Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

Аз години наред ненавиждах Myst от това, което бях гледал по картинки и по MM във вечерното шоу с Роро. По някое време обаче изпаднах в някаква велика суша и ужасно много ми се играеше адвенчър, а попадах само на бози. Свалих първите два миста, подмокрих гащите от кеф след като за точно 15 минути преодолях предразсъдъците си и се топнах в историята и идеята. После намерих и останалите и сега всичко е на ценен архив на DVD.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм пробвал такава игра. Не помня дали е точно Myst. Помня някакви дирижабли, пътища сред облаците и сгради с нерешими пъзели. Tова Myst ли е? Мисля, че и аз от онова шоу с Роро го бях видял. Просто не ме грабват толкова сложни пъзели и толкова муден геймплей.

Link to comment
Share on other sites

Не, това е една ужасна игра с ужасна графика, Schizm.

 

Ако не ти е кеф да се потиш и да блъскаш главата много, няма да ти хареса и Миста, дори и с хубавата си история.

 

А и винаги можеш да играеш на сигурно и да вземеш един ScummVM и да се смажеш на старите класики, където хем има красиво нарисувана графика, хем има уникални пъзели, хем най-често се смееш на всеки 10 минути. Кеф ти стари Monkey Island-и, кеф ти Sam & Max, Day of the Tentacle, Simon the Sorcerer, Kyrandia 1.

Link to comment
Share on other sites

Верно, че беше Schizm. Дам. Явно добро обяснение съм дал :)

 

Сега разглеждах Gamespot и видях някаква Sam & Max: Season One, но нямаше ревю, скрийншоти или каквото и да било друго, а датата на излизане беше 2007 година.

Link to comment
Share on other sites

Новите Sam & Max са по-скоро интерактивни комедийни филмчета, вътре няма много игра, но ще се смееш много, повечето майтапи са на ниво и има обилно тъпизми :D

Link to comment
Share on other sites

Моля, моля. Шизъма си беше с идеална графика за времето и жанра си. А пък като история и пъзели и т.н. - уникална.

The Longest Journey.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Не, това е една ужасна игра с ужасна графика, Schizm.

 

Освен изброените се сещам още за The Watchmaker (мн мн добра от към загадки :) ), Broken Sword 3,но The Longest Journey, която liquid споменава, май най-добре ще ти пасне на вкуса.

Curunir как може Aura: Fate of the Ages да ти харесва! Играл съм я когато излезе, но все още не съм забравил ония момент с едно листо, което ти трябваше някъде си и същото това листо беше на супер random пейзаж в няква забутана горичка(нещо като с он'я камък в Syberia до реката, ама айде той се вижда поне веднага) . По малоумно нещо не бях срещал в адвенчър до сега и само за това имам лоши спомени от нея ;]

Link to comment
Share on other sites

Е то по тая логика... Миста дай да го хвърлим на боклука, там е...

 

Някой играл ли е Мист 2? Там на практика... през ЦЯЛАТА игра събираш информация само за един пъзел :D

 

И въпреки че това като го видиш казано така изглежда свръх малоумно, за мен Мист 2 е най-страхотния, мащабен и добре замислен адвенчър от първо лице. Просто преживяването, света, логиката на привидно разхвърляните факти и наблюдения, като накрая си сглобиш всичко в главата, усещането е невероятно. Разни неща, които доскоро не са имали никакъв смисъл и връзка, изведнъж стават смислени и виждаш, че има пълна логика и връзка, това е страхотно нещо.

 

Да не говорим и че излиза 1997, а графиката му е по-фотореалистична и от много от новите заглавия.

Link to comment
Share on other sites

Myst-а няма нищо общо, особено пък Riven-а, който е най-добрият от поредицата и за мен :) . Листото беше в свят ,в който с нищо почти не можеше да се взаимодейства, не се събираше информация за нищо, нямаш си и понятие въобще какво търсиш, ама никакво. ( просто си търсиш "нещо" и си обикаляш като муха без глава ). Беше си хипер тъпо и се издразних жестоко. Riven e в съвсееем друго измерение. Графиката вярно беше хубава, но в началото имаше софтуерни проблеми, ако не се лъжа и като цяло играта напомня на една друга серия от 5 части ;]

Edited by 777
Link to comment
Share on other sites

Коя друга серия? Не стоплям.

Е Миста естествено - светове, портали, високо технологични машинарии и други неща

Edited by 777
Link to comment
Share on other sites

Ъмм... Riven е Myst 2: Riven просто, то си е част от поредицата :D Защо да не ти напомня на поредицата, като си е в нея.

Говорeх за Aura (графиката и софт. проблем) :) Sorry че така съм го написал , малко съм те подвел .

Edited by 777
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Rise of the Argonauts :devil

Мен ме зариби супер много.Дори бих казал, че е хубава въпреки бъговете( хвърля чат-пат до десктоп ).Дори няма да е лошо някой да направи темичка в games за нея, та да я разберат хората.

Link to comment
Share on other sites

здравейте

моят комютър е доста стар

исползвам го само за филми и за работа

но понякога като имам повече време играя игри

като диабло 2, heroes 3 , age of empires а последната фифа която ми върви е 2003

така че някой от вас може ли да ми препоръча

по -старички игри които ще ми тръгнат :)

мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Предложете RPG, в която да може да използваш лък! :)

RPG или FPS? Ако е RPG почти сички могат... ако е FPS - Turok

Link to comment
Share on other sites

RPG - нещо като Oblivion. Идеята е сам да се прицелваш, а не просто да кликаш върху противника и стрелата да го бодва. Тези дни играх Mount and Blade и се зарибих да ставам sharpshooter. Много готино са го направили - трябва да отчиташ разстоянието до врага, при прекалено дълго задържане човекът ти се уморява и става по-неточен и т.н. Самата игра обаче бързо ми доскуча и сега търся друго.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

THIEF - The Dark Project devil.gif

 

YESSSS! :punk

 

Thief е добра игра, но няма развитие на героя.

Сега давам шанс на Gothic 3, въпреки злобните думи на Curunir за нея :)

 

Eschalon Book 1 (по външни торенти или Скорпиона да ти я прати ако поддържате връзка, аз му я пратих, но затрих моя файл)

 

XAngband (Вероятно най-лесната версия, в която кеф ти рейндър, кеф ти арчър, кеф ти снайпер, кеф ти просто файтър с лък. Казвам най-лесната, защото дори в нея ще умираш много, но след 10-20 умирания ще започнеш да разбираш как и защо мреш и можеш да промениш поведението си според ситуацията.)

 

Хубаво first person rpg с лък наистина няма да намериш, затова си сложи нещо изпитано. А ако нямаш нищо против по-jump-n-run тип игра с левели и развитие на героя + тонове предмети, препоръчвам с всичките си ръце Castlevania: Symphony of the Night. Играта е за Plsystation 1 и се счита за най-добрата игра за конзолата изобщо, заедно с Metal Gear Solid 1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...