Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Ами то това са си антифони. Аз не съм и очаквал нещо различно. :)

Най-добрия вариант за пасивно шумоизолиране май предлагат слушалките за пилоти. В Overwatch League използват модифицирана версия на тези: https://www.amazon.com/David-Clark-H10-13S-Stereo-Headset/dp/B002CJ3NQK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой има ли наблюдения върху тези жични слушалки за цялото ухо с велурени възглавници:
https://pioneer.bg/pioneer-se-m531 

Дали може да се намери нещо по-евтино?
Иска се за цялото ухо, жични, текстилни.
Неискам кожени тъй като ще ги ползвам на работа и може да запарват. Тапите не ми допадът.
 

Link to comment
Share on other sites

Аз лично нямам. По-евтино със сигурност може да се намери, но може да не ти допадне като качество на изработката и звучене. То не е ясно и тия дали стават де, но по принцип.

 

Само да кажа за възглавничките. Велура се цапа доста. Събира боклуци и редовно трябва да го почистваш. Кожата не задължително спарва.
Освен това, аз лично предпочитам да си взимам слушалки, на които кабела и възглавниците могат да се подменят поради 2 причини.

1. Увеличава животът на слушалките от гледна точка на това, че ако се пречупи кабела примерно - не трябва да купуваш нови, а може да го смениш. Същото и с възглавничките.

2. Възглавничките влияят доста на акустиката на слушалките и ако не ти харесва нещо можеш да експериментираш с други. Повечето размери са универсални и пасват възглавнички различни от оригиналните. Стига да се слагат с ластик, а не с някакво индивидуално захващане като щипки примерно.

 

Мога да ти препоръчам да отделиш малко повече пари и да си вземеш втора употреба Sennheiser HD25-II. Не спарват ушите и в комплекта има и кожени възглавнички, и велурени. Освен това са изцяло модулни и цял живот можеш да си ги ползваш като подменяш евентуално счупени елементи.

Sennheiser предлагат извънгаранционен ремонт на всичко, което може да им се случи за 50-60 евро. Това при положение, че ти изгорят говорителите. Пращаш неработещите слушалки заедно с 50 евро и те ти връщат работещ чифт. Ако ще и двата говорителя да са изгорели и да са спрели да работят едновременно.

 

Едит: Оправих ти линка, че не работеше.

Link to comment
Share on other sites

Линка при мен не работи.

 

Може да си избереш почти всяка слушалка и да си купиш Велурени възглавници допълнително.

 

Още един глас за сеинсехайзер - може да погледнеш отворените им слушалки от ХД 5хх серията - погледни първите страници на темата.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

w00x определено си прав за сменянето на кабели и възглавниците. 
Лошото е, че отиваме в друг ценови диапазон. 

Може ли да ми кажете каква е разликата между:
Sennheiser HD 559 - https://www.jarcomputers.com/Sennheiser-HD-559-Black_prod_MULHSENNHEISER506828.html?ref=prod 
Sennheiser HD 518 - https://www.jarcomputers.com/Sennheiser-HD-518-504628_prod_MULHSENNHEISER504628HD518.html?ref=prod 

Погледнах и HD 569 и HD 599 освен диапазона други преимущества имат ли?

Някой модел на Audio-Technica, който си заслужава?

Реално ще ги слушам директно от лаптопа и имам съмнения дали ще усетя разлика. Нямам усилвател или филтър, а също музиката е от youtube. 

Link to comment
Share on other sites

Ами да, но разликата не е чак толкова голяма. Не е като да купуваш кола в крайна сметка. :) Знам, че излишни разходи не са нещо, което някой би си избрал, но в случая си заслужава.

 

1. Качеството на продуктът (звукът) е по-високо.

2. Най-вероятно ще са по-здрави.

3. Възможно е да са и по-удобни.

 

След 3 години ако евтините се счупят и трябва да купиш още едни, за да ги замениш - ще си минал в зоната на скъпите слушалки. С тая разлика, че 3 години ще си слушал по-лош звук. След време като теглиш чертата - сумата е същата.

 

Ти си прецени в крайна сметка обаче. Парите са си твои. Най-добре знаеш за какво ти трябват слушалките и в какви условия ще ги използваш.

 

Разликата при различните модели на Sennheiser няма как да я видиш на хартия. Често са използвани напълно различни говорители.

За офис обстановка е хубаво да избереш затворени слушалки, въпреки че отворените звучат доста по-добре според мен. Аз не бях използвал до преди няколко години, но вече съм фен. В офис обаче няма как да си слушаш музика и колегите ти да слушат с теб. :) Отворените слушалки са си като тонколони закачени на 1см от ушите ти. На гърба има само една мрежа, която, както и сам би се досетил, не спира особено много звук. Затова и басът на отворените слушалки е по-малко изразен, за сметка на останалото.

 

Затова Sennheiser 518 и 559 отпадат. Иначе 559 изглеждат като добър избор.

Разликата между 569 и 599 е в напълно различните говорители. Според хората, 599 звучат доста добре. 599 също са отворени обаче, така че гледаш само 569. И също така 598 CS.

 

На Audio-Technica бях гледал преди време, точно в тази тема, малко по-назад в страниците. Chistacha си избираше.

M40x е моделът, който бих ти препоръчал. Не съм ги слушал обаче. Това е само по хорско мнение и ревюта на разни потребители. Chistacha също беше доста доволен по спомен.

 

Разликата от лаптопа ще я усетиш определено, но по негативен начин. В смисъл, че ще спреш да слушаш музика от Ютуб, защото с хубави слушалки ще чуваш всичките артефакти в записите. Ти сам ще искаш да започнеш да слушаш по-качествено съдържание. :)

 

Един приятел си купи Sony 1000MX3 и каза, че е разбрал колко гадно качество му е била музиката през всичките тия години. :D

Link to comment
Share on other sites

С години ползвам отворени слушалки в офиса и никой от колегите не се е оплакал, че звука му пречи. По-скоро с отворени слушалки си склонен да чуваш повече какво се случва около теб :) 

Според мен отворените слушалки са значително по-добре за слуховия апарат от затворените и както Вокса каза - като че ли звука им е по-добър. 

Link to comment
Share on other sites

Аз като оставя моите слушалки на бюрото без да ги изключа или като дам на някой друг да слуша - чувам абсолютно всичко.

Звука има повече въздух. Доста по-естествено звучи.

Link to comment
Share on other sites

 

Затова Sennheiser 518 и 559 отпадат. Иначе 559 изглеждат като добър избор.

Разликата между 569 и 599 е в напълно различните говорители. Според хората, 599 звучат доста добре. 599 също са отворени обаче, така че гледаш само 569. И също така 598 CS.

 

На Audio-Technica бях гледал преди време, точно в тази тема, малко по-назад в страниците. Chistacha си избираше.

M40x е моделът, който бих ти препоръчал. 

 

 

Така в оказа се, че има в офиса Sennheiser HD598Cs, Audio-Technica M20x и M40x.

 

Хубавото, че всички са около ухото и дори и с очила не се усеща напрежение или болка при носенето. 

 

Audio-Technica M20x и M40x основната разлика е наушниците. На М20х са по-твърди, докато на М40х са от мемори пяна и по-меки . Лошото е, че са кожени и двата модела , което означава спарване/изпотяване след известно време. 

 

Sennheiser HD598Cs е от велур и са доста приятни наушниците. Предполагам, че и 569 ще бъдат така. Като няма запарване/изпотяване при продължително носене.

 

Като звук немога да се изкажа. Sennheiser HD598Cs ми се сториха по-добре, но колегата има стабилизатор/филтър преди тях, което накланя везната на ютубските песни. 

 

Сега остава да реша колко да отделям. Имам да купувам и телефон и други глезотии за Коледа. 

В момента има 569 в немския амазон за 112евро или М40х за 87евро. Ще умувам още и покрай Коледа ставали чудеса :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Да повдигнем малко темата. Дойде топлото и стана все по трудно да се ходи навън със слушалките ми Sennheiser hd 4.50 btnc защото спарват ушите. Както писах по горе реших да си потърся техен заместител и се спрях на Sennheiser CX 6.00 BT. Поръчах ги вчера, днес пристигнаха. Освен това преди дни си закупих и телефон с поддръжка на AptX кодек и 24 битово преобразуване на цифрово в аналогово аудио. И двете слушалки свирят доста по добре  през новия ми телефон, но новите тапи очаквано са една идея по бедни откъм басите. Качеството на сглобката на тапите ме остави леко раздвоен. Това което се вижда е лачено но накрайниците на които се слагат силиконовите тапи са с дефекти останали от отливането им и дори и метализирането им не ги покрива. В силиконите отвътре също има леки производствени дефекти. Като се поставят обаче върху накрайниците всичките недоработки се прикриват. Другия проблем си мой личен. Нито един от 4-те комплекта накрайници не ми пасва изцяло и не се държат стабилно в ушите та се наложи да преработя единия. Изрязах пръстенчета от мемори пяна и ги поставих в накрайниците за да ги втвърдя малко при което слушалките престанаха да падат от ушите. В офиса колегите забелязаха нещо интересно - тапите изолират от шума по добре от големите слушалки въпреки че нямат активно шумоподавяне. Опитвали се да ми говорят без изобщо да реагирам. Заглушаването стана още по добро след поставянето на пяната. Дори и навън на моста на панаира на обяд усилването на звука беше по ниско от 1/3 и се чуваше много добре. Не мога да си представя някой да ги слуша на пълна мощност дълго време защото е болезнено преживяване. Когато сисадмина ни ги наду на макс започнах да чувам какво слуша той от над метър разстояние. Засега толкова. Ако някой има интерес за още инфо  - да пита в темата.

Link to comment
Share on other sites

Може да си вземеш third-party силиконови накрайници или такива от мемори пяна.
Като цяло е напълно нормално IEM слушалките да изолират повече от on-ear слушалките, били те и с активно шумоподтискане. Все пак се натикват в ухото и ако уплътняват добре - няма от къде да влезе звук изобщо.

Аз пък си поръчах ето тези тапи. Не са пристигнали още, та не мога да кажа мнение. Има много добри отзиви обаче, а и на тази цена реших, че няма какво да губя. Не слушам като вървя по улицата. Само като пътувам.


Tin T2

 

https://headfonics.com/2019/03/tin-hifi-t2-t2-pro-review/

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
9 hours ago, w00x said:

Тия същите в канадския Амазон в момента са $130 канадски, което е $99 американски. Направо се чудя дали да не ги поръчам, макар и в къщи вече да плувам в слушалки. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да дам и моите 50 стинки

От началото на годината съм със Sony WH-1000XM3 и съм адски доволен от тях. В офиса ги ползвам ежедневно.

А като се кача в самолет, просто не ги свалям. Особено при полетите над океана са си направо безценни. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ARPAnet said:

Да дам и моите 50 стинки

От началото на годината съм със Sony WH-1000XM3 и съм адски доволен от тях. В офиса ги ползвам ежедневно.

А като се кача в самолет, просто не ги свалям. Особено при полетите над океана са си направо безценни. 

Същите ползвам от няколко месеца - уникални са и да, никога не тръгвам на път без тях, а в самолета са направо безценни, особено с тия хватки за временно заглушаване с жестове. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Добра оферта ако някой си търси слушалки.

 

image.png

 

https://drop.com/buy/massdrop-x-meze-99-noir-closed-back-headphones

 

$200

 

 

Цената на същия модел с различни цветове и малко по-различна окомплектовка директно от производителя извън колаборация е 600лв.

 

https://www.muziker.bg/meze-99-classics-walnut-silver

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Гледам няколко човека тук са със Sony WH-1000XM3. Подходящи ли са за фитнес? По - конкретно ме интересува дали спарват?

Замислих се дали да не си взема от тях, но видях, че скоро ще излиза нов модел и мисля да изчакам. Тук идва и следващият въпрос. Има ли нещо по - добро на пазара горе долу в този ценови диапазон?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Гледам няколко човека тук са със Sony WH-1000XM3. Подходящи ли са за фитнес? По - конкретно ме интересува дали спарват?

Замислих се дали да не си взема от тях, но видях, че скоро ще излиза нов модел и мисля да изчакам. Тук идва и следващият въпрос. Има ли нещо по - добро на пазара горе долу в този ценови диапазон?

Ако се потиш обилно,тия слушалки са крайно неподхоящи,според мен.Аз бих избрал такива със скоба за ухото някакви леки и влаго устойчиви.Иначе самите слушалки са страхотни вероятно,ако се съди по цената :-)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HEMO said:

Ако се потиш обилно,тия слушалки са крайно неподхоящи,според мен.Аз бих избрал такива със скоба за ухото някакви леки и влаго устойчиви.Иначе самите слушалки са страхотни вероятно,ако се съди по цената :-)

 

Цената никога не може да е показателна при аудио продуктите. :)

 

2 hours ago, netrootbg said:

Гледам няколко човека тук са със Sony WH-1000XM3. Подходящи ли са за фитнес? По - конкретно ме интересува дали спарват?

Замислих се дали да не си взема от тях, но видях, че скоро ще излиза нов модел и мисля да изчакам. Тук идва и следващият въпрос. Има ли нещо по - добро на пазара горе долу в този ценови диапазон?

 

По-скоро си вземи някакви тапи за фитнес. Тия големи слушалки....

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, HEMO said:

Ако се потиш обилно,тия слушалки са крайно неподхоящи,според мен.Аз бих избрал такива със скоба за ухото някакви леки и влаго устойчиви.Иначе самите слушалки са страхотни вероятно,ако се съди по цената :-)

Не се потя чак толкова много. Има изпотяване, но не чак много. За кардио, въртя колело и положението е добре. Ако тичах, може би нямаше да са много подходящи. В момента използвам едни малки bluetooth слушалки. Не са нищо особено и иска да премина към нещо по - хубаво. Трябва ми нещо което да вади хем хубав звук, хем и силен. Осовно слушам рок и хеви метъл. Няма как да се слушат тихо тези неща. Извън фитнеса обаче не ползвам слушалки.

 

29 minutes ago, w00x said:

По-скоро си вземи някакви тапи за фитнес. Тия големи слушалки....

В момента съм с тапи. Не съм много доволен. Иска ми се нещо по качествено. А без слушалки не става, че напоследък пускат само сръбски рап по тонколоните... Ако беше турбо фолк, щеше да е по - добре честно казано.

Не мисля, че ще ми пречат като размер.

 

Тези ползвам в момента:

https://www.aliexpress.com/item/33004552296.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTcJKHp

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w00x said:

От кой аспект на тапите не си доволен и какво смяташ, че ще се подобри с големите слушалки?

Сила и качество на звука най - вече. Както и хубав бас. Не обичам и когато са вътре в ошите тапите. Гадно изпотяват. Някак си свикнах, но не ми е много приятно. Кабела между двете също ме дразни. Има дни в които постоянно се усуква около врата. Не мога да си го обясня. Има дни в които нито веднъж, има и други в които е постоянен тормоз.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...