Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Айди да ни са обиждами!

 

Ешалона е от 2008, последната версия на XAngband е също 2008 (и ако се насилиш и прекараш повече от час-два с ангбанда, ще установиш, че това е най-готиното, най-дълбокото и най-добре балансираното и разработено рпг с подземия, гадини и предмети от Диабло тип)

 

А Касълванията е от 1997, но там не е важна годината а атмосферата, свободата не движение и нелинейността, пракрасната pixel art графика, музиката, чувството, историята и не на последно място тоновете предмети и оръжия. И факта, че е правена от Konami и е най-готината 2D игра ever, ама ever.

Link to comment
Share on other sites

Аз тая Касълваня съм я играл на нинтендо - от онези с плоските джойстици с по 9999 игри където бяха. Е, не същата де, ама пак се казваше така. Основното оръжие беше един камшик. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

 

Горещо препоръчвам. Доста реалистична игра. Този път май даже има и наченки на история. Стигнал съм едва до 2-ро ниво, но съм много доволен. За сега играта е страхотна. Графиката също. Момента с прикриването е измислен много добре. Има детайли, които са липсвали в предни игри с подобен замисъл. Например, чупенето на стъкло с приклада на оръжието или хвърлянето на граната винаги с дясната ръка, дори и докато играча се прикрива зад ъгъл.

 

Дразни ме малко понякога, съотборниците ми как се заклещват, но не е болка за умиране.

 

8/10.

Link to comment
Share on other sites

Пффф, като фен на по-старите R6 игри си качих Vegas 2 и веднага се пуснах на Lone Wolf. Или тотално съм забравил как се играят FPS-и, или играта е супер сложна. Амбицирах се много и тая вечер ще пуцам яко!

Link to comment
Share on other sites

Аз си играя на Casual. Не съм толкова надъхан и много мразя някоя игра да ми се опъва :)

 

За разлика от старите R6 (наистина старите), тази прилича повече на Metal Gear Solid, защото има история, а старите бяха на отделни мисиики, но предполагам, че тук няма да има толкова голямо разнообразие от местоположения, като в предните. Самолет, джунгла, имения, небостъргачи и мн. други и то само в 1 игра. Предполагам, че тук всичко ще се развива в сгради и пак сгради. За 2 мисии минах бар, покриви, складове, платформа в планината. Сега да видим какво следва.

Link to comment
Share on other sites

Икономическа стратегия, anyone?

 

 

http://zamunda.net/details.php?id=3279&hit=1

най-добрата правена някога

 

Фарао е много добра и приятна игра, но е далеч от лидера в икономическите стратегии. Тя е обикновена развлекателна стратегия.

 

Вече веднъж споменах RAILROAD TYCOON 2. Няма по-сериозна икономическа игра от нея, като може би и до днес се използва в учебни занятия в много от известните световни университети.

 

Между другото, Кели, ако се справиш с тази игра много държа да ми пишеш по въпроса, защото при това положение спокойно може да кандидатстваш със закъснение в някой икономичекси факултет - ще си пред всички с "матриала" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз си играя на Casual. Не съм толкова надъхан и много мразя някоя игра да ми се опъва :)

На casual лошите не са много в час какво става - един с калашник изстреля 1 пълнител по мен от 10 метра, без да ме засегне. :) Аз се пробвам на realistic и...умирам много реалистично :D Кеф ми е да тръгна само с пистолет, но за разлика от предишните серии тук лошите са групирани. Влизам в стая, пукам един, почвам да пукам втори, при което трети, четвърти и пети ми сипват в каската. Сигурно с граната ще е по-лесно, ама гранатите не са ми по вкуса. Иначе за мисиите - аз ли пропускам нещо, или НЯМА предварително планиране???? И друго - как може да си направиш нов герой - с този accuracy ми е плачевно, искам да започна отначало, но не намирам такава опция. А пък докато намеря mouse sensitivity - търся слайдер, то било с цифри. Както и да е, ще продължа да се пробвам.

 

Вече веднъж споменах RAILROAD TYCOON 2.

Това нещо само съм го виждал на картинки. Аз под икономическа стратегия имах предвид нещо с развитие, търговия, ала бала. Но и влакчета може :)

 

Кофтито е, че ми се насъбра работа, открих нови сериали за гледане, нови игри за игране...еми човек съм, баси, не мога с всичко да се справя ;)

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Няма предварително планиране. Точно това я разграничава от предишните части, че не знаеш къде са противниците и всичко става на момента.

 

Точно това я доближава и към Metal Gear Solid.

 

Преди беше като симулация на подобен тип операция.

Link to comment
Share on other sites

http://zamunda.net/details.php?id=3279&hit=1

най-добрата правена някога

От тоя тип игри на Сиера (праиш град с разните му там икономики), най-добрата е Emperor Rise of the middle kingdom - като начин на управление на икономика, къщи и боговете. Цезар 4 нещо я намазаха.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

ZEUS е една от най-приятните в жанра EVER!

Ами те с всяка следваща "версия" ставаха по-добри и по-добри до Цезар4.

Като почнеш от Цезар 3, където постоянното правене на фестивали на боговете беше ужас.

После направиха Фараон - там поне не беше толкова досадно, ама за някои строежи направо минаваха часове само и само да ги построят, което го фикснаха в експанжъна Клеопатра.

После дойде Зевс и Атлантида. Там почнаха да променят търговията до колкото помня.

Обаче най-ми харесва в Императора. Най накрая направиха възможно спирането на отделни "предприятия" от дадена индустрия. Така имаш минимално производство, колкото да задоволи нуждите, вместо да го спираш и пускаш постоянно и да се чудиш от къде да вземеш работна ръка. Търговията е развиха, че да може за всеки град да определяш цени, минимални и максимални стойности и количества. А и доста по-красива я направиха с допълнителните елементи за украса.

После дойде Цезар 4 и нещо я прецакаха :( а съм им фен.

Link to comment
Share on other sites

От тоя тип игри на Сиера (праиш град с разните му там икономики), най-добрата е Emperor Rise of the middle kingdom - като начин на управление на икономика, къщи и боговете. Цезар 4 нещо я намазаха.

ми пробвах я и мога да ти кажа че не го дига пред фараона

1. видимата площ е по-малка

2. на половината мисии онаследяваш карта и икономиката от предната мисия и немаш ограничение в ресурсите които можеш да добиваш (с незабележими изключения)

3. много по-лесна дистрибуция на ресурси и услуги към жителите

4. опростена търговия с другите градове

5. да ми върнат 4 армии при атака на друг град при условие, че ме атакуват с 1/2 армия ми е малко тъпо

6. да ми остане войската с най-нисък опит след 6-7 успешни битки ми е малко ... тъпо

7. графиката е много по-добра, но не заради това хората играят такива игри ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Играе ми се някаква игра за война, например нещо като делта форс или battlefield... ако мове в по-съвременно време.

 

 

Или пък нещо от сорта на Assasins Creed.

 

 

 

А пък може и някоя стратегиика.

Link to comment
Share on other sites

...Това нещо само съм го виждал на картинки. Аз под икономическа стратегия имах предвид нещо с развитие, търговия, ала бала. Но и влакчета може :) ...

 

Можеш да пробваш и "Capitalism 2" ...., не просто икономическа стратегия - това производства, складове, магазини от различен калибър, преобладаваща социална прослойка населяваща квартала..., медии, реклама, стокови борси..., абе адска работа! Туториала се минава.... някак си (на късмет ;) ) и после става мътна и кървава. Ако имаш нерви и ти се занимава - това е играта!

 

Офтопик // Само на мен ли ми се струва, че Far Cry 2 нещо не се е получила, или наистина е така....? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Вярно, от към графика е страхотна, но по другите параграфи не може да стъпи и на малкото пръстче на първата част....

 

Red.

Ехо, младежи...поспрете се малко, де.Той искаше неангажираща стратегия.И това му е и предложено.Като искате да си я коменирате си отворете тема.Да играта е доста опростен и да графиката й е много хубава.

 

Да си свали и F.A.E.R. 2 :) откачена работа е :)

 

.... Чукча не читатель, чукча писатель...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ехо, младежи...поспрете се малко, де.Той искаше неангажираща стратегия.И това му е и предложено.Като искате да си я коменирате си отворете тема.Да играта е доста опростен и да графиката й е много хубава.

 

Да си свали и F.A.E.R. 2 :) откачена работа е :)

Link to comment
Share on other sites

някой ще предложи ли някаква добра пуцалка от рода на far cry, half life 2, halo, call of duty, f.e.a.r. ... която обаче да става за amd athlon 2,2ghz, radeon x1650 и 1gb рам

Link to comment
Share on other sites

някой ще предложи ли някаква добра пуцалка от рода на far cry, half life 2, halo, call of duty, f.e.a.r. ... която обаче да става за amd athlon 2,2ghz, radeon x1650 и 1gb рам

 

Fear, Fear - Extraction Point, Fear - Perseus Mandate... ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...