Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

накрая ще взема да замажа бозата и да си плесна едно фреш копи...

Вече на втори уиндоус ми се случва това, предния беше 32 битов, тоя е 64. С фреш копито може да се случи същото.

Вчера забраних DWM сървиса, пуснах си ръбестата тема уин 2000 стайл и засега май е добре...

w00x - уиндоуса ми е от оригинално исо, на лаптопа имам SLIC биос и директно се активира с какъв да е ОЕМ номер без кракове. Ъпдейтите ги инсталирам винаги :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

П.п. Дьед Мороз, одеве се сети, че тези простотии се случвали заради някаква съвсем незадължителна програмка... и като се делне или деинсталне, нещата се оправяли... ама пусто като е изкуфял и не може да се сети, коя точно е тази гнас...

 

Галине, като ти отвъртя един ще ти кажа кой е изкуфял! :devil

 

Казах ти, че от на асус лайната дето слага покрай драйверите. Защото не са само драйверите ами и една програмка за контрол на вентилаторите и още някаква за игри нещо беше. Просто като се качват драйвери слагаш възможния минимум от допълнителни глупости. Аз и това за вентилаторите можеше да не го слагам ама бяха доста топлички 2те карти и затова реших да ги пусна и тези, само че едната се скъса да ми прави проблеми преди да я разкарам.

 

 

GameOSD беше онова лайно. Ето описание на човек дето се е сблъскал и той с това:

 

as you can see i have AERO Enabled !!! :D

 

first I installed Catalyst (A Important point, my HD4670 is ASUS with asus drivers and asus GameOSD and Asus Smartdoctor), so, continuing, fist I intalled catalyst 9.9 on top => the evaluation couldnt end successfully :s

 

so i unistalled Ati Drivers, restarted, the same, no AERO

 

then i unintalled Asus GameOSD, restarted, and . . . . AERO ENABLED :D

 

I'm currently on drivers that have by default Win 7, with aero

 

conclusion Asus GameOSD messed Aero, no clues how :/

 

im going to re install Asus Drivers and see if i still have aero, then install Game OSD, and kill the autorun at start of OS and see if I still have aero or not

 

i0ll do this cause SmartDoctor annoyme cause gameOSD is missing :/

 

so i'll post later

 

 

and if the people above have ASUS cards, try killing GameOSD

Link to comment
Share on other sites

Това обяснява защо го нямам тоя проблем аз. Просто не съм го разрешил това като процес.

Link to comment
Share on other sites

Ъъ моя лаптоп е Леново със интел видео, нямам нищо на Азис. Ненужните боклуци от производителя никога не ги инсталирам, само една програмка за OSD и една за защита на хард диска (Active Protection System), че без програмата не работи въпросната защита.

Проблема обаче още го има :angry1 при гледане на видео в произволен момент системата замръзва за 20-30сек, после се оправя. Отново се проявява по-често при флаш видео. Като няма DWM да крашне не вади грешка, но пак е дразнещо... явно проблема не е в DWM, а в нещо друго :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам само на мен ли се получава така че след като инсталирам Прозореца и от 25 ГБ налични в Ц-то остават само 5... при проверка на всички папки не излиза че 2 ГБ са от програми и други папки, а Прозореца е 16.8 GB (18,123,382,784 bytes).

Не е ли малко много?

Link to comment
Share on other sites

На всички е така.

 

А аз попитам - имам един досаден проблем със Седмицата. Примерно правя си текстови файл и го позиционирам, да кажем, в долния десен ъгъл. След като съм го отворил и писал в него, давам да ми запамети информацията и в тоя момент уиндоуса решава, че ще го подреди след последния файл от лявата страна на екрана. Мога ли по някакъв начин да спра уиндоуса сам да подрежда файловете след като бъдат модифицирани?

Link to comment
Share on other sites

Проблема с флаша го имах и аз на X3100 вградено видео с моднати драйвъри и последния ъпдейт на Adobe.Сега смених драйвъра с друг моднат (X4500) и проблема изчезна...НО се заиграх и се оказа,че не е до драйвър,а Аерото!При втория който разпознава картата като 4500 е задължително да се изключи.Досадно е много и вече го засичам на 2 лаптопа със 7-ца Firefox/Chrome все тая...Windows Classic/Basic тема и няма проблем.Дано по-скоро го фикснат ....аз съм си платил и си искам аерото.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм с Х3100.

Както писах, при мен не се оправи след спирането на DWM и с моднати и с интел драйвъри... поне 5 различни версии драйвъри сменях, преинсталирах от 32 на 64 битов уин.

 

 

След като забраних аерото започна да ми вади грешки в winsat, вместо в dwm. Та оказа се, че проблема е бил съвсем друг - в Task Scheduler е зададено winsat да пуска на заден фон докато си работиш :confused всяка седмица. Като забие и не се изпълни, явно стартира пак по-късно. Освен това всяка смяна на драйвър я засича като промяна в хардуера и се стартира докато си работиш да мери перформанса с "новия" хардуер :angry1

 

В крайна сметка изтрих winsat от task scheduler-а, пуснах си аерото и нямам повече проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Някой имал ли е следния проблем с IE9: След крашване на системата или принудително прекратяване на процеса, предлага възтановяване на последната сесия. При което освен сесията, отваря произволен брой (от 2-3 до 40) таба с хоумпейджа :confusedсещате се какво става... или трябва да се чака 3 минути системата да се съвземе, или пак затваряне на IE и изгубване на сесията. На 2ри уиндоус е така :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Един ламерски въпрос.

Уин7 има ли опцията да извършва ремонт на съществуваща инсталация (както беше при ХР)? Два-три пъти пробвам и всеки път директно започва да инсталира и не вади диалогов прозорец с подобна опция...

Ако има подобна опция, как точно става хватката?

Link to comment
Share on other sites

Един ламерски въпрос.

Уин7 има ли опцията да извършва ремонт на съществуваща инсталация (както беше при ХР)? Два-три пъти пробвам и всеки път директно започва да инсталира и не вади диалогов прозорец с подобна опция...

Ако има подобна опция, как точно става хватката?

 

Трябва да се стартира от самия Windows, а не от BOOT като при XP.

Link to comment
Share on other sites

Бахти малоумието, майна... Единствената опция за ремонт е за старт-ъп ядове... Обаче за бъгавини които се появяват в процес на работа - нищо.

 

П.п. Ще се преинсталира цялостно и това си е...

Link to comment
Share on other sites

След всичко останало, след като смених лаптопа и т.н и бях известно време на Windows7...за втори път бях му дал шанс и за 2-ри път никак не ми харесаха глупостите и недомислените неща в интерфейса...Та отново мога да изкажа само отрицателни неща за Windows7...И отново съм на доброто старо XP...

п.п Ама то верно няма Repair, aко стане проблем, трябва да се занимаваш с преинсталация директно...

Link to comment
Share on other sites

Като например?

 

А какво мислиш за това: натискаш start бутона, пишеш част от името на програмата и то ти я намира... дааа ужасно недомислено е или може би не? А това да си "заковеш" програма на таскбара без да се мота quick launch? Пък колко неудобно е да знаеш да направиш double click върху горната част на рамката и то да ти разпъне прозореца по вертикала без да го максимизира. Или пък да завлачиш един прозорец най-отляво а друг най-отдясно и то да ги направи по 50% (когато гледаш 2 файла с код примерно или сравняваш някакви неща) - има подобно нещо и на ХР знам, само че е доста по-неудобно и трябва да са останали само тези 2та прозореца не-максимизирани а това е далече по-удобно и интуитивно.

 

Я си признай че машината ти е слаба и затова работи тромаво пък и теб те е мързяло да свикнеш малко...

Link to comment
Share on other sites

След всичко останало, след като смених лаптопа и т.н и бях известно време на Windows7...за втори път бях му дал шанс и за 2-ри път никак не ми харесаха глупостите и недомислените неща в интерфейса...Та отново мога да изкажа само отрицателни неща за Windows7...И отново съм на доброто старо XP...

п.п Ама то верно няма Repair, aко стане проблем, трябва да се занимаваш с преинсталация директно...

 

И на мен ми е интересно кои са тия недомислици.

 

Пък като видя някой на компютър от последните 3 години да слага XP и направо ми става лошо. За XP дори не излизат ъпдейти вече...

Link to comment
Share on other sites

Като например?

А какво мислиш за това: натискаш start бутона, пишеш част от името на програмата и то ти я намира... дааа ужасно недомислено е или може би не? А това да си "заковеш" програма на таскбара без да се мота quick launch? Пък колко неудобно е да знаеш да направиш double click върху горната част на рамката и то да ти разпъне прозореца по вертикала без да го максимизира. Или пък да завлачиш един прозорец най-отляво а друг най-отдясно и то да ги направи по 50% (когато гледаш 2 файла с код примерно или сравняваш някакви неща) - има подобно нещо и на ХР знам, само че е доста по-неудобно и трябва да са останали само тези 2та прозореца не-максимизирани а това е далече по-удобно и интуитивно.

Я си признай че машината ти е слаба и затова работи тромаво пък и теб те е мързяло да свикнеш малко...

Машината ми подкарваше чудесно Windows7 x86, aма вървеше толкова мазно и добре, че...

Да започнем, че настройките на мрежите не са събрани на 1 място, а са пръснати и т.н и т.н. Неудобно ми е. С XP и простичкият начин, по който беше подредено всичко, мога да се справя със затворени очи. А и просто не ме радва..Не се ми обяснява на дълго и на широко :)

 

И на мен ми е интересно кои са тия недомислици.

Пък като видя някой на компютър от последните 3 години да слага XP и направо ми става лошо. За XP дори не излизат ъпдейти вече...

Ами не знам. 2 пъти давам шанс на Windows7, може би има причина да не съм на него. Помисли. Предпочитам Windows98 да си сложа, пред Windows7... :D

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам. 2 пъти давам шанс на Windows7, може би има причина да не съм на него. Помисли. Предпочитам Windows98 да си сложа, пред Windows7... :D

 

Ами хубаво. Ти си знаеш. Щом не ти пука за сигурността на машината ти.. Карай без ъпдейти. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами хубаво. Ти си знаеш. Щом не ти пука за сигурността на машината ти.. Карай без ъпдейти. :)

Aз пиша вирусите(NO,this is not a joke) :D

В интерес на истината карам без антивирусна програма, с хардуерна защитна стена и така... :)

Какво да ти кажа, просто не ми допада :( Ама то и вие ще ме изядете, че не харесвам Windows7...Отива към фанатизъм, внимавайте ;)

Link to comment
Share on other sites

Aз пиша вирусите(NO,this is not a joke) :D

В интерес на истината карам без антивирусна програма, с хардуерна защитна стена и така... :)

Какво да ти кажа, просто не ми допада :( Ама то и вие ще ме изядете, че не харесвам Windows7...Отива към фанатизъм, внимавайте ;)

 

Всички вируси на целия свят пишеш? Под Windows XP? Хардуерната защитна стена няма да те спаси от рууткит.

Link to comment
Share on other sites

Всички вируси на целия свят пишеш? Под Windows XP? Хардуерната защитна стена няма да те спаси от рууткит.

Не, до сега имам няколко прототипа... А първо трябва да се заразя с тоя рууткит, а при мерките които имам и наборът от строго фиксирани програми, които ползвам, включвам сигурен интернет браузер, шансовете нещо да пробие са много малки. :)

Антивирусна не ползвам, аз познавам по-добре от антивирусната дали има или няма нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Не, до сега имам няколко прототипа... А първо трябва да се заразя с тоя рууткит, а при мерките които имам и наборът от строго фиксирани програми, които ползва, включвам със сигурен интернет браузер, шансовете нещо да пробие са много малки. :)

Антивирусна не ползвам, аз познавам по-добре от антивирусната дали има или няма нещо :)

 

OK.

 

Аз пък по цял ден ги чистя.

Link to comment
Share on other sites

OK.

Аз пък по цял ден ги чистя.

Е нали Windows7 е по-сигурен? :D Какви са тия вируси!? То и аз ги чистя успешно с инструментчета разни, но и имам прототипи, с които съм се занимал по-скоро от любопиство, какво мога да сделам.

Link to comment
Share on other sites

Е нали Windows7 е по-сигурен? :D Какви са тия вируси!? То и аз ги чистя успешно с инструментчета разни, но и имам прототипи, с които съм се занимал по-скоро от любопиство, какво мога да сделам.

 

Аз никъде не съм казал, че ги чистя само от Win 7.

Главно са на Windows XP.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...