Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Одеве ми се инсталира SP1... и сега седмицата не е активирана...

 

Някой да има идея как да я активирам?

Или ако не може, как да махна SP1 (без преинсталация)?

Link to comment
Share on other sites

za aktivator pishi activator ili removewat v niakoi torrent sait i koeto e posledna versia go tegli

 

za mahane kato vleznesh v programs & features cakash otliava view installed updates i tarsish service pack for windows

Link to comment
Share on other sites

za aktivator pishi activator ili removewat v niakoi torrent sait i koeto e posledna versia go tegli

 

za mahane kato vleznesh v programs & features cakash otliava view installed updates i tarsish service pack for windows

 

Вчера пробвах с Windows 7 Activator release 5 и най-новата версия на Daz 2.0.2. (и двете преди са работили при мен без проблем) но, продължава да иска активация... Ще трябва да мисля нови варианти. :)

 

Едит:

 

Махнах SP1 по метода на Щайга-та, но двата активатора отново отказват да го активират. Не искам да пробвам със систъм рестор-а, но вече се изчерпвам от към идеи...

Link to comment
Share on other sites

Вчера пробвах с Windows 7 Activator release 5 и най-новата версия на Daz 2.0.2. (и двете преди са работили при мен без проблем) но, продължава да иска активация... Ще трябва да мисля нови варианти. :)

 

Едит:

 

Махнах SP1 по метода на Щайга-та, но двата активатора отново отказват да го активират. Не искам да пробвам със систъм рестор-а, но вече се изчерпвам от към идеи...

 

Моят Уиндоус 7 е активиран по БИОС с лицензните файлове.

Бях пробвал тези активатори при Виста-та, заразиха ми мастър буут рекорда на външният хард, трябваше под Линукс да го чистя; чрез Аутостарт автоматично заразяваше всяка инсталация на Уиндоус. Проблема много случайно открит с помощта на малка програма на sysinternals: tcpview или подобно. SVChost искаше безпричинно кънекшън към съмнителна според DNS уеб страница

Избягвайте активатори, бъкат от троянци. Има в нета страници с възможност за БИОС-активация, съответно с риск, компа да се повреди. Най-сигурни са немските страници

Link to comment
Share on other sites

s removewat probva li

Пробвах - не стана... Оправих го със систем рестор-а... точката преди инсталирането на СП1....

Оправи се. Сега просто трябва да игнорирам тъпия СП1 ъпдейт.

Link to comment
Share on other sites

Ми изключи си автоматичните ъпдейти де.

 

(което не е добра стратегия - по-добре намери подобър 'начин' и си качвай ъпдейтите, такива начини има и са обсъждани нееднократно).

Link to comment
Share on other sites

Ми изключи си автоматичните ъпдейти де.

 

(което не е добра стратегия - по-добре намери подобър 'начин' и си качвай ъпдейтите, такива начини има и са обсъждани нееднократно).

 

Най-лесният и точен начин е да извадя една добра сума за 64-ри битова 7-ца.... :) Скоро мога и да го направя...:))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ей за пореден път се убеждавам, че няма други такива тъпи парчета като M$.Направили при инсталация на Windows 7 диска ти да се конвертира като dynamic и после като решиш да преинсталираш ти казва, че на тези дялове не може да се инсталира Windows 7, както и да ги изтриеш/смениш вида.

Евала... :sick :blink: :angry1 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ей за пореден път се убеждавам, че няма други такива тъпи парчета като M$.Направили при инсталация на Windows 7 диска ти да се конвертира като dynamic и после като решиш да преинсталираш ти казва, че на тези дялове не може да се инсталира Windows 7, както и да ги изтриеш/смениш вида.

Евала... :sick :blink: :angry1 :blink:

А? За пръв път чувам, инсталирам съм доста 7-ци, няма такова нещо инсталацията да ти конвертира дисковете в dynamic.

Но че са тъпи парчета, си прав иначе. От Вин7 започва вече да ми се разваля мнението за Win.

Link to comment
Share on other sites

 

От Вин7 започва вече да ми се разваля мнението за Win.

 

 

Много странно на мен от Win7 започна да ми се оправя мнението за Win :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Вчера пробвах с Windows 7 Activator release 5 и най-новата версия на Daz 2.0.2. (и двете преди са работили при мен без проблем) но, продължава да иска активация... Ще трябва да мисля нови варианти. :)

 

Едит:

 

Махнах SP1 по метода на Щайга-та, но двата активатора отново отказват да го активират. Не искам да пробвам със систъм рестор-а, но вече се изчерпвам от към идеи...

 

 

Ако Windows-a ти е бил "активиран" преди чрез loader , първо трябва да възстановиш / заличиш следите от предишният loader - с други думи да върнеш бозата в този момент в който ти иска лицензиране защото ти остават 30 дена . Използвай MBR Regenerator ( мисля е възможно да се намери някъде из тракерите , ако не успееш : пиши на ПМ ще пусна един в тракера ) . След това чак стартирай Windows Loader програма , по възможност последна версия ( мисля последната на Daz в момента е 2.0.3 ) .

Link to comment
Share on other sites

Ако Windows-a ти е бил "активиран" преди чрез loader , първо трябва да възстановиш / заличиш следите от предишният loader - с други думи да върнеш бозата в този момент в който ти иска лицензиране защото ти остават 30 дена . Използвай MBR Regenerator ( мисля е възможно да се намери някъде из тракерите , ако не успееш : пиши на ПМ ще пусна един в тракера ) . След това чак стартирай Windows Loader програма , по възможност последна версия ( мисля последната на Daz в момента е 2.0.3 ) .

Мерси много за съветите, но го оправих по най-кофти начинът... :) Ще го знам занапред.

Link to comment
Share on other sites

А? За пръв път чувам, инсталирам съм доста 7-ци, няма такова нещо инсталацията да ти конвертира дисковете в dynamic.

Но че са тъпи парчета, си прав иначе. От Вин7 започва вече да ми се разваля мнението за Win.

 

Еми за всяко нещо си има 1ви път :)

 

"Windows cannot be installed to this hard disk space; the partition contains one or more dynamic volumes that are not supported for installation."

 

А този тип ( dynamic ) на партитионите се появи след като разделих харда при самата инсталация на Windows 7.

 

Иначе и аз съм сравнително доволен от Windows-а, въпреки че нямам повече от 100 часа на него.

Link to comment
Share on other sites

В последствие от горният проблем имам питане....

Значи сега, SP1 е свален като ъпдейт, и постоянно ми напомня да го инсталирам. Избрах опцията да ме пита, преди да инсталира и въпреки това постоянно трябва да влизам в уиндоус ъпдейт сървис (или както е там) и да махам отметката върху SP1. Малко е дразнещо всеки път преди да изключа PC-то да махам тази отметка... Въпросът е как да я махна перманентно или къде да изтрия свалените файлове за инсталиране? Последната възможност е да изключа автоматичните ъпдейти на цяло...

Link to comment
Share on other sites

То хубаво станало, но това е еквивалент да си изключиш Windows update като цяло. Малко кръпки ще излизат(ако изобщо излизат) докато не си инсталираш SP1. Аз бях със чист Windows 7, активиран с активатора на Daz и след като си сложих SP1 не ми се е деактивирал. Ако при теб така не се получава, качи си директно Windows с интегриран SP1 и тогава го активирай.

Link to comment
Share on other sites

Странен и много гаден проблем ! USB-тата отказват да работят по незнайни причини.Каквото и да закача го дисконектва веднага и ми изписва ,че това устройство може да работи по-бързо,ако се пусне на USB 2.0 :laughing: .Открил съм временно решение ...захранващия кабел вънка и след малко ,като се нулира биоса няма проблем....бачкат си до следващия рестарт :sick .Рових доста и из нета,но решение не намерих.Всички драйвъри са последна версия,плюс актуализации ....абе всичко уж 6.Проблема не е хардуерен ,убеден съм.

Link to comment
Share on other sites

Говориш за кабел вънка, нулиране на BIOS-и и др. такива, после заключваш, че не е хардуерен проблем?! :blink:

Виж си батерията на дъното да не е отишла.

Link to comment
Share on other sites

Както казах не е хардуерен проблема.Погледнах ъпдейт историята и ми беше наплякал уина 2 ъпдейта за чипсета и покрай него вървят за УСБ-тата.Махнах ги и сложих възможно най-стария драйвър който намерих и всичко се оправи.Дори и преди това под Убунту и още 2 лайв дистрота които бях пробвал нямаше проблем !Сега въпросните ъпдейти са забранени и всичко е точно :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

На лаптопа ми съм със Седмица. Одеве докато бях в интернет в сайт, който съм повече от сигурен, че е "чист" и четях, изведнъж за секунди се появиха накуп няколко съобщения, че съм хванал вируси и разни троянци. Автоматично ми се показа някакво предложение за програма, която да сканира и да изчисти компютъра. Програмата беше Win 7 Internet Security 2012. След сканирането и откиването на всички вируси, натиснах да ги изчисти, но пишеше, че за да стане това трябва или да купя програмата или да я регистрирам с някакъв код. Тъй като Уина ми е оригинален и отдолу на лаптома имам лепенка със кода за него, пробвах с този код, но не се получи. След дълги опити по някакъв начин да се справя с регистрацията и да ми изчисти компютъра, се отказах и реших да пробвам в интернет да потърся друга програма, с която да оправя проблема. Тук обаче опитвайки се да вляза в интернет, ми изписваше, че това е твърде рисковано и затова не ме пускаше.

Някой знае ли как а се справя с проблема- или да регистриран програмата или да успея да вляза в интернет, за да потърся друга. И другото- може ли да ми предложите добра и подходяща програма, която ще ми свърши работа.

 

П.П. Проблема с влизането в интернет не е фатален, тъй като в краен случай мога и от другия компютър да изтегля пограмата и да я инсталирам на лаптопа.

Link to comment
Share on other sites

На лаптопа ми съм със Седмица. Одеве докато бях в интернет в сайт, който съм повече от сигурен, че е "чист" и четях, изведнъж за секунди се появиха накуп няколко съобщения, че съм хванал вируси и разни троянци. Автоматично ми се показа някакво предложение за програма, която да сканира и да изчисти компютъра. Програмата беше Win 7 Internet Security 2012. След сканирането и откиването на всички вируси, натиснах да ги изчисти, но пишеше, че за да стане това трябва или да купя програмата или да я регистрирам с някакъв код. Тъй като Уина ми е оригинален и отдолу на лаптома имам лепенка със кода за него, пробвах с този код, но не се получи. След дълги опити по някакъв начин да се справя с регистрацията и да ми изчисти компютъра, се отказах и реших да пробвам в интернет да потърся друга програма, с която да оправя проблема. Тук обаче опитвайки се да вляза в интернет, ми изписваше, че това е твърде рисковано и затова не ме пускаше.

Някой знае ли как а се справя с проблема- или да регистриран програмата или да успея да вляза в интернет, за да потърся друга. И другото- може ли да ми предложите добра и подходяща програма, която ще ми свърши работа.

 

П.П. Проблема с влизането в интернет не е фатален, тъй като в краен случай мога и от другия компютър да изтегля пограмата и да я инсталирам на лаптопа.

 

Win 7 Internet Security 2012 е rogue (вирус, фалшива антивирусна), която ти е заразила компютъра. Цъкайки да ти сканира, си я активирал и тя спокойно си е сложила каквото и трябва, където и трябва. Сега няма да те пусне в интернет, докато не я платиш, което ти НЕ ТРЯБВА да правиш.

 

Бих ти предложил продукта, за който аз работя, но Trial версията само сканира, без да чисти. Затова си свали malware bytes, инсталирай я на заразения компютър и влез да пуснеш сканиране през Safe Mode, за да се изчистиш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...