Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Преди време си купих нов компютър, на който имаше инсталиран Уиндоус 7 заедно със съответния Майкркософт Офис. Уин-а е легален, на компа има лепнат стикер със си ди кея за Уиндоус, ако ми се наложи да преинсталирам, обаче Офиса не беше активиран и аз трябваше да го направя. Според мен кода, който е за Уина трябва да се напише и за Офиса, за да се активира, само, че като го напиша ми казва, че е невалиден този код.

Аз ли бъркам си ди кея, който трябва да се въведе или има нещо, което пропускам ? Дали да не пробвам да преинстаалирам Офиса и тогава пак да въведа кода ?

[/quote]

 

Със сигурност е триал 60дневен/ заключва се след 60 дни или 25 отваряния/ даже четох някъде, че и някои са с 13-15 отваряния.

В тази връзка искам да питам дали офис 2003 ще има проблем да се инсталира на уин7/64 битова. Трябва ли преди това да деинсталирам този офис 2007, който имам сложен и кое точно да деинсталирам, защото в Програмс освен Офис 2007 студентски виждам и един PowerPoint viewer 2007. А също "Compatibility pack for the 2007office system" какво точно ми осъществява? Не е точно по темата на уин7, но да не отварям друга тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Вече и аз съм на Windows 7 x64 :) .

Da widim докога ще оживее, доста кусури и бъгове му намирам, но ще му дам шанс още време да видим.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо си помислихме, че M$ са изкарали мега-якия, небъгав и бърз Уиндойс, но май се оказва че не е точно така...

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо си помислихме, че M$ са изкарали мега-якия, небъгав и бърз Уиндойс, но май се оказва че не е точно така...

Все си мисля, че май само двамата си мислим така, защото май само двамата сме видяли какво е Server 2008 :) .

Аз продължавам да си изграждам 7-цата със софт и всичко, като май единственото, което ме бутна да сложа нея вместо да си сложа пак 2008 или да преместя старата си 2008-ца от предния хард, беше че е по-нова, и многото слухове колко е добра. Ако не бях намерил лоши сектори на сигейта си, нямаше да бутам, ама това беше повод да направя някаква промяна. Засега нямам усещане дали е за добро, нека минат няколко седмици, да видим и какъв ъптайм ще издържи :bgrin: .

 

Иначе къде е тая малко памет дето точела 7-цата, не знам. Само драйверите инсталирани и някой по-дребен софт (още съм в началото) и след буут гледам в таск манагер 0.97 ГБ заети. Сега след 1 ден ъптайм 1.4ГБ заети, а е пуснат само винамп (30МБ), и файрфокса.

Ако е лийкнал някой драйвер, казвам чао завинаги на тия глупости. Драйвери и всичко е стандартното за устройствата от сайтовете на ... производителите.

Link to comment
Share on other sites

Толкова памет си заема - около 1.5 гб. Моят win7 е вече на 9-10 месеца и отначало си е така още. Явно като види, че има достатъчно памет, се разпростира. На машини с до 2 гб рам съм забелязал, че държи около 500 мб заети.

Link to comment
Share on other sites

Толкова памет си заема - около 1.5 гб. Моят win7 е вече на 9-10 месеца и отначало си е така още. Явно като види, че има достатъчно памет, се разпростира. На машини с до 2 гб рам съм забелязал, че държи около 500 мб заети.

Явно. И на мен ми мина през акъла, но според опита ми и с Server 2008 си помислих, че нещо не е наред, защото той заемаше малко по-малко памет като че ли, а е с ядро на Виста, която пък всички хулят колко ресурси лапала.

 

Мерси за включването, определено ме поуспокои. :punk Като сложа и по-лакомите програми, и запълня цялата рам, ще видя как се държи, но основното ми притеснение беше да не е някой леак и след седмица ъптайм да събори машината :) .

Link to comment
Share on other sites

Комичното е, че дори така май не я усещам нещо по-бърза или пъргава от вярната ми 2008-ца, която май по-малкичко РАМ гълташе :) .

 

Добре де, нали уж по-негладна за ресурси беше тая 7-ца :wacko: ?! Сега изведнъж всички казват колко едва я удържат :) .

Да не би като пусна разни неща така че да заема цялата РАМ с нещо, и да почне да суапва по-рано отколкото друга OS заради повечето заета от самата нея РАМ?!

Да не говорим че суперфеча още хич не го усещам да прави нещо. :ph34r: А той е един от критичните за мен компоненти.

Link to comment
Share on other sites

interesno mi e ti kato pravish goliam uptime na 7 kolko shte napravish az poveche ot sedmica-dve ne moga vse neshto se precakva ili pochva mnogo da misli

za pametta pri men po malko galta ot vista no po malko kato kazvam stava duma za 100-200mb koeto e gore dolo nishto no pak poniakoga neshto se zadrastva i galta dosta poveche ot vista osobeno sled 3-4den pone pri men e taka moje i moia release da e takav ne znam ama si karam s vista vse oshte vapreki che niakolko pati go probvah taka i ne mojah da ostana na nego kato izlezne SP pak shte probvam :)

 

sashto taka moje da probvash kak raboti after effects i premiere pro pri men neshto po bavno rabotiat :)

 

kato cialo 7 e ili naravno s vista SP2 ili malko po baven taka che shte izchakam oshte edna godina dokato premina izcialo na nego za momenta vistata mi e po udobna moje bi zashtoto sam si sviknal na neia

 

a za prefetcher az sam go izkliuchil zashtoto i az go darjah izvestno vreme i ne vidiah razlika :)

 

s 1GB naistina e goliama maka vista basic po dobre se spravia makar che kato cialo za vista i 7 ti triabvat 2GB s 1 po dobre xp

 

edt: sega go pusnah da vidia dali ima niakakav update

IE s 4 taba, live messenger, media player i windows update 1.3GB

Link to comment
Share on other sites

щайга,

още инсталирам разни неща, но направих поне един път 2-3 дена ъптайм и не видях да се задръства нещо.. Но като свърша, ще го оставя да видим какво ще стане. Има хора, правещи с месеци ъптайми, значи ще е нещо от конкретни драйвери или друго.

При теб може да е нещо от някой драйвер или от релийза или активатора..

Наистина повече памет ползва и то немалко, поне спрямо Win2008-цата ми. Но това как да е, поне да работи по-добре. До тоя момент не забелязвам и аз подобно нещо, нито е по-пъргава (САМО на 1-2 места вероятно е маалко по-бърза в отварянето на едни неща, но е капка в ... локвата), нито все още суперфеча забелязвам да прави нещо, нито нищо. За мен НЕ РАБОТИ по-добре като цяло. Интерфейса (Ползваемостта) е влошен спрямо Виста/2008 също така. Има някои бъгове (които не са особена болка и свикнах И с тях). Но и впечатленията ми са още базирани на няколко дни ползване. Като ползва повече памет, без да дава особени ползи като ползваемост, се очаква да е по-пъргава и добра при работа, от старите OS, нали така... е, аз не виждам такива неща. Само влошен интерфейс, почти неработещ (все още) суперфеч и т.н.

Защо още я ръчкам и изграждам ли... не знам, сигурно съм мазохист, по-нова OS е, "трябва да се свиква с новите мизерии" и др. такива оправдания.

MS изкарват все по-шитави продукти, новия WMP не става за никакъв х**, новия Explorer СЪЩО. Сега установих че и MSDN документацията към VS2010 също е милион стъпки назад, от което са пропищели явно много девелпоъри по света (добре че има някакви воркараунди).

 

Ако не издържа по няколко месеца без Никакви проблеми, директно си заминава без да се замисля. Защото който е ползвал Win2008 SP2 и е минал на 7, не познавам някой който да е бил доволен от прехода в каквото и да е отношение! Реших сам да се убедя по трудния начин ;) .

 

Просто реших да почна на чисто тоя път с 7 след като целия нет беше гръмнал колко по-добър ОС бил. Дрън дрън. Win2008 за мен е върха на MS като ОС. Ще видим още малко как ще се държи новото изчадие.

Link to comment
Share on other sites

Теди,

 

Все пак правиш сравнения на сървърни ОС-и с десктоп такива. Аз мисля, че от MS се стараят много повече за доброто поведение на сървърните си версии. Като цяло Win7 за мен е доста по-добре от Vista. А ако искаш да направиш добро сравнение сложи си Windows Server 2008 R2(тоя дето е базиран на Win7) и тогава прави сравнение спрямо предишния server 2008.

 

Колкото до интерфейсните промени дето не ти харесват, само с няколко клика старт лентата може да се смали и title баровете на приложенията да изглеждат както преди без да се групират. :)

Link to comment
Share on other sites

THE_STORM, то ако беше само това, с мед да го намажеш. Тия неща, за които говориш, съм ги минал всичките издълбоко даже, разните gpedit, полицита и т.н., и др. места.

Има милион по-дребни неща, тук таме бъгчета, поведение дори в "стария" вид и т.н.

 

Колкото до 2008 R2, не мисля и нямам време, да се занимавам сега и нея да пробвам. Навсякъде по нета чета, че разликите вече между сървър и несървър при W7/2008R2 са доста по-незначителни отколкото при Виста и 2008. Мен лично липсата на Superfetch в R2 ме спря, защото това е функция/сървиз, който за мен е просто най-доброто, което М$ са направили досега за подобряване на работата. Иначе щях да сложа R2 без да мисля. Единствено това. А да, и все пак при несървър са по-големи шансовете да имам тунер както и някои други неща, с които така или иначе съм имал някои главоболия в софтуерно отношение.

Ако не се държи добре с времето, лесно е, DEL и възстановяване на имидж от старата ми 2008-ца.

Link to comment
Share on other sites

То явно тоя "супершпек" нещо им куца напоследък щом го махат... Мен лично на 7-цата колкото и uptime да имам повече от 1.5GB не ми гълта, когато нямам пуснати приложения, пък уж имам superfetch...

Link to comment
Share on other sites

Бе да ти кажа, ако съм малко по-дебелокож, не е толкова зле. Суперфеча явно работи, при копиране, местене тва онва, качва 6-7ГБ кеш, в момента е на 5.3, и въпреки че не е толкова чевръст при отварянето на програми като Win2008, след първото стартиране на програмите, изглежда тръгват нормално бързо и тук вече, нататък. Иначе съм забелязал засега, че суперфеча тръгва да кешира точно 7 мин. след рестарт.

За паметта да, забелязах, че не качва след като набързо качи на около 1.9ГБ след рестарт, с всичките ми салтанати. Сървъра с почти същите неща качваше по-малко, но не е болка.

Той суперфеча не се отразява на available паметта. Той се вижда само в Cached полето ;) .

Да се надяваме че като излезе SP1 ще фикснат по-видимите бъгове поне. Аз уж щях да чакам SP1, ама на..

Link to comment
Share on other sites

...

Да се надяваме че като излезе SP1 ще фикснат по-видимите бъгове поне. Аз уж щях да чакам SP1, ама на..

Да..и с новият SP1 хубаво ще нае*ат тия с пиратките...

Аз съм слагал на 1-2клиента по тяхно желание и съм шибвал RemoveWAT, не се занимавам със лоудери.

Версията си беше MSDN Windows7 Pro x86.

Meжду другото, не слагайте Ultimate, а Professional. Ultimate ми се вижда излишно претрупана с някои неща.

Отгоре на всичкото,Ultimate ще се поддържа до 2015, а Professional и Enterprise до 2020година.

А лично аз си мисля дали да не даунгрейдна до Windows2000 :laughing:

Спира ме само това, че няма вградена поддръжка на SpeedStep... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Как да махна SP1 beta, че да си сложа RTM-а?

Пробвах и 3те начина, които ги има в нета и никой не става.

В контрол панела нямам опция uninstall; с CMD-то ми дава, че е системата си го иска и не може да се махне, а system restore-не ползвам.

А като пусна SP1 RTM ми дава да махна бетата...

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Да..и с новият SP1 хубаво ще нае*ат тия с пиратките...

Аз съм слагал на 1-2клиента по тяхно желание и съм шибвал RemoveWAT, не се занимавам със лоудери.

..

А? Слагаш RemoveWAT, това не е ли пиратка? Не им ли казваш на клиентите, че след SP1 ще са нае*ани и няма да могат да го ползват? :rolleyes:

 

Как да махна SP1 beta, че да си сложа RTM-а?

Пробвах и 3те начина, които ги има в нета и никой не става.

В контрол панела нямам опция uninstall; с CMD-то ми дава, че е системата си го иска и не може да се махне, а system restore-не ползвам.

А като пусна SP1 RTM ми дава да махна бетата...

:unsure:

В нета е пълно с подобни случаи, не виждам Нито една смислена причина да се слагат БЕТА, особено за OS сървиз пак :wacko: , за която доста е обсъждано, че за 7-цата се маха доста трудно в доста случаи, неясно защо, и може да се стигне до преинсталация. SP1 не носела почти абсолютно нищо за крайния потребител. RemoteFX и някои неща за IT administrators. Останалото си го имате и през WU.

Аз лично съм скептичен какви бъгове ще оправя тоя сървизпак, най-много да забави системата. При всички случаи ще се тества виртуално.

 

Вече SP1 финална версия ли има?

Финална не, но изтекла имало от завчера. След всичко казано, отново се чудя защо някой би бързал да я слага, изтеглена от незнайно къде (е, сигнатурата показва произхода де), след като скоро ще я има финална и официална.

Link to comment
Share on other sites

След всичко казано, отново се чудя защо някой би бързал да я слага, изтеглена от незнайно къде (е, сигнатурата показва произхода де), след като скоро ще я има финална и официална.

Скоро след месец-два :))

Освен като се появи официялно ще преинсталирам, без това и мислех да почна на чисто :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е айде ся :) .

Какво си пробвал като методи?

Странно ми се струва да не може да се премахне Бетата.. след като би трябвало да е основна функция да може да се махне. Това си е проблем на MS според мен.

Но понякога наистина май преинсталацията ще е най-бърза. Защото ако имаш критични приложения или много на брой и ползваш компа за някаква работа, надали би слагал бета SP1.., така мисля аз.

Link to comment
Share on other sites

Така се маха бета сп1

1. Click on “Start button -> All Programs -> Accessories“. Right-click on “Command Prompt” and select “Run As Administrator“. If you are prompted to enter password, enter the password and continue. You can also open Command Prompt in Administrator mode by typing “cmd” in Startmenu Search box and press “Ctrl+Shift+Enter“.

 

2. Now provide following command and press Enter:

 

wusa.exe /uninstall /kb:976932

Посли си инсталираш нормалния сп 1 ,със RemoveWAT си оправяш бозата и си готов.

 

 

0a6d451eae12dba96c5eeca23dd09ff9.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Абе тия сървиз паци дето се мотаят из торентите, уж са RTM. Верно са оригинални М$, но като версии датират от средата на Ноември 2010 (тогава са подписани). 2 месеца ги тестваха ли какво?!

Кога излизат по-официално, аз смятам да ги изчакам, да не би случайно да се окаже че няма да са същите, все пак това сега е достъпно само от торентите за обикновените хора.

Link to comment
Share on other sites

Защо още няма читав не RTM, Windows 7 torrent?

Има Windows.7.x86-x64.EN.All.SKU.Retail.Integrated.December.2010.by.Boagrius, който е от RTM.

Какво точно те притеснява в RTM?

А и аз лично такива интегрирани от торенти избягвам да свалям, камо ли ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...