Jump to content
BulForum.com

Мондиал 2010


XMD

Recommended Posts

+1

 

Този дърт фрол Капело откъде изобщо го домъкнаха не знам, но съм напълно съгласен с мнението, че е основен виновник за всичко днес. Ако още не си е подал оставката, събирайки си багажа, то би трябвало да е силно безочлив тип...

 

 

напротив :lol: -> http://www.gol.bg/2010/06/02/krai-kapelo-prepodpisa-do-2012.79053

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Според мен в отбора на Англия има някакъв вътрешен проблем, който клати отбора. Нещо, оставащо извън обективите на камерите.

 

Гледал съм им мачове от квалификациите, срещу сериозен отбор като Хрватска и ги надиграха по всички параграфи. На световното показват ужасно слаба игра.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да гледам онлайн мача, че тук се гледа някакъв филм... >.>

Без сайта на БНТ, че от там не мога да го подкарам.

Link to comment
Share on other sites

Руни направо си ходеше безхаберно по терена последните 15 мин. Никога не е правил подобни бербатовски изпълнения... Нещо сякаш не е наред в отбора. Никаква защита и никаква помощ от останалите за тримцата, които се връщаха назад. Респективно всяка немска контра беше с 85% и нагоре шанс за гол... Неузнаваем английски тим...

 

Лигльовци със запалати с много нули! Ето това става! Келеши!!!!:angry1

Link to comment
Share on other sites

Съдийските простотии достигнаха нови висоти! Няма начин, просто няма начин след това световно да не се въведат мерки за предотвратяване на такива брутални грешки! Как се очаква от мексиканците да продължат да играят??

Link to comment
Share on other sites

ИГУАИН Голмайстер!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

________________

 

А съдиите, егати и "фаталите", дето вкараха на Мексико и Англия. Нечовешки просто.

Link to comment
Share on other sites

Съдийските простотии достигнаха нови висоти! Няма начин, просто няма начин след това световно да не се въведат мерки за предотвратяване на такива брутални грешки! Как се очаква от мексиканците да продължат да играят??

Че досега да не би да не е имало такива грешки? Никой няма да въведе подобни неща, защото "и съдията е човек, и той грешки" е много удобно извинение за 'направляване' на мачове. Никой няма да се откаже от възможността да променя изхода на мачовете благодарение на съдиите... за жалост.

 

За тоя "гол" на Аржентина нямам думи. Тази съдийска грешка бе дори още по-очевидна. Кажете ми как повечето рефери отсъждат много точно дори минимална засада, а такива неща се (из)пускат ей така?

Link to comment
Share on other sites

Че досега да не би да не е имало такива грешки?

Тук ситуацията е още по-груба, защото съдиите видяха повторението на екрана на стадиона, но не направиха нищо.

Link to comment
Share on other sites

Два основни фактора съдействат за това съдийските излагации да стават все по-големи и по-големи. Първият е политиката на ФИФА да приобщава в съдийската група представители от държави, в които меко казано няма никакво футболно първенство. Вторият фактор разбира се е навлизането на технологиите. В момента при това количество на HD камери по терена, разположени триизмерно, няма начин нещо на терена да остане скрито. Всичко обаче е в ръцете на мафиотите от ФИФА. Задължителният преглед на видеоматериал при спорни ситуации отдавна е въведен в други спортове, затова и там почти никога не се коментират съдийските решения, за разлика от футбола, когато след някой мач се случва съдията да е най-коментирания от всички участници на терена.

Link to comment
Share on other sites

Всичко обаче е в ръцете на мафиотите от ФИФА.

 

Точно така! Най-болното място на футбола е това. А нарочното невъвеждане на подобрение на контрола и арбитража чрез ползване на видеоматериал има само една причина - това остана последния начин за манипулиране на мачове. И въпреки че на Мондиала тези "грешки" не са от такова естество резултата от тях е същия.

 

Между другото дано англичаните са си водили записки как се играе като падаш с много от силен отбор. Браво на мексиканците, бориха се мъжки. Отвратителните симулации на аржентинците в края на мача бяха просто просташки. Не прави чест на отбор от този калибър да се лигави по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Gong:

Предложение до ФИФА: Нова гол линия за Германия до края на Световното

 

27 юни 2010 21:46

 

photo_verybig_142955.jpg

 

Впечатлени фенове от незачетения гол на англичаните в осминафинала с немците, побързаха да изпратят до ФИФА предложение за това как трябва да изглежда гол линията на Германия до края на Световното първенство в ЮАР.

Германия спечели с 4:1 срещу Англия класическата битка и се класира за четвъртфиналите. Незачетеният гол на „трите лъва” обаче сериозно беляза срещата.

Към края на първото полувреме при резултат 1:2 в полза на немците, Лампард стреля извън наказателното поле, топката срещна напречната греда на Мануел Нойер и тупна на метър зад гол линията. Стражът бързо се обърна и улови след това.

Съдиите от Уругвай обаче не видяха гол. И такъв не бе зачетен.

В следствие, фенове бързо изпратиха предложение до Световното футболно тяло за това каква трябва да бъде гол линията зад Нойер в оставащите мачове на Германия до края на Мондиала. И то включва една специфична чупка, която ще се мести в зависимост от това, къде ще тупне топката…

+

ФИФА реагира светкавично: Никакви дискусии за въвеждане на видеоповторения

 

27 юни 2010 23:03

 

/© Reuters

По-малко от един час след края на мача Германия – Англия (4:1) от Световното първенство по футбол, ФИФА попари всякакви надежди за промяна в правилата и по-точно за въвеждане на видеоповторения за съдиите.

„Всякакви дискусии за видеокамери, които да бъдат поставени на гол линиите, приключиха през март. Никакви подобни дискусии няма да има”, се казва в официално съобщение на централата.

Както е известно, промените в правилата могат да бъдат утвърдени единствено от Международния борд по правилата на играта, в който членуват осем души – четири от квотата на ФИФА и четири от Футболните асоциации на Великобритания – по един от Англия, Шотландия, Северна Ирландия и Уелс.

Бразилският национален селекционер Карлос Дунга също се обяви против включване на технологии в съдийските решения – инсталиране на чип от топката или пък поставяне видеокамери на гол линиите.

„Ако това стане, вие журналистите за какво ще пишете? Мачът свършва, всичко е ясно и после всички се прибираме скучно по домовете си. Футболът без полемиките около него е нищо”, каза Дунга, който обаче е от германски произход.

^^ пак Gong.

Link to comment
Share on other sites

„Ако това стане, вие журналистите за какво ще пишете? Мачът свършва, всичко е ясно и после всички се прибираме скучно по домовете си. Футболът без полемиките около него е нищо”

 

Това е най-идиотското футболно изказване, което някога съм срещал!

Link to comment
Share on other sites

Наитина малшанс и кофти се разви мача за Мексико. Почнаха по-добре не успяха да вкарат, въпреки че имаха няколко ситуации, после получиха нередовен гол. Между другото тоя Марадона ме изненада с показването на някакви стреньорски способности. Тевез вкара супер гол, а Игауйн нищ чудно да стане голмайстор.

Link to comment
Share on other sites

Това е най-идиотското футболно изказване, което някога съм срещал!

Aбсолютно, ама то от Дунга какво може да се очаква, след като съм сигурен, че не му е ясно за какво става въпрос изобщо. Всъщност нещата са пределно ясни от гледна точка на ФИФА. Като се има предвид, че много от решителните мачове приключват с един гол разлика примерно, ясно е кой на терена може да реши лесно изхода от двубоя.

Link to comment
Share on other sites

Това е най-идиотското футболно изказване, което някога съм срещал!
Нормално, виж кой му е автор. А и Дуднга е пределно наясно, че нелепото му отборче бива сериозно подпирано по всички линии...

 

Иначе наистина вчерашния ден беше прзник на некадърните съдии...

Link to comment
Share on other sites

Мафия... мафия ... мафия!!!

 

Евала на Мексико! Не спряха да играят до края, за разлика от разпасаната шайка англичани!

Вярно е, че при 2:2 е друго да свърши полувремето , но това с нищо не променя изключително слабия английски отбор!

Мексико много ми харесаха направиха здрав мач! Аржентина обаче бързо го решиха с 2 гола + 1 бонус. То така се вкарват 3 гола обратно ( все пак не играят с/у България ) ;)

 

Каквото е - това е! А съм абсолютно съгласен за мафията наречана ФИФА!

Link to comment
Share on other sites

Добре де, защо ги имате за толкова голям отбор англичаните? Те са си от ранга на Холандия и Швеция - понякога супер добри, понякога супер слаби. Могат да бият всеки и навсякъде, както и да паднат с 5 гола. За постоянство и дума не може да става, а всички от големите отбори го имат.

Link to comment
Share on other sites

Да се надяваме, че гафовете са се изчерпали вчера и днес ще гледаме хубав и резултатен футбол. Време е оранжевите да заиграят на по-високи обороти, защото на четвъртфинала ги чакат бразилците (освен ако анти-логиката за пореден път не възтържествува). Робен със сигурност ще е титуляр, което малко или много ще вдъхне повече увереност на целия отбор.

Link to comment
Share on other sites

Вярно е, че играеш, колкото ти позволят, но според мен Словакия показа много по-добра игра от англичаните вчера. Вярно е, че Холандия не е Германия, но отбора показа дух, показа, че е отбор, а не сбирщина футболисти.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...