Jump to content
BulForum.com

Наградите "Кирил Методи и брат му"


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ето това е един вид слава, Triti. :)

 

Лошата такава брои ли се? Или казваш, за такъв вид хора няма значение каква е...;)

 

 

Едит: И за да съм в тон с темата, ето една обява от търговския раздел със заглавие "Интерестни неща", а вътре човекът продава един интерестен "луокмен панасоник". Освен това едва днес разбрах, че думата "почти" можела да се напише и като "подчти". :bowdown:

 

А пък за това (от раздела с И-доставчиците) - просто нямам думи: "аз съм в района околу Събота пазар". :bowdown: :bowdown: :bowdown:

 

 

....и завършвам с един коментар от нашия тракер - явно в случая става дума за женски вирус...:laughing1:

 

като има вирос да иа махнат
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Мисля че в комплекта има всичко освен ако не е някакво китайче и ако не разбираш от електроника недей бара а е закарай при човек който разбира защото и да почна да ти убеснявам нищо нема да направиш монтажа в сервиз ти е 35-40 лева

 

Пунктуацията е толкова досадно нещо. И да беше само тя...

Link to comment
Share on other sites

Нормално...резултат от чалга културата, от това колко сме горди и как не ни пука, когато сме неграмотни и не на последно място - с леката помощ на рекламите, стига това да не е някакъв базик...давай Ханкооо. :grin:

Link to comment
Share on other sites

http://news.plovdiv24.bg/413007.html

И ся ко праим?

:Facepalm:

 

Малко офтопик - долу в коментарите:

 

Сър Пичук

Дърт Aнян и тримата му с китари

Смело с ръце

Дон Дуков 2

Мони кабел учи

Арнолд Шварц е негър

Фанта с магории

Пияни виж ни!

Питат ли Медей Зората?

Николайко Перник

Доко, гащи чакам

Института по метеорология КАМБАН

Донки Ход

Добрич Интолов

Ей, сиди си

Паренка ша духа :laughing:

Родна реч .. о, майна сладка

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Стопове за Е39 Фаровете са без забешка офен,че са леко мръсни цената не подлежи на коментар изпраштам до всяка точка...

 

Това, че хем са фарове, хем са стопове - както и да е ; това, че никъде няма нито един препинателен знак - също ; дори преживях думи като "забешка", "офен" и "изпраштам". Но не мога да разбера как е възможно да поместиш този текст в 'продавалника' и след това да го пейстнеш в още няколко форума, без да си направиш труда да поправиш и една дума....карай, по-важното е, че караме БМВ. :sleep:

Link to comment
Share on other sites

Това, че хем са фарове, хем са стопове - както и да е ; това, че никъде няма нито един препинателен знак - също ; дори преживях думи като "забешка", "офен" и "изпраштам". Но не мога да разбера как е възможно да поместиш този текст в 'продавалника' и след това да го пейстнеш в още няколко форума, без да си направиш труда да поправиш и една дума....карай, по-важното е, че караме БМВ. :sleep:

Ааа...! Има една запетайка преди че-то emoticon-0133-wait.gif

Link to comment
Share on other sites

Вярно, сега я видях...значи к'во казваш - че има надежда? :FU: (иконата не е за тебе, а за мене от Надеждата)

Ти кат си толкос кьораФ, как я видя Надежда, че ти показва тая пръстна комбинация?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

 ...понеже моя шев се познава с техния шев.......

 

Забележка: Скрил съм името на постващия, защото не мисля, че в тази тема е важно кой изобщо допуска грешките.

Link to comment
Share on other sites

Аз от горната табела обаче не схващам кое е грешното

 

Забележка: Скрил съм името на постващия, защото не мисля, че в тази тема е важно кой изобщо допуска грешките.

Но пък си оставил линк към неговия пост та по-любопитните и изобретателни да го видят кой е :)
Link to comment
Share on other sites

Аз от горната табела обаче не схващам кое е грешното

паркоместо

Пише се с "я".

 

И интервал липсва след 1.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че място/место е дублетна форма.

За място/место - съгласен, но не успях да открия нито една употреба в официален източник на "паркоместо".

И в нормативните актове употребата е “паркомясто”, респективно “място за паркиране”

Link to comment
Share on other sites

Да, дублети са. Но е препоръчително да се ползва място, а според най-новия правописен речник:"Съотношението между употребите на място и место е 183 043:1450, а на мястото и местото– 75 886:390."

Link to comment
Share on other sites

Принос към дублетите или към правилата за променливо "я"?

Мога да е снимам ако някои не знае какво представлява и иска да е види.

Link to comment
Share on other sites

"Мога да е снимам...."

 

....за променливо "я"?

 

 

 

Като заговори за снимки, ето една директна снимка с фотоапарата, която направих току що от екрана на телевизора, където тече един от класическите български филми. Грешката не е голяма, но е често допускана не само в БНТ, а и във всички останали телевизии...

 

 

336698f689061377.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...