Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Ахахахахахах - айде още един от клуба....

 

 Описваш как си спрял/паркирал неправилно? 

 

 

Намирам се на частно паркомясто пред магазин и съм паркирал съвсем правилно, извън платното дори. 

 

=================

 

И Стожера дойде! Класика!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абсолютно невъзможно! Хората не голбяват за +/- 2-3-5 км/ч, нито пък някой може да ги поддържа толкова прецизно. Че ти като се спускаш в подлеза на Пощата по инерция минаваш в "нарушение"...

За скоростта от 49 говорех образно - имах предвид, че всички се движим нормално, ще спираме преди стоп лента на светофар, ще караме с нормална скорост, ще паркираме дето трябва, няма да тръгваш на 3 сек червено на световар и т.н

 

пък и като го знам как кара, има къде-къде по-големи джигити, които просто си се състезават ежедневно из улиците

Голяма логика - ще карам неправилно, щото има по-неправилно каращи и от мен...

 

 

Всъщност, какво правиш в най-лявата лента, поне километър преди да завиеш? Имаш ли спомен какво гласи Чл. 15 (1) от ЗДП?

А защо не прочете 1 ред по-надолу, следващата алинея? 15(2)??? Особено точка 2?

 

(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:

1. на пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една посока, когато техният брой специално е обозначен с пътен знак;

2. в населените места, на пътно платно с две или повече ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка; това правило не се прилага на автомагистрали и пътища, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост по-голяма от 80 км/ч;

Ако ще целия град да мине в най-лява лента.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

А защо не прочете 1 ред по-надолу, следващата алинея? 15(2)??? Особено точка 2?

Пропускът е мой. Взимам си думите назад.

 

Намирам се на частно паркомясто пред магазин и съм паркирал съвсем правилно, извън платното дори.

 

Не изглежда да си извън платното:

 

JF925vQh.jpg

 

Предполагам, че наричаш "частно паркомясто", "облагородената" част на общинския тротоар?

 

LuJb6nnh.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Е хайде да не се заяждаме за глупости. Всеки прави нарушения, било то за паркиране, престрояване и т.н. Основната ми теза беше, че скоростта за града е 50 и трябва да се шофира с толкова...без значение дали улицата е широка колкото 5 канадски магистрали....

Link to comment
Share on other sites

А моята теза, освен това, което казваш, е да не се сочи с пръст и да се възмущаваме, когато сами нарушаваме няколко разпоредби.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Е разбира се, за какво мислиш лекичко се захапах с Раптор...както казах по-горе, докаро не се научим да спазваме правилата, били те и малоумни, ще е така положението. Въпроса е, че така пазим себе си, защото държавата няма за цел да ни пази.

Link to comment
Share on other sites

Нагледно показва колко не съм бил прав в предположението си:
 

Имах предвид, че наличието на работещ видеорегистратор в колата, би трябвало да има сериозен самовъзпитаващ ефект.
Освен ако не си решил да документираш някое идиотско изпълнение или рекорд е хубаво да се има едно наум, че записът би могъл да се използва срещу теб самия.

Link to comment
Share on other sites

Гледам повечето карате в града с доста над 50...целият ни град от край до край е максимум 12-15 км. Колко време пестите?

Link to comment
Share on other sites

 

Всъщност, какво правиш в най-лявата лента, поне километър преди да завиеш? Имаш ли спомен какво гласи Чл. 15 (1) от ЗДП

 

Дори наистина да нямаше право да седи в лява лента, имаш ли идея средната лента на тоя булевард каква е? Аз също карам винаги в лявата. Гумите са ми ниски, джантите са ми големи, носачите са ми твърди. В правионика за движение пишеше и нещо за преценяватщне на пътната обстаноека. Дай да се врем в дупките и неравностите, защото така пишело.

Link to comment
Share on other sites

Не изглежда да си извън платното:

 

Предполагам, че наричаш "частно паркомясто", "облагородената" част на общинския тротоар?

 

Наистина този път съм долу, явно е имало стока пред магазина (обикновено се качвам на площадката, защото е пълно с джигити в това село). Което не виждам по абсолютно никакъв начин да е нарушение, още по-малко пък пречка за някого в това платно и моля те не вади букви от закона... Смешно е. Не виждам начин да ме убедиш, че спазваш всяка точка и запетайка във всеки момент от движението. Ако пък го направиш, въпреки че е невъзможно - смело ще считам, че не си у ред, честно. А тротоара си е тротоар, но е същевременно и място за паркиране. Широко е 4 метра и нагоре и всички предпазливи се стараят да са по-встрани от пътя. 

 

Дори наистина да нямаше право да седи в лява лента, имаш ли идея средната лента на тоя булевард каква е? Аз също карам винаги в лявата. Гумите са ми ниски, джантите са ми големи, носачите са ми твърди. В правионика за движение пишеше и нещо за преценяватщне на пътната обстаноека. Дай да се врем в дупките и неравностите, защото така пишело.

 

Абе моля ти се - казах ти, че с клуб Светци на пътя няма излизане на глава. Ама много ми се ще някой от групата да го видя един ден как кара из града. Това къде се движа и каква черта съм бил настъпал (?!?!?) на празен булевард е просто смешно. А тая пуста лента, след като "летя" уж, за кого да я освободя? За тоя донор с мотора със 120? Или за други подобни? Направо не знам някои хора как точно вадят нЕкои разсъждения и ми е чудно дали като запалят колата започват в главата си да рецитират ЗДП...    

 

На АМ ТРАКИЯ в района Пазарджик - Панагюрище всички карат САМО в лява лента поради същите причини. И отново виждаме безумната тъпотия на явно изключителните глупаци, определящи правилата - набучването на знакчетата 90. Е няма кой да го спази това по никакъв начин на магистралата, дори тировете. И естествено, както винаги се получава, трафикът се саморегулира, тъй като хората логично не търпят малоумия. А кретените дето слагат знакчетата са спокойни, че ако някой се убие поради неравностите - имат оправдание и не могат да ги съдят. А това че "магистралата" е под всякаква критика и ставаме за смях никой не го интересува. 

Link to comment
Share on other sites

Ама много ми се ще някой от групата да го видя един ден как кара из града.

 

На мен пък ми се ще да видя само Дедо как кара, когато е ядосан на нещо или на някого - като го знам в такива моменти как веднага вади калашника и започва да отстрелва вредния дивеч, сигурно е забавна гледка в Тойотата. :popcorn:

 

А що се отнася до пътищата с дупки - винаги слаломирам като Петър Попангелов между колчетата, разбира се в рамките на разумното и ако на завой случа срещу мен кола, а пред мен в платното ми има дупка...или излизам в банкета (ако е гладко и ако има възможност), или се бухвам в дупката с възможно най-ниската скорост (ако не съм успял да спра пред нея междувременно).

Link to comment
Share on other sites

А що се отнася до пътищата с дупки - винаги слаломирам като Петър Попангелов между колчетата, разбира се в рамките на разумното и ако на завой случа срещу мен кола, а пред мен в платното ми има дупка...или излизам в банкета (ако е гладко и ако има възможност), или се бухвам в дупката с възможно най-ниската скорост (ако не съм успял да спра пред нея междувременно).

 

То затова можем да кажем, че голяма част от шофьорите у нас имат турбо скилс, предвид какви минни полета обикаляме и как редвно се борим с невероятни пътни условия и откровени абсурди, невиждани в цивилизования свят...  

Link to comment
Share on other sites

...моля те не вади букви от закона... Смешно е. 

 

Замислял ли си се колко отговорно е поведението ти?

На почти всеки клип, който публикуваш, за да порицаеш другите, си в издънка. 

Непрекъснато правиш нарушения, без значение дали си в движение или спрял, .

 

Караш с 31-40 км/ч над позволената скорост в населено място, при това с дете в колата.

 

На всичко отгоре, разпенено се обясняваш колко си прав и колко малоумни са тези, които са си позволили да ти направят забележка.

Жалко е...

Link to comment
Share on other sites

Понеже виждам, че явно не се разбираме нещо, ще загубя още от времето си днес да поясня какво имам предвид под излишно, смешно, бих казал дори глупаво буквоядско цитиране на разни парчета от ЗДП през цялото време. 

 

По обед излизах по работа и сега ще направя анализ на още първия клип от излизането ми от гаража и то не целия, а само първите 2 минути. Ще направя анализа в стила на колегата plameni да видим какво ще се получи:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hOIRT9mcm7w 

 

1. Още в първите десетина секунди виждаме двама нарушителя, паркирали пред чужди гаражи.

2. След това имаме още трима нарушители между секунди 12 и 17.  И днес всичко е тихо и културно, че е празник. Обикновено зад кюстендилския гюбек има още една кола, зад Сеата също - правят си каре там, блокирайки цялата улица и правейки всяко излизане рисково.

3. Секунди 31-33 - трима неправилно паркирали нарушители. 

4. Секунда 35 - още трима нарушители, паркирали на този път НЕоблагороден тротоар, собственост на Общината. 

5. Секунди 37-45 - всички вдясно са нарушители. 

6. Секунда 46 - Пежото вляво е на общинския тротоар! Не коментирам всички паркирали отляво преди него, защото ще предположим, че някой им е разрешил, макар че знак за паркинг там няма. Все пак няма да ги слагам в крайната бройка, въпреки че ако следваме правата линия на plameni и те са нарушители - на общински тротоар са!

7. Секунди 50-52 - бялото Рено е в нарушение. 

8. Секция 1.15 - 1.17 - буса няма да го коментирам дори....

9. Секция 1.23 - 1.26 - още един нарушител на общински тротоар.

10. Секция 1.33 - 1.35 - още двама нарушители отляво и отдясно.

11. Секция 1.36 - 1.37 - пешеходец нарушава правилата. Анатема!

12. Секция 1.50 - 2.15 - ВСИЧКИ вдясно са нарушители. Простаци!

 

=========================================

 

Равносметка - в почивния Гергьовден, в едни тихи квартални улички, за ДВЕ минути и 15 секунди имаме минимум ТРИДЕСЕТ И ОСЕМ нарушителя. No comment.

 

На общо трите клипа, които съм публикувал преди този, издънки нямам. Никакви. Поне не и в смисъла, в който възприемам аз думата издънка. Издънка например е направил буса в горния клип.

 

Мога да се басирам, че ти също правиш нарушения и то десетки, без дори да го осъзнаеш - НОРМАЛНО Е.

 

Надявам се днес някой да не каже пак, че съм летял.... Иначе на бул. България отново стигнах 80км/ч, без да го правя с цел - то си е просто нормално, иначе все на 3-та трябва да карам...

 

Оставям plameni, понеже явно му е хоби, да разясни на всички нам издънените кои точки и алинеи от ЗДП са нарушили 38-те горе. И се надявам да се сети какво се опитвах да кажа като апелирах да се спре алогичното буквоядство. Повече време по тоя казус няма да губя.  

Link to comment
Share on other sites

Когато излезе на булеварда за момент вдигна 59 км/ч - много ти е, внимавай да не стане нещо на колата при тая скорост, че все пак шкода караш...може даже и дракона да вземе да го отвее насрещния вятър, та после да се чудиш къде е отишъл. :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

П.П. Сори, не успях да се сдържа. :D

Link to comment
Share on other sites

Когато излезе на булеварда за момент вдигна 59 км/ч - много ти е, внимавай да не стане нещо на колата при тая скорост, че все пак шкода караш...може даже и дракона да вземе да го отвее насрещния вятър, та после да се чудиш къде е отишъл. :laughing1: :laughing1: :laughing1:

 

П.П. Сори, не успях да се сдържа. :D

 

И после се правиш на интересен като ти казвам, че караш кошница....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Карай бе...пенсионерски  хумор, нъл' знайш... :P

 

Абе тая тема не е ли по-добре да бъде преместена в автомобилния раздел?

Link to comment
Share on other sites

Надявам се днес някой да не каже пак, че съм летял....

Ти винаги летиш! И не стига това, ами и летиш с кошник известен с ужасТната си возия. След последното си возене при теб си изпиках камъка от десния си бъбрек.

 Колкото до това на коя предавка с колко караш... Ми купи си свястна кола бе, Мисир! Имам предвид такава, дето и на пета да можеш да си я караш с 50-60 и да си има въртящ момент, а не да ти хълца и придърпва ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти винаги летиш! И не стига това, ами и летиш с кошник известен с ужасТната си возия. След последното си возене при теб си изпиках камъка от десния си бъбрек.

 Колкото до това на коя предавка с колко караш... Ми купи си свястна кола бе, Мисир! Имам предвид такава, дето и на пета да можеш да си я караш с 50-60 и да си има въртящ момент, а не да ти хълца и придърпва ;)

 

Каза човека с един от най-съществените дараци в Булфорум....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Иди си напълни шЪпата, моля ти се.... 

Link to comment
Share on other sites

10291846.gif

П.п. Ама моята може да се движи и с 40 на пета, та не ми се налага да давам подобни тъпи оправдания, нали.....

Link to comment
Share on other sites

Може, тя и моята може да се движи с 80 на шеста, но това не отговаря на логиката на движението. А твоята на 5-та с 40 требе да я видим просто за шоуто.... Не разбирам как редовно забравяш, че и аз имам дарак Мондео и добре знам какво може и не може. И защо изобщо се занимавам с МИСИР?!?!?!?  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...