Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Аз никъде не съм казал, че ги чистя само от Win 7.

Главно са на Windows XP.

Аз пък ги чистя главно от Windows7 :D (Шегувам се, спокойно)

w00x, извинявай, брат, но в момента просто не съм в състояние за адекватна дискусия :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Винаги е кофти да се свикне с новите неща и промените в интерфейса. Поне аз веднъж свикна ли, ми е много по-удобно и лесно. Така беше от 95 на 98, на 2000, на хр, на 2008 сървър (виста), на 7... Никога не съм се замислял да се върна на старата версия ;) Особено пък XP толкова дървен ми се вижда, че няма накъде.

Всеки си знае де.

Link to comment
Share on other sites

Винаги е кофти да се свикне с новите неща и промените в интерфейса. Поне аз веднъж свикна ли, ми е много по-удобно и лесно. Така беше от 95 на 98, на 2000, на хр, на 2008 сървър (виста), на 7... Никога не съм се замислял да се върна на старата версия ;) Особено пък XP толкова дървен ми се вижда, че няма накъде.

Всеки си знае де.

Според мен е много тъпо настройките за мрежите да са пръснати на 5 места, да кликам по разни advanced опции, за да си свърша работата, като преди всичко беше на едно единствено място. А примерно настройките за резолюцията са на коренно различно място от настройките за темите и т.н и т.н Не мога да схвана логиката на новата подредба просто...

Link to comment
Share on other sites

А примерно настройките за резолюцията са на коренно различно място от настройките за темите и т.н и т.н Не мога да схвана логиката на новата подредба просто...

 

Няма логика настройките за 2 различни неща да са на две различни места? Интересна логика.

Link to comment
Share on other sites

Няма логика настройките за 2 различни неща да са на две различни места? Интересна логика.

Логиката е неща, които са свързани, да са на едно място. Примерно избора на тема, настройка на резолюция и настройка на Wallpaper-всичко това засяга настройките на изгледа/настройките на екрана. Ето това е моята логика. Аз дори програмите на десктопа си групирам тематично по моя си логика.

Link to comment
Share on other sites

Има начин да си изкараш шорткът Network Connections в 7 - ето ти старите мрежи. Отделно пък като свикнеш с две цъкания от нетуорк енд шеринг центъра си вадиш настройките на мрежата.

В 7 не ме кефи липсата на надписи в таскбара и групирането и си ги изключвам (кой идиот си мисли че по някакви картинки трябва да се кьоря да познавам какво е отворено :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

Има начин да си изкараш шорткът Network Connections в 7 - ето ти старите мрежи. Отделно пък като свикнеш с две цъкания от нетуорк енд шеринг центъра си вадиш настройките на мрежата.

В 7 не ме кефи липсата на надписи в таскбара и групирането и си ги изключвам (кой идиот си мисли че по някакви картинки трябва да се кьоря да познавам какво е отворено :wacko: )

 

Има си надписи в таскбара. Аз винаги така съм си го ползвал.

 

Десен бутон на таскбара > Properties

Tab Taskbar > Taskbar Buttons. Избираш или "Combine when taskbar is full" ако искаш да ги събира, или "Never Combine" ако не искаш, и си готов. Има надписи. Аз само по икони не мога да се оправя.

 

едит: сега като прочетох пак видях, че ти май си си ги оправил. Ами дали са опция хората. Големи, хубави икони. Някой хора така си ги ползват.

Link to comment
Share on other sites

Има начин да си изкараш шорткът Network Connections в 7 - ето ти старите мрежи. Отделно пък като свикнеш с две цъкания от нетуорк енд шеринг центъра си вадиш настройките на мрежата.

В 7 не ме кефи липсата на надписи в таскбара и групирането и си ги изключвам (кой идиот си мисли че по някакви картинки трябва да се кьоря да познавам какво е отворено :wacko: )

Ами..Не искам да цъкам из Network and Sharing Center. Отделно, в таскбара иконката за безжичните мрежи не ми дава текущата скорост на мрежата, а само ми дава нивото на сигнала. Network and Sharing Center, после кликам на настройки на адаптерите, после незнам си какво...Дълга и широка, като в XP ставаше по-бързо, защо да си усложнявам живота? :)

И да, първото нещо което направих, като сложих 7(отново), беше да настроя да показва надписи в таскбара и да спра групирането, защото по иконки да се чудя какво съм пуснал...не върви...

Преди отивам в Control Panel->Network Connections и всичко ми е там-жично, безжично, модеми и прочие, а сега...Та*ак работа...

п.п Дори темата в Windows7 ме дразни и си пуснах класическата...

Link to comment
Share on other sites

Ами..Не искам да цъкам из Network and Sharing Center. Отделно, в таскбара иконката за безжичните мрежи не ми дава текущата скорост на мрежата, а само ми дава нивото на сигнала. Network and Sharing Center, после кликам на настройки на адаптерите, после незнам си какво...Дълга и широка, като в XP ставаше по-бързо, защо да си усложнявам живота? :)

И да, първото нещо което направих, като сложих 7(отново), беше да настроя да показва надписи в таскбара и да спра групирането, защото по иконки да се чудя какво съм пуснал...не върви...

Преди отивам в Control Panel->Network Connections и всичко ми е там-жично, безжично, модеми и прочие, а сега...Та*ак работа...

п.п Дори темата в Windows7 ме дразни и си пуснах класическата...

 

Кликаш на иконата на безжичната мрежа и ти излиза списък. Цъкаш върху мрежата и излиза скоростта.

 

В Network and Sharing Center са абсолютно всички настройки. Не съм сигурен кое ти е разхвърляно.

Link to comment
Share on other sites

Кликаш на иконата на безжичната мрежа и ти излиза списък. Цъкаш върху мрежата и излиза скоростта.

В Network and Sharing Center са абсолютно всички настройки. Не съм сигурен кое ти е разхвърляно.

А в XP си имам tooltip, който като си сложа курсора на иконката за безжичните мрежи и ми казва-Ниво на сигнала-No/VeryLow/Low/Good/Excellent с текущата скорост, на която се е свързало/data rate/

cqs1322251189z.png

Не са всички настройки, защото ми дава главният екран, после кликам отляво, за да видя мрежовите адаптери и настройките им и т.н и т.н

Преди цъкам-Мрежови връзки-Ето ти ги мрежовите връзки и мрежови адаптери-Дясно бутонче и си бъзикам настройките-Горе в Advanced в менюто има неща, които рядко се ползват и така...

А сега ще кликам насам-натам като будала, резолюцията и тапета и темите са на различни места, глупотевини безброй...И не ме кефи никак новото старт меню с търсенето, аз сам искам да си намеря каквото ми трябва и си искам класическо меню, но уви-такава опция няма.

Link to comment
Share on other sites

Добре де. А Desktop като опция от Win 95 насам не те ли дразни?

Не. :)

Всичко си е групирано ясно и тематично според мен :) Ако можех да го наглася както искам, може би вече щях да съм на Windows7, но то едва ли би имало ползва от 7-ца, която изглежда досущ като XP :) Хората сменят Свина, за да са фешън и да е по-шаренко основно. Аз не го споделям това :)

Link to comment
Share on other sites

Не. :)

Всичко си е групирано ясно и тематично според мен :) Ако можех да го наглася както искам, може би вече щях да съм на Windows7, но то едва ли би имало ползва от 7-ца, която изглежда досущ като XP :) Хората сменят Свина, за да са фешън и да е по-шаренко основно. Аз не го споделям това :)

 

При Windows 7 са променени доста повече неща различни от основната визия, ама какво ти обяснявам...

Link to comment
Share on other sites

При Windows 7 са променени доста повече неща различни от основната визия, ама какво ти обяснявам...

Наясно съм. Но графичният интерфейс определено не ми допада.

Link to comment
Share on other sites

Машината ми подкарваше чудесно Windows7 x86, aма вървеше толкова мазно и добре, че...

Да започнем, че настройките на мрежите не са събрани на 1 място, а са пръснати и т.н и т.н. Неудобно ми е. С XP и простичкият начин, по който беше подредено всичко, мога да се справя със затворени очи. А и просто не ме радва..Не се ми обяснява на дълго и на широко :)

 

 

Ами не знам. 2 пъти давам шанс на Windows7, може би има причина да не съм на него. Помисли. Предпочитам Windows98 да си сложа, пред Windows7... :D

 

Да обобщим - държиш да подкараш windows 7 на някаква антика с процесор като на модерна микровълнова, също така се оплакваш че си свикнал вече по един начин и те мързи да свикнеш с нещо по-различно? Освен това от втората част към w00x разбираме, че си инатливо магаре и толкова.

 

 

Aз пиша вирусите(NO,this is not a joke) :D

В интерес на истината карам без антивирусна програма, с хардуерна защитна стена и така... :)

Какво да ти кажа, просто не ми допада :( Ама то и вие ще ме изядете, че не харесвам Windows7...Отива към фанатизъм, внимавайте ;)

 

Браво мойто момче, само така. То и аз като бях на 14 пробвах да напиша няколко - в началото ми беше интересно...

 

 

включвам сигурен интернет браузер, шансовете нещо да пробие са много малки. :)

 

Наясно ли си че изтърси голяма глупост. Сигурен интернет браузър и непробиваема антивирусна са точно толкова реални, колкото утопичния комунизъм и нито ги има нито изобщо е възможно да съществуват.

 

 

Е нали Windows7 е по-сигурен? :D Какви са тия вируси!? То и аз ги чистя успешно с инструментчета разни, но и имам прототипи, с които съм се занимал по-скоро от любопиство, какво мога да сделам.

 

Нищо не е сигурно, просто е малко по-добре от ХР това е.

 

И гледам се заяждаме като образцови nerd-ове, но ти почна първи да пишеш глупости...

 

А в XP си имам tooltip, който като си сложа курсора на иконката за безжичните мрежи и ми казва-Ниво на сигнала-No/VeryLow/Low/Good/Excellent с текущата скорост, на която се е свързало/data rate/

cqs1322251189z.png

Не са всички настройки, защото ми дава главният екран, после кликам отляво, за да видя мрежовите адаптери и настройките им и т.н и т.н

Преди цъкам-Мрежови връзки-Ето ти ги мрежовите връзки и мрежови адаптери-Дясно бутонче и си бъзикам настройките-Горе в Advanced в менюто има неща, които рядко се ползват и така...

А сега ще кликам насам-натам като будала, резолюцията и тапета и темите са на различни места, глупотевини безброй...И не ме кефи никак новото старт меню с търсенето, аз сам искам да си намеря каквото ми трябва и си искам класическо меню, но уви-такава опция няма.

 

Същото е - цъкам на иконата с антенките (а там се вижда още от самата икона без да посочвам даже колко е добър сигнала), след това цъкам на "open network & sharing center" после в ляво на change adapter settings и пак съм там. Точно 3 цъкания и то от иконата на таскбара. Ти натискаш start -> network settings и попадаш на същото място 2 цъкания. 1 екран е в повече, верно, но подозирам са го скрили заради серсеми които бърникат където не им е работа. 1 цъкане не е проблем.

 

Другото - оплакваш се отново че е различно а ти си свикнал инак. Ми различно е, но пък е правено за компютри с по-големи екрани. Там е по-добро то старото.

 

И не ме кефи никак новото старт меню с търсенето, аз сам искам да си намеря каквото ми трябва и си искам класическо меню, но уви-такава опция няма.

 

Е не по-голяма тъпотия не можа ли да изръсиш? Сам искал да си намери? Ми що ползваш тогава гугъл - да ти покаже всички сайтове в някакъв каталог пък да си търсиш по азбучен ред.

 

Това последното си го изсмука от пръстите просто. Ама толкова изсмукано от пръстите е, че няма накъде.. Това пък е най-удобното нещо, което са вкарали майкрософт от 20 години насам. С клавиатурата натискаш точно 5-6 клавиша и пускаш програмата която искаш без мишка даже. Безкрайно удобно нещо е. Дори само това да е си струва да си сложиш win7

Link to comment
Share on other sites

Да обобщим - държиш да подкараш windows 7 на някаква антика с процесор като на модерна микровълнова, също така се оплакваш че си свикнал вече по един начин и те мързи да свикнеш с нещо по-различно? Освен това от втората част към w00x разбираме, че си инатливо магаре и толкова.В

Браво мойто момче, само така. То и аз като бях на 14 пробвах да напиша няколко - в началото ми беше интересно...

Наясно ли си че изтърси голяма глупост. Сигурен интернет браузър и непробиваема антивирусна са точно толкова реални, колкото утопичния комунизъм и нито ги има нито изобщо е възможно да съществуват.

Нищо не е сигурно, просто е малко по-добре от ХР това е.

И гледам се заяждаме като образцови nerd-ове, но ти почна първи да пишеш глупости...

Не, аз съм подкарал Windows7 на компютър, на който вървеше много добре, разбираш ли, проблеми с лагване и бавене не съм имал нито в един момент. Бях сложил Windows7 x86 Professional.

Това отговора относно писането на вируси си беше лека гавра, а? Аз ги ползвам да разучавам слабостите. И аз не се опитвам, аз го ПРАВЯ ;)

Сигурен браузер и непробиваема антивирусна програма няма, така е. Под "сигурен браузер" аз говоря за браузер, по-сигурен от стандартният Internet Explorer, който в ранните си версии беше доста несигурен. За новите не мога да коментирам, отдавна не използвам Internet Explorer, а съм го заменил с Opera, която според мен дава относителна сигурност, ако не се посещават ненадежни сайтове.

Но не, всичко това е пълна глупост, карам без антивирусна програма вече година, единствено с хардуерна защитна стена и нямам нито една гадинка, мога по всяко време да го докажа на всеки един желаещ. Кой сега е по-голем Geek? ;)

Имам си железни правила-ползвам точно определен софтуер, точно определени неща правя, спрял съм Autorun и други подобни неща, браузвам Web-а с Opera и се...радвам на живота...

Aко питаш мен, кога бяха пуснали Windows7, Windows2000 SP4 RL1 излезе с една идея по-сигурен от Windows7. Смятай, най-новата операционна система на Microsoft тогава срещу дядото Windows2000 от далечната 1999(края)

Въпроса е не да свикнеш, а нещо да е направено РАЦИОНАЛНО и с мисъл. Според мен няма логика настройки, които са били доста удобно на едно място, сега да са пръснати на доста кликове разстояние. Също така не ми допада Start Menu-то.

В допълнение-Ако WindowsXP можех да го накарам да прилича на Windows98/2000, то Windows7 не мога да го накарам да го променя в такава степен. Съгласен съм да свикна с новите неща, но нека те да са направени адекватно, ясно и просто.

Ето, преди ми даваше tooltip под XP скоростта на връзката, състоянието на връзката, мрежата към която съм се свързал и нивото на сигнала. В Windows7 ми показва само нивото на сигнала но с чертички, което да, удобно е, под Linux-а който ползвах това беше точно така, но пък не ми показва текущата скорост на връзката, а както знаем-безжичните връзки менят скоростта си спрямо местоположението и разстоянието на техниката спрямо точката за достъп/рутера.

А относно мрежите-Мен за серсемина, дето не знае какво прави, не ме е грижа особено, ако днеска имам това нещо да го направя 20, 30 пъти при различни клиенти, дори и 2-3клика в повече се оказват досадни, не мислиш ли? А ако всеки ден ми се налага да правя някъде това? Иначе едно ми харесва в Windows7, има вградена фонетична подредба. Минуса е, че под Windows7 x64, за разлика от x86 не ми работи клавиатурният превключвател Switch It!(руска програма, старичка), която ползвам за да откажа клиентите от Флекс Тъп и опити за слагането на подобни боклуци, като им настройвам заветното превключване на клавиатурни подредби с 1 клавиш, обикновено Ctrl.

Между другото, на мен търсене в Старт Менюто обикновено не ми трябва, програмите които ползвам си ги вадя на десктопа като иконки :)

A за да не се заяде някой за текущият ми десктоп, ето това е той в момент малко след работен хаос

bfi1322267255e.jpg

Link to comment
Share on other sites

В допълнение-Ако WindowsXP можех да го накарам да прилича на Windows98/2000, то Windows7 не мога да го накарам да го променя в такава степен. Съгласен съм да свикна с новите неща, но нека те да са направени адекватно, ясно и просто.

 

Windows 7 може да изглежда точно така, както ти е на скрийншота.

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 може да изглежда точно така, както ти е на скрийншота.

А могат ли настройките да изглеждат по същият начин, а други дребни подробности? :)

Link to comment
Share on other sites

А могат ли настройките да изглеждат по същият начин, а други дребни подробности? :)

 

Не съм сигурен за какво говориш вече, но ти явно цял живот на Windows XP ще караш.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен за какво говориш вече, но ти явно цял живот на Windows XP ще караш.

Aко можех, бих...И щях да празнувам 30-тият Service Pack за WindowsXP Pro :laughing: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

А относно мрежите-Мен за серсемина, дето не знае какво прави, не ме е грижа особено, ако днеска имам това нещо да го направя 20, 30 пъти при различни клиенти, дори и 2-3клика в повече се оказват досадни, не мислиш ли? А ако всеки ден ми се налага да правя някъде това? Иначе едно ми харесва в Windows7, има вградена фонетична подредба. Минуса е, че под Windows7 x64, за разлика от x86 не ми работи клавиатурният превключвател Switch It!(руска програма, старичка), която ползвам за да откажа клиентите от Флекс Тъп и опити за слагането на подобни боклуци, като им настройвам заветното превключване на клавиатурни подредби с 1 клавиш, обикновено Ctrl.

 

Казах го ПОНЕ 3-4 пъти!!!

15079191.jpg

 

Какво искаш да кажеш? Набутваш клиентите си (всички, дори и тези със съвременни компютри) с Windows XP ли :lol: Не се засягай, но нямаше да ти остана клиент за дълго време.

За чии к*р ти е "клавиатурен превключвател"? Не може ли само един лейаут да се качи на античното ХъРъ :confused Еле па на 7 дето има и истински фонетик. Флекс шита не го коментирам. У наше село не съм виждал компютър с такова от 5 години поне (тоест никой не го ползва).

Не се обиждай. Просто няма друг такъв инат като теб!

 

Навремето като ученик дълго време имах 486, със 270мб хард и дос 6.22. По твоята логика трябва да ползвам доса и на 4 ядрен, защото съм му свикнал?

Да знаеш има и един файл мениджър Нортън Командър - трябва да пробваш, ще ти допадне - закво ти е старт меню и такива простотии... че и лъскаво. Друго си е в текстов режим ;)

Link to comment
Share on other sites

Казах го ПОНЕ 3-4 пъти!!!

Какво искаш да кажеш? Набутваш клиентите си (всички, дори и тези със съвременни компютри) с Windows XP ли :lol: Не се засягай, но нямаше да ти остана клиент за дълго време.

За чии к*р ти е "клавиатурен превключвател"? Не може ли само един лейаут да се качи на античното ХъРъ :confused Еле па на 7 дето има и истински фонетик. Флекс шита не го коментирам. У наше село не съм виждал компютър с такова от 5 години поне (тоест никой не го ползва).

Не се обиждай. Просто няма друг такъв инат като теб!

Навремето като ученик дълго време имах 486, със 270мб хард и дос 6.22. По твоята логика трябва да ползвам доса и на 4 ядрен, защото съм му свикнал?

Да знаеш има и един файл мениджър Нортън Командър - трябва да пробваш, ще ти допадне - закво ти е старт меню и такива простотии... че и лъскаво. Друго си е в текстов режим ;)

Добре де, съгласих се с това за прекият път до мрежовите адаптери, ОК!!!! :laughing:

Мен лично не ме интересува с каква точно операционна система ще са клиентите ми, каквото ми зададат-това инсталирам/поправям. Оки? :)

Клавиатурният превключвател. Overdrive, се налага да го ползвам знаеш ли защо? Много клиенти съм ги отбил от Flex Type по такъв начин, други просто ми искат да превключват клавиатурните подредби с 1 клавиш, което в настройките на Windows просто го няма като опция. Обаче те искат и аз трябваше да намеря алтернатива, това е.

И не, за мен новият Windows7 си остава подобрен в някои отношения, но просто визията да можех да издокарам както на мен ми е удобно...

Link to comment
Share on other sites

...

 

Продължаваш да обясняваш как си свикнал еди как си и не ти се свиква по друг начин. Ок съгласен съм, щом ти харесва ок. На останалите примерно не им пука за много подробности а примерно гледаме колко чертички има на антенката и като намалеят се сещаме, че сигнала е по-слаб.

 

На един МАК да не мислиш че имаш 500,000 неща да ти ги показва. И че настройките са на половин клик разстояние. Там са даже по-малко. И хората го харесват повече, защото не ги затрупва с излишна информация а могат да си вършат работата. И работата им не е да гледат техническа информация за щяло и нещяло. А за техници си има специализиран софтуер за диагностика.

 

Десктопа е ок, но има програми, които не ги пускаш всеки ден - за тях е удобно да натиснеш старт, да напишеш част от името и да ти я намери. Примерно OpenVPN - ползвам я веднъж на седмица. Намирам я за половин секунда като ми притрябва. Има и други такива - Paint.net примерно се сещам но са поне 10тина подобни. Ако сложа на десктопа shortcutи ще ми се задръсти или пък ще ги търся с 10 клика, а така се намира лесно и то само с клавиатурата. Преди си подреждах старт менюто по категории програми. Сега изобщо не се хабя - старт, пиша 5 букви и ми го намира.

 

Обаче те искат и аз трябваше да намеря алтернатива, това е.

 

Счетоводителки нали? Същите инати са като теб. На тях се казва "ами няма начин, ще се наложи да свикнете" - вЕрвай ми - ще помрънкат 15 минути и ще млъкнат. Следващия месец ще го споменат още 3 пъти и като се убедят че няма как а им се обясни, че флекстайп им скапва компютъра и мирясват.

Link to comment
Share on other sites

...

Moже би имаш право, но на мен не ми е ми е толкова кофти за заученият модел, който си имам, а че новата OS в някои случаи дава по-малка информация за нещо от старата, което не ми харесва толкова много...Не ми харесва излишното опростяване, а реално усложняване за знаещите потребители. А, и между другото, Windows7 няма Repair опция, която я има при XP, има само Startup Repair и преинсталация.

А десктопа, след като програмите са там, работя с тях постоянно :)

п.п Между другото, не знам причината, но под XP новата версия на XAMP не му пали апаше сървъва, а най-новата версия на WAMP дава Don't Send...С по-стара уж няма проблем, но пише че се поддържа и WindowsXP, а какво става...

п.п2 Не само счетоводителки, но като искат да превключват с 1 клавиш, намерих безвредно решение, което поне не бара клавиатурните подредби и т.н и т.н. Преди много време, години, дори аз ползвах подобна програмка, но после спря да ми пука как точно си сменям клавиатурните подредби...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...