Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

47 minutes ago, Mockingbird said:

Кръстник, ние си говорим за Beyer Dynaimcs DT 240, аз съм останал с впечатлението, че ти ползваш Корсар. 

Ангел е прав. Като се позачетох повече, са нещо средно между on-ear и over ear.... 

Хаха, ами така както вървят цитатите, аз си помислих, че говори за Корсарите. Е така поне вече знаем точния им размер. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, Mockingbird said:

Ангел е прав. Като се позачетох повече, са нещо средно между on-ear и over ear.... 

 

Мхм. Погледни тези модели, които ти показах по-горе. :) DT770 са доказали се с годините слушалки, които се използват в много, много студиа.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Налазих ги. DT770 Pro. Малко съм със смесени чувства. Звучат мнооооого добре, ама нещо изработката им не струва толкова пари според мен. Можеха да се постараят с пластмасовите части. Леко са ми неудобни - стегнати са, може би ще се отпуснат във времето. За около 6 часа слушане определно ми стана дискомфортно. Нося очила и ме притискат неприятно в рамките.

Иначе звука е наистина доста добре. Не са необходими никакви тон корекции. Високите са много приятни и ненатрапчиви, може би леко по-звънкащи отколкото clear crisp (ясни, свежи...) надявам се да се подобрят със слушането или просто ще им свикна:) . Средите/вокалите са перфектни, както и баса. Не е натрапчив, но когато трябва да го има е там. Слушам flac от компа с фабричната звукова карта на дъното. Не съм мислил за висок клас звукова карта, защото слушам предимно тонколоните с ресивъра, но сега вече...хъмм....

Link to comment
Share on other sites

Честито. :)

Ще се оправят малко с времето. Или ще се оправят, или ще им свикнеш, не мога да кажа кое от двете е, но е факт, че звукът се променя. :)

За удобството, гледай да не ги "затегнеш" прекалено. Пусни ги по-надолу да са наушниците и стават по-удобни. Разбрах го с моя BeyerDynamic. Има точици от вътрешната страна на регулиращите се елементи. Слагах ги на 1 точица и ми пасваха на ушите, но горе диадемата много ме убиваше. В един момент ги сложих на 3-та точица и някак увиснаха повече, но станаха и по-удобни. И звукът стана по-приятен.

 

Също така може да пробваш нови падове. Имам един чифт за тези слушалки. Brainwavz XL Round Sheepskin. В момента са на моите T5p, но чакам едни падове на Dekoni да пристигнат. Ще пробвам и с тях как е. Мога да ти дам за няколко дни да тестваш как ще е с Brainwavz XL-а, когато ми дойдат новите. Вероятно е обаче басът да се увеличи заедно с комфорта.

 

А за звукова карта, смятам да си породавам Schiit Magni 2-то, но още не съм му направил снимки, за да пусна обявата. :) Ако имаш интерес ще му измисля цена.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря.

Със сигурност ще се оправят. Искат просвирване...като при колоните...

Бях на 4-ри точки в началото, но ги свалих на 5 и е по-добре. Определно наушниците са малко твърди, но и те ще омекнат предполагам. Благодаря ти за предложението, за сега ще карам с фабричните. По-натам може да помисля евентуално....Все пак са чисто нови още...:)

Иначе това усилвателче звучи много добре, ама и цената му е добра :lol:. Все още обмислям. Идеята ми е да подобря слушалките и да слушам фабричното аудио на компютъра/смартфона. Не знам дали съм готов да инвестирам за слушалков усилвател. Все пак предпочитам да си слушам музиката на Dali-тата...Искам да послушам известно време първо. Но като цяло помислил върху офертата ти за Magni 2-то.:) Може и да ме убедиш..:grin:

Слушам сега и определно вокалите са трепач...:JC_golly: Прекрасни среди...Браво на немците! И чувам неща, които със Сонитата не. Браво, впечатлен съм от към звук.

А да, и кабела е малко къс, ама не е чак болка за умиране...

Link to comment
Share on other sites

Ще омекнат, да. Но възглавничките на BeyerDynamic май не са много сполучливи като цяло.

Фабричните и на DT1770 Pro и на T5p не бяха изобщо добри, като при първите, слушалките просто звучат ужасно с велурените. Трябваше да се сложат кожени, за да се оправят звученето и комфорта.


Цената му е "добра" като ново. Съответно моето е втора ръка. Не е ползвано особено много, но пак си е втора ръка и няма да го пусна на цена близка до тази на новото. :) 

 

Как може слушалки за толкова пари да не са със сменяем кабел? Това е свинщина.
Ако ти се занимава има достатъчно модове в Интернет, които показват как да се направи кабела сменяем. Изчакай обаче първо да им мине гаранцията. :D 

Link to comment
Share on other sites

Лутах се между няколко марки и модела със сменяем кабел, но избрах най-високия клас слушалки за бюджета ми (даже с леко надвишаване, добре че има амазон.де) и за съжаление 32 омовата версия е само с 1,6 метров. Както казах, ще го преживея...в крайна сметка винаги мога да си купя един кабел мъжко-женско и ще имам желаната дължина. 

Предложи нещо за усилвателчето, да има върху какво да размишлявам. :)

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2020 at 8:06 PM, Mockingbird said:

Определно наушниците са малко твърди, но и те ще омекнат предполагам.


В 48 часа мисля имаше един велик лаф. Арестуваха някакъв и Ник Нолти му щрака белезниците отзад. Оня изпищява - "Много са стегнати!!!". Той му отговаря "Споко! Нови са, ще се отпуснат." 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 hours ago, RaptoR said:

Тука има ли далавера? За подарък на малко момче са

 

Бюджета си кажи и къде ще ги използва момчето. Има значение дали ще си слуша вкъщи, дали ще играе игри на тях, дали ще слуша на улицата.

Link to comment
Share on other sites

Момчето иска геймърски слушалки и естествено са за вкъщи. Не съм видял някой да се разкарва навън с микрофон на муцуната... Ако не бяха геймърски нямаше да ми се налага да ви питам... Иначе бюджет на комисията по подаръка - 100 лева

Link to comment
Share on other sites

Не си гледал внимателно значи. :) Аз съм виждал много хора с геймърски слушалки по улиците. Просто на голяма част вече микрофонът им се маха/прибира.

 

Геймърски, защото иска да играе игри и си мисли, че нещо е по-различно в "геймърските" слушалки, или защото иска микрофон?

Питам те с конкретна идея, а не да си правя вятър на устата.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Не си гледал внимателно значи. :) Аз съм виждал много хора с геймърски слушалки по улиците. Просто на голяма част вече микрофонът им се маха/прибира.

 

Геймърски, защото иска да играе игри и си мисли, че нещо е по-различно в "геймърските" слушалки, или защото иска микрофон?

Питам те с конкретна идея, а не да си правя вятър на устата.


Не знам, човек, дори не познавам детето... Със сигурност няма да ходи по улиците с тях. Иначе харесал Лоджитек Г430 за 430 лева... 

Link to comment
Share on other sites

G430 са много стар модел. Иначе ги има по 150лв някакви застояли бройки.


Ето ти го новия модел (Logitech G432): https://www.ozone.bg/product/geyming-slushalki-logitech-g432-7-1-surround-cherni-222761/

В момента дори са намалени, за твой късмет. :)

 

Това също е нов и модерен продукт. Не съм му гледал ревюта обаче и не мога да ти кажа какво му е качеството.

https://www.ozone.bg/product/geyming-slushalki-razer-blackshark-v2-x/

Гледам обаче, че е на преордър и ще ти ги доставят на 3-ти Ноември.

 

Лоджитекът като цяло не са лоши. И звукът им е окей. Аз имам впечатления от най-големия модел - G933, защото един колега го ползва и го преслушах, но предполагам, че използват едни и същи драйвери, а разликата идва от корпуса, RGB-то и безжичното свързване.

 

Щях да ти препоръчвам Philips SHP9500, но не са подходящи по няколко причини.

1. Нямат микрофон.

2. Трябва да ги поръчваш от Китай и да ги чакаш, защото в България не се предлагат.

 

Иначе като слушалки чувам само добри отзиви, ако трябва да се вярва на множеството сравнения. Сравняват ги с модел, който имам, затова мога да добия представа.

 

Щом детето си е харесало Лоджитека - давай него. :)  Новия модел. Не стария. 

Link to comment
Share on other sites

Защото най-вероятно не ги продават директно eMAG, а някакви магазини си слагат каквито си искат цени. :)

 

Ако не отпуснат още 20лв, може да вземеш по-малкия модел.

G332.

https://www.ozone.bg/product/geyming-slushalki-logitech-g332-cherni-222760/

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Защото най-вероятно не ги продават директно eMAG, а някакви магазини си слагат каквито си искат цени. :)

 

Ако не отпуснат още 20лв, може да вземеш по-малкия модел.

G332.

https://www.ozone.bg/product/geyming-slushalki-logitech-g332-cherni-222760/


Отпуснаха! Мерси за консултацията

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Зависи какво качество искаш да получиш. Най-хубавите модели са на Sony и Bose, като на Sony може да погледнеш 100XM2, ако случайно някъде има останали бройки. Или пък на XM3, отново останали/намалени бройки. Тази година излезе XM4 и магазините ще започнат да чистят наличности на XM3. Ако ти влиза в бюджета, сега е много добър момент да вземеш добра цена.

 

Преходните периоди веднага след излизането на нов модел са най-добрият момент за купуване на техника на добра цена. Особено ако новият модел не предлага кой знае колко повече от стария.

 

Ето ги в момента на промоция за 399лв.

https://www.ozone.bg/product/bezzhichni-slushalki-sony-wh-1000xm3-cherni/

 

За по-ниските модели на Sony не съм чел/слушал нищо и може да те подведа, затова не искам да препоръчвам.

Иначе и те са на промоция за 229лв.

https://www.ozone.bg/product/slushalki-sony-wh-xb900n-black/

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...