Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с звука на Windows7. Не мога да подкарам 5.1 колони. Избирам си от Realtek HD Audio Manager опцията 5.1 и при теста всичките колони работят перфектно, но когато пусна някоя песен само две от тях работят. Пробвах какво ли не и не знам как да ги подкарам да свирят всички колони когато пусна Winampa.

 

казваш "когато пусна някоя песен" ... само с winamp ли си пробвал? разглеждал ли си настройките на плеъра и по-точно в Plug-Ins -> Output

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Да само с Winamp преди бях s XP и нямах такива проблеми. Изобщо не съм наясно с тези Plug-Ins и Output, ако е възможно да обясниш. Мерси.

 

Дъното ми е MB Asrock 945GCM-S и когато инсталирах същия Windows на приятел със същите audio drivers при него има съвсем различни опций.

моите настройки

неговите

Link to comment
Share on other sites

Проблем.

Който си държи WU на автоматичен режим, да помисли пак. Добре че ми е на ръчно, и ъпдейтвам рядко.

Бих ви посъветвал въпросния ъпдейт от заглавието в линка да не го инсталирате, освен ако не искате да си пробвате късмета.

Сега пробвам във виртуална среда какво ще стане. Това ми се вижда сериозно като проблем, дано от МС оправят кашата. Не много често им се случва да забъркват големи каши с ъпдейти. Е, има хора, които не виждат проблем с тия ъпдейти, явно има някакъв конфликт с нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След инсталация на Service Pack 1, случайно видях, че в My Computer пише, че имам 30 дена за активация

Има ли излязъл patch или някакъв нов активатор, който се справя с проблема?

9611b9745eb8d4dd5ffafd7363ab723b.png

Link to comment
Share on other sites

Тъп въпрос.

 

От Windows 98 насам (поне до ХР) имаше една функционалност - като завлачиш папка до ръба на десктопа - създаваше панел, в който показваше съдържанието й. Ползвах това, за да държа shortcut-и към често ползвани програми/места на компира си.

 

На седмицата так'воз животно нЕма. Порових малко и из нетЯ, но изглежда не мога да си формулирам търсенето като хората, щото ми изкарва информация основно за Windows Sidebar, нещо, с което воювам, откакто е излезнала глиста.

 

Някой някакви идеи?

_________

Ред: За момента позакърпих положението с AppLauncher v3, но ме дразни, че не може да се преоразмерява, и да го направя с широчината на екрана, примерно...

Link to comment
Share on other sites

Antares, аз лично не мога да се сетя за какъв панел говориш, че се създавал като завлачиш папка по ръба. Камо ли на Вин98.

При 7 има там едно (забравям им имената на тия нови функции, помня само Peek дето като задържиш някъде нещо за секунда, изчезваха прозорци за да видиш десктоп или друг прозорец, но това го изключвам винаги) дето като влачиш прозорец по ръба, да го максимайзне или да го разшири до половин екран, или атко дабълкликнеш на рамката, да го разшири пак така - все неща, които ненавиждам, и заедно с сайдбара, също винаги изключвам от Аеро.

 

За SP1, пробвах го на една машина, на пръв поглед всичко мина нормално и нямаше перипетии. Изтеглих го и от сайта на MS и се оказа абс. същия RTM, който бях дръпнал от някой торент месец преди това, и файла е подписан цифрово далеч назад във времето някъде Октомври 2010 ако се сещам правилно.

Link to comment
Share on other sites

За SP1, пробвах го на една машина, на пръв поглед всичко мина нормално и нямаше перипетии. Изтеглих го и от сайта на MS и се оказа абс. същия RTM, който бях дръпнал от някой торент месец преди това, и файла е подписан цифрово далеч назад във времето някъде Октомври 2010 ако се сещам правилно.

Не би било лошо да ми се извиниш след тази констатация. Спомни си колко ме плю тогава. И от мен да запомниш едно: може да си програмист, но това не означава, че имаш достъп и знаеш всичко.

Link to comment
Share on other sites

Май пак сме на ръба да почнем безсмислен офтопик спор.

Констатацията ми не виждам с какво, което съм казвал преди, влиза в противоречие. Не съм плюл. Явно всичко, което не е точно по твоята линия на мислене (което е нормално при обсъждане на някаква тема от повече от 1 човек), е плюене по твой адрес. Съжалявам, бих се извинил само ако съм твърдял нещо с което да съм засегнал конкретен човек, и впоследствие съм се оказал неправ.

Някои хора изпадат в агресия ако някой някога реагира малко по-остро (независимо по каква причина) на нещо казано от тях, макар и впоследствие да е смекчил тона, други изпадат в някакви оправдания или защита, трети млъкват уж обидено.

Ако приемем презумпцията за невинност, преди да се извини, човек трябва да стане наясно за себе си какво е сгафил, нататък зависи от други фактори дали ще се извини АКО сметне че е крив.

Link to comment
Share on other sites

Май пак сме на ръба да почнем безсмислен офтопик спор.

Констатацията ми не виждам с какво, което съм казвал преди, влиза в противоречие. Не съм плюл. Явно всичко, което не е точно по твоята линия на мислене (което е нормално при обсъждане на някаква тема от повече от 1 човек), е плюене по твой адрес. Съжалявам, бих се извинил само ако съм твърдял нещо с което да съм засегнал конкретен човек, и впоследствие съм се оказал неправ.

Някои хора изпадат в агресия ако някой някога реагира малко по-остро (независимо по каква причина) на нещо казано от тях, макар и впоследствие да е смекчил тона, други изпадат в някакви оправдания или защита, трети млъкват уж обидено.

Ако приемем презумпцията за невинност, преди да се извини, човек трябва да стане наясно за себе си какво е сгафил, нататък зависи от други фактори дали ще се извини АКО сметне че е крив.

Ще ти припомня в резюме:

Когато постнах линкове за SP1 почти месец преди да излезе официално ти каза: няма да тегля SP от съмнителни източници, ще изчакам да излезе официално. Е, излезе официално. Нещо да добавиш по въпроса за магданоза?

Заради индивиди като теб, БГ пространството отиде в десета глуха и сега всички теглите от безумни тракери като замунда... и после се почва - ама тва не бачка, ама еди какво си.

Халал да ви е високомерието, дръжте си го.

Лека вечер.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти припомня в резюме:

Когато постнах линкове за SP1 почти месец преди да излезе официално ти каза: няма да тегля SP от съмнителни източници, ще изчакам да излезе официално. Е, излезе официално. Нещо да добавиш по въпроса за магданоза?

Заради индивиди като теб, БГ пространството отиде в десета глуха и сега всички теглите от безумни тракери като замунда... и после се почва - ама тва не бачка, ама еди какво си.

Халал да ви е високомерието, дръжте си го.

Лека вечер.

Ти пиян ли си или какво?

 

"ти каза: няма да тегля SP от съмнителни източници, ще изчакам да излезе официално"

- Да. Нормално е като за човек като мен, който си пази OS-a и компа, да не разчита на "съмнителни" източници. Защото Замунда и сие, са си такива, Някой там е качил нещо и т.н. Друг е въпроса, че след проверката на цифровия подпис (това говори ли ти нещо) става ясно с какъв произход е (в случая дали е MS или е барано нещо).

Е, излезе официално и констатирах, че е същото като това, което бях изтеглил от тракер преди месец някъде. За какъв магданоз да добавям нещо, не се разбра.

 

"Заради индивиди като теб, ..... и сега всички теглите от безумни тракери като замунда.."

- Не разбрах какво общо имат индивиди като мен за това, че хората теглели от тракери. Съвет от мен: не пиши вечер :beer: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали това е точната тема, но все пак ще си питам.

На лаптопа съм със "Седмица" и когато си пусна филм, независимо на какъв плейър, не ми възпроизвежда субтитрите. По всичките плеъири съм гледал настройките и съм ги "пипнал" и не е в това причината. Пробвал съм да отворя отделно файла със субтитирите и си ги разчита. Някой да има идеи ?

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо си сложих SP1. Всичко протече нормално. През WU. Четох обаче, че за притежатели на ATI видеокарти имало доста хора с проблеми при инстала на SP1. Незавършващи инсталации, грешки някакви и т.н. Особено ако са чистени с Driver cleaner/sweeper-и и др. такива.

 

Dunc, настройваш ли овърлеите или там разните такива, прилича на невъзможност плеърите да насложат субс над филма.

Дори VLC Player ли не ги показва (при условие наистина че не си забравил да уеднаквиш имената за всеки случай)..

Link to comment
Share on other sites

Имената на файловете съм ги уеднаквил още от началото, не е там проблемът.

Уж съм прегледал настройките по плейърите, въпреки че сега не мога да се сетя какво е това оувърплей.

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем :

 

Принципно интернета си ми работи чудесно ,но когато пусна сериозен ъплоуд (торент или нещо да пращам по скайп с повече от 1-2MB) мрежата ми зависва и интернета спира. Трябва да дам repair на local area connection за да ми намери че проблема ми е "изгубен DNS" и след рестарт на мрежата (disable/enable) нета пак тръгва. Смених доста драйвери на ланката (която е вградена към дъното ASUS) ,пробвах и 2-3 ралични Windows 7-ци, сега съм дори и с инсталиран SP1 и проблема си ми остава. Това го прави само на 7-ца ,при XP и Виста няма проблеми. Също така се получава при масивен ълпоуд ,ако свалям няма никакви грижи. Някой има ли идея дали е от проблем на Windowsa или драйвер на ланкартата (Artheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T) ?

 

Благодаря предварително !

Link to comment
Share on other sites

Имах същия проблем и го реших, дано и при тебе да стане:

 

1. Отиваш в Device Manager и даваш Properties на LAN-ката ти.

2. Отиваш в таба Advanced и даваш на Disabled абсолютно всяка опция, в която се съдържа думата "offload", също така изклюваш и "Flow Control".

3. Цъкаш Ok, един рестарт и пробваш дали всичко е наред. :)

Link to comment
Share on other sites

Направих го вчера ,за сега всичко се държи мъжки което е добър знак !

 

Благодаря много ,спаси ме от нервна криза :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Гледам има специалисти тук да питам няколко въпроса.

 

1. Има ли шанс да намаля лентата отдолу? Тоя "гигантски" размер нещо ми бърка в здравето.

 

2. ОС-то ми е активирано, обаче ми излиза някво съобщение "Geniuses" или там подобно да ми проверявало серийният номер. Как мога да го разкарам това?

Link to comment
Share on other sites

Таскбара можеш да си го докараш на височина като при старите версии, през Properties (естествено) - там има опция Use small icons.

За другото, щом е активирана, обаждаш се на Майкрософт :) .

Отделно четох някъде, че се случвало след някой ъпдейт (SP1 например) легални виндовси да се делегализират, пробвай WindowsUpdate пак.

Link to comment
Share on other sites

2. ОС-то ми е активирано, обаче ми излиза някво съобщение "Geniuses" или там подобно да ми проверявало серийният номер. Как мога да го разкарам това?

Явно някой от ъпдейтите или изтеглените допълнителни приложения иска да провери легалността на копието. Ако ти е с легален номер - дай му смело да провери, ако не... по-добре недей ;)

Link to comment
Share on other sites

Таскбара можеш да си го докараш на височина като при старите версии, през Properties (естествено) - там има опция Use small icons.

За другото, щом е активирана, обаждаш се на Майкрософт :) .

Отделно четох някъде, че се случвало след някой ъпдейт (SP1 например) легални виндовси да се делегализират, пробвай WindowsUpdate пак.

 

Таскбара го направих малък, благодаря. Уж се рових в тея опции ама не съм го видял.

 

Иначе ОС-то е активирано ама с активатор :rolleyes: Ако беше оригинално хич нямаше да се мисля да им се обадя, че имам проблем. Ако се пробвам сега имам чуството, че ще се сбозяса и няма да иска да се активира вече.

 

Пробвах и с ъпдейтите, ама казва, че няма ъпдейти освен някакви от рода на "Чайна ленгуидж пак" и подобни. Версията която сложих си беше с вграден SP1 уж....

 

Още 1 питане имам за таскбара. Дали е заключен или отключен аз невиждам разлика. Преди и на Виста и на ХП като го отключа можех да скрия някой от иконите за бърз достъп...Тук греда. Има ли как да стане да скрия някой от тях, а не да ми ги реди всичките и ако наслагам 20 програми, да ми нареди целият таскбар с икони отдолу....

 

Явно някой от ъпдейтите или изтеглените допълнителни приложения иска да провери легалността на копието. Ако ти е с легален номер - дай му смело да провери, ако не... по-добре недей ;)

 

Май май, няма да го пипам.

Link to comment
Share on other sites

Още 1 питане имам за таскбара. Дали е заключен или отключен аз невиждам разлика. Преди и на Виста и на ХП като го отключа можех да скрия някой от иконите за бърз достъп...Тук греда. Има ли как да стане да скрия някой от тях, а не да ми ги реди всичките и ако наслагам 20 програми, да ми нареди целият таскбар с икони отдолу....

 

Тук е малко по-различна идеята на иконите в таскбара. Вече не са в т.нар. quick launch меню, а са си в самият таскбар. Може би забелязваш, че като цъкнеш върху някоя икона, на нейно място се появява бутона за прозореца на програмата. Цялата работа е, ако работиш често с едни и същи програми, да можеш да укажеш къде точно да им се появяват бутоните на прозорците. Не знам дали можеш направиш quick launch меню тук. Аз така или иначе си свикнах каквото ми потрябва да му напиша първите 3-4 букви в старт менюто и да пусна програмата.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...