Jump to content
BulForum.com

Наградите "Кирил Методи и брат му"


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Много забавно става в търговския раздел - http://www.bulforum....entry1495520480

 

Видях ги още снощи, когато тепърва започваха, ама съм болен и изобщо не ми се занимава с тях. Накрая обаче ще ми писне, ще изтрия темата и ще им сложа по 10 дена да не пишат изобщо....като не се сещат сами кога да спрат. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл, Румене - никой няма да го ползва. Лично аз съм поправял истимаро грешки в постове (като "батерий" например)...и след това виждам, че човекът си е редактирал поста, като отново е написал "батерий". Такива хора са убедени, че са прави и никакъв сайт не може да ги убеди в противното. Да оставим настрана и това, че в самия сайт са допуснали грешка още в началото на анонса...;)

 

Ако ви затрудняват правописът, пунктуацията или граматичните правила....
Link to comment
Share on other sites

Правописът май не трябва да е пълен член, защото в случая не е подлог. В смисъл изречението е в някакво условно наклонение и май няма подлог в цитата.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е...такива леко нестандартни ситуации винаги са ме обърквали. :huh:

Трити май вече замина, така че не може да разчитаме на нейните знания ; остава Психара, на когото лично аз нямам много вяра, ама поради липса на други спецове....бих се доверил на това какво ще каже. :bgrin:

 

П.П. Лошо е, че се изложих снощи, като написах с най-добри чувства на ония в сайта, че правилният въпрос към изречението е Ако ви затрудняват... - какво, а не - кое, следователно правописа не трябва да е членувано. :blush:

 

Едит: Добре де, аз пак не схващам - нека някой да обясни...ако беше само обръщение към правописа, не трябваше ли да е с кратък член - "Ако ви затруднява правописа...."? Ако ме затруднява "какво" - защо останалите неща променят членуването на първото? :confused

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Не си постоянен винаги, следователно човек може да прояви съмнение в теб. :))

 

Стига си питал, ами ми виж едита горе и дай отговор...

Link to comment
Share on other sites

Не знам...в момента ме затруднява един потребител от търговската секция и го знам кой е, ама за тия три неща в изречението ми идва да кажа "Какво ме затруднява...", ама от друга страна доста добре стои и "Кое ме затруднява...". :wacko:

 

Май ще им пиша пак, че съм се объркал и след кратка дискусия съм си разбрал грешката...

Link to comment
Share on other sites

Едит: Добре де, аз пак не схващам - нека някой да обясни

"Правописът" е подлог, защото той извършва действието "затруднявам". Ако вместо "ако ви затрудняват" бяха използвали "ако се затруднявате", тогава щеше да е с кратък член.

Link to comment
Share on other sites

Да, вече го схванах, дори им се извиних на ония в сайта, че съм им загубил времето. :bowdown:

 

П.П. Ще ти кажа кое всъщност ме обърка подсъзнателно - "т"-то в "затрудняват", понеже чисто музикално, "затрудняват" и "правописът" не хармонират, когато са едно след друго, но пък са поставени правилно граматически. :music

Link to comment
Share on other sites

Продавам пролетно сако-яке. Подарък ми е от чужбина но така и несъм го носил.. слагал сам го 1-2 пъти но ми е малко голямо. Номер 50 което мисла, че отговаря на L размер. На снимката изглежда бледо но дефакто е много пъстро жълто.

 

Тоя колега, все се каня да го питам, що е то "пъстро жълто" ?! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

как мога да видя каде сам званчял и кои му се е убаждал

"значи искам по някакав начин да получа расписка със всички входяшти и изходяшти разговори на даден номер (на моята причтелка в този случаи) по имеил адреса чух но не разбрах как става, така че да ми ги пратят по имеила ,моля ви помогнете искам да видя дали ме луже и ако да, да и ебавам маиката веднага моляви побогнете ми по някакав начин даите ми информация как може да стане това, мерси предварително"

 

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лазаре, Лазаре-е-е . . .

 

Продавам ултразвукова ролетка с лазарен прицел . . .

. . .

Масивна и здрава зглопка със гумирани бутони

Link to comment
Share on other sites

Лазара може и да го подминеш обаче "зглобка"-та рути миФки :)

 

Да беше само "зглобка", та да го подминеш, но "зглопка" е велико :)

Link to comment
Share on other sites

Честито на списание Мениджър. Отнасят една златна награда за статията си Авиолиния Бурса-Пловдив до 3 месеца, която преди да се усетят каква глупост са написали изглеждаше така:

 

image.jpg

 

PS: Готино е, че дори и след тоталното редактиране на статията, все още стои снимка на летище Бургас и след статията имаме етикети: авиолиния Бургас Пловдив, не знам дали за това ще се усетят изобщо.

Edited by Teddy-King
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...