 at 11:33 PM, Mockingbird said:

Абе, жицата си е жица!

Абсолютно, тия дни направо изпадам в тих оргазъм слушайки любимата музика направо в едно ново измерение с тия уникални слушалки! Абе Ангел ми докара голяма беля на главата, сега вече се усещам как почвам да ставам аудио маниак и май ще охарча още повече, че нещо 24-битовия, 192KHz-ов DAC на миксера ми се вижда недостатъчен за тия слушалки та се чудя дали да не забърша един Monolith DAC и усилвател за слушалки на Monoprice. :lol:

Това, което тия слушалки вадят е наистина много ценно в моя конкретен случай, защото с тях вече слушам вокалите по съвсем друг начин и направо все едно си в едно съвсем друго звуково измерение! Интересното също е, че нямам проблем да ги слушам дори с телефона, въпреки, че става въпрос за цели 250 ома (е, няма как да ги набузиш, но все пак за нормално слушане стават).

За музика ествествено са уникални, пък за игри на РС-то да не говорим. Проблемът единствено (ако може да се говори за такъв) са леко набузените високи (около 8KHz, специфично за тия прословути Тесла драйвъри, виж диаграмата по-долу), които могат да създадат проблем при слушане на по-силна музика и това го усетих няколко пъти слушайки метъл по молба на Charmock. Значи това не го намирам изобщо за проблем, защото лесно може да се коригира с EQ. Има даже някакви ентусиасти, които са направили филтър за кабела, с който трика става автоматично и без да се налага да се ползва EQ, та може и него да го пробвам. Но при нормално слушане това изобщо не се забелязва, просто трябва да усилиш звука вече до ниво да почнат да ти звънтят ушите за да се усети този ефект от пробивните 8KHz. Все пак обаче трябва да се има предвид тази особеност, най-вече при слушане на метални китари с дисторшън около 8-те килохерца.

Иначе веднъж човек докосне ли се до звука на тези слушалки, след това няма отърване. Никога досега не бях слушал такъв обемен звук от слушалки (ествествено отворения дизайн допринася за този ефект). Някои концертни изпълнения направо имаш чувството, че си в залата! :bowdown:

 

FR DT1990 balanced

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Godfather said:

Но при нормално слушане това изобщо не се забелязва, просто трябва да усилиш звука вече до ниво да почнат да ти звънтят ушите за да се усети този ефект от пробивните 8KHz. Все пак обаче трябва да се има предвид тази особеност, най-вече при слушане на метални китари с дисторшън около 8-те килохерца.

Кой слуша метъл без да е усилил почти до макс?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, netrootbg said:

Кой слуша метъл без да е усилил почти до макс?

Хахаха, така е. Аз затова го отбелязах този момент, че трябва да се внимава с тези слушалки и задължително да се ползва EQ с пипнат слайдър на 8-те килохерца. :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

Абсолютно, тия дни направо изпадам в тих оргазъм слушайки любимата музика направо в едно ново измерение с тия уникални слушалки! Абе Ангел ми докара голяма беля на главата, сега вече се усещам как почвам да ставам аудио маниак и май ще охарча още повече, че нещо 24-битовия, 192KHz-ов DAC на миксера ми се вижда недостатъчен за тия слушалки та се чудя дали да не забърша един Monolith DAC и усилвател за слушалки на Monoprice. :lol:

Това, което тия слушалки вадят е наистина много ценно в моя конкретен случай, защото с тях вече слушам вокалите по съвсем друг начин и направо все едно си в едно съвсем друго звуково измерение! Интересното също е, че нямам проблем да ги слушам дори с телефона, въпреки, че става въпрос за цели 250 ома (е, няма как да ги набузиш, но все пак за нормално слушане стават).

За музика ествествено са уникални, пък за игри на РС-то да не говорим. Проблемът единствено (ако може да се говори за такъв) са леко набузените високи (около 8KHz, специфично за тия прословути Тесла драйвъри, виж диаграмата по-долу), които могат да създадат проблем при слушане на по-силна музика и това го усетих няколко пъти слушайки метъл по молба на Charmock. Значи това не го намирам изобщо за проблем, защото лесно може да се коригира с EQ. Има даже някакви ентусиасти, които са направили филтър за кабела, с който трика става автоматично и без да се налага да се ползва EQ, та може и него да го пробвам. Но при нормално слушане това изобщо не се забелязва, просто трябва да усилиш звука вече до ниво да почнат да ти звънтят ушите за да се усети този ефект от пробивните 8KHz. Все пак обаче трябва да се има предвид тази особеност, най-вече при слушане на метални китари с дисторшън около 8-те килохерца.

Иначе веднъж човек докосне ли се до звука на тези слушалки, след това няма отърване. Никога досега не бях слушал такъв обемен звук от слушалки (ествествено отворения дизайн допринася за този ефект). Някои концертни изпълнения направо имаш чувството, че си в залата! :bowdown:

 

FR DT1990 balanced

Благодаря за изчерпателното ревю, както и за последващия семеен скандал, като ги поръчам. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Благодаря за изчерпателното ревю, както и за последващия семеен скандал, като ги поръчам. :)

Хаха, значи има и още нещо важно, което забравих - ако слушаш музика на мах, определено имай предвид, че и тези в близост до теб също ще я слушат - има един момент, от който усилването вече прави блийдването през отворите осезателно. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Благодаря за изчерпателното ревю, както и за последващия семеен скандал, като ги поръчам. :)

 

Не бързай. :D

 

След няколко дни като се прибера ще пиша в темата, че сега обикалям Северна България.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

 

Не бързай. :D

 

След няколко дни като се прибера ще пиша в темата, че сега обикалям Северна България.

ОК ще изчакам. :)

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 5:49 AM, Godfather said:

Сега с новите Beyerdynamic DT 1990 Pro обаче май ще зарязвам всичко де що е Bluetooth. Тия горните ги ползвах да слушам аудиото от телевизора (вързани са със синия зъб директно към рисивъра), но сега май ще се прежаля да се върна обратно към "жиците". Тия слушалки дето Ангел ме нави да ги взема имат баси и уникалния 3D звук. :bowdown:

 

On 5/3/2021 at 10:43 AM, Godfather said:

Абсолютно, тия дни направо изпадам в тих оргазъм слушайки любимата музика направо в едно ново измерение с тия уникални слушалки! Абе Ангел ми докара голяма беля на главата, сега вече се усещам как почвам да ставам аудио маниак и май ще охарча още повече, че нещо 24-битовия, 192KHz-ов DAC на миксера ми се вижда недостатъчен за тия слушалки та се чудя дали да не забърша един Monolith DAC и усилвател за слушалки на Monoprice. :lol:

Това, което тия слушалки вадят е наистина много ценно в моя конкретен случай, защото с тях вече слушам вокалите по съвсем друг начин и направо все едно си в едно съвсем друго звуково измерение! Интересното също е, че нямам проблем да ги слушам дори с телефона, въпреки, че става въпрос за цели 250 ома (е, няма как да ги набузиш, но все пак за нормално слушане стават).

За музика ествествено са уникални, пък за игри на РС-то да не говорим. Проблемът единствено (ако може да се говори за такъв) са леко набузените високи (около 8KHz, специфично за тия прословути Тесла драйвъри, виж диаграмата по-долу), които могат да създадат проблем при слушане на по-силна музика и това го усетих няколко пъти слушайки метъл по молба на Charmock. Значи това не го намирам изобщо за проблем, защото лесно може да се коригира с EQ. Има даже някакви ентусиасти, които са направили филтър за кабела, с който трика става автоматично и без да се налага да се ползва EQ, та може и него да го пробвам. Но при нормално слушане това изобщо не се забелязва, просто трябва да усилиш звука вече до ниво да почнат да ти звънтят ушите за да се усети този ефект от пробивните 8KHz. Все пак обаче трябва да се има предвид тази особеност, най-вече при слушане на метални китари с дисторшън около 8-те килохерца.

Иначе веднъж човек докосне ли се до звука на тези слушалки, след това няма отърване. Никога досега не бях слушал такъв обемен звук от слушалки (ествествено отворения дизайн допринася за този ефект). Някои концертни изпълнения направо имаш чувството, че си в залата! :bowdown:

 

FR DT1990 balanced

 

Радвам се, че си останал доволен. 3Д ефектът се държи основно на отворения тип слушалки. Затова и чуваш, че си там в концертната зала, или в играта.
Обемния звук също. А AKG-то, което ти бях споменал, K712 PRO е с още по-голяма (обемна) сцена, колкото и невероятно да ти звучи това в момента. :) 

Не мисля, че ще усетиш толкова голяма разлика при смяна на DAC-а. Аз лично не съм чувал разлика, стига да няма ясни дефекти в пренесения сигнал. След един момент, цената на DAC става неоправдана, според мен. Правил съм си тестове с всякакви типове (усилвател, ресивер, лаптоп, PCIe звукова карта, отделен за 300лв, отделен за 40лв) и разлика не мога да чуя във възпроизвеждането. Ако не оцветяват звука по собствен си начин, все пак. Тогава е нормално да има разлика, а според мен и повечето производители така постигат "разликата". Като оцветяват сигнала. Пак да кажа, освен ако няма чуваеми артефакти и смущения в сигнала. Тогава разликата е ясна. Ако в продукти от 0 до 300лв няма разлика в звученето, то има ли разлика изобщо? Или разликата почва с продукти над **** лв?

 

Моите слушалки също са с Тесла драйвер, но нямам проблем на 8кHz. Мен лично там много ме дразни и физически ме боли ухото. И на домашната система имах там пик. При някои диалози, в които героите викат, направо ме боляха ушите, сякаш някой ми натиска тъпанчетата с игличка.

 

On 5/4/2021 at 7:08 AM, charmock said:

ОК ще изчакам. :)

 

Погледни Philips Fidelio X2. Стар модел са, защото излезе X3, но се намират все още. Ако искаш, мога да ти дам моите за тест за един ден. Бих ти ги дал и за по-дълго, но играя на компютъра с тях и нямам други. :)

Може да погледнеш и AKG K712 Pro. Пластмасови са отвсякъде, но са страшно детайлни. Бас обаче - йок.

Фиделио-то не са толкова детайлни във високите и "сцената" (обемността) им не е толкова голяма, но пък имат бас като на затворени слушалки нищо, че са отворени. :) 

Не мога да направя сравнението с DT 1990 на Кръстника обаче, защото не съм ги чувал.

 

On 5/4/2021 at 9:37 AM, Mockingbird said:

Абе, това е ненормална работа.. Как може едни падове да струват колкото половин слушалки... :blink: Ужас. 

 

Какво гледаш? Аз имам един чифт Brainwavz Round XL, кожени с мемори пяна, който бях купил за T5p-то ми и който няма да ползвам, защото си купих Dekoni за същите слушалки.

Brainwavz-а си седи за експерименти. :) 

 

Dekoni са най-хубави, но са двойно по-скъпи от Brainwavz.

Link to comment
Share on other sites

Точно Dekoni гледах... Ужас... 100 кинта. На слушалки за 200 някак като на свинче-звънче.... 

Ще погледна тези Brainwavz. Иначе има и китайчуги за по 20 кинта, ама там не бих разчитал на нещо читаво.... 

Link to comment
Share on other sites

Тия са 39лв директно от Brainwavz и то защото има $7 доставка. Ако намериш с някой да си направите партия за падове/аксесоари и минете $50, доставката ще е безплатна, а тогава падовете ти излизат 27лв.

Освен това тези са от изкуствена кожа и ще се олюпят. Гледай тези от овча кожа.

 

Антарес се оглеждаше да сменя падовете на Сони-то. Офертирай го. :)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

Не мисля, че ще усетиш толкова голяма разлика при смяна на DAC-а. Аз лично не съм чувал разлика, стига да няма ясни дефекти в пренесения сигнал. След един момент, цената на DAC става неоправдана, според мен. Правил съм си тестове с всякакви типове (усилвател, ресивер, лаптоп, PCIe звукова карта, отделен за 300лв, отделен за 40лв) и разлика не мога да чуя във възпроизвеждането. Ако не оцветяват звука по собствен си начин, все пак. Тогава е нормално да има разлика, а според мен и повечето производители така постигат "разликата". Като оцветяват сигнала. Пак да кажа, освен ако няма чуваеми артефакти и смущения в сигнала. Тогава разликата е ясна. Ако в продукти от 0 до 300лв няма разлика в звученето, то има ли разлика изобщо? Или разликата почва с продукти над **** лв?

Така е, аз повече се бъзиках, отколкото да имах някакви сериозни намерения. Въпреки, че този THX DAC го дават със страшно много опции и за конфигуриране и натъкмяване на звука, но на този етап все още имам други приоритети за осъществяване. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да, ако има опции за еквилайзер е идеален вариант, за да обереш този пик на 8KHz, който чуваш. Аз само заради това бих го купил, ако цената не е прекалено висока. Един такъв DAC ще си го ползваш цял живот, че и на сина ще го оставиш. В тази технология няма особено големи технологични напредъци и апаратурата е релевантна в продължение на години. Особено пък ако има адекватни изходи, може да се интегрира и в друг тип системи.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Да, ако има опции за еквилайзер е идеален вариант, за да обереш този пик на 8KHz, който чуваш. Аз само заради това бих го купил, ако цената не е прекалено висока. Един такъв DAC ще си го ползваш цял живот, че и на сина ще го оставиш. В тази технология няма особено големи технологични напредъци и апаратурата е релевантна в продължение на години. Особено пък ако има адекватни изходи, може да се интегрира и в друг тип системи.

Не само EQ, но и още една камара неща има. Просто DAC-а му е уникален, THX усилвател с Dirac звук. Абе всеки, който го има се кълне, че всеки цент вложен в това парче желязо си струва, че даже и отгоре.

Аз обаче както си говорим за DAC-ове ми изпадна съвсем случайно едно подобно желязо на Zoom при това за смешната сума от 50 кинта (фирмата ни редовно прави вътрешни разпродажби с благотворителна цел). Значи това нещо нормално върви за $250, та съм на гоУЕма далавера. :lol:

 

zoom uac-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

DIRAC го свързвам със системата за автоматична калибрация на домашно кино. Не го бях чувал използвано при слушалки, но звучи като нещо, което аз лично бих изключил. Всякакви такива окраски и "подобрения" ги изключвам веднагически.

 

Ами, честито. :) То май е с друга насоченост, но щом ти върши работа, значи е идеално. :)

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...